Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Дуки, паде ми нешто на памет. ...

 

Тури нешто овакво на замајац, па када те стопирају пандури, ти их навууци: "Ма не бих ја прекорачио брзину, да ме не зеза мотор. Ево погледајте ово..." и натерај их да мало гледају ово:

 

Hypnotic-Spiral-Picture.gif

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Čestitam na kupovini! :takoje:

 

Otvori svoju temu u "naši ljubimci" i okači slike da se hvalimo malo kako nam ergela raste. :D

 

A na to "lux" ne obraćaj mnogo pažnju, čeka te on da ga napraviš po svojoj želji i meri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Дуки, паде ми нешто на памет. ...

 

Тури нешто овакво на замајац, па када те стопирају пандури, ти их навууци: "Ма не бих ја прекорачио брзину, да ме не зеза мотор. Ево погледајте ово..." и натерај их да мало гледају ово:

 

Hypnotic-Spiral-Picture.gif

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Odlican fazon....!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Društvo da se pohvalim od juče sam postao član MZ kluba, pazario sam MZ ETZ250 LUX.Dali neko zna šta je razlika između 250 lux i250.

Obrtomer, disk kočnica.. :D za druga tržista bila je i uljna pumpa.. :)

 

Čestitam!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Slatko se vozim, ne skidam se sa Crnca. Ne idem nigde posebno ali mi se radijus kretanja abnormalno povećao, svuda stignem i kratko ostajem da bih što pre išao dalje, da bi se vozio...

 

Trenutno su mi neispravni satovi, automat štopa u ručki i zeza sijalica zadnjeg svetla, radi samo štop, nema dobar kontakt. Ostalo sam sredio, i ovo ću čim se malo navozam, da me želja mine...

 

Posle dužeg vremena Crnac je bez prikolice. Ide bre, opak je!

 

A onda krenem da razmišljam šta sam ja to dobio sa tih 300 ccm u odnosu na DOBROG MZ-a koji je na standardu. I dolazim do zaključka da je to beznačajno malo što uopšte ne mora da bude posledica veće zapremine nego npr. dobre kompresije ili nečeg trećeg.

 

Sada, ovakav kakav je, traži još goriva. Znam ga, osetim ga, dobro je ovako sa potrošnjom od 4l ali se oseti potencijal i ceo sklop može da radi daleeeeko bolje.

 

I šta sad? Hteo je Bokilic da ga odvrne a ja nisam dao, hteo sam "ono" a da mi ne uđe. Znam da neće da ide bez goriva a opet sam terao i terao dok se davno potvrđena pravila nisu potvrdila po ko zna koji put samo sada po mom džepu.

 

Teško mi je da ovako od oka zaključim koliko bi mu trebalo dodati ali ovako oflje, "lupio pa ostao živ", tu je negde na 6. Slaba je uteha što ne bi uvek toliko trošio jer može da se štedi na gasu, jer se ne bi štedelo na gasu zato što nisam takav, i to se potvrdilo kao pravilo.

 

I tako, našao sam se u nezgodnoj situaciji. Sve je savršeno ispravno i radi savršeno samo jako jednostavnom intervencijom može da bude još bolje. A to znači bar 50% skuplje. A opet, u praktičnom smislu to baš ništa ne koristi: koliko će da razvuče od semafora do semafora, da li ću isterati brzinom više na uzbrdici koje su u svakodnevnim prilikama i terenima gde vozim uglavnom kratke i da li sam negde stigao za 12 ili 13 minuta.

 

Da me neko pita šta mi je sve to trebalo dobio bi iskren odgovor: bes! Besan, neiživljen, matora budaletina leči frustracije iz rane mladosti.

 

A jadan motor je prvo bio za "uz stepenice". Eto, treba da se lepo penje uz stepenice a ako se gleda na propise onda ja uopšte u ovom gradu ne poznajem mesto gde bi bilo dozvoljeno voziti uz stepenice. I nema ih toliko, svega na par mesta gde može da se istera a i onda stigneš nigde, pa nazad nizbrdo.

 

Pa kad je prošla ta faza onda je trebalo napraviti ga da ide auto putem što brže. I opet dorade, smeša, prenosni odnos kakav je god moguće napraviti, još čuvam ko oči u glavi prednji lančanik od 22, "trebaće"...

 

E, nakon toga je došla faza sa prikolicom, opet milion dorada, sve ispočetka samo u okviru tematike koja je potpuno nepoznata i apsolutno bez bilo kakvog iskustva sa prikoličarem.

 

Kad sve pogledam ne vidim da sam dobio bilo šta više nego što sam imao sa motorima pre Crnca. Pošteno sam se vozio na 250, lepo me vukao i sa putnikom, imao sam samo širu zadnju gumu mada ni to nije bilo neophodno. Zadovoljvao sam se farbanjem, mazno ortak farbu od Pošea a ja srećan kao niko.

 

Jadan motor kad ima vlasnika budalu.

 

Meni je budženja dosta, isterao sam sve svoje a ništa pametno. Teraću ga malo sa prikolicom a malo bez, kad je već prikolica tu, ali neke ozbiljnije prepravke mi više ne padaju na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Uhhh, vec sam se uplasio da ce na kraju pisati, "Jbsh sve ovov, prodajem ga i prelazim na bajs" ! :ups:

:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vozi se, vozi, samo moraće i da se registruje...

 

Ove godine na Skup dolazim bez prikolice. Ako se ostale stvari potrefe kako valja otići ću do Arilja i pre Skupa. Nisam nikad bio tamo a za Skup sigurno neću imati vremena da razgledam okolinu.

 

Jel tu Mihac? Ne javlja se, trebao je do Beča na par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Mihac je još uvek u inostranstvu(tako sam obavešten), bio sam juče do Kg-a pa reko i do njega da svratim, kad drugar mi kaze nije još došao. Ove sedmice trebalo bi da se vrati. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

 

Jel tu Mihac? Ne javlja se, trebao je do Beča na par dana.

 

Seta se po inostranstvu. Kaze da je sve ovo njegovo , ostavio mu deda..Evo dokaza:

:staa2:

post-3484-0-90010200-1332883675_thumb.jpg

post-3484-0-79189900-1332883689_thumb.jpg

post-3484-0-82995600-1332883823_thumb.jpg

post-3484-0-22642200-1332883845_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

EEeee pa to je druga stvar.

 

Da sam znao da mu je deda Franc Jozef drugačije bi mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Zato je on onako strog kada se bira naj MZ,ne moze da se utice na njega,ne slusa ni ostale clanove komisije a kamoli narod sto vice sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja