Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

To su progresivne opruge, nego da nisu prekratke pa zato lupaju???

 

to je i meni palo na pamet pa sam rasturio viljusku od ortaka kod koga su klasicne opruge i prilikom srafljenja poklopca na stapu otprilike je potrebna ista sila da se nategne opruga i usrafi imam utisak da prilikom voznje kad se vila istegna preko max. tada lupa jbm li ga a sto se tice tog bushinga moracu da proverim i da opet rasturam stapove bdv kako idu opruge sabijeni deo ide gore ili dole1neznam.gifi koji pritisak treba da je u vilama1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Motocikl: Honda XRV750 Africa Twin, Derbi Senda RX50

Ljudi, imam par problemčića.

 

Naime, krajem leta mi crko regler i naravno spržio sve što je radilo u tom momentu uključujući pumpu goriva.

Sve sam odradio kako treba FACET pumpa, jošketov regler itd, e sad ovde nastaje moj problem, jedva namontiram pumpu zbog manjka prostora, upalim motor i odjednom poplava ispod motora. Pumpa negde pušta gorivo sa strane, izgleda mi kao da pušta tamo gde izlaze žice. ŠTA DA JOJ RADIM?

Imam problem i sa prednjom kočnicom nikako ne mogu da ih izluftam (menjam ulje i pločice), da li ima neka foru za koju ne znam, pošto sam zadnju sredio za 15 min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ljudi, imam par problemčića.

 

Naime, krajem leta mi crko regler i naravno spržio sve što je radilo u tom momentu uključujući pumpu goriva.

Sve sam odradio kako treba FACET pumpa, jošketov regler itd, e sad ovde nastaje moj problem, jedva namontiram pumpu zbog manjka prostora, upalim motor i odjednom poplava ispod motora. Pumpa negde pušta gorivo sa strane, izgleda mi kao da pušta tamo gde izlaze žice. ŠTA DA JOJ RADIM?

Imam problem i sa prednjom kočnicom nikako ne mogu da ih izluftam (menjam ulje i pločice), da li ima neka foru za koju ne znam, pošto sam zadnju sredio za 15 min

jesi li sigura da je do pumpe,da nije na nekom crevu..imam ja rezervnu ako ti treba,ali pogledaj ti to malo bolje...

 

7z8bkhlcmfy0.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Sopot

Hvala Mrva. posto smo supruga i ja =175kg, bojim se da ce rd04-07 onda puno leci, jer kod njih koliko sam procitao, nema stelovanja zadnje viljuske, kao kod rd03!

Ili to najbolje na licu mesta probati, jer sam dosad vozio samo sam-bez suvozaca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Na kakvo stelovanje viljuske mislis!? Verovatno na stelovanje povrata na eksternom rezervoaru amortizera? To imaju 03 i 04

 

RD04 i RD03 imaju istu oprugu koliko se secam 10kg/mm, RD07 7kg/mm

U principu nijedna nije optimalna za 175Kg ali su tu 03 i 04 u prednosti zbog tvrdje opruge.

 

EDIT:

RD03 mislim da ima najvece rastojanje od zemlje mada i 10konja manje pa uzeti i to u obzir. Naravno proba bi bila najbolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Ne znam da li je i ranije pominjan sajt ovde, ali evo linka koji bi možda mogao biti od koristi nekome :) Ima onih šematskih slika svih sklopova za Afrike (sa oznakama, za sve modele), manuali (ali nažalost samo za RD03 na engleskom koliko sam video) itd. Slike u manualu za RD03 nisu baš najkvalitetnije, ali mogu poslužiti. :)

 

Link

 

P.S Na linku skroz dole ima i vektorskih oblika nekih nalepnica za Afrike.

 

Pozdrav

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Na kakvo stelovanje viljuske mislis!? Verovatno na stelovanje povrata na eksternom rezervoaru amortizera? To imaju 03 i 04

I 07, 07a nema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Sopot

Hvala... najbolje je probati, pa odluciti na osnovu subjektivnog misljenja. Plaaniram najkasnije do proleca da postanem Afroclan.. Da li neko od clanova moze da mi pusti br. tel. Jovice sa Uba..Pa se javljam kad i ja budem "privilegovan";-).... Eventualno ako nesto zaskripi kod kupovine... Pozzz drugari...:hack:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

ako mislis da je problem klirens motora kada je pod opretecenjem (vozac + suvozac + koferi) odmah da ti kazem da nije. to se resava zamenom dogbonesa na motoru koja je vrlo jednostavna operacija. naime skines stare i stavis nove koji su kraci za oko 1cm. to nema veze sa stelovanjem cilindra na zadnjoj suspenziji posto ona regulise samo tvrdocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Na kakvo stelovanje viljuske mislis!? Verovatno na stelovanje povrata na eksternom rezervoaru amortizera? To imaju 03 i 04

I 07, 07a nema.

 

Sad kad pomenu setih se, u pravu si moja greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Sopot

Zapravo, ne mislim na klirens motora, vec na to da usled tezine od c170-180 kg(2 osobe), motor ne legne previse. Pa onda to izgleda ruzno. Afrika treba lepo da izgleda i tako natovarena! Mislim da se slazete samnom. te u skladu sa tim i trazim adekvatan model. Iz price vidim(citam) da bi to trebalo biti rd03. A ja i ne trazim tih 10ks vise sto imaju rd04 i 07.

:hack:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

RD03 ti je najkvalitetnija i najsbosobnija Africa koja je napravljena. Mana joj je jedino, što je već ušla u pozne godine, mada ako se sve održava kako treba, sahraniće bilo koji motor.1aha.gif Ali opet, ja bih gledao neku RD07/a. Kako oni što idu na put oko sveta, natrpaju sve i svašta, pa opet lepo izgleda, mislim ne potone...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Bez brige oko "tonjenja" AT ;)

 

Ja sam više puta išao sa suprugom na duže ture. Nas dvoje (ja ~90kg, ona 60+), tri kofera full napakovana (znaš žene, i svečana haljina + štikle im trebaju i u šumi), na bočnim koferima napakova vreće za spavanje + još koješta, na top case-u zavezano i boga i oca...

 

Stvarno je AT bila (pre)pakovana, a nije bio problem napraviti 2000+ km. I uopšte nije izgledala ružno. Naprotiv :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Sopot

Sad ste me bas ohrabrili... Jos da probamo 04, bolje 07-07a:-), pa ako to lepo izgleda, kao sto rekoste, parice u dzep i polako...

Mada sam ja nestrpljiv. Cini mi se da bih vozio i po zimi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

evo broja 0638153312

ljudi a mene zanima sta treba prepraviti(uraditi) sa 35ks na 60 ks ? nisam jos stigao pronaci u ovim postovima

 

Probaj ovo http://www.atic.org/faq/reduction.php

 

btw: meni pishe u saobracajnoj 26.5kw jer je uvezena iz Shvajcarske al' ide noramlno, izgleda da je to neko vec preradio.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Sopot

Hvala za broj od Jovice drugari. Btw, da li neko poznaje rd03 sa "polovnnih automobila". Iz Cacka, '89., uvezen iz Svajcarske, 2 fara, vozen ovde 2 god. Kaze ekstra ocuvan, nista ne treba da se radi-uradjeni svi servisi. Istekla reg. E sad, zanima me, kako ima dva fara, a iz Svice je, kako ima 44kw-60ks i da li je 1900e ok cena...

p.s. krenuli smo u ozbiljnu potragu za kraljicom;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zvinjavam se sto uzurpiram temu ali treba mi mala pomoc . Imam Hondu XL 600 lm i trebju mi stitnici ruku na volanu. Nasao sam na oglasima od Afrike pa me interesuje da li odgovaraju za moj motor. Ako neko zna neka kaze da mi covek ne salje dzabe ako ne mozel da se stave. Hvala, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja