Jump to content

Moto Zajednica

NGK svećice falš ili ne?

Recommended Posts

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pozdrav ljudi treba da uzmem svećice za motor e sada vidim u Louisu 1 kom. košta 10e a ja pre par godina kupio neke u NS-u(Temerinska ulica,prodaju gomilu vrsta svećica) gde je 1 kom. bio oko 400din i šljakalo je super prešao sam bar 10-ak hiljada sa njima.

 

Sada treba opet da ih pazarim ali za drugi bajk,pa ne znam šta da radim,kakva su vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ne daje mi se baš 80e za 4 glupave svećice,i ove obične su meni dobre. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav, ja licno mislim da AKO je natpis ispisan plavim slovima da su takve svecice lose jer imam takve ( CR7HSA ) ali imam i sa crnim slovima ( stare koje sam zatekao u kutijici ispod sica su C7HSA ) .E sad koliko ja vidim bolje radi na ove sa crnim slovima, nebitno koja je oznaka mislim da su ove sa crnim slovima malo kvalitetnije.Ali ipak cu probati DENSO svecice u opsegu sa odgovarajucim za moj motor.Ima u moto shop-u, ukucas skuteri pa u tu grupu trazi svecice ima NKG,DENSO,BOSH i SAMPION, pored istih ima i cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Nekim čudom našao sam u garaži kutije od onih svećica kupljenih u NS-u.

 

Imaju nalepnicu na kojima piše:

 

Proizvođač: NGK SPARK PLUG GhmbH Nemačka

 

Uvoznik: MASS Company d.o.o Beograd Jovanke Radaković br.25

 

E sada da li su ove MASS-ove neki falš ili Nemci imaju neku ludu računicu pa ih ovde daju toliko jeftinije? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Meni je neko pričao o falš NGK svećicama i kako da ih prepoznam, ali sam zaboravio. S obzirom da se danas sve kopira, verujem da ih ima falš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Najbolje su kataloški propisane za svaki motor ponaosob.Ako se prave kopije, moguće je napisati bilo šta na svećicu kao i na gro ostalih stvari.Ako šljaka dobro, kupujem na istom mestu i to je to.Neko će me preveslati najverovatnije, ali samo jednom.Posle neka sadi paradajz.Za mene je prevarant. :gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Ja kada sam trazio u Temerinskoj u N.Sadu svecice,poslali su me u prodavnicu na sajmu a to je ispostava MAS-a tako da i oni od njih nabavljaju za svoju radnju u Temerinskoj.Mislim da su to original svecice.To je isto kao sto milka cokolada u Mercatoru kosta 125 din a na pijaci 70 din.Mislim da je u DE to oporezovano nekim njihovim porezom pa je zato skuplja svecica...karikiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Iskreno mislim da Luis dere jer ipak je to potresni materijal koji kupujes kod njih samo ako ti sada hitno treba, a onda cena nije bila. Mass Company je generalni zastupnik za moto NGK tako da nema sanse da su fals, a i za kola je cena oko 300 din po svecici tako da mislim da je to to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja imao lose iskustvo da je svecica iz MAS-a kupljena na sajmu crkla posle 100km.. od tad vise nikad nisam uzeo ngk, samo denso..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Lacarak
  • Motocikl: yamaha xj 600 diversion

Iskreno mislim da Luis dere jer ipak je to potresni materijal koji kupujes kod njih samo ako ti sada hitno treba, a onda cena nije bila. Mass Company je generalni zastupnik za moto NGK tako da nema sanse da su fals, a i za kola je cena oko 300 din po svecici tako da mislim da je to to :)

 

gotovo nikakava garancija na žalost, a kako znati da je prava e to je već :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Možda i nije baš za ovu temu ali .... ?

Ima li neko iskustva sa NGK iridijum svećicama i ako ima, kakva je razlika u odnosu na standardne (osim cene).

Smatram takođe da je manja mogućnost da iridijum svećice budu falsifikat, pa ukoliko su i bitno boljih karakteristika možda je ispravnije rešenje kupiti njih.

Ja sada nameravam da menjam svećice, pa razmišljam da mašinu "počastim" sa nečim kvalitetnijim (ako zaista to ima svrhe)?

Planiram da sve delove za veliki servis (pa i svećice) kupim preko e-baya.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Te Iridijumske su odlične, mada mislim da za naše starije motore sasvim odgovaraju i obične NGK. Meni bi to bilo bacanje para.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ma jock cini ti se ...

 

Na iridijumskim svecicama je dosta preciznija varnica jer je elektroda na samoj svecici dosta tanja od obicne, na vecini iridijumskih je cak elektroda ili ti sam vrh tanak 0.6mm. S' obzirom da je varnica preciznija nema nagomilavanja cadji kao na obicnim (na ivicama).Naravno i duze traju.Po meni se isplati jer dosta vise predjes a samim tim i manje posla oko zamene. Naravno sobzirom da je nase gorivo krs i te kako se isplati....

I na engleskom sa njihovog sajta .

Optimal ignition and smooth engine operating and therefore no backfiring or misfiring.Improved acceleration thanks to more spontaneous throttle response.At least double the service life of standard spark plugs.Excellent ignitability

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Sve to stoji, ali koliko često menjate svećice na motoru? Svake, druge, treće sezone? Koliko sezona bi trajale ove Iridijumske? Ako ćete ih voziti 5,6 godina, isplate se, ali ako vozite 2,3 godine, i obične svećice isto to mogu da odrade, za 5 puta manje para. Stoji da su svećice najjeftiniji potrošni deo ali ne i jedini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ma jock cini ti se ...

 

Na iridijumskim svecicama je dosta preciznija varnica jer je elektroda na samoj svecici dosta tanja od obicne, na vecini iridijumskih je cak elektroda ili ti sam vrh tanak 0.6mm. S' obzirom da je varnica preciznija nema nagomilavanja cadji kao na obicnim (na ivicama).Naravno i duze traju.Po meni se isplati jer dosta vise predjes a samim tim i manje posla oko zamene. Naravno sobzirom da je nase gorivo krs i te kako se isplati....

 

I na engleskom sa njihovog sajta .

 

Optimal ignition and smooth engine operating and therefore no backfiring or misfiring.Improved acceleration thanks to more spontaneous throttle response.At least double the service life of standard spark plugs.Excellent ignitability

 

Si cuo nekad za marketing? 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Zapravo to mi je deo buduce struke.

 

Marketing je vrsta reklame,a reklama moze da reklamira proizvod koji cilja kraktorocnu prodaju ili reklama koja cilja dugorocnu prodaju.Kada se prodaje ofarbana magla gleda se da se nesto lepo upakuje i da se proda,a ovako nesto ipak treba da vredi.

 

E sad ja ne vidim razlog zasto ovo sve ne bi bilo tacno ? Uostalom NGK kao i Denso kao i bilo koja druga marka je brend,a brend nije samo ime,nego kvalitet,reklama i dostupnost.

Kada sve to saberes mala je verovatnoca da svecica od 300 din ima istu vrednost kao svecica od 1500 din po komadu.Kada se sve oduzme i sabere svako bira sta ce da kupi i svaka roba ima kupca.

Kao sto imas da kupis med u radnji za 300 din u tegli,a imas med za 600 din u tegli.Srpski narod ce u 75% slucajeva reci da je med med i da je razlika u tamo necemu ko se cega seti.A niko ne razmislja o kvalitetu,gustini,nacinu proizvodnje itd. Cisto koga interesuje staklena tegla meda od 1kg treba da tezi oko 1250g,dakle 1kg + 250g stakla,a vecina ljudi kupi med koji je sve sa teglom tezak 1kg,pcele se hrane secerom preko zime,a ne medom itd itd.Ali med je med zar ne ?

Poenta je data,ko razume shvatice,ko nije,niti ce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Možda i nije baš za ovu temu ali .... ?

Ima li neko iskustva sa NGK iridijum svećicama i ako ima, kakva je razlika u odnosu na standardne (osim cene).

Smatram takođe da je manja mogućnost da iridijum svećice budu falsifikat, pa ukoliko su i bitno boljih karakteristika možda je ispravnije rešenje kupiti njih.

Ja sada nameravam da menjam svećice, pa razmišljam da mašinu "počastim" sa nečim kvalitetnijim (ako zaista to ima svrhe)?

Planiram da sve delove za veliki servis (pa i svećice) kupim preko e-baya.

 

Žiko dozvoli da ti odgovorim, pošto imam nekoliko iskustava sa svečicama.Trenutno vozim iridium svečice (a vozio sam "obične" oko 80.000 kilometara na istom motoru) i razlika postoji. Sa iridiumskim svečicama motor "lakše" pali (sa običnim motor prvo okrene 2-3 kruga, pa tek onda upali, sa iridium pali več posle prvog kruga), mirniji rad na leru i mašina se lakše "okreče" ako me razumeš....razlike u potrošnji nema (barem je ja nisam primetio).

Lično kupujem svečice OVDE i izađu me jeftinije nego obične u Sloveniji.

Inače razgovarao sam sa jednim starim majstorom oko tih svečica i njegova iskustva su pozitivna ali samo na motorima sa ubrizgavanjem, jer za iridium moraš imati stvarno dobro podešenu mešavinu na karburatorima.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja