Jump to content

Moto Zajednica

Formirana Komisija za bezbednost motociklista

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ovo je zakon za cafe-racere....ovo je nemoguće izvesti na van asfaltnim putevima, i na vožnjama od preko 100 km.

 

da ne ustaneš ili da ne odmoriš ruku u nekom trenutku....nije mi jasno, pa ti ljudi nisu nikad seli na motor. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ljudi...sprdnju na stranu, trebalo bi se zaista zapitati!

Ovo zaista nema smisla i ako se dozvoli dalje krojenje kape od strane "tih", motocikl ce jos biti i zabranjen.

Savrseno mi je jasno da izivljavanje skrece paznju i pravi negativni publicitet, ali nisu svi divljaci majku mu.

Ocigledno je i dalje prisutan jako los stav prema motociklu i motociklisti i to je uvek nekako sinonim za nesto lose. Siguran sam da je u ocima onih kojiovo pisu, bajker masnokosi prljavko u koznom odelu koji samo tu nesto smeta i ne doprinosi drustvu ni u kakvom smislu. Setite se samo one cuvene presude iz '52 gde je onaj "optuzen" da bezrazlozno trosi benzin, besposlicari i posao uopste nece da nadje. Veujem da je u svesti drzavnih cinovnika jos uvek takvo stanje i takvi kriterijumi

Ovo zahteva zaista ozbiljno delovanje i eto prilike da klubovi,asocijacije i udruzenja naprave nesto vazno i korisno, a ne samo skupove i gulas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Cudi me da nije u predlogu zabranjeno i spustanje noge na semaforu ma da bi sto rece Pronto oni pomocni tockici i to resili.

 

Ne bi se slozio da su ti predlozi sitnice jer otvaraju vecu mogucnost za otimanje para. Znaci pandur me moze kazniti jer spustam ili pak brisem vizir, pozdravljam nekog, pokusavam da namestim zasukane pantalone, cesem jajca, vatam pikavac koji je kreten iz auta izbacio, borim se sa osom koja je upala u jaknu, mazim suvozacicu itd... Katastrofa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

@ hornetshooting

Pa ko to placa nego mi? Opet uzimaju mojoj porodici leba iz usta! Pa ko im puni budzet nego mi poreski obveznici?

Preseo im svaki dinar koji otmu ovom napacenom narodu, nadam se da ce ga iskoristiti za neuspelo lecenje raka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

@ hornetshooting

Pa ko to placa nego mi? Opet uzimaju mojoj porodici leba iz usta! Pa ko im puni budzet nego mi poreski obveznici?

Preseo im svaki dinar koji otmu ovom napacenom narodu, nadam se da ce ga iskoristiti za neuspelo lecenje raka!

 

Marko13 zaista ne vidim potrebu za tim teskim recima...

 

Bez ljutnje ali nema potrebe da tako nesto pozelis bilo kome. To nije lepo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

@ Zvonkasta

Ja mislio da zenske podrzavaju multitasking u toku viznje (sminkanje, telefoniranje). :zvizduk:

Salu na stranu, stvarno ga preterase. Da se ne vredjamo, opet su doveli balvane iz pripizdinaca da sastavljaju zakone sa ciljem uterivanja para u kasu. Bas me zanima kako ce izgledati kad se zabodes u saht bez poklopca sa desne strane!? Chekaj malo, ako vozis uz krajnju desnu stranu, zabranjeno je preticanje sa desne? Iz cega proizilazi da je dozvoljeno gurati motorcikl uz desnu ivicu? Aha, eto novog sporta. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Član 90.

Vozač bicikla, mopeda, tricikla i motocikla mora da upravlja vozilom na način kojim se ne umanjuje stabilnost vozila i ne ometa druge učesnike u saobraćaju, a naročito ne sme da:

 

- ispušta upravljač iz ruku,

 

- sklanja noge sa pedala,

 

...

Sada je u Zakonu množina!

Zvanično tumačenje ne može bez obe ruke da voziš motor - mora da je bar jedna ruka na kormanu! A najavljena ludost da obe ruke moraš da držiš na kormanu, a valjda da sa onom stvari otvaraš vizir na kacigi, prebacuješ prekidač goriva na rezervu, i sto drugih stvari se po njima nebitno i normalno?!?

Ali moraju i takvi da opravdaju svoje postojanje i primanje ne malih plata.

Pogledaj samo šta su isti ili slični nesposobnjakovići sa nenormalnim kašnjenjem sada deci nagurali u pitanja za polaganje vozačkog ispita, samo preko dvesta pitanja kolika je tačna visina novčane kazne za pojedine prekršaje i slične gluposti! Onda su sami javno priznali da u materijalu koji su pravili ima grešaka i nelogičnosti ali (njima da se isplate plate kao da su odradili posao) greške će možda neko drugi jednog dana i ispraviti. Do tada zbogom pameti i narode ko te ...

Takvi dokle god mogu će od Zakona i države praviti sprdačinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ovo za stajanje na motoru u toku vožnje... Pa zar nisu Goši u Rusiji baš zbog toga naplatili kaznu? Tražiće svaki izgovor da uzmu pare.

 

Što se tiče vožnje sredinom trake... Zaboravite na to, tu je najmasnije, najklizavije. Ili levo ili desno od sredine trake, često je i bela linija manje klizava od sredine.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Može te kazniti, ali svi mi znamo da neće. Oni ne rade svoj posao ni u osnovnim crtama, a kamoli detaljno.

 

Opet kažem, sumnjam da će od toga išta biti! 1Mina.gif

Naravno, za crvenu ili dve nece pisati nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Stani, jel moguće da još niko nije predložio da organizujemo demonstracije povodom ove informacije koju je Arakis čuo iz ''pouzdanih izvora''?

Omekšali smo, ubili su taj neki prkosni bunt u nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Nema ovde vise ni ponosa ni prkosa ni bunta. Sve su uspeli, sto nisu Turci, Svabe i drugi kroz vekove. Nasli su recept. Srbija je pacifikovana bez zuba i volje za zivotom. Sada smo kao ovce koje samo cekaju klanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

@ Zvonkasta

Ja mislio da zenske podrzavaju multitasking u toku viznje (sminkanje, telefoniranje). :zvizduk:

....

 

Da, ima tih super zena! Videla ja letos i novine rasirene preko volana, samo lista sve u 16 i pici kroz bulevar. A kad sam je opomenula na semaforu uredno mi je objasnila da nisu novine nego prospekt iz turisticke agencije :stabre: Ok, stvarno dve razlicite stvari... Sta drugo da joj kazem nego da pitam je l' ima neko povoljno letovanje 1hmm.gif

 

 

Al da se vratim na temu, brine me ovo sto je Arakis napisao. Vidim tu mnogo prostora za nepravedno kaznjavanje, iskreno se nadam da ce sve ostati u granicama razuma i da nece zloupotrebljavati "zakom" u cilju punjenja budzeta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Pablo sta je tu :lud: ?

Komisija/agencija/organizacija sigurno nije oformljena da bi pomogla motociklistima u Srbiji, kao sto smo se vise puta uverili kroz razne druge.

Sudeci po tome kako je pocelo tek nas ocekuje svasta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Citao sam skoro da su Kinezi u vecini gradova zabranili upotrebu motora!Ometaju normalno funkcionisanje saobracaja.Posto smo mi Srbija i volimo Kineze,nista me nece iznenaditi.Neko rece...nek se donese zakon,nece kaznjavati.Svasta,pare im trebaju a za zatvore se nebrinite,pravice privatne,pa cemo kopati kanale kao svi posteni zatvorenici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ne razumem čemu hvatanje za sitnice. OK, zezamo se malo, ali to je kao sa slusanjem muzike dok prelaziš pešački recimo. Stoji u zakonu ali je glupost koja se ne primenjuje. Sve što je Arakis nabrojao je nebitno jer se neće primenjivati. Pa hajde onda da usmerimo energiju na neke bitnije stvari.0takoje.gif

mislim da grešiš; da je nebitno nebi ni bilo pobrojano u zakonu., a smišljeno deluje kao glupost,osim što je svarno idiotluk, da bi smo ubogi propis shvatili olako, naivno verujući da se neće primenjivati...primenjivaće se, selektivno i po "potrebi", neka svaki deseti motoraš plati kaznu što je ustao dok vozi da bi presložio jajca, podigao-spustio vizir, počešao nos, itd. i "zakon" je postigao "svrhu" :bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Pa za sprovodjenje ovakvih idiotluka u zakonu, svaki bajker bi morao da ima "svog" presretača da mu diše za vratom. Cipelićima i onako niko ne staje, ne pamtim da sam video da nekoga jure kolima (pogotovo zbog takvih gluposti), znači ostaju "kolege" za koje čisto sumnjam da će se time zamajavati. Ostaje neki "baksuz" koji će se ponekad ubedjivati sa njima i to je to. Stajaćemo na motoru kada ih nema na vidiku (po gradu i onako niko ne ustaje), ablendovaćemo za pozdrav, a za češanje nosa - povešćemo suvozačice (lepo s"korisnim).Moj recept, koji praktikujem decenijama - gradacija ! U šteku u novčaniku jedna od 10, jedna 20 i jedna od 50e, pa po "krivici" i "zasluzi" toliko i dobiju (ako uopšte i dobiju). Doduše mene najviše "svrbi" radar, ostale prekršaje malte ne ne pravim, (pogotovo crveno, alkohol i slične "krupne" stvari), a više od 80 niti mogu, niti hoću da dam, pa neka pišu šta i koliko hoće (za tu cifru će uvek neko da pocepa papir). Znači jedina svrha ovih gluposti je da se osetimo strašno bedno i jadno i nemoćno i poniženo i da Nam pokažu koliko smo sitni i da mogu sve šta hoće. Samo je pitanje DOKLE ???

PS da ne zaboravim i NJ.V. GOPRO. Od kada njega nosim stalno na glavi , ne pamtim kada sam imao problem, niti traže(beže k"o djavo od krsta),ja se pravim blesav, i svima dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kakav god zakkon da donesu ili izmene,nama nesto neverujem da ce ici u korist...

,sve je jedno,verovatno cemo svi voziti kao i dosada..

nema tu mnogo polemike..

neverujem da ce bilo koga presretaci ili kako se vec zove motorizovana jedinica mupa, da te kazne za ceskanje ili pozdravljanje.mozda neki brkati stari iz doba komunizma policajac..

mada i to neverujem..

menjaju se vremena menjaju se i ljudi,nije bas kao pre da moze za bilo sta da se kaznjava..

ja cu i dalje d vozim kao sto sam vozio i do sad,mada od kad,,udjoh u 4banke,,nesto mi popusta ruka na gasu :staa2: nisam skoro ni tockario..ima vec 3 meseca 0plac.gif nesto me i ne privlaci..valjda to sa pihtijama povezano..

neki klinci ce i dalje da divljaju,pitanje je samo vremena ko ce kad da postane nekom trn u oku..,ma mislim da ce sve biti skoro pa isto,a i vreme je da se saobracaj malo sredi,

steta sto nema neka lepa staza za voznju, neki dobar poligon,da moze da se istera malo adrenalina.. pa polako da se vratis kuci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Citao sam skoro da su Kinezi u vecini gradova zabranili upotrebu motora!Ometaju normalno funkcionisanje saobracaja.Posto smo mi Srbija i volimo Kineze,nista me nece iznenaditi.Neko rece...nek se donese zakon,nece kaznjavati.Svasta,pare im trebaju a za zatvore se nebrinite,pravice privatne,pa cemo kopati kanale kao svi posteni zatvorenici.

 

 

Eto biznis ideje, "musterija" koliko hoces ne moze da propadne firma nikako :zvizduk:

 

izvinjavam se za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Citao sam skoro da su Kinezi u vecini gradova zabranili upotrebu motora!Ometaju normalno funkcionisanje saobracaja.Posto smo mi Srbija i volimo Kineze,nista me nece iznenaditi.Neko rece...nek se donese zakon,nece kaznjavati.Svasta,pare im trebaju a za zatvore se nebrinite,pravice privatne,pa cemo kopati kanale kao svi posteni zatvorenici.

 

 

Eto biznis ideje, "musterija" koliko hoces ne moze da propadne firma nikako :zvizduk:

 

izvinjavam se za off

 

Garant propada, osim ako nije vlasnik neko u vlasti. Jer, ako čekaš da ti država plati što ih čuvaš, načekaćeš se. Država je najgori platiša, ali traži da se obaveze prema njoj ispunjavaju na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

"Svakako je da vozači putničkih automobila treba da obrate pažnju na motocikliste.

To vam je kao kad, u porodici, imate dete sa posebnim potrebama.

Ako ne obratite dovoljno pažnje na njega, ne date mu puno ljubavi, ono će biti u problemu..."

(od 7,45 min. snimka)

 

Htedoh da vidim motor čuvenog doktora.

Odgledah, elaboraciju, kolege, doktora.

Obzirom da na kraju pomenuše, da je u toku, tek formiranje komisije, nadovezah se u ovoj temi.

Jer bi otvaranje nove teme, možda, imalo neke druge konotacije, što mi nije cilj...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja