Jump to content

Moto Zajednica

GILERA 50 - Polini 70 - POMOC!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

POZDRAV DRUSTVO!!!

 

Za koji dan postajem vlasnik jednog Gilerinog skuterceta, koji je kod prethodnog vlasnoka dobio Polinijev kit od 70ccm. Zamenjena je termo grupa, radilica, auspuh, filter vazduha, komplet kvacilo... Ugradjen je Stage 6 (sta god to znacilo...). Motorce lepo pali, lepo radi, lepo podize obrtaje, brzo je u max brzini, ALI...!!!

Prilikom ubrzanja, neravnomerno povlaci, neprestano secka-cima... Nije do masine, vec do prenosa. Druga stvar koju sam primetio je ta da prvo nabije veliku turazu, pa tek posle, sa zakasnjenjem pocne da vuce. Znaci ima zastoj od trenutka dodavanja gasa i podizanja obrtaja, do trenutka kada pocne da ubrzava. Prvu stvar, seckanje-cimanje prilikom ubrzanja, prodavac mi je obrazlozio kaisem koji je ostecen "na jednom mestu je poceo da se odlepljuje, froncla", a drugu pojavu - visoke obrtaje pre potezanja, istrosenoscu rolnica. Meni ovo deluje sasvim logicno, ali bih voleo da cujem i misljenje Vas, koji ste u Skuter prici, i u prici sa varijatorima prisutniji od mene.

I, zanimalo bi me, kako, gde, i po kojoj ceni pronaci taj kais, i te rolnice (za Polini Stage 6 :neznam: ), posto pretpostavljam da se razlikuju od fabrickih dimenzija i tezine fabrickih rolnica?

Informacije bi mi bile od koristi sto pre, dok definitivno nisam ispazario motorce.

Inace, po pitanju varijatora i prenusa CVT sam samo priuceni amater. :D

U pitanju je Gilera 50ccm (fabricki), 2001.god sa vodenim hladjenjem.

Hvala svima koji imaju volje i znanja da mi pomogni u nedoumici. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Za seckanje ne znam, verovatno je kaiš, to što ima "rupu" u ubrzanju su ili istrošene ili preteške rolnice (štelovanje prenosa je dosadna stvar, ne postoji pravilo niti mera da bi rešio iz jednog puta), U svakom slučaju nije skupa investicija. Bilo bi dobro da premeriš rolnice pre nabavke (kako samu težinu, tako i širinu i visinu rolnica, pogotovo ako nije standardni varijator). Stage 6 i Polini su robne marke

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Sve so sam hteo da kazem, pretekao me kolega Black adder. Kad budes kupovao kais, obavezno varijailni, jer ce obican brzo puci. Rolnice verovatno nisu fabricke, jer sa njima stelujes da li ces imati bolje ubrzanje na ustrb max brzine i obrnuto, veca max brzina, slabije ubrzanje. Sve so sam hteo da kazem, pretekao me kolega Black adder. Kad budes kupovao kais, obavezno varijailni, jer ce obican brzo puci. Rolnice verovatno nisu fabricke, jer sa njima stelujes da li ces imati bolje ubrzanje na ustrb max brzine i obrnuto, veca max brzina, slabije ubrzanje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Najlakse je da ovedes u servis i da ti otvore i pregledaju stanje kaisa i variomata. Zaboravio sam da li ima odozdo rupu kod varijatora da vidis da li ispadaju koncici kada se kais raspada, tu bi bilo najbrze i najlakse da se proveri. Inace to neravnomerno ubrzanje je do rolnica, a i istrosen kais isto utice. Trebalo bi da te kosta oko 4000-5000 mada nisam siguran za cene jer se stalno menjaju, a ja sam gileru vozio zadnji put pre 4-5 godina.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8965 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za seckanje ne znam, verovatno je kaiš, to što ima "rupu" u ubrzanju su ili istrošene ili preteške rolnice (štelovanje prenosa je dosadna stvar, ne postoji pravilo niti mera da bi rešio iz jednog puta), U svakom slučaju nije skupa investicija. Bilo bi dobro da premeriš rolnice pre nabavke (kako samu težinu, tako i širinu i visinu rolnica, pogotovo ako nije standardni varijator). Stage 6 i Polini su robne marke

 

Poslusaj tatu ( Blekia ), sto se budzenja tice i neces pogresiti 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Aprilia Tuareg 125cc

sve u svemu definitivno problemi u presnosu. sto se tice visokih obrtaja to ti je do kvacila. verovatno su pretvrde oprugice pa krece u visokim obrtajima, a to moze i da bude razlog trzanja jer kvacilo ne lepi mozda do kraja. ako su istrosene rolnice to samo utice na ubrzanje nikako na start kao sto si opisao. gramaza rolnica ostaje ista i kad se potrose jer se ne trosi mesing nego plastika oko mesinga i to samo utice na neravnomerno ubrzanje i losiju krajnju brzinu. ako je kais mnogo istegnut ili istanjen moze da rezultira radom u visokim obrtajima.

za pocetak skini deklu, skni kais, varijator i kvacilo, izmeri i slikaj, daj koju sliku pa cemo da komentarisemo, malo je nezahvalno nagadjati. (trzanje moze da bude i do karburatora, svecice, struje...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Motorce stiglo sinoc. Samo sam ga istovario iz gepeka, i pokrio u dvoristu. Operacija ce poceti ovih dana, kada natrci slobodan termin.

@LoKi: karb, struja, svecice i sam motor nisu problem, definitivno. Prenos jeste, sto po mojoj oceni, sto po recima majstora koji je motor isporucio.

Mene zanima, posto je ubaceno sportsko kvacilo (pretpostavljam komplet) umesto fabrickog, da li ce biti problem da se nadju kod nas i kupe taj posebni, ojacani, sportski kais i rolnice za isti?

Da biste znali o cemu pricamo, prosledjujem podatke koje mi je poslao prodavac u mailu, prilikom prvog kontakta: "Gillera DNA 50ccm Polinijeva stublina, sportsko polinijevo kvacilo i kompletni prenos sa kaisem stage 6. Sportski auspuh stage 6 samo auspuh polovan vredi od 80 do 100 e. A da se ne racuna prenos stublina i radilica koja je isto stage 6. Jedino km/h ne radi i nema akumulator."

PS: Prodavac i majstor se kunu i tvrde da sam varijator nije "ukopan".

Za varijatore sam laik (jos uvek), osim sto teoretski znam princip rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Ufff koje su ovo price. Pa taj decko ni sam ne zna sta ima. Ceo prenos stage 6?? Da li on zna sta sve spada pod prenos na jednom skuteru?

 

Sportsko kvacilo. Dozvoli da ti objasnim termin. Aftermarket deo za skuter, nesto manje mase i eventualno drugacijeg sklopa (zavisno od modela, uglavnom su ista). Verujem da to kvacilo nije ni menjano vec da je na fabricko kvacilo stavio tvrdje (jace) oprugice koje ne dozvoljavaju da kvacilo zalepi za zvono na malim obrtajima (krece sa visish obrtaja). E sad to sa oprugicama je neophodno uraditi da bi se pogodila rezonaca auspuha. Tj da skuter krene kada auspuh daje najvise snage cilindru. U suprotnom bi se vukao kao prebijena macka.

 

Dalje imamo stublinu koja je izgleda duplo brendirana, stage 6 i polini. Za sve ove godine bavljenja tuningom 2T masina, za to nisam cuo. Pa neka se prodavac odluci da li je stage 6 ili polini.

 

Pomenuti auspuh moze, a i ne mora da vredi polovan koliko je on napisao. Verujem da ako je zaista stage 6, da je model pro replica koja se polovna moze naci za 60-70e.

 

Sad ide ono najbitnije. Ukopavanje varijatora??? Sta je to? To mora da je neka trgovacka fora. Mora da je mislio na neku vrstu razrade varijatora sto je potpuno besmisleno jer tako nesto ne postoji. Varijator kao deo je izliven od aluminijuma i na njemu nema sta da se razradjuje. To mora da je jedno od opravdanja zbog cega skuter ne ide kako treba. A u stvari dosta toga zavisi od podesenosti kako karburatora, tako i celog CVT sistema. Pod time mislim na gramazu rolnica, podesenost kvacila, polozaj kaisa i ostale sitnice. Voleo bih da vidim slike svih delova kada ga budes rasturio pa da mogu detaljnije da ti kazem sta imas u skuteru.

 

Kais kada budes kupovao ne mora da bude "sportski" vec bilo koji, koji ce po dimenzijama da odgovara tvom modelu skutera. To isto vazi i za rolnice. Kada ih budes skinuo, odnesi ih u neku zlataru da ti ih premere i kupi iste takve po dimenziji i gramazi. Mozes da kupis od bilo kog proizvodjaca, ne moraju da budu "sportske"

 

Ako te ne bude mrzelo slikaj delove kako bi ti rekli da li su za zamenu ili te prodavac farba kako bi opravdao to sto skuter nije najbolje ustelovan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Da dodam jos da je kod tog modela skutera kilometar sat na senzor, a ne na sajlu. Tako da problem moze biti u senzoru na tocku, kablu ili cak u samom satu. Akumulator nije skupa stavka, moze se naci za 1500 dinara. To je obican mali akumulator od 4 ampera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Veliko hvala na utrosenom vremenu i iscrpnom odgovoru. Znam da mi ne gine mehanicarski deo posla, koji mi nije problematican, kao i nesto izdataka za neophodne delove, koji opet nece biti problem, ali sam hteo da pokupim sto vise iskustvenih informacija od ljudi koji su se vec zezali sa ovim stvarima. Ne praktikujem da nesto radim slepo se drzeci User Manuala, jer on vazi za nove i kao nove masine/uredjaje/sprave... A nasi su "tek razradjeni"... :lol:

Znaci, pod pretpostavkom da je problem u rolnicama, sto se tice hvatanja kvacila na visokim obrtajima, trebalo bi staviti lakse gramaze, da bi poceo da polazi i vuce npr od 4000rpm, a ne kao sada od npr 7-8000rpm? To bi bilo najjednostavnije i najjeftinije resenje, jel? Eventualno bi trebalo zameniti oprugice meksim?

A sto se tice podrhtavanja prenosa u toku ubrzanja, uzroci mogu biti pohaban ili istegljen kais, paknice u kvacilu, kriv varijator....??? Msm, teoretski i najprostije resenje (u idealnom svetu)?

U vezi samog agregata, i njegovog rada i ustelovanosti ne bih imao primedbi, tako da tu varijabilu iskljucujem iz price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Kvacilo je jedina stvar koja je zaduzena za start. Tvrdocom oprugica na kvacilu podesavas kada ce skuter krenuti. Tvrdje oprugice = start na visim obrtajima, mekse oprugice = start na manjim obrtajima. E sad kada bi ti stavio mekse oprugice, skuter bi kretao na manjim obrtajima, ali tada ne bi bio u rezonaci auspuha i desavalo bi ti se da se malo pomuci pa tek onda povuce. Tako da ne bi trebao da stavljas mnogo mekse oprugice. Ako on sada krece na 7-8000 rpm, vidi da ga spustis na 5000 rpm, da bi ipak mogao nekako da se vozis.

 

Sto se tice rolnica, one rade u sprezi sa centralnom oprugom. Lakse rolnice = tvrdja centralna i obrnuto. Rolnicama podesavas medjuubrzanje. Kada skuter krene na recimo 5-6000 rpm, treba da podigne obrtaje do onih na kojima auspuh daje najvise snage. Posto ne znamo koji auspuh imas ne znamo ni na kojim je obrtajima najjaci. Ali recimo da je to negde oko 9000 rpm. Kroz medju ubrzanje skuter treba da drzi tih 9000 rpm dok ne napuni prenos, tj. ne izbaci kais skroz na variomatu. Tada moze da predje na vise obrtaja i tako nabere jos koji kmh/h. CVT je slozen i zahteva jako puno podesavanja da bi radio kako treba. Vecina majstora se ne zeza preterano sa time jer je jako dosadan posao koji ne moze lepo da se naplati. I da napomenem da sa promenom broja obrtaja treba proveriti i boji svecice kako bi znali da li treba dostelovati karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

OK. THNX!!!

Evo kojih fotki ovog malog cuda:

post-9080-0-62902600-1384447994_thumb.jpg post-9080-0-22244300-1384448038_thumb.jpg post-9080-0-32769300-1384448090_thumb.jpg :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Tacno kako sam i mislio, na njemu je stage 6 pro replica auspuh koji nikako ne vredi onoliko koliko je on napisao. To je auspuh koji je dosta jak, ali jako tezak za stelovanje. Ima uzak powerband, tj. radi u malom opregu obrtaja. Moj ti je savet da ga zamenis za nesto elasticnije tipa ZX koji je malo slabiji, ali daleko laksi za stelovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Napisi tacno koji kit imas na motoru,stage 6 pro replica ide odlicno sa stage 6 cilindrom ali nije za neke slabije gusane cilindre jer on ispod 8000 obrtaja nema sta da trazi,ja sam ga imao u kombinaciju sa motoforce alu racing cilindrom i motoforce racing kvacilom koje je odvajalo na oko 8000 obrtaja a skuter je ubrzavao na oko 11500,i cimao je kao jarac,znaci voznja ili pun gas ili ga parkiraj kuci,ZX je odlican za base tuning ali nije za vece kubikaze,Ako imas polini 50 ccm nema sta da trazi replica sa tim cilindrom,zameni auspuh za ZX kao sto kolega kaze,nasteluj prenos i teraj,potrazi po na netu na koliko obrtaja mu je najveca snaga i kad to saznas nastelujes sa laksim/tezim rolnicama prenos i vozis se,kad to uradis nabavis malo tvrdje opruge za kvacilo i to je to :) sto se tice rupa u ubrzanju tu jedino pomaze malossi multivar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Rupe u ubrzanju peglaju linearne polutke. Multivar dozvoljava samo vecu izlaznost kajsa samim tim I nesto vecu krajnju.

 

Do neke mere pegla i multivar,idealno radi sa polutkama ali moze dosta dobro da se usteluje i bez :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Unutra je kit od 70ccm, to mi je tvrdio i garantovao prodavac. Ja ga nisam otvarao, tako da sve sto iznosim ovde, iznosim iz njegovog izlaganja. Motorce mi je doslo u kombinaciji, i nameravao sam da ga, posle sredjivanja, dam klincu kao prvo motorce (ne racunajuci pocket-bike). Ali, citajuci sve ove komentare, vidim da je to isuvise ozbiljna sprava za tu namenu, i da cu ga, koliko sutra, ponuditi na prodaju, ili u zamenu za neki Tomos APN, ili normalniji skuter. Naravno, bice ponudjen prvo ovde, na BJB forumu po pristupacnoj ceni, posmatrajuci trziste i tunirane delove, koje poseduje.

Hvala svima, oglas sutra... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Ako klinac nema bas neko vozacko iskustvo ne bi mu ja dao tek tako da se igra sa ovim skuterom,polini kit 70cc sa replicom ce dati bar 10tak ks,moj je imao oko 13ks i peglao je pravih 110-115 kmh,a to je na onim malenim tockovima igranje sa djavolom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

A na trci u Novom Sadu covek sa MHR Team 2 cilindrom , TMX 30 karbom , primarom i sekundarom sa ukupnim produzenjem od 30%,ojacanom radilicom,variomatom,paljenjem Seletra,Roost auspuhom,kvacilom i ostalim "sitnicama" isao 125km/h.

 

A ti sa sa replicom i da kazem nekim sport cilindrom,odnosno niti je mid race,a daleko od high end'a izvlacio 115km/h. Jeste al niz nizbrdicu.

 

Jeste offtopic ali sam morao da iskomentarisem.Jer su ovo nebuloze koje se cesto vidjaju na forumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

A na trci u Novom Sadu covek sa MHR Team 2 cilindrom , TMX 30 karbom , primarom i sekundarom sa ukupnim produzenjem od 30%,ojacanom radilicom,variomatom,paljenjem Seletra,Roost auspuhom,kvacilom i ostalim "sitnicama" isao 125km/h.

 

A ti sa sa replicom i da kazem nekim sport cilindrom,odnosno niti je mid race,a daleko od high end'a izvlacio 115km/h. Jeste al niz nizbrdicu.

 

Jeste offtopic ali sam morao da iskomentarisem.Jer su ovo nebuloze koje se cesto vidjaju na forumima.

 

Da se ispravim:

Motoforce alu racing cilindar 70ccm + poliranje kanala

Stage 6 pro replica

Malossi Multivar

motoforce racing kvacilo (olaksano)

dellorto karburator 21mm

skuter je svakodnevno samnom isao oko 105-110,sa drugarom koji je laksi od mene izmereno je bilo oko 115 kmh..izracunaj nebulozo koliko su kostali ovi delovi pre 3-4 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Mereno cime? I na kojim obrtajima?

Prosto mi je neverovatno da skuter sa tim delovima moze da razvije toliku brzinu. Ne znam da li znas da ti cajgeri na skuterima "lazu". Evo jedne slike mog skutera.

 

 

slika4380.jpg

 

Sta mislis, kolika je ovde realna brzina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ok jel kapiras da je 21mm < od 30mm

Da je MHR Team 2 sada 400e i isporucuje nesto vise od 20ks sam cilindar.

Motoforce alu racing isporucuje izmedju 13 i 15ks u najboljem slucaju,ali uglavnom do 13ks.Ako se radi eto moze da isporuci nesto vise.

Replica koja kosta 135e i Roost koji kosta 350e je smesno porediti.Jer uglovi ekspazione posude nisu isti niti ciljani rezonantni obrtaji niti kvalitet istog.

 

I sve su to cinjenice.I ti sad mene ubedjujes da zato sto su neki delovi kostali skuplje nego sada pre 3 godine rade isto kao delovi koji kostaju sada toliko ? Cekaj jel kapiras koliko je to nebulozno...

 

Uostalom evo ti ceo setup pa popisi delove.

 

 

 

Skuter: Aprilia SR1 1996

Cilindar: MHR Team2 77cc

Radilica: Stage6 R/T

Auspuh: Roost Sprint HR 77

Karburator: Mikuni TMX30 30mm sa powerjet-om

Setup karburatora dizna/igla: dizna main 245/ pilot 17,5/ power 90

Filter vazduha: Stage6 Drag short type 48mm

Usis: Stage6 Tassinari sa 8 lamelica

Kvačilo: Pollini EVO 2G

Zvono: Pollini EVO

Centralna opruga kvačila: Athena Crna Piaggio tip

Oprugice kvačila: Pollini plave na 21,5mm

Varijator: Malossi MHR

Rolnice: Malossi 19x15,5 4,0gr

Kaiš: Malossi kevlar overange 785x17

Primar/Sekundar: Malossi (14%) / BGM (19%)

Torque drive: Malossi overrange sa remenicom 128mm linearni kanali

Paljenje: MHR inerrotor, Selletra žuta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Mereno cime? I na kojim obrtajima?

Prosto mi je neverovatno da skuter sa tim delovima moze da razvije toliku brzinu. Ne znam da li znas da ti cajgeri na skuterima "lazu". Evo jedne slike mog skutera.

 

 

slika4380.jpg

 

Sta mislis, kolika je ovde realna brzina?

Nisam imao cime da merim obrtaje,mereno je autom i jednom motorom,cbr 1000 f mislim da je bio,ne GPSom..imam negde klip ubrzanja sa hondom xl 250 ubrzanje je bilo isto kao na tom motoru..probacu da nadjem klip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pomalo nagadjam o cemu pisete, ali posto kazu da jedna slika govore vise od hiljadu reci, ja cu okaciti ovde nekoliko danasnjih... Tek da ne bude dosadno:

 

Divno ukraseno dvoriste, lepog jesenjeg dana... post-9080-0-42379100-1384788720_thumb.jpg

Drustvo koje ne zeli da prizna da je kraj sezone, i da stize vreme odmora... post-9080-0-63171300-1384788789_thumb.jpg

PS. Gilera, glavni junak ove teme je CRVENE BOJE, a ne ova pored nje... :-P

I na njoj se, izmedju ostalog naslo i ovo: post-9080-0-77468100-1384789009_thumb.jpg , i ovo: post-9080-0-35878000-1384789045_thumb.jpg , i ovo: post-9080-0-85547400-1384789078_thumb.jpg , i jos po nesto sto jos nisam ufotkao... :-P

I jedan Shtrokavac, prljavi odmetnik, cijih par meseci tek nastupa: post-9080-0-68534300-1384788954_thumb.jpg Naravno, izopsten iz drustva "ulicara"... :-DDD

post-9080-0-12384900-1384788959_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja