Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Beograd , 29 novembar
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750

Izdao si Hondu na najgori moguci nacin 1neznam.gif, al' uzdravlje , puno bezbednih km ! 1aha.gif0takoje.gif

 

EDIT : Btw pretpostavio sam da ces uzeti GS-a 1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Nek ti je sa srecom Joco ali nek ti je i na cast :D Da se lepo navozas i da za bolji promenis.

Kad napravis par iljada ocekujem malo opsirniji tekst o poredjenju ova dva motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Beograd , 29 novembar
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750

Miljan-e - stavi varaderu zicane felne i videces da nema razlike 1aha.gif .

Btw garantujem da 90% BMW GS vlasnika ne koriste mahinu za offroad ili ti "van puta", vec iz prestiza 1neznam.gif

Naravno, stoji da je motor top klasa (nema sta 0takoje.gif) ali nista vise od Varadera ,

koji cak pruza isti komfor i luksuz uz manje i jeftinije odrzavanje za razliku od GS-a kojem su servisi katastrofalno skupi za nas obicne smrtnike 1oda.gif

 

capture.png

 

EDIT : Za koju godinu ,pridruzujem se sekti sa jednim lepim primerkom Varadera XL1000V 0takoje.gif

''Kakav otac - takav sin'' 1lol.gif

 

BJB-Varadero.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Crni potpuno te podrzavam u misljenju.O skupoci odrzavanja i sam sam se uverio.A da ne verujem u Hondu ne bih je vozio.Isao sam sa Varom negde gore od Ivanjice pa preko Jelice ako se ne varam pa sam sisao dole u Kranjevo po vema losem putu i makadamu bogami 30 i nesto km sa nas dvoje i koferima bez problema ali ipak...Nije mesto za komentar ali sa Afrikom sam to lakse odradjivao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Miljan-e - stavi varaderu zicane felne i videces da nema razlike 1aha.gif .

Btw garantujem da 90% BMW GS vlasnika ne koriste mahinu za offroad ili ti "van puta", vec iz prestiza 1neznam.gif

Naravno, stoji da je motor top klasa (nema sta 0takoje.gif) ali nista vise od Varadera ,

koji cak pruza isti komfor i luksuz uz manje i jeftinije odrzavanje za razliku od GS-a kojem su servisi katastrofalno skupi za nas obicne smrtnike 1oda.gif

 

capture.png

 

EDIT : Za koju godinu ,pridruzujem se sekti sa jednim lepim primerkom Varadera XL1000V 0takoje.gif

''Kakav otac - takav sin'' 1lol.gif

 

BJB-Varadero.gif1zdravo.gif

 

Slažem se da GS nikad nije bio za običnu raju, več za ljude sa stilom i za ljude koji znaju šta hoče.....1jezik.gif....preporučujem vožnju GS-a (pogotovu po "off roudu" ili van puta) pa onda uporedi sa Varaderom (ako je uporedba uopšte moguča naravno...).

Usput, kada kreneš malo van Srbije po "belom svetu" , a pogotovu "van puta" srečeš više-manje samo GS od velikih endura, Varadere nema ni u najavi....pitam se zašto....valjda ljudi ne znaju kako je to dobar motor za bespuća.

PS: izvinjavam se što pišem u ovoj temi i nadam se da nisam nekoga uvredio, prosto me zanelo....

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Beograd , 29 novembar
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750

bmw:

 

"Slažem se da GS nikad nije bio za običnu raju, več za ljude sa stilom i za ljude koji znaju šta hoče....."

 

- 1lol.gif ja lepo rece u gore navedenom komentaru da se "BMW GS vozi iz prestiza" ti si to upravo i potvrdio 1jezik.gif

 

Mislim da je moj komentar bio na mestu i da nikako nisam ukazao na bilo kakav "Hejt" vec na neka realna poredjenja.

 

Al' posto si ti "covek sa stilom" a mi ili ti ja "obicna raja" , ne bih nastavljao ovu konverzaciju jel moze ici u nedogled ...

Svako dobro 0namigivanje.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

EEeeeee narodeeeee :D

Na kraju uzeh 1200 GS Adventure.

 

Evo cisto par slika:

 

IMG_1240.jpg

 

IMG_1239.jpg

 

Pa ovako motor sam prekjuce uzeo, juce sam vozio ceo dan tako da iz tog jednog dana mogu mozda reci par stvari:

 

-Ovaj motor definitivno ima bolji sistem vesanja nego Varadero!

-Odziv na gas relativno isti. (price kardan vs. lanac meni nista ne znace, bar sam ga juce vozio kao sto sam i svog Varadera i nikakvu BITNIJU razliku ja nisam primetio.

-Iskreno malo mi se vise svidjao polozaj vozaca na Varaderu nego na Adventure (imas osecaj da vozis super moto na steroidima) mada kada se pogledam u nekom ogledalu, ne izgleda tako... nzn zasto meni kao vozacu tako deluje, tj. VECI vizir mora da se uzme. Mada oba motora zbog velicine ulivaju ISTI osecaj sigurnosti.

-Povozan je malo vise od Varadera ljudi. (Sad nisam ga terao kao sto sam terao Varadera, da opisemo krug u krivini sa spustenom sakom na asfalt ali pri manjim brzinama malo vise covek moze da se igra na putu)

-Bokser motor prefinjenije radi nego Vtwin agregat na srednjim i visokim obrtajima.

-Sve komande ukljucujuci rucicu gasa, kocnice, kvacila kao i menjac su DOSTA preciznije na Adventure, pogotovu menjac, nema nikakvog krckanja puckanja kod saltanja, ali to je izgleda prednost toga sto mu je transmisija posebna komponenta a ne u sastavu motora.

-Motor mi poseduje dosta opreme, ali npr za top case sam hteo da se UPI*AM kada sam video cenu!!! Kao i za mnostvo stvari koje sam video da se stavljaju za njega, tako da bi odnos novac i ono sta dobijas za taj novac definitivno bio na strani Varadera.

 

Eto to mi je za sada upalo u oko bas, tokom jucerasnjeg dana i voznje.

 

Necu Vas vise daviti, za koju hiljadu pisem jos malo o razlikama ova dva motora iz moje perspektive. Zivi bili!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ovo sam hteo da čujem. Poređenje čoveka koji je vozio duže vreme Varadera i sad prešao na GS 1200 Adventure. Ovi mi je najmerodavnije poređenje ta dva motora i jedva čekam da čujem sledeći test-komentar.

 

Meni jedino smeta skupa registracija za GS-a (i za Varadera sve teže odvajam za registraciju) i izuvanje za redovne servise, delove i opremu. Sve ostalo mi je na strani GS-a. Ovo za bolje vesanje i lakšu upravljivost pri manjim brzinama je veliki plus u korist GS-a ali bi voleo to lično da isprobam.

Stvar ukusa i ako je uopšte bitno ali je meni Varadero lepši motor od Bendže.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ovo sam hteo da čujem. Poređenje čoveka koji je vozio duže vreme Varadera i sad prešao na GS 1200 Adventure. Ovi mi je najmerodavnije poređenje ta dva motora i jedva čekam da čujem sledeći test-komentar.

 

Meni jedino smeta skupa registracija za GS-a (i za Varadera sve teže odvajam za registraciju) i izuvanje za redovne servise, delove i opremu. Sve ostalo mi je na strani Varadera. Ovo za bolje vesanje i lakšu upravljivost pri manjim brzinama je veliki plus u korist GS-a ali bi voleo to lično da isprobam.

Stvar ukusa i ako je uopšte bitno ali je meni Varadero lepši motor od Bendže.

 

HAHAHAHA, obicno se suvozaci odnosno nase zene ili devojke VISE zaljube u voznju na Varaderu nego mi sami! -tako da je komentar moje devojke bio "Varadero mi je bio mnogo lepsi" :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Iskreno ne znam zasto se digla tolika prasina. GS je dobar motor tu nema price.

Da li je precenjen ? Jeste.

Da li bi ga vecina vozila da ima je dostupan ? U to sam siguran.

Naravno kao i svaki drugi ima svoje prednosti i mane.

Kad spremim pare za nov motor dogodine sigurno cu otici i do bmw-ove radnje kao i do yamahe, honde i ostalih.

Dotle cu da brujim mojim Vtwinom po okolnim putevima.

Joco javi se kad budes dolazio za novi sad da pogledamo to sokocalo.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Meni jedino smeta skupa registracija za GS-a (i za Varadera sve teže odvajam za registraciju) i izuvanje za redovne servise, delove i opremu. Sve ostalo mi je na strani Varadera.

 

 

 

ne razumem , znaci na strani GS-a je skuplja registracija , ili ja nesto pogresno shvatih ...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Joco , sa srecom motor , zelim ti mnogo bezbednih kilometara ...

 

mada , kako neki kazu , sad si u grupi prestiznih motorista , definitivno nisi obican smrtnik ....

 

a nece tu da stane , nazalost

 

kud srece da budemo svi SAMO - motoristi

 

Pozdrav , Simo

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

 

Meni jedino smeta skupa registracija za GS-a (i za Varadera sve teže odvajam za registraciju) i izuvanje za redovne servise, delove i opremu. Sve ostalo mi je na strani Varadera.

 

 

 

ne razumem , znaci na strani GS-a je skuplja registracija , ili ja nesto pogresno shvatih ...

 

 

Nisi pogrešno razumeo nego sam ja napravio lapsus.

Ispravljeno.

Hteo sam da kažem da mi kod GS-a jedino smeta skupa registracija i skupo održavanje.I što mi je malo ružnjikav i to je sve. Inače bi rado i ja zamenio Varu za GS- a ali bih ja izabrao model sa livenim felnama ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Meni kod GS-a smeta samo to što nemam para da si ga priuštim :'( .

 

Sve ostalo mi je uglavnom o.k.

 

Da,i to što za 2004 traže po 7-8 hiljada, pa nije to Afrika :africa: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Iskreno ne znam zasto se digla tolika prasina. GS je dobar motor tu nema price.

Da li je precenjen ? Jeste.

Da li bi ga vecina vozila da ima je dostupan ? U to sam siguran.

Naravno kao i svaki drugi ima svoje prednosti i mane.

Kad spremim pare za nov motor dogodine sigurno cu otici i do bmw-ove radnje kao i do yamahe, honde i ostalih.

Dotle cu da brujim mojim Vtwinom po okolnim putevima.

Joco javi se kad budes dolazio za novi sad da pogledamo to sokocalo.

 

Pozdrav

 

-Hvala Vam drugari na lepim zeljama!!!

 

Druze ja sam ti relativno cesto u Novom Sadu, imam dosta drugara a i rodbinu tu, pa dolazim. Baci mi broj pa cimam da se pije neko pice!

 

Evo nekih lepsih slika danas sam prvi put oprao DJILABU :D

 

IMG_1243.jpg

 

IMG_1241.jpg

 

IMG_1242.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Što više gledam ovog GS-a, nekako mi je sve lepši i lepši :moto3:

 

Uživaj Joco i srećno se vozio sa novim motorom, bez obzira koje marke bio :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: TDM 900

Cao ljudi,evo ja sam kupio Varadera od Joce,i imam samo reci hvale!!!Ovako pazen mazen,i ocuvan polovnjak nisam nikada video,kao lutka je,slike ste vec gledali od predhodnog vlasnika,verujte jos lepsi je uzivo!!!Malo sam se provozao ali nedovoljno,posle neke turice iznecu utiske!!:moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja