Jump to content

Moto Zajednica

Fluo prsluci za ili protiv

Hoću ili neću da svetlim u mraku?  

149 članova je glasalo

  1. 1. Da li ste za obavezno nošenje fluo prsluka (noću i po magli)?

    • da
    • ne
    • ma ne razmišljam o tome dok ne prodje u skupštini


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 952 postova

Postoji lekarski i psiholog da eliminiše one bez zdravog razuma. Kakva kamara fraza, slika i prilika robovskog mentaliteta, dok drugi prave nevidjene demonstracije ovde sami sebi namiču povodac na glavu, sasvim očekivano u narodu koji je petsto godina šetao opanke turcima. Tačno bi vam stavio rogu pa da je 1% uočljivije nekog će spasti a ljudski život nema cenu(osim kad vlasti svako malo započnu rat) prema tome dabome, ajmo marvo u torove gde ćete biti bezbedni od samih sebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

će da prema situaciji na drumu obuče ili ne obuče prsluk. Ako neko ne vidi motor sa sve upaljenim svetlima, neće primetiti ni fluo prsluk, ni rotaciju ni reflektor, pošto ga ne zanima da gleda.

Mani se toga "Svako ko ima zdravog razuma..." to je toliko relativno, i nikom ne pise na celu, bezbednost mora da se nametne i onima 'sa i bez zdravog razuma'.Kao kad bi rekli 'ko god ima zdrav razum stavice kacigu na glavu'. Ne moze tako...

 

 

 

 

E, o tome pričam. Neću da mi iko išta nameće, prisiljava, mora, ima da bude kako ja kažem... Ne shvatam koje mentalno ustrojstvo želi da mu se nešto nametne. Da nema svoju volju, da mu je zabranjeno da sam rasuđuje. Što se mene tiče, svako može, ali ne mora, da stavi i lonac na glavu, njegova glava, lonac i njegova stvar. Manimo se priče da je to "za opšte dobro". I ja oblačim prsluk kad smatram da je potrebno, mada sam imao mnogo više idiotskih situacija po sunčanom i lepom vremenu, nego po kiši i noću..

 

Da se razumemo, nemam ja ništa protiv prsluka, moj je savet svakome da ga obuče, ako smatra da mu treba, samo nikako ne želim da mi neko to propisuje. Ne sedam na motor bez opreme, ali je to moj izbor, moje iskustvo, moja koža i delovi tela po asfaltu, ali nikoga neću da teram da razmišlja, ponaša se ili radi kao što ja mislim da treba.

 

A postavljač pitanja je lepo pitao "da li smatramo da treba da bude obavezan prsluk". Niko u ovoj zemlji, a ni na svetu, ne govori u ime svih (bilo motorista, bilo pekara, lekara, apotekara), nego govori u ime jedne grupe, manje ili veće. Neću da mi ijedna grupa nameće da je nešto obavezno. Ponajmanje da neki debelguzi retard koji je došao u skupštinu zbog partijske podobnosti, koji nije u životu seo na motor, procenjuje šta je za moje dobro, šta je obavezno, šta je zabranjeno ili dozvoljeno. To smo već videli i u novom ZOBS-u.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

nikad neću razumeti kako je moguće da neki ljudi ne primećuju, da je svaka "obaveza" nametnuta "propisom" uredbom, zakonom, doneta da bi se sprovela kaznena odredba!? i normalno, uvek je prati objašnjenje,kako je to mnogo dobro za onog na koga se odnosi. a odnosi se samo na podanike, raju. ljudi, kaznene odredbe su legalne iznude, izgovor za pražnjnenje džepova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Postoji lekarski i psiholog da eliminiše one bez zdravog razuma. Kakva kamara fraza, slika i prilika robovskog mentaliteta, dok drugi prave nevidjene demonstracije ovde sami sebi namiču povodac na glavu, sasvim očekivano u narodu koji je petsto godina šetao opanke turcima. Tačno bi vam stavio rogu pa da je 1% uočljivije nekog će spasti a ljudski život nema cenu(osim kad vlasti svako malo započnu rat) prema tome dabome, ajmo marvo u torove gde ćete biti bezbedni od samih sebe.

 

Pa vidi, kako da ti kazem, postoji izreka, kada je Bog delio pamet, niko se nije žalio... Daj molim te, objasni mi kako si ti sebi dao za pravo da osuđuješ bilo koga i da ljude koji ovde polemišu, nazivaš marvom? A, kad smo kod iste, ti ocigledno spadas u onu kategoriju "nit' se tera, nit' se vodi"!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da će prvi da bacaju kletve ovi koji su za obavezno nošenje prsluka, kad ih presretne čika milicajac na vožnji od 100m, jer nisu obukli prsluk. Ili ko onoga dečka za kacigu, sjeo si na motor, što nisi obukao prsluk?

 

Ja ovo lično ne bi nosio ni po cjenu da batalim vožnju motora i nastavim da pizdim dok sjedim u autu u gužvi. A vi se samo sprdajte sa rotacijom, uvaliće vam je čim se pokažu "obećavajući rezultati" ove Obavezan Prsluk akcije.

 

P.S. Slažem se da je po lošoj vidljivosti i mraku prsluk dobra ideja, ali u sred bjela dana u gradu znači vam ko i da nosite bjele umjesto crnih čarapa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Fluo prsluk je obavezni deo moje opreme. Kada pada kisa, bez obzira da li je dan ili noc obucem prsluk. O magli da i ne govorim, a nekada mi je dovoljan samo mrak za takvu odluku. Ne zelim da razmisljam. Toliko jesam pametan.

Da, nisam za to da nam se zakonski nametne jer sam protivnik te poznate demagogije da tamo neko vise brine o meni od mene samog!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

toliko su ruzni da je to strasno,i kada bih morao necu a i nisam nikada

netko je dobro rekao...ako ne vide farove,jebes prsluk,radije stavim dodatnu rasvjetu na zadnji kofer

osim toga,moja oprema ima taman kao sto i treba trake koje svijetle u mraku kao i prsluk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Citajuci polemike na ovu temu zakljucio sam da zapravo glavni problem lezi u odgovoru na pitanje:

Da li, o raznim vidovima sopstvene bezbednosti pojedinca u rizicnim situacijama, treba da se brine on sam (po licnoj proceni i razvijenoj svesti o potencijalnim opasnostima) ili trebaju da postoje i opsti standardi uz koje su nazalost neizbezne i kaznene mere?

 

 

Mislim da tu lezi glavni razlog razlizlicitih stavova a ja bih samo potsetio da je nekad neko uveo vrlo korisne kaznene odredbe i za:

-ne nosenje kacige(u gradjevini, u EU za skijanje, voznju bicikle...)

-ne vezivanje pojasa u autu

-prelazak ulice van p.prelaza

-pesaka na auto putu npr... ..

pa i za voznju motora sa samo 0.2 prom. alkohola u krvi, ali ne sto ce nekog ostetiti ili sto je nacinio neki drugi saobracajni prekrsaj vec zbog njega samog, a svedoci smo da takvih vozaca ima, kao i vozaca bez kaciga na motorima, a bilo bi ih jos vise da nema kaznjavanja ili manje da ne postoje nametnute obaveze nosenja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Jednom sam u zivotu imao obavezu da nosim prsluk tokom cele moto ture(7 dana)i jako sam pizdeo. Posto je preko dana bilo dosta toplo stalno sam bio mokar i imao uzasan osecaj nelagodnosti, verovatno postoje materijali koji bi se bolje ponasali ali moje iskutvo je takvo sa klasicnim sintetickim prslukom. Cak i kada rekreativno igram fudbal gledam da budem u ekipi bez markera jer se zaista odvratno osecam. Inace kada sedim na motoru gledano od napred mi viri samo kaciga tako da bi mi jedino fluoroscenti turban pomogao da me neko primeti. Od pozadi mi svetli jakna kao bozicna jelka tako da isto ne vidim potrebu za nosenje istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Potsetio bih sve da je pitanje teme: Da li ste za obavezno nošenje fluo prsluka (noću i po magli)?

Dakle ne po danu kad je i plus 40, danju ne bi ni doprineo vecoj uocljivosti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

nešto mi se čini da je ovo slično, kao kad je na televiziji onaj čika proglasio pandemiju ptičjeg gripa,pa smo tako stekli uslov a onda i obavezu za one silne vakcine...novine šuškaju kako je tu "neko" stvarno dobro prošo...

 

da ne bude zabune, podržavam nošenje prsluka, ali nikako ne podržavam sankciju za nenošenje. ako može da se na tv-u reklamira alkohol i druge lepe a rđave srvari, može i da se promoviše nošenje prsluka. mislim ako je stvarno tolika briga za moje zdravlje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Sudeći po rezultatu (Da li ste za obavezno nošenje fluo prsluka) ovde vole da ih država šica po ušima. Rekoh davno da se ovde dočepao motora i ko nije trebao, voleo bih da takvima namaknu rogu sa sve fluorescentnom zastavicom na vrhu. Bili bi definitivno uočljivi.

Mozda tebi treba namaknuti nesto pa nosi do mile volje....sigurno sam za NE.... osim ako si u kvaru.....

 

 

Objasnjenje je jako prosto....svaka iole ozbiljna oprema ima na sebi fluorescentne uloske koji jako lepo SVETLE u mraku kao i prsluci.... zasto bih onda trebao to da neutralisem dodatkom usranog prsluka koji se zna zasta sluzi a realno i smeta u voznji....

 

plus averzija prema necemu sto odredjuju ljudi koje apsolutno boli kurac za vlasnike motora vec im je u interesu da prodaju sto vise zakonski odredjene "robe" od povlascenih proizvodjaca bliskih donosiocima zakona i odredbi.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Potsetio bih sve da je pitanje teme: Da li ste za obavezno nošenje fluo prsluka (noću i po magli)?

Dakle ne po danu kad je i plus 40, danju ne bi ni doprineo vecoj uocljivosti.

Jbg, gde ja vozim motor preko noci je 30+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Potsetio bih sve da je pitanje teme: Da li ste za obavezno nošenje fluo prsluka (noću i po magli)?

Dakle ne po danu kad je i plus 40, danju ne bi ni doprineo vecoj uocljivosti.

Ama, čoveče, jel ti shvataš da je problem u obavezno! Zašto bi bilo obavezno? Shvataš li da je to upravo ono nametanje protiv kog treba da je svako ko iole misli svojom glavom? Kako možeš da želiš da ti neko propisuje sve i svašta? Zar ne vidite da se upravo kroz toliko "uređivanje" i tolike zakone zatire bilo koja vrsta izbora koja nije momentalno i sankcionisana? Ionako ima preterano sankcionisanog ponašanja u novom ZOBSu, a neko priželjkuje još jedan jaram. Obavezna kaciga, obavezna prva pomoć (koju sem skuteraša malo ko ima da stavi u motor, ne pričam o koferima i torbama), obavezna preskupa registracija, samo žele da otmu od svakog od nas pod izgovorom da nas čuvaju od samih sebe. Neću da me iko čuva od samog sebe, hoću da nauče vozače da gledaju, da nauče vozače da voze ta kola i motore, a ne da po pola sata ne umeju da se parkiraju, da nauče vozače da gledaju u retrovizore, da nauče policajce svim slovima pa ih tek onda puste na ulicu... Beskrajan je spisak svega drugog što može na osnovu davno postojećih zakona da se uradi, a ne da se donose nova ograničenja i nove obaveze.

 

 

Koliko se donosi zakona i obaveza, na kraju nećemo ni smeti da izađemo na ulicu jer ćemo i nesvesno da prekršimo neki zakon.

 

 

Samo bih voleo da mi neko od onih 25 koji su glasali za to da bude obavezan prsluk, objasni šta mu smeta da ga on nosi a na primer ja ga ne nosim? Zašto hoće da mi nametne svoje mišljenje, svoje viđenje sveta koje se bazira na tome da svako ko drugačije misli treba da bude sankcionisan? Jer, neće se taj zakon doneti, ako se donosi, bez neke kazne koja sledi ako ga ne poštuješ.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Samo bih voleo da mi neko od onih 25 koji su glasali za to da bude obavezan prsluk, objasni šta mu smeta da ga on nosi a na primer ja ga ne nosim?

 

 

Smeta mi kada sam umoran, pa se vraćam s puta, pa mrak, a na tvom motoru pregori sijalica i ti ne skontaš to. Onda mi smeta, ne volim nikog da ubijem kolima, a ne volim ni robiju.

 

Za ljude koji glasaju "za" na forumu ne treba ništa da brineš: ne pita se niko od nas. Ako i uvedu neki propis, svešće se kao i sve ostalo kod nas: na formu bez suštine, na šišanje sirotinje i poštenih, "nesnalažljivih". Ali to je druga priča...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Samo bih voleo da mi neko od onih 25 koji su glasali za to da bude obavezan prsluk, objasni šta mu smeta da ga on nosi a na primer ja ga ne nosim?

 

 

Smeta mi kada sam umoran, pa se vraćam s puta, pa mrak, a na tvom motoru pregori sijalica i ti ne skontaš to. Onda mi smeta, ne volim nikog da ubijem kolima, a ne volim ni robiju.

 

 

 

 

Ako si umoran, nisi za vožnju. Šta ćeš u saobraćaju? Sedi gde si, odmori se pa vozi. Ako mi je crkla sijalica, shvatiću to jer ne vidim gde vozim, ako mi je crkla pozicija, ti imaš normalno svetlo, pa ćeš me videti, valjda. Zato što si ti u tom momentu nesposoban za vožnju, ja moram da nosim prsluk? Pa, ni belu mačku ne vidiš, a kamo li mene na motoru, sa sve prslukom i neonskom reklamom (hipotetički gledano, kao i tvoje crkavanje sijalice :D).

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ako si umoran, nisi za vožnju. Šta ćeš u saobraćaju? Sedi gde si, odmori se pa vozi.

 

Mislim da je lakše naterati ljude da nose fluo prsluk, nego da voze kada nisu 100% odmorni. Ovo drugo je veoma subjektivno i često čovek nije ni svestan koliko je umoran.

 

P.S. Ja sam siguran da si ti primeran vozač i da NIKAD nisi vozio ni umoran, a kamoli pijan, da poštuješ uvek sva ograničenja i sl. Zato ti valda i smeta to nepotrebno propisivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ako si umoran, nisi za vožnju. Šta ćeš u saobraćaju? Sedi gde si, odmori se pa vozi.

 

Mislim da je lakše naterati ljude da nose fluo prsluk, nego da voze kada nisu 100% odmorni. Ovo drugo je veoma subjektivno i često čovek nije ni svestan koliko je umoran.

 

P.S. Ja sam siguran da si ti primeran vozač i da NIKAD nisi vozio ni umoran, a kamoli pijan, da poštuješ uvek sva ograničenja i sl. Zato ti valda i smeta to nepotrebno propisivanje.

 

 

 

 

Znači, brigo moja, pređi na drugog. Lepo. Umesto da odgovaraš (taj umorni), za svoje postupke, mene (svakog na motoru) hoćeš da nateraš da nosi prsluk. Zanimljivo gledanje na stvari.

 

 

 

 

 

Da, uzoran sam vozač jer nisam nikada izazvao ni najmanju saobraćajnu nesreću, za skoro 30 godina vožnje i kola i motora. Inače, ne postoji odredba zakona koju nisam prekršio, osim vožnje pod dejstvom narkotika, pošto dotične ne koristim i nisam udario pešaka na pešačkom prelazu. Ali, zato su mene skidali sa motora, kolima, jurili po pešačkim prelazima, udarali u kolima na moje prvenstvo, udarali od pozadi (u auto, ne u mene :D), i još koješta. Uvek sam svestan svojih mogućnosti i okruženja. Za početak ne smatram da sam bogom dan za vožnju i shodno tome i vozim. Šta drugi rade, neka oni odgovaraju. Neću ni da im pomažem ni da im odmažem, gledam svoja posla, što bih preporučio svim dušebrižnicima koji umesto da akcenat svake akcije bace na vaspitanje/edukaciju vozača, priželjkuju da se kažnjavanjem sputava ljudski izbor.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Fluo prsluk... ko oće nek nosi. Ko neće nek ne nosi.

 

A što se tiče uočljivosti, izveo sam experimenAt. Kad sam "obično" obučen na motoru, ne jebu me 2%. Kad se obučem u pandurski kombinezon i metem belu flip up kacigu, svi me vide.

 

Zaključak: svi me vide ali kad sam u običnoj opremi, zabole ih ceo qrac za motociklistu. Kad misle da sam marsovac, nema problema. Svi te vide i poštuju. Prsluk ih neće sprečiti ili naučiti da nas vide ako ne moraju da nas vide jer su jači.

 

A država nek...

 

p.s. da, tačno, teram državi uz q... dokle god mogu jer mi je isti pun idiotizama koje mi država nameće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Protiv sam prsluka i necu ih nositi sigurno.

 

Sva moto oprema - i ovde govorim o MOTO opremi a ne obichnim jaknama i pantalonama u kojima masa motorista vozi - ima vec reflektujuce trakice (share i tome slichno) na sebi bash iz tog razloga da bi motociklisti bili uochljiviji. Svi mi kada kupujemo moto opremu pored toga shto gledamo da nam to odgovara po sigurnosti gledamo takodje da nam se to i estetski svidja. I sad preko nechega shto je neko kupio da ga shtiti i da mu bude udobno u tome, a i da izgleda lepo treba da navuchesh odvratni najlonski (i ostali odvratni materijali) prsluk i da sijash ko novogodishnja jelka. A da ne govorim shto cesh i da se ukuvash u tome i preznojish ko zivotinja...

 

Ja lichno nocu kada vozim dodatno sam pazljivija, po potrebi i pomerim se i pustim da me automobili preteknu itd, ablendujem - stavljam do znanja da sam tu...mnogo sam vozila nocu i nikada mi se nishta nije desilo a oprema mi je 90% crna (uz naravno odredjene reflektujuce delove).

 

Tako da i ako sutra uvedu to kao obavezu, necu nositi...mislim da bi drzava trebalo da razmishlja o drugim stvarima, bitnijim stvarima, a ne da motoriste oblachi ko klovnove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Zar niko nije odgovorio na ovo:

Da li, o raznim vidovima sopstvene bezbednosti pojedinca u rizicnim situacijama, treba da se brine on sam (po licnoj proceni i razvijenoj svesti o potencijalnim opasnostima) ili trebaju da postoje i opsti standardi uz koje su nazalost neizbezne i kaznene mere?

 

 

@misa-pei

Jel po tvojoj logici, ja, ako smatram za sebe da vozim maksimalno bezbedno, da u voznji sam sebi necu naskoditi, ne bi trebalo da nosim kacigu, npr?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da postoji veeeeeeeeeelika razlika u tome kako na bezbjednost utiče kaciga a kako prsluk.

 

Kaciga je prva i glavna stvar koja utiče na zaštitu motocikliste pri padu.

 

Prsluk je peta ili šesta stvar koja utiče na vidljivost motocikliste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Zar niko nije odgovorio na ovo:

Da li, o raznim vidovima sopstvene bezbednosti pojedinca u rizicnim situacijama, treba da se brine on sam (po licnoj proceni i razvijenoj svesti o potencijalnim opasnostima) ili trebaju da postoje i opsti standardi uz koje su nazalost neizbezne i kaznene mere?

 

 

@misa-pei

Jel po tvojoj logici, ja, ako smatram za sebe da vozim maksimalno bezbedno, da u voznji sam sebi necu naskoditi, ne bi trebalo da nosim kacigu, npr?

 

Iskreno da ti kažem, pod uslovom da znaš šta može da ti se desi ako zakačiš zemlju glavom, baš me briga, tvoja glava, tvoja stvar.

 

E, sad, problem je da se ljudi vaspitaju da znaju šta može da im se desi, pa onda neka odluče. Država kroz svoje zakone ne čini ništa da te nauči šta može da ti se desi, što zbog tvoje vožnje, što zbog vožnje drugih, nego propiše da se nosi kaciga. Mene ne tangira taj zakon, bukvalno je stavljam i na 10m vožnje, ali smatram da je i to stvar izbora. Kad kažem da u auto školama treba da se radi demonstracija, u kojoj bi ispitivač ošajdario kandidata ciglom u glavu sa i bez kacige i da bi posle 90% njih saminicijativno nosilo kacigu i u klozetu, ljudi me belo gledaju i kažu da je to surovo/glupo. Što? Bolje mali potres mozga (ako profa ima tešku ruku :D), nego da raspe mozak po asfaltu. Samo, ne pod moraš!

 

Pitanje opštih standarda... Ko će da ih propiše? Koja grupa ljudi? Ti? Ja? Strručnjaci? Mi to nemamo. Imamo ih na papiru, a pogledaj gde smo zahvaljujuću sve stručnjaku do stručnjaka. Ko sme da govori u ime svih? Ko je većina? Kakve standarde pominjemo? Idi begaj...

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja