Jump to content

Moto Zajednica

ПОВОДОМ СТОГОДИШЊИЦЕ ОД ПОЧЕТКА 1.СВЕТСКОГ РАТА А У ЦИЉУ ОЧУВАЊА НАЦИОНАЛНОГ И ВЕРСКОГ ИДЕНТИТЕТА

Recommended Posts

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Дакле... како сама тема каже ... ове године је тачно 100 година од почетка 1.св. рата у коме је наш народ много страдао али се и уздигао и мислим да никад поноснији и светлији није био!!! У част палих бораца и свих хероја који нас спасише зла у то време и да њих није било вероватно многи од нас не би били ни рођени!!! Нас неколицина из МаксиСкутерКлуба Србија се одважисмо да Маја месеца ове године кренемо и посетимо нека места важна за овај део наше историје ... прошле године смо посетили спомен костурницу у Текеришу на Церу ...а ове године уз божију помоћ острво Крф,острво Видо,спомен гробље Зејтинлик у Солуну,Кајмакчалан и опет Манастир Хиландар да се помолимо за њихове душе!!!

 

Полазак 10.Мај

Тога дана се планира прећи већи део пута .. до Охрида.Тамо преспавамо

 

11.Мај

Наставак пута до Острва Крф...

 

12.Мај

Посета острву Видо и Српској кући на Крфу

 

13.Мај

Наставак путовања до Солуна и посета Зејтинлику... уколико све буде по плану тај дан се стиже у Уранополис

 

!4.Мај

Одлазак на Свету Гору и уколико добијемо благослов за два ноћења остајемо до 16.Маја...

 

16.Мај

Када се вратимо са Свете Горе тај дан или остајемо да ноћимо у Уранополису или се договарамо да променимо локацију за неко друго место на Халкидикију да се мало купамо и преспавамо ...

 

17.Мај

Рано ујутру крећемо на Кајмакчалан...тога дана се и враћамо у Србију до Лесковца где ћемо као и прошле године преспавати...

 

18.Мај

Повратак кући!!!

 

Ово путовање од девет дана и око 2600 км . колико смо ми рачунали ће стајати отприлике 500 евра,где смо рачунали све од горива,смештаја,путарина,хране,сувенира ... Ко жели ,а мисли да може пре свега да издвоји толико дана а онда и новца за овакво путовање и сигуран је у то нека у следећих месец дана размисли нека се стави на списак ако је сигуран да бих ја могао средином Марта да пошаљем молбу за благослов за посету Хиландару!!!

Још да напоменем да чланови форума који се до сада нису возили са нама а хтели би на ово путовање,треба да знају да је основно правило да се провозају са нама бар две дуже вожње да се упознамо и видимо да ли смо сви компатибилни!!! Ипак је у питању девет дана и скоро 3К км ...

 

Толико од мене за сада!!!

МАКСИ ПОЗДРАВ !!! 1zdravo.gif BigRider

  • Podržavam 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Нема шта да се чека,има нас који смо сигурни да идемо,стога:

 

1. BigRider (Големи Јахач)

2. Румба

3.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2043 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

1. BigRider (Големи Јахач)

2. Румба

3. Tony Clifton

Видим екипа се окупља 1care.gif.

Као што рекох Големом Јахачу пре неки дан радо би пошао са вама наравно под условом да ускоро решим питање мало јаче машине,али веома тешко финансијски за тако кратак период.

Ко зна можда добијем на Лотоу само још да одем и уплатим 0stabre.gif и ето мене са вама1moto3.gif

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

1. BigRider (Големи Јахач)

2. Румба

3. Tony Clifton

Видим екипа се окупља 1care.gif.

Као што рекох Големом Јахачу пре неки дан радо би пошао са вама наравно под условом да ускоро решим питање мало јаче машине,али веома тешко финансијски за тако кратак период.

Ко зна можда добијем на Лотоу само још да одем и уплатим 0stabre.gif и ето мене са вама1moto3.gif

 

 

 

Мој Братиславе... жао ће ми бити ако не будеш ишао са нама ... волео бих да се екипа од прошле године цела окупи!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Bigi sta covek da kaze sem stvarno SVAKA CAST :D !!!!!Voleo bi da se okupi i da krene sto veca ekipa :D !!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Neka vam je sa srećom i želim vam lep provod.

Inače i nas nekoluko drugara (iz Udruženja Veterana 63. Padobranske) planirali smo za kraj maja (ili za početak juna) sličnu turu i iz istih motiva.

Samo što je naša trasa u odlasku malo drugačija:

Niš, Priština, Peć, Dečani, Morina, Tropoja, Bajram Curi, Skadar. Nakon noćenja idemo u Tiranu, Drač, Valonu, Sanadru. Drugo noćenje pa na Krf. Nakon trećeg noćenja obilazimo Meteore i Zeitinlik. Noćenje i povratak (plan je i obilazak Kajmakčalana).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Драго ми је што Вас још има који негујете успомене на наше претке,што негујете православље...јер у овим болесним временима ако желимо да опстанемо то нам је једини пут!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 895 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Podrska za put :takoje:

 

 

 

 

 

Na Krfu i ostrvu Vido sam bio ali ne motorom a vec dugo zelim da odem na Kajmakcalan.

 

Videcemo da li mogu da skrpim potreban budzet, ako ne onda cu nekako da se sam organizujem do Kajmakcalana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Bigi sta covek da kaze sem stvarno SVAKA CAST :D !!!!!Voleo bi da se okupi i da krene sto veca ekipa :D !!!!

Брате Куле ... даће Бог па и ти да нам се следеће године придружиш на оваквом неком путовању!!! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2043 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

1. BigRider (Големи Јахач)

2. Румба

3. Tony Clifton

4. Лаки_90 :aha:

Не могу да обришем,па сам и ја преправио0takoje.gif

 

 

 

 

Promenio član bracabgd
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Tura je lepo osmisljena ali ima nekih nedostataka. Mislim da je isuvise pretenciozno da u danu sa Krfa stignes do Soluna obidjes Zejtinlik i stignes u Jerisos odnosno Uranopolis (oko 500km).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa sta da nas zadrzi? Ti rece da ne mozes da ides :D Uostalom, vidis da svi prelaze na hiljadarke.

 

@sasasnob

Mozda "pretenciozan" nije bas rec koju si trazio.

 

A sad bez za'ebancije, to jeste preambiciozno. Ali nema veze, Bigi je obecao da svima koji idu placa nocenje sa doruckom u Solunu ako okasnimo :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Pa sta da nas zadrzi? Ti rece da ne mozes da ides :D Uostalom, vidis da svi prelaze na hiljadarke.

 

@sasasnob

Mozda "pretenciozan" nije bas rec koju si trazio.

 

A sad bez za'ebancije, to jeste preambiciozno. Ali nema veze, Bigi je obecao da svima koji idu placa nocenje sa doruckom u Solunu ako okasnimo :)

 

Докторе, како ћемо ти и ја, мали и слаби, са овим "Литрашима"? :D Има да нас и'цепају ки опанци!

 

А што се тиче Солуна и сомуна (доручка) организоваћемо се!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ne'am pojma. Ispade da u Maxi Skuter Klubu clanovi imaju vise ccm po glavi clana od MK Coper Srbija :-)

Izgleda da nam je sada neki F800S preko potreban ;-)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ако ја кад кренем око 7 ујутру по Србији да се возим од НС па преко БГ где покупим остале из МСК и онда кренемо даље..на Златибор.Са све развлачењем и састајењем са осталом екипом изКГ,ЧА ручком у, Овчар бањи,сликањем на Златибору ,обилажењем врела ,уз пад колеге,што нас је задржало додатно,касније ручка у Сирогојну и после опет интервенције у Ужицу на његовом коферу који је кренуо да пада у вожњи ... уз још 3 паузе до БГ и онда даље до НС сам ...будем кући око 22 увече и притом пређем 640 км .. онда не видим проблем зашто не би стигли 500 км да спичимо од којих су око пола аутопут за један дан .. где би једино дуже задржавање управо било у Солуну на Зејтинлику!!!1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 895 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ох да Докторе, један Ф 800 СТ из 2005, па да 'мрем к'о човек! :moto3:

 

 

Za početak skloni ovog tvog Bemveja sa kiše :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Ох да Докторе, један Ф 800 СТ из 2005, па да 'мрем к'о човек! :moto3:

 

 

Za početak skloni ovog tvog Bemveja sa kiše :lol:

 

Осим ако ми нису мазнули цираду, он је заштићен. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja