Jump to content

Moto Zajednica

Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

mrxfon procitao sam tvoj putopis jos ranije, i sve je fino napisano, a mjesta su prva liga :care:

evo ja sam sad od prilike nesto na brzaka izsvaro na mapi , kuda bi isli, dosta se sa tvojom pricom poklapa

post-15938-0-77073600-1391443027_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Urban Cruiser obzirom na tvoju masinu,sasvim realno! BJB-tdm.gif

 

 

Sa gore pomenutom masinom, obisao sam skoro identicnu rutu proslog avgusta s tim sto sam ja iz Banjaluke uklopio i motorijadu u Kastelu (HR) pa sam jadranskom magistralom do Umaga. Od umaga sam isao trst-venecija-vicenca-sirmione-brescia-bormio-canasei-cortina d`ampeco-lienz-grossglockner-trst-umag-banjaluka. O prevojima na samim alpama necu nista da ti pisem jer mislim da ih ne mozes sve obici u jednoj turi ali isto tako neces puno ni pogrijesiti kad odaberes koje ces prelaziti, svi su extra. Vidim da planiras rutu kontra od moje pa ces iz grossglocknera za italiju. Poslije lienza, prije same granice izmedju austrije i italije, ima benzinska pumpa. Tu toci gorivo jer cim predjes u italiju tamo je za 40 euro centi skuplje 1staa.gif.

Ono sto bih ti ja preporucio da ni po koju cijenu ne propustis da vidis Sirmione, mali gradic na poluostrvu jezera garda (Lago di Garda)... ja sam bio odusevljen i planiram jos jednom da ga obidjem.

 

Evo par statistickih detalja:

-ukupno sam presao oko 3500 km,

-bio 12 dana na putu,

-hranio se kako sam stigao. Kupovao sam konzerviranu hranu, jeo po restoranima, hotelima, a od kuce ponio kulen, prsut i slaninu1ooo.gif ,

- spavao po kampovima, hotelima i privatnom smjestaju u primorju

- potrosio okruglih 600 evra 1oda.gif

 

Dakle nisam se nesto razbacivao parama ali nisam ni stedio (morao sam probati u istri tartufe 1ooo.gif) i to uopste nije mnogo para. Tu su uracunate i sve putarine sa gorivom.

E sad, ja sam dio puta vozio u drustvu, a dio sam sam i mogu ti reci da mi nije dosadno bilo voziti vec kad stignes na prenociste onda mi je bilo malo bezveze jer nemam s kim pivu da popijem. U svakom slucaju ima se sta vidjeti i prozivjeti, uzivaces to je garantovano.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

hvala na informacijama, bas si me obradovao sa ovliko potrosenih para :moto3: reci mi kad je smjesta u pitanju , koja je bila cijena, sta sve nude ti kampovi , i gdje je bolje traziti smjestaj u gradi ili malo van njega ? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Kakva su inace iskustva sa kampovanjem i nocenjem po Evropi? Koje su jeftinije varijante? :)

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Po mom iskustvu, kampovi po ovoj oblasti su prilicno skupi, a i od vremena ti dosta zavisi da li ces moci u kamp ili ne. Vreme se gore brzo promeni. Mi smo spavali u jednom kampu ispod Grossglockner-a i mogu ti reci da je uvece bilo hladno iako je preko dana bilo 35 stepeni. I jos nesto, svratili smo u brdo kampova koji su bili popunjeni ili ne primaju/nemaju mesta za satore, samo za prikolice ili bungalovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda Crosstourer 1200 x

evo da se i ja uključim u ovu temu.... krajem 7. mjeseca planiram obici neke prijatelje po europi, pa usput malo obići i alpe.... i mene kao i duleta zanima koja je cijena smiještaja, bungalova, kampova i sličnih prenoćišta? Moja tura bi trebala ići ovako.... Mostar - Zagreb - Villach - Bormio - Montreux - Ulm - Linz - Zagreb - Mostar. Ako neko ima kakav prijedlog, što obići na gore navedenoj turi, gdje jeftino natočiti benzin, jeftino pojesti i spavati, neka kaže:))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

a koja je cijena bungalova , ili privatnih smjestaja ?

 

Nas je po osobi na Alpima smestaj izlazio izmedju 20-35e po osobi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

moramo se nekako uklapati u to, a znas li sta o smjestaju u Veneciji, jel tesko naci, da li tamo ima negdje u blizini kamp ili moramo traziti neki hotel ili privatni smjestaj ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ja sam se ranije raspitivao o tome..najbolje je da nadjes smestaj u mestu da kazem preko puta Venecije..na M se zove cini mi se..tu se negde i hvata onaj brodic :) e sad, to je bila varijanta da se ide kolima..za motor je mozda neka drugacija varijanta bolja, nisam bio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Najbolje je naci smestaj u Lido di Jesolo, to je oko 40 km od Venecije a u Veneciju

otici vozom obici je peske, gondolom :) i nazad voz ili autobus.

Osim smestaja i parking je u Veneciji papren i misaona imenica cak i za motore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Smestaj u bungalovima, u kampu, je najbolja/najjeftinija varijanta, ali samo ako vas ima vise od 2, posto su bungalovi u najvecem broju slucajeva za 4. Isto tako, isplativije je ako je moguce ostati barem 2 dana na istom mestu...u tom slucaju, racuna se samo zakup bungalova 2 dana i 1 finalno ciscenje (negde ne postoji varijanta da sami ocistite bungalov).

 

Mi smo u septembru bili u Toscani i Alpima, nocili smo na Lago di Garda u bungalovima (mobile home)...zakup je bio 47€, a ciscenje 25€. Inace fenomenalan bungalov sa 2 spavace sobe, dnevnom sobom, trpezarijom, kuhinjom, kupatilom, terasom....na samoj plazi...odlican kamp sa svim mogucim sadrzajima...Bilo nas je troje...75€/3...da nas je bilo 4 bilo bi ispod 20€ po osobi sto ne moze jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ja sam se ranije raspitivao o tome..najbolje je da nadjes smestaj u mestu da kazem preko puta Venecije..na M se zove cini mi se..tu se negde i hvata onaj brodic :) e sad, to je bila varijanta da se ide kolima..za motor je mozda neka drugacija varijanta bolja, nisam bio :)

 

Ovo je odlican hotel u blizini Venecije koji mogu da preporucim i nije bio skup - ispod 60 EUR pocetkom septembra prosle godine (dvokrevetna soba sa doruckom): https://www.booking....9-08;interval=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Najbolje je naci smestaj u Lido di Jesolo, to je oko 40 km od Venecije a u Veneciju

otici vozom obici je peske, gondolom :) i nazad voz ili autobus.

Osim smestaja i parking je u Veneciji papren i misaona imenica cak i za motore!

 

E tako bi nam bilo najbolje, da se ne vucaramo sa opremom :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Dule CG i ja smo se okvirno dogovorili, 27. ili 28.jul datum polaska,

8 dana tura, budzet 100 eura po danu... ja imam jos jednog ili dvojicu

drugova koji bi isli ali sad ne mogu da se izjasne o datumu a je nemam

lufta zbog posla da menjam datum polaska.

Ako odgovara dobrodosao!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Hvala na dobrodošlici. Konačnu odluku o tome da li ću moći da vam se pridružim u pustlovini znaću tek sredinom ili krajem maja meseca kada mi stigne raspored o godišnjim odmorima. Nadam se da ce biti uredu ali još uvek ne mogu biti u potpunosti siguran. Čujemo se a možda se i vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja