Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motor iz Italije

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

ko zeli da uveze, kako god da pravi ugovore, usluga pregleda motora, dogovaranje, utovar, pravljenje ugovora i ulaznih papira na granici, kao i prevoz do carinskog skladista u Srbiji kosta 350 evrica, pa kome odgovara moze da se javi!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
Želeo bi da osvežim ovu temu i prenesem svoja iskustva sa uvozom motora iz Italije preko kolege Zorana Matića - "Tićma".

 

Priču da počnem od toga da sam bio prisiljen da motor tražim i kupim u Italiji jer kod nas jednostavno ne postoji taj model u oglasima!

 

OVA tema mi je pomogla da se odlučim da kontaktiram Tićmu i preko njega probam da organizujem kupovinu. 

 

Poslao sam mu privatnu poruku, rekao mu šta želim i potrazio neka objašnjenja sa samom procedurom kupovine... Ubrzo zatim sam dobio povratnu informaciju za sve što me je interesovalo... Tićma je bio veoma ljubazan i objasnio mi je sve što me je zanimalo! Napomenuo sam da trenutno nemam celu potrebnu sumu za kupovinu na šta mi je Tićma rekao da je bolje da mu se javim kad budem imao celu sumu i da onda krenemo u dalju proceduru da bi odmah moglo da se reaguje ako se pojavi neki dobar motor!

 

Posle skoro dva meseca, imao sam potrebne pare na gomili i baš u to vreme se u oglasima u Milanu pojavila za mene "idealna prilika" pa sam ponovo kontaktirao Tićmu! Odmah je kontaktiran prodavac i već sutradan je motor pregledan i rezervisan, pa sam seo u kola i otišao do NS-a kod Zorana i na ruke mu predao novac (cenu motora u Italiji plus troškove dovoza i odjave) ostalo je još samo da sačekam motor, platim carinu i porez, da odradim homologaciju i konačno registraciju!

 

Posle skoro mesec dana čekanja zbog praznika koji su usledili ja sam konačno dobio svog dugo priželjkivanog ljubimca koji izgleda ovako:

3A8EF9B5-FDFE-7648-BF00-C86525277737.jpg328D87D7-4288-AF47-8CE2-3298306B0FB2.jpgAACC22BB-C530-2E48-B066-5EAF74930AD7.jpg

Bilo je to paklenih mesec dana čekanja ali se definitvno isplatilo!

 

Ovim putem želim da se zahvalim Zoranu na strpljenju, razumevanju i realizaciji cele priče! I svakome da ga preporučim za saradnju!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000F, BMW R1200RT

@vujke

I ja gledam da uvezem polovnjaka iz Italije kao i ti. Da ponovo sednem na dva tocka posle 20 god..

Ako nije problem da li mozes da napises koliko su te izasli troskovi uvoza: carina, porez, spediter .. i ostalo sta jos treba da se plati cemu ne znam ni ime :P

 

Da mogu da procenim, u grubo da li mi se isplati ta avantura ili da gledam motor da uzmem kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jel zna neko koliko je carina i pdv za transalp iz 94? Uvoz iz holandije, na mom je imenu ovde.

 

Vec su ti rekli ljudi, mnoogo skuplje od 100 eura. :)

 

Da li ima neko link sa vise infa? Kao procenti neki i od cega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Drustvo, jeste da je tema uvoz iz Italije, ali ajde da pitam ovde kakva je varijanta i da li se isplati kupiti i uvesti nov motor iz Nemacke? Da li neko ima iskustva sa uvozom novih ili bar godinu dve straih motora? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbr600rr

da li neko ima kontakt nekog speditera da mi preporuci ... treba da se carini motor uvezen iz amerike  tj motor je u vlasnistvu mog drugara koji zivi tamo a motor se vec par godina nalazi u bg ... zanima me sta sve treba da se pripremi od papira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Da li mogu oni koji su uvezli motor iz Italije,da podele s nama iskustva eksploatacije tih uvezenih motora? Da li je bilo nekih skrivenih nama, dodatnih i ne predviđenih troškova održavanja? Vlada mišljenje da Italijani slabo održavaju svoja vozila. Pa da potvrdimo ili razbijemo tu famu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Motori generalno u Italiji i Grckoj najvise prelaze, samim tim su i jeftiniji od ostatka evrope. Dobar ili los primerak mozes svuda kupiti. Ne racunaj da ces za malo para dovesti dobar motor,uostalom vecina motora kod nas koji su iz uvoza su upravo i stigli iz Italije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

nisam nikad razmatrao uvoz motora, sve dok nisam ukapirao da

kod nas nema to sto trazim...odnosno ima, ali u ne u stanju u kojem ja trazim.

pitanje je inace previse uopsteno...ako nemas ozbiljnog coveka, koji ce tamo

to da ti pogleda, ko se razume u motore (znaci ne tetku, strinu, ciku i tako to) bolje batali...ili 

da imas nekog ko odavde ima veze po italiji, ljude koji se bave uvozom

koji ce da saznaju za neki motor ili mogu da provere...

nije nemoguce naci dobar motor po dobroj ceni...samo nije lako odnosno

kao i sve u zivotu zahteva ljude i kontakte.

imas i ovde par ljudi koliko ja pamtim koji se time bave, da ih ne reklamiram.

prati temu fazer i division club, pa ces videti

kako izgleda fazer 1000 koji je uvezen pre desetak dana, da kazem ni jeftino ni skupo,

za takav motor bi ovde morao da se nacekam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R
WWW.MOTO.IT

Annuncio vendita Yamaha XT 660 X (2004 - 16) usata a Castel Guelfo di Bologna, Bologna - 9003296 - nella sezione Moto usate di Moto.it

Ima li neko sa foruma da dovozi motore iz Italije?....za razliku od Nemaca i Svajcaraca braca Italijani imaju realnije cene

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

obično ne, ako se nešto nije promenilo u međuvremenu, raspitaću se.

Ali se može izvaditi nova u policiji u italiji na osnovu stare overene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kad kažem overena, mislim da je to urađeno tamo...ne ovde. To je otprilike najveći problem, jer kada im kažeš (italijanima) da motor ide van EU, zadržavaju libretto. Barem je meni tako objašnjeno. Sad, može da se kaže da motor ide drugde...ali eto, još jedna stvar o kojoj treba voditi računa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

za papire ne brini, sve radi firma iz Italije, kompletna usluga je 350 eura

dobiješ motor u Srbiji sa svim potrebnim papirima.

Privatno ne može da izveze motor iz Italije, pošto za odjavu za izlazak iz EU moraš imati broj JCI da bi se mogla raditi odjava, tako da regularna privatna kupovina odpada.

A za carinjenje MORA originalna saobraćajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja