Jump to content

Moto Zajednica

Maglenke za xl650v

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mogu ali je problem sa nedovoljnim kapacitetom alternatora tako da ce se akumulator isprazniti posle duze voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pa znači može al ne može :lol: Citiraću rečenicu iz jednog našeg filma : znam Arakise al meni su rekli da to može da se nabudži????

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3632 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja planiram isto da ugradim na mog Suzukija. Gledao sam one neke iz Louisa, kostaju oko 40evra. Mene zanima, ako zadnju poziciju, stop svetlo i prednju poziciju stavim one led i u stedim koji vat, a te maglenke ne budu radile dugo u cugu, da li ce i onda stetiti akumulatoru? Da li ce moci sa povremenim gasenjem da stigne da se napuni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

To je rešiv problem sa ugradnjom LED sijalica umesto redovnih. Jedini "problemčić" je što će sijalice izaći kao i maglenke ( 15 - 20 eura komad ) ali je sa njima problem opterećenja alternatora rešen. Delta D iz Novog Sada prodaje gotove LED sijalicea. Potrebno ih je kontaktirati i mali savet: Ako se nije u mogućstvu doći lično kod njih, premeriti sijalice iz maglenki, jer kod mene umesto redovne sijalice ( H1 čini mi se ) LEDaljka nije mogla fizički da stane u maglenku pa sam uzeo neku slabiju varijantu LED sijalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pa to je u redu vidim da su sijalice snage do 5w sto ne verujem da je neko opterecenje? Mislim jos samo Arakis da potvrdi da to moze da ugradi ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ako bi stavio par maglenki (sa klasičnim sijalicama) bilo bi to previše za alternator. Čak i u slučaju da se ubace LED umesto stop, migavaca, pozicije, .. . Ukoliko bi same maglenke imale LED umesto klasičnih sijalica ne bi bilo problema sa potrošnjom.

Međutim pitanje je koji je uopšte razlog za ugradnju maglenki? Napominjem da maglenke smeju da se koriste isključivo kada na putu ima magle, a da veoma mali broj ljudi koriste motor u takvim uslovima. Takođe, da bi maglenke dale dobre rezultate treba ih montirati što niže, što je kod motora dosta komplikovano. Drugar ima maglenke montirane na BMW i kaže da ih je (u periodu od tridesetak godina) svega par puta "upalio".

Ja sam na svim svojim automobilima imao montirane maglenke i zaista je bilo situacija kada bez njih ne bi mogao da vozim. Ali u takvim uslovima pametan čovek ne bi ni seo na motor .

Dakle razmisli pre ugradnje da li ti maglenke zaista trebaju,

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pa realno gledano nikad ih ne bih vozio po magli, tako da ne bih ni koristio "maglenke" za maglu već radi mog bpljeg pregleda na putu i radi same uočljivosti motocikla

drugih učesnika u sabraćaju. A sad da po zakonu ne smeju da se koriste ako nema magle, Bože moj pravio sam ja i veće prekršaje. :) Imao sam ih na mom

prethodnom motoru odnosno maxi skuteru, on je imao fabrički ugrađene maglenke i često sam ih koristio za noćnu vožnju i nije bilo problema sa zakonom što ih

koristim. E sad kad saberem celu tu zezanciju oko led sijalica i kupovine samih maglenki pa još ugradnja, odustajem dobar je i jedan far :hack:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Imao sam ih na mom

prethodnom motoru odnosno maxi skuteru, on je imao fabrički ugrađene maglenke

 

SYM GTS 250... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mislim da postoji varijanta dodatni farovi i varijanta maglenke, tako sam i video u nekom katalogu npr. Touratech.

Na svom starom Pajeru, na rollbaru sa prednje strane imao sam postavljene farove koji su bili podeljeni na pola dodatno svetlo/maglenke (jedno zuto, drugo belo svetlo) i palilo se na dva oddvojena prekidaca. Jednom prilikom me zaustavio pandur i pitao zasto su mi upaljene maglenke, paljenjem drugog svetla na faru sam mu pokazao da su u pitanju dodatna svetla, a ne maglenke. Ne znam sta kaze ovaj novi zakon po pitanju dodatnih svetala (npr. dzipovi koji se koriste u prirodi cesto imaju dodatna svetla koja nisu maglenke).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3632 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam to hteo da stavim zato sto mi je na suzukiju slab onaj jedan far. Po krivinama mi nedostaje sirine kad sam u nagibu, a i ovde vrlo cesto zanocim u nekoj vukojebini, a tu svetla nikad dosta. Na skuteru sam imao brutalno jaka svetla pa na nesto tako nisam ni pomisljao.

Sto se montaze tice i to bih napravio da mogu lako da ih skidam kad mi ne trebaju i to bi bilo negde na roll baru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Mislim da su maglenke potrebnije i od ksenona. Inače imam ih i na autu i uvek ih koristim. One ti osvetljavaju put oko tebe, tj šire ti je vidno polje. Ako imaš dilemu da li ih staviti, sačekaj da padne mrak, sedi na bajk i napravi đir po košutnjaku.

Ja sam trenutno u akciji budženja maglenki na svoj bajk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Ako bi stavio par maglenki (sa klasičnim sijalicama) bilo bi to previše za alternator. Čak i u slučaju da se ubace LED umesto stop, migavaca, pozicije, .. . Ukoliko bi same maglenke imale LED umesto klasičnih sijalica ne bi bilo problema sa potrošnjom.

Međutim pitanje je koji je uopšte razlog za ugradnju maglenki? Napominjem da maglenke smeju da se koriste isključivo kada na putu ima magle, a da veoma mali broj ljudi koriste motor u takvim uslovima. Takođe, da bi maglenke dale dobre rezultate treba ih montirati što niže, što je kod motora dosta komplikovano. Drugar ima maglenke montirane na BMW i kaže da ih je (u periodu od tridesetak godina) svega par puta "upalio".

Ja sam na svim svojim automobilima imao montirane maglenke i zaista je bilo situacija kada bez njih ne bi mogao da vozim. Ali u takvim uslovima pametan čovek ne bi ni seo na motor .

Dakle razmisli pre ugradnje da li ti maglenke zaista trebaju,

 

pobogu pa na svakom motoru ima "rezerve"  u vatima , ja na suzukiju imam ta dodatna svetla i stalno mi gore (dan, noc, grad, van grada)  i nista se nije desilo vec dve godine a snage su 100W  

 

 

i ja napominjem  da  apsolutno nikada nisam imao problema zbog rada istih sa nadleznim organima a u ostalom osnovna ideja montaze tih svetala je bolja uočljivost  od strane vozača automobila, kamiona ........

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pozdrav alexantu jeste, jeste bio je to Sym 250 Scooteri rules! Pa to mi je i bila osnovna ideje bolja uocljivost i vidljivost, mada

Transalp ima jako dobro svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

soony user_popup.png

Postavljeno Danas, 23:08 PM

 

snapback.pngzika56, on 07 December 2011 - 20:18 PM, said:

 

Ako bi stavio par maglenki (sa klasičnim sijalicama) bilo bi to previše za alternator. Čak i u slučaju da se ubace LED umesto stop, migavaca, pozicije, .. . Ukoliko bi same maglenke imale LED umesto klasičnih sijalica ne bi bilo problema sa potrošnjom.

Međutim pitanje je koji je uopšte razlog za ugradnju maglenki? Napominjem da maglenke smeju da se koriste isključivo kada na putu ima magle, a da veoma mali broj ljudi koriste motor u takvim uslovima. Takođe, da bi maglenke dale dobre rezultate treba ih montirati što niže, što je kod motora dosta komplikovano. Drugar ima maglenke montirane na BMW i kaže da ih je (u periodu od tridesetak godina) svega par puta "upalio".

Ja sam na svim svojim automobilima imao montirane maglenke i zaista je bilo situacija kada bez njih ne bi mogao da vozim. Ali u takvim uslovima pametan čovek ne bi ni seo na motor .

Dakle razmisli pre ugradnje da li ti maglenke zaista trebaju,

 

pobogu pa na svakom motoru ima "rezerve" u vatima , ja na suzukiju imam ta dodatna svetla i stalno mi gore (dan, noc, grad, van grada) i nista se nije desilo vec dve godine a snage su 100W

 

 

i ja napominjem da apsolutno nikada nisam imao problema zbog rada istih sa nadleznim organima a u ostalom osnovna ideja montaze tih svetala je bolja uočljivost od strane vozača automobila, kamiona ........

Apsolutno se slažem da treba učiniti sve da bolje vidimo i da budemo viđeni. I ja upravo tražim način da poboljšam stanje na svom motoru, ali svakako to ne možemo da radimo baš kako nam padne na pamet.

Evo par stvari koje se odnose na tvoj komentar:

1. Sigurno da ima motora koji imaju jače alternatore i mogu da napajaju i dodatne potrošače, ali to ne važi za sve motore.

2. Uloga maglenki je isključivo da bolje osvetle put u slučaju magle i nikako ne smeju da se koriste radi bolje uočljivosti od strane drugih vozača. Za te namene postoje druge vrste osvetljenja (koje su tome prilagođene)!

3. U komentarima se često izjednačavaju pojmovi dodtna svetala i maglenke. Dodatna svetla mogu da budu bilo koja svetla (kratka, duga, maglenke, dnevna, radna, ...... .) i za svako od njih je zakonom propisano kako se montira na vozilo, kao i kako i u kojim situacijama mogu da se koriste. A to što neko nije imao problema sa "nadležnim organima" ne mora uvek da znači kako je "ispravan". Nisam ja neko ko se baš strogo drži zakona u svakoj prilici, ali smo često svedoci da nas vozilo iz suprotnog pravca bukvalno "oćoravi" nekom "budževinom" od farova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja