Jump to content

Moto Zajednica

Koferi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Valjda nisam omasio mesto za temu.. Zanima me prvo da li mogu da kupim kofer( top case valjda) ili moram prvo da napravim nosac za njega pa tek onda da trazim kofer..pitanje je u sustini da li se svi koferi isto kace za motor..generalno, dobro bi mi dosao neki savet u vezi svega toga..motor je suzuki dr 125.. Jos jedno pitanje, koliko su univerzalne tank torbe? Da li mogu da kupim neku i da je koristim na dru, pa da je koristim posle na africi, kleu, stromu ili sta vec, nebitno.. Pozz i hvala Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

tank torbe imash 2 tipa, sa magnetima za metalne rezervoare, pashu na sve metalne rezervoare (lepe se). i imash sa gurtnama za plastichne rezervoare, vezhesh oko rezervoara i time se drzhi.

za kofer ti treba nosach i plocha za kofer, takodje imash 2 tipa plocha za kofere, monolock i monokey u zavisnosti koji kofer zhelish. uglavnom koferi veche zapremine koriste monokey kachenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Sto se tice tank torbi, nisu bas univerzalne, moja magnetna npr, moze na kleku, ali neka druga koju sam probao nije mogla. To je zato sto imam uzan i i visok rezervoar, i onda ne nalezu svi magneti lepo. Moras probati to pre kupovine po mom misljenju. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Hmm..okej, ali da li je isto kacenje tih ploca? U principu, na leto bih isao dole u cg i napravio bih taj nosac..elem, mislim da kod nas moze jeftinije da se nadje kofer(ako nije ispravite me), pa me zanima da li mogu ja ovde da kupim neki kofer koji nadjem i da ga odmah koristim ove godine..

 

A sto se tice tank torbe, sad si me smorio :/ a bas sam mislio da moze to tako..da li moze nekako da se namesti barem da moze da se koristi, izgled nije bitan :P

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Kad napravis nosac kofera na njega montiras plocu kaja se srafi sa cetiri srafa vrlo jednostavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Vidi ovako, kao sto je napisao Charlie, imas dva tipa ploce evop kako izgledaju:

 

 

 

 

MonokeyMonolock.jpg

 

leva je za vece kofere, desna za manje. Odnosno veci teret, manji teret. Dakle kad kupujes kofer, moras da pazis da li ide ploca uz njega, i ako ne ide, da znas koju da kupis.

 

Sto se tice kacenja na sam motor, moj kle, ima plocu za koju sam razbusio po potrebnim rupama, i tako zasrafio(kada kupis novu plocu dobijas i srafove i odgovrajuce podloske za kacenje) monolock plocu za motor, dakle meni je taj nosac fabricki.

 

Ti mozes nosac sam da napravis naravno, ali ja nisam razmisljao o tome na koji nacinje najbolje.Idealno bi bilo kad bi imao kofer i plocu pa po njemu napravio, a ako nemas, moj neki predlog je, da izvuces dve cevi sa obe strane, i preko njih mozda neki alumunujum peticu, i onda na to da zasrafic plocu od kofera, pa kofer.

 

Mozda to nije najbolje resenje, cekaj da ti se javi neko iskusniji po tom pitanju, ali valjda imas ideju sada barem. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Ne znam odakle si, ali ako si iz bg-a imash sebu koji radi te nosache ploche kofera, super kvalitet i pristojna cena, a mislim da radi i ceo nosach, tj odluchish koji cesh kofer i on ti napravi na samom nosachu bravice i direkt kachish na nosach, evo ti link ka njegovoj temi i kontaktu seba011 .Sto se tiche tank torbi postoje sa magnetom i bez magneta ali bi trebalo da uz svaku sa magnetom dobijash te trake za zatezanje oko rezervoara u slucaju da ti magneti nemaju dovoljnu povrshinu za drzanje. Ja sam proshle godine kupio kappa tank torbu, a dvoumio sam se izmedju 4 razlicita modela i uz svaku su ishle i trake.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Ako je na tvom DR-u onaj fabrički nosač migavaca pozadi (a na njemu su i rukohvati suvozača), kao što je bilo kod mene, onda bi po meni najbolje bilo napraviti nešto kao na slici, uz prethodno odabrani model kofera sa pločom. Farbrički zadnji kraj ne ostavlja baš mnogo porstora. :)

 

iws1.jpg

 

Više slika ima ovde.

 

Pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ja jesam iz BGa ali je motor u HN..bilo bi idealno kada neko znao nekog koji ima motor kao ja, pa da mogu da na osnovu njega napravim nosac..ne bih da kupim kofer koji ne mogu da iskoristim, ali bi mi trebao vec ovog leta..rebus :D

 

rope, jel imas kojim slucajem kontakt telefon coveka kome si prodao motor? pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Za tank torbu... Moje iskustvo ili čime sam se ja vodio kad sam kupovao...

Meni je najlepša ona na sprat,što može po potrebi da se poveća i ima dosta džepova za sitnice... Toga uvek treba,da ti sve bude na dohvat ruke.

Ne možeš kupiti veću torbu od rezervoara. Mislim može,ali nije to to. Uporedi dimenzije rezervoara i torbe. Kod mene ta velika ne može iz još jednog razloga-kad "motam" kaci mi dugme sirene i starta,pa baš bude neprijatna situacija. Ja imam iz Louisa malu od desetak litara sasvim je ok. Foto aparat,ključevi,telefon,kisnjak,rukavice,potkapa... Sasvim dovoljno,a za ono krupnije imam tri kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Na sajtu Givija ili Kappe dobićeš informaciju da je monokey sistem čvršći, jači pa bih to preporučio. Monolock je za kraće ture kako tamo pišu. Proveri. Ja imam monokey sistem i to ne može da mrdne. Kad kupuješ zadnji kofer, gledaš da je monokey, normalno da ti treba i adekvatna ploča. I nju možeš tražiti po tipu motocikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Fikneš 4 šrafa kroz kofer i kroz roštilj uhvatiš za dva flaha ispod i možeš i istranžiranu taštu da spakuješ :hej:

Jeftinije i univerzalnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kad je vec slicna tema otvorena...

Zanimam koje su prednosti i mane bisaga u odnosu na plasticne bocne kofere, pa i na alu kofere..?

 

I da li mogu samo da se stave bisage ili je i za njih potrebno staviti neke nosace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Kad je vec slicna tema otvorena...

Zanimam koje su prednosti i mane bisaga u odnosu na plasticne bocne kofere, pa i na alu kofere..?

 

I da li mogu samo da se stave bisage ili je i za njih potrebno staviti neke nosace?

 

Ove bisage koje sam gore naveo se montiraju ispod sedista. To Im je I prednost - lako skidanje I montiranje, bez dodatnih delova. Ne znam ni jedan primer da je neko pao sa njima, ali pretpostavljam da je prednost to sto su lakse, I sto nema deformacija kao kod alu kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad je vec slicna tema otvorena...

Zanimam koje su prednosti i mane bisaga u odnosu na plasticne bocne kofere, pa i na alu kofere..?

 

Bila te upravo takva tema letos, nekoliko strana ima. Potraži po forumu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kad je vec slicna tema otvorena...

Zanimam koje su prednosti i mane bisaga u odnosu na plasticne bocne kofere, pa i na alu kofere..?

 

I da li mogu samo da se stave bisage ili je i za njih potrebno staviti neke nosace?

 

Ove bisage koje sam gore naveo se montiraju ispod sedista. To Im je I prednost - lako skidanje I montiranje, bez dodatnih delova. Ne znam ni jedan primer da je neko pao sa njima, ali pretpostavljam da je prednost to sto su lakse, I sto nema deformacija kao kod alu kofera.

 

 

Pa razmisljao sam da kupim bisage, ali ih nisam video uzivo na motoru, pitam se da li bi im smetao auspuh na transalpu, ako se samo stave direktno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zavisi od oblika kofera, na svakom Giviju ili Kappi pise da li staje fullface.

 

 

Inace, ja sam imao bisage i prodao sam ih. Meni se ne svidjaju kako stoje, landaraju, prljaju se, ne mogu da se obezbede, koferi su ipak zakon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja