Jump to content

Moto Zajednica

honda xl600r

Recommended Posts

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa kako god da radi i ovako i onako dodje mu na isto . I po tvome i po mome . Naravno da treba da ostavi tamo gde su najvisi obrtaju ali reko sam da npr.stavi na sredinu i posle malo tamo i ovamo gde najlepse radi tj.gde najlepse sastavlja rad .

 

E sad napisao sam da ima dve varijante bakelita koji je izmedju cilindra i karburatora . Jedan je da do trecine radi prvi karb a posle ukljuci drugi . A drugi je onaj sa razbusenim na sredini i onda vuce veci vakum iz prvog karburatora .

Dosta i utice na potrosnju jer sa ovim drugim ide ko nevreme ali i trosi dosta . Zato sam ga i pitao ako ima ovaj drugi , naso sam nacina da smanjim potrosnju .

 

Ne znam da i znas o cemu pricam ?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

pogledat ću za vikend jer mi je motor na selu ovo šta si napisao o bakelitu.Tokom vožnje se osjeti kad se otvori taj drugi karb ali ga opet ne teram preko 100km, pa sad jbt. ga ,probat ću pa javim i hvala na pomoči obojici0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

za to znam menjo usisne flanse seko jebavo..pa se i po nekad zajebo....pa cak i stavljo druge karbove ali..

o nacinu smanjivanja potrosnje..nisam mnogo razmisljo..i bilo bi lepo da to podelis s nama :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Nisam mislio o nacinu smanjivanja uopste , nego ako ima ovaj raseceni onda da mu pomognem da je smanji . Ali da to ne pisem jer cu ispasti skroz ne razumljiv pa je bolje da slikam i postavim slike ako ima ovaj drgi . Ako ima normalan onda se nesto prevario ili pri sastavljanju karburtora ili mu je mozda nesto zaostalo u neki kanal a predpostavljam da je nauljio filter za vazduh jer je pitao kako se to radi tj.rekli su mu naulji a nisu da ga dobro iscedi pa ako to nije uradeo neka ponovi postupak ili neka ga naprska sa wd40 da proveri da li mozda nije do toga .

 

Skoro sam za jedan motor dobio takav sundjer i od kada smo ga namontirali trosi kao lud . Posle smo skinuli oprali stari i vrati li ga opet dok ne nadje neki drugi jer kada se pogleda na suncu ovaj novi je iha ha daleko gusci . Zato mu i vuce vise goriva a i ne radi kako treba .

 

Mozda je tu problem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Na mojoj hondi mi je bila ogla na sredini i trosila je sasvim pristojno . to ti moze i Aca reci jer sam je uzeo od njega ali sa losim kraburatorima .

 

Da li ti je bila manja potrosnja pre ovog tvog zahvata ili ne i da li to sada prvi put meris potrosnju . Mislim koliko je motor kod tebe valjda si primetio razliku .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

tek sam nedavno mjerio potrošnju, kad sam pitao vašeg kolegu iz prvih postova za ono metalno sito šta sam našao u airboxu.Poslije sam nabavio novi filter,lagano ga nauljio,ocijedio kako su mi rekli i motor je puno mirnije radio.Zatim sa tu dobio savjet za onaj ler šeraf na lijevom karbu- našao sam ga odvrnutog za 3 kruga, vratio ga na 2 , jedino šta sam mjerio potrošnju tj. kilometražu pređenu bez filtera zajedno sa kilometražom s filterom , pa je možda se tu pojavila ta razlika.To vrijeme dok sam se vozio bez filtera motor sam pri malim okretajima morao držati pod gasom jer mi se znao ugasiti, pa sad vjerovatno je i tu potrošio više benzina nego šta je treba uglavnom probam za vikend pa javim. Nešta nisam razumio šta ste napisali, znači ler diznu otvorim 2 kruga i na njoj tražim gdje se dižu okretaji ili dižem okretaje na desnom karburatoru na onom dodatku na sajli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

Na mojoj hondi mi je bila ogla na sredini i trosila je sasvim pristojno . to ti moze i Aca reci jer sam je uzeo od njega ali sa losim kraburatorima .

 

Da li ti je bila manja potrosnja pre ovog tvog zahvata ili ne i da li to sada prvi put meris potrosnju . Mislim koliko je motor kod tebe valjda si primetio razliku .

koliko je trošila,normalna neka vožnja i cepanje?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa normalne od prilike bez nekog preteranog otvaranja onog drugog karburatora na otvorenom mi je isla od 3.5,4 pa na gore . 6 mi nije prelazila ni na offroad-u . Ona je dosta stedljiva bas zbog toga sto do 1/3 gasa radi samo onaj levi a posle i drugi karb .

 

To sto si vozio bez filtera nece mnogo da utice na potrosnju . Pre ce ako ga nisi dobro istiskao tj.izcedio .

 

Kao sto je i bokilic napisao . Odvrni oko 2 kruga namesti na neki odredjeni broj obrtaja i osrafljuj i zasrafljuj sve dok ne nadjes gde ce da podigne obrtaje . Tu na tim podignutim ostavi a smanji sraf za ler a to je na onom tockicu ( ako ga ima uopste ne secam se dobro bilo je odavno ) . Pricamo o srafu odozdo na karburatoru za stelovanje a taj na sajli je za podizanje i spustanje ler gasa kad ga nastelujes .

 

Ja sam u mom prvom postu napio kako se radi po uputstvu i moze da odradi i ko prvi put to radi . Ovo sto je Bokilic napisao je malo slozenije za pocetnike . Ja naprimer vise i ne brojim koliko kruga i sta nego po sluhu i neko rutinski to radim . Najbolje je da to odradis kao sto pise na engleskom tj. ovako . A kad neletis na nekog majstora moze malo finije da ga presteluje ali to je od prilike to .

 

TO ADJUST IDLING CORRECTLY, PROCEED AS FOLLOWS:

1 Turn in mixture control screw up to the stop, and turn it back out by 1.5 turns

2 Warm up the engine

3 Use throttle stop screw to adjust normal idling speed (1400-1500 r.p.m.)

4 Turn mixture control screw slowly clockwise until idling speed starts to decrease. Memorize this position, and turn mixture

control screw slowly counterclockwise until the idling speed will decrease again. Adjust the point of the highest idling speed

between these two positions.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

sve si Draža dobro napisao a i Boki ali nešta sam gledao na netu, postoji na tom karbu lijevom-primarnom sa strane šeraf, bliže je air boxu i njega sam ja okretao a ti si napisao da ima s donje strane karba šeraf i tu si u pravu, pilot -dizna.Koju prvo treba štelati i kako uopće doći do nje kad se mašina ugrije a da se ne opećeš? 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

sve si Draža dobro napisao a i Boki ali nešta sam gledao na netu, postoji na tom karbu lijevom-primarnom sa strane šeraf, bliže je air boxu i njega sam ja okretao a ti si napisao da ima s donje strane karba šeraf i tu si u pravu, pilot -dizna.Koju prvo treba štelati i kako uopće doći do nje kad se mašina ugrije a da se ne opećeš? 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

sve si Draža dobro napisao a i Boki ali nešta sam gledao na netu, postoji na tom karbu lijevom-primarnom sa strane šeraf, bliže je air boxu i njega sam ja okretao a ti si napisao da ima s donje strane karba šeraf i tu si u pravu, pilot -dizna.Koju prvo treba štelati i kako uopće doći do nje kad se mašina ugrije a da se ne opećeš? 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

sve si Draža dobro napisao a i Boki ali nešta sam gledao na netu, postoji na tom karbu lijevom-primarnom sa strane šeraf, bliže je air boxu i njega sam ja okretao a ti si napisao da ima s donje strane karba šeraf i tu si u pravu, pilot -dizna.Koju prvo treba štelati i kako uopće doći do nje kad se mašina ugrije a da se ne opećeš? 0takoje.gif

 

Kako su mene ucili ( izvinjavam se ako gresim i voleo bi da mi neko objasni ) taj sraf sto je sastrane i blize air boxu - odvrtanjem se povecava kolicina vazduha u smesi za prvu trecinu obrtaja. Samo taj imaju mnogi 2t motori na svojim karburatorima. E sad 4t imaju taj od ispod ( blize usisnoj grani ) i odvijanjem njega se dodaje benzin u smesu za prvu trecinu obrtaja. Moguce da je kod tebe kombinacija i jednog i drugog na karburatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

to sam negdje na netu čitao ako je šraf sa strane bliže airboxu onda dodavanjem -oduzimanjem zraka štelaš smjesu a ako je bliže usisnim granama da se onda dodaje ili oduzima protok goriva.Malo su zbunili kolege jer ne znam da li su govorili o štelanju pilot dizne koja je s donje strane karburatora i blizu je grane usisa.Uspio sam naći manual od te honde i jbt. ga tamo spominju da se šteluje i ta pilot dizna a i ler dizna1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Slikaj pa postavi sliku da vidimo kakv je to sraf.Iskreno ne secam se da je kod mene bio takav sraf za vazduh ili bilo sta .

 

Najbolje uslikaj pa postavi da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

budem slikao preko vikenda, ali sam ga našao u manualu honda xl600r 83-87g i oni ga zovu air-screw, to bi bilo za zrak ali si me malo zbunio jučer kad si spomenuo da je taj šeraf sa donje strane karba prema grani i stvarno je, našao ga u manualu i zovu ga pilot-screw, oba se treba štelati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sad sam gledao u uputstvu . Kako se steluje jedna tako i druga . Stavi onu odozdo na 2 ako je do 85 god ako je preko onda na 1.5 kruga od skroz zategnutog . Isto to uradi i sa ovom sa strane . Steluj prvo ovu sa strane pa onda onu odozdo . Kako jednu tako i drugu na isti nacin ao sto smo ti opisali i sve ce biti ok .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

pozdrav Draži i Bokiliću0takoje.gif , uspio sam smanjiti potrošnju na 5 l. Štelao sam onaj šeraf kako ste rekli,otvorio diznu za krug i po ,lagano kretao do drugug kruga onda su digli obrtaji za 100-200, te sam onda vratio za pola kruga tako da je sada negdje na jedan i po kruga od zatvorenog. Onog drugog šerafa-pilot screw ni nema kao što je u manualu nacrtano, onda valjda ni nema za to poštelati.Onaj bakelit šta si spominja Draža ima dve odvojene rupe. Evo slika u dodatku, ovaj air screw ja blizu šelne na slici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Koji god oces svi ubijaju kako se cuju na tom motoru jer ima 600 ccm .

 

Imam 2 komada koji nisu bas nesto odokativni ali su extra . Jedan prohrom a drugi aliminijumski . Naravno ce moras da napravis sam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja