Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zephyr 550

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

pločice od 13mm idu na sledeće modele kawasaki motorcikala KZ 550 ZX 550 ZR 550 KZ 650 KZ 700 ZN 700 A LTD KZ 750  ZR 750 ZX/GPZ 750 ZR 1100 ZX/GPZ 1100 i postoje u merama 2,05 do 3,10 znači,na sva tri zefira,osim ostalih modela!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Pozdrav ljudi, jedno pitanjce. Da l' odgovara top auspuha od Zephyra 750 na Zephyra 550? Msm, da li moze da se namontira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Pozdrav ljudi, jedno pitanjce. Da l' odgovara top auspuha od Zephyra 750 na Zephyra 550? Msm, da li moze da se namontira?
Pretpostavljam da jedino ja to "mogu" da ti proverim jer imam oba... Ali su na 2 mesta, nisu jedan uz drugi a 750 mi ide na servis od sutra.
Inače su potpuno drugačiji motori.
Po slikama, reklo bi se da nema trika.
550 ima katalizator i kompletno ide od početka izduvnih grana do kraja topa, nema demontaže - samo sečenje. Kod 750 sve je to drugačije.
Iskreno, ja to ne bih ni pokušavao. Uzmi bilo koji aftermarket, koji ti se svidi. Ovo i da spakuješ, izgledaće, što bi se reklo, ko piletu sise. Na 550 čak i mali lažni Akrapovič bi mogao da izgleda dobro i da zvuči fino.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Bas zato i pitam, jer sam video da je 750-ci na slip a na 550 sve odjednom. Imam vec neki aftermarket i moram priznati da se cuje odlicno, al' bih ciljao na nesto slicno originalu ili original. Nasao sam cak i jedan original kompletan sa granom i katalizatorom al' mu top propao skroz, ne isplati se dati pare za njega plus krpiti i sredjivati komnpletan top.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Pozdrav ljudi, evo mene opet posle duzeg perioda al’ sa lepim vestima.  :-)

Kawica je maltene restauriran u medjuvremenu, sredjeno dosta stvari. Ostalo jos nekih sitnica ali i to ce vremenom. Slike u prilogu.

0C792EE2-F5A7-4FBD-BDE0-EA2AC4E54456.jpeg

51D31AED-9E95-42A3-858E-E72D26F59352.jpeg

36546BC7-3A1A-4C28-874A-A50A3E1A2039.jpeg

9E7E6AFA-60C1-4F6C-AD0A-EF1306C7FCB3.jpeg

6B862AB2-278A-485E-A95A-7E0B0F8CFB98.jpeg

B77FB9C2-BEEB-4ABF-AB68-3C5EF9C52353.jpeg

45A0C96B-A0DD-40EE-A881-BC86971E8D5D.jpeg

67CA8FB9-2DF5-4F41-909A-D3F4BDD257B0.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Kakvi su to zadnji amortizeri na njemu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Pravo da ti kazem ne znam. Uglavnom, video sam da su vecinom drugaciji, gasni oni. Ali sam u service manualu video da ima verzija i sa ovakvim. Sad, sa li su ovi original ili ne, to ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Pozdrav ljudi,

Interesuje me da li znate mozda gde ima kod nas da se uzmu setovi za reparaciju kocnica(sa gumicama za cilindre itd.) za Zephyra 550?

Hteo bih da menjam ulje u kocnicama a ujedno i da ih repairam, promenim dihtunge, ocistim itd. Nasao sam na E-bay-u od proizvodjaca 'BRAKEMASTERS' ali kontam da mi je bolje ako ima negde ovde da se uzme, da ne cekam po dva meseca da stigne. 

Zahvaljujem unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Propale su mi gumene rucke na volanu, zapravo desna (za gas) je ok ali leva je potpuno devastirana. Uzeo sam neke zamenske, ali me malo zbunjuju oznake na njima :stabre:

IMG_20220716_100144.thumb.jpg.9b7c939b914a9ffb69ace63d45b6444e.jpg

 

Po mom skromnom misljenju, ovo "L" bi trebalo da oznacava stranu na koju ide, zar ne? Ako je tako, onda mi nije jasno zasto se prodaju u paru dve leve? Valjda je logicno da se dobiju leva i desna. Inace, nijedna nije profilisana da moze stati na desnu stranu bez budzenja. Zna li neko gde bi mogle da se uzmu kod nas, po proizvodjacu i modelu, da ne moram da budzim? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Treba mi pomoc oko zephyra, malo cudno se ponasa. Jutros sam krenuo na put, upalio motor, voznja kroz grad, sve ok. Medjutim, kada sam izasao na otvoren put, kao da pocinje da se gusi. Dajem mu gas, ali nekako lenjo ubrzava, kilavi, na 5k obrtaja u cetvrtoj ide 60, stotku ne mogu da dostignem. Onda kao da pocne da vuce, ali ne traje dugo, i opet kilavljenje. U pojedinim momentima nece preko 3,5k obrtaja, u leru, bez obzira koliko zavrnuo rucicu. Goriva ima, akumulator ok, karburatori radjeni, sva cetiri cilindra rade. Zna li neko sta bi mogao biti problem? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Filter vazduha?

Otvori mu kutiju pa daj gas, javi sta se desava.

Vakuum u rezervoaru (zacepljen odusak), slavina u problemu, zacepljen filter goriva mozda?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Proveri vakum crevo na slavini, meni je tako proletos Bandit odjednom počeo da se gubi da trokira, i ispostavilo se da je vakum crevo imalo pukotinu skroz na kraju na delu gde se natakne na usis, skinuo crevo, skratio ga par centimetara tj. odsekao taj kraj sa pukotinom, natako nazad i vozi miško.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Filter je ok, sad sam ga produvao kompresorom, otvorio sam kutiju, lepo pali, radi bez problema. Slavina je radjena kad i karburator, filter goriva nemam. Odoh sad da probam da vozim, ako opet bude zezao, mogu samo da se vratim kuci >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako zeza probaj da provozas sa otvorenom kutijom vazduha, onako blago otskrinuta... Ume filter da zeza i ako izgleda dobro i zdravo. Napije se uljnih para, kondenzovane vode u sebe pa ne pusta vazduh.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Probaj sa otvorenim poklopcom rezervoara. Možda te zeza vakum.
Skini crevo koje ide sa slavine pa vidi kako ide gorivo.

Ja ću da ti opravdam odsustvo ;-)

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zaglavljen sauh pa nalivene svecice? Verglaj malo sa zatvorenom slavinom i skroz otvorenim gasom, da ih osusis, pa onda probaj.

Jbg, da smo blize...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moguće je da je zapušen dovod goriva.  Skini crevo sa karburatora ili slavine i vidi da li curi gorivo. Poznajem tog Zephyra, moj drugar ga je vozio. Išli smo Rumuniju zajedno. Ako si stavio predfilter to odmah skidaj...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Nadjoh razlog nepaljenja:vakum crevo koje je spalo kad sam pomerao rezervoar da izvadim filter. Sauh je ok, nije zaglavljen. Gorivo ide bez problema, nemam predfilter. Sad sam probao na otvorenom putu: pun gas, 6. brzina, skoro 5k obrtaja i skoro 100 na sat, nece preko toga. Na leru bez problema do 10-11k obrtaja. Nemam pojma sta moze biti. Dobra stvar je sto sam otisao na dorucak 100km od kuce i sto cu da odvozam 200 od planiranih 650km...

@Bokes za opravdanje dodjem caj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@raps A gde si sada? (U kom mestu)

Ako ti žena čita forum možeš da pišeš i PP :-)

Možda možemo da nađemo nekog za pomoć tamo gde si...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Da ne ostanem nedorečen, motor vracen kuci na tockovima. Situacija se rapidno popravila sipanjem novog goriva, ali posle 70-ak km opet isti simptomi, ali blaza slika sto bi rekli doktori :) moram da se zahvalim svima koji su mi pomogli (naročito kolegi @Bokes za opravdanje :jee1:) svojim savetima i sugestijama, kao i ponudama za pomoc. Ponovo se dokazalo da nikad nisi sam, ma sta da se desi. Ljudi, jos jednom hvala od sveg srca. za sada glavni osumnjiceni je gorivo koje stajalo 2-3 meseca u tanku i vrv se nakupilo taloga koji je usao u karbove. Ali, o tom potom, duga je zima... plan za danas propao, sto mi je jako zao, ponajviše zbog dragih ljudi koje necu videti na jednom mestu. Medjutim, kad ti zivot da limun, napravi limunadu ;)

 

IMG-20221014-112048.jpg

 

IMG-20221014-114459.jpg

Promenio član raps
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Skoro godinu dana kasnije, ista meta isto odstojanje. Vidim da mene nema ova tema bi skroz zamrla :)

Zamenio sam sajlu, ali menjac ne radi. Pored svih stelovanja imam samo dve varijante:

1. ler i prva

2. samo ler

 

Ne znam da li je problem u sajli ili mozda u dekli. Dekla mi se ne rasklapa, iskreno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja