Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema se tu sta puno reci a i vec je puno toga receno ''Foresightu''. Skuter skromne pojave, mehanicki prost i poprilicno pouzdan. Za danasnje pojmove se moze reci da je zastareo, agregat se vrti na relativno niskim obrtajima, ne treba da ocekujes neku eksploziju snage, no sa druge dane, dobijas trajan agregat sa skoro pa minimalnim troskovima odrzavanja i niske potrosnje. Mislim da finansijski neces nesto osetiti prelaz sa 50cc na 250cc mada ce se s' druge strane otvoriti novi horizonti. Predjena kilometraza ne bi trebalo da te brine, ide to i do 80,000 bez frke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala na brzom odgoviru. Generalno da li cu pogresiti ako uzmem ovaj skuter i da li je on zaista mnogo losiji od skutera tipa x9 ili burgman (oba 250 ccm) posto vidim da se po oglasima i oni mogu naci do nekih 1300 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Kolega, pojačaj ti još malo budžet, pa onda gledaj nešto pristojno. Sve ispod 1500 "poJena" je vrlo diskutabilno u kakvom je stanju.....srećno.

 

PS. gledaj nešto što ćeš relativno brzo i lako moći da prodaš/zameniš, ako dospeš u takvu situacju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

U poređenju sa X9 dobijaš za inč manje točkove (13 i 12" umesto 14 i 13" na X9), nemaš bord kompjuter i imaš ružniji izgled. Sa druge strane, isti je agregat i prenos.

 

U Srbiji je problem naći pristojan skuter skuter ako gledaš nešto što je ovde voženo više od 6-7 godina, uglavnom zbog lošeg održavanja i nebrige. Pošto te zanima model koji ima više od 10 godina, budi veoma pažljiv i strpljiv. Ako nađeš dobar komad, lepo će te služiti.

 

Naravno, kao što kažu drugari forumaši, ako povećaš budžet za kupovino, otvara ti je još nekoliko boljih opcija :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Honda foresight moja prva ljubav na dva tocka, extra motor, pouzdan, neverovatno lak za upravljanje i koliko ja znam u taj piaggio X9 je ubacen bas taj hondin motor...

Ja sam presao 28000km prve sezone sa njim i nisam znao kako bi se ponasao, i kome bi se obratio da se nesto pokvarilo :zvizduk: (sem puknutog kaisa kod Kosovske Mitrovice, za koji tada nisam ni znao da treba ponekad i da se promeni :lud: ) sve u svemu extra motor i ako nadjes solidan komad kupi ga slobodno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Hvala ljudi na odogovorima. Vidim po vašim komentarima da to i nije neka kupovina. Šta onda mislite o kimku bet and win 250?

HONDA JE HONDA kimko je kimko...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala ljudi na odogovorima. Vidim po vašim komentarima da to i nije neka kupovina.

 

Nipošto - FES je veoma dobar i pre svega pouzdan skuter :takoje: samo što pripada prvim generacijama maxija, pa je malo siromašniji i u izgledu i u opcijama... Ako ti to ne smeta, mislim da je to najbolji maxi za te pare.

 

Samo može da bude koska naći dobar komad, pošto ćeš gledati primerke starije od 10 godina verujem da će imati problema ne oko agregata i prenosa, već pre oko plastika, vešanja, guma, rama :neznam: Samo lagano i strpljivo, uz malo sreće možeš da nađeš dobar FES.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pozdrav forumaši,

 

Evo pre nekih dve nedelje kako došla tako i otišla moja Tenera drugom vlasniku(ode za NS), razloga je bilo više, jer je i mator i treba ulaganja i nemanje para(registracija dozvola) i nije to za mene(preveliko, preteško, previše se greje, šaltanje do besvesti, bla bla i troši) posle više vožnji, nebitno zaleteo sam se preplatio sredio i prodao za manje para nego što sam platio 0plac.gif

 

Al šta sad idemo dalje uskoro ću dobiti A kategoriju(uplatio kod Mileta u pazovi) i skupljaju se pare opet.

 

Ono na šta sam i pre ove Tenere bacao oko su maxi skuteri, uvek mi se svidjao Beverly u 250 varijanti, nekako mi to uvek bio univerzalan motor za grad i van, pa sam hteo da pitam koji je bolji model 250(do 2006) ili 250 i.e. ?

 

Čitao sam ovde na forumu o ovom i.e. modelu i o njegovim manama kod ljudi koji su ga imali.

Video sam na youtube da likovi odvaljuju sa ovim običnim 250 i preko 150 km/h, sad da li fabrički on ima neke blokade na varijatoru ili gasu ili dovodu goriva pa se to skine ili je kitovan nemam pojma. Za ovaj i.e. vidim da su fabrički podaci max speed 125.0 km/h.

 

Ne pitam to sada jer bi da stvarno vozim 150 km/h, nego čisto koji vuče i ide bolje i u čemu je caka.

Ovaj običan 250 koji je sa karburatorom predpostavljam i da malo više troši.

 

Ovo sve pitam čisto onako, ali pošto nisam isključio i druge modele skutera zanima me koji je još dobar u ovoj klasi, znači da ima velike točkove, do 250 kubika, da dobro poteže, ne troši previše(više od 4 L po gradu), da nije pretežak i da naravno nije preskup za kupiti ali i održavanje.

 

Ovaj Beverly 250 i.e. cruiser je moj favorit iako neću baš skoro imati tih 3 i kusur hiljade evra, ali eto ako znate da mi preporučite nešto u tom fazonu ili slično :)

 

Svakako neka kupovina je moguća tek sledeće godine, ali da se malo informišem :)

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto neces pazariti ove godine sqt eto lepe prilike da gledas, probas razne modele kao i razne kubikaze, gde se pronadjes tj koji ti najbolje lezi, odgovara tvom kriterijumu odvojis novce i prepustis 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

ok, nego samo jel neko zna koji je bolji model beverlija 250 ili 250 i.e. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Aleksa (dorčolac :)) je vozio Bev 250ie, skuter je išao kao mećava. Nisam mogao da ga stignem sa svojim X9, ja sam odustao na 130kmh, njegov Bev je mogao još brže :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod mene je Piaggio Quasar 250ie agragat ili ti Beverly, bolji je od 250 sa carburatorom, mali potrosac ( po gradu 3l, na otvorenom 2,8l ), vozio sam ga 140km/h - max. brzina, motor sapuce do 110km/h, dobro ubzava i ne znam sta bi ti jos mogao reci, eee da juce se cuo sa kolegom iz Piaggio servisa, bila musterija sa Bev250ie koji je presao oko 70.000km nista nije radjeno oko agregata sem redovnog servisa, ja se zabezeknuo 0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

ok jasno a sad da vas pitam, jel beverly fabrički ima neke blokade, jer sam video da mu je fabrička brzina 125 km/h tu zakuca kazaljka, a takodje sam video da neki sa njim idu i 150??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Aleksa (dorčolac :)) je vozio Bev 250ie, skuter je išao kao mećava. Nisam mogao da ga stignem sa svojim X9, ja sam odustao na 130kmh, njegov Bev je mogao još brže :takoje:

 

pa naravno kad je beverly lakši 40 kila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Meni dobaci do 125 i ni km preko toga, realno za koji će ti i tih 125? :stabre:

Zaštita od vetra je loša, dok nisam imao vizir, trbušnjaci su boluckali posle nekog vremena.....

I pored svega toga sam (pre)zadovoljan.....jbg kad je nov :zvizduk:

Potrošnja, tu negde oko 4 po gradu. Održavam ga kod ovlašćenog servisera (garancija 2 godine).....

Ne znam da li ima blokade, ne znam čemu bi to služilo. Novi Bev nema obrtomer, tako da ne bih znao. Verovatno kada se promene rolnice, malo se igra sa prenosom, doda se auspuh može i znatno više da ide......Inače, više ne postoji bev sa karbom, oba (125 i 300).

Elem, skupis to parica što imaš i razliku do cene uzmeš kredu...i imaš nov nov motor :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Aleksa (dorčolac :)) je vozio Bev 250ie, skuter je išao kao mećava. Nisam mogao da ga stignem sa svojim X9, ja sam odustao na 130kmh, njegov Bev je mogao još brže :takoje:

pa naravno kad je beverly lakši 40 kila :)

 

Razlika između mog (bivšeg) X9 i Bev 250ie je 10-tak kg - X9 167kg, Bev 250ie 156kg (čak po nekim podacima, taj Bev je 176kg...) Kako god bilo, pošto sam lakši od Alekse, ta se razlika verovatno nivelisala ;) Takođe, aerodinamika je (donekle) na strani X9... :aha:

 

Na stranu to poređenje, vozili smo paralelno i agregat je delovao vrlo živahno, da biram za sebe - gledao bi tu ie verziju :takoje:

 

Što se max brzine tiče, ovo je sve po cajgeru, obično je razlika odokativno 10%, ako je fabrički deklarisano 125kmh, a na cajgeru je 135kmh - to se otprilike uklapa :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Sportski prenos, neispravan cajger, možda je čak i nije 250, nego 500cc model? ;) Standardni model u fabričkom stanju ne ide ovako...

 

Još nešto, na snimku deluje kao da kamerom snima suvozač. Takvo ubrzanje a dvojica na skuteru :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

ma de 500 ide 180 ko od šale :), a i bev 500 nema ovakvu tablu i cajger.

 

Ovaj model sa snimka je karburator, meni je drugar pričao kako je njegov 250 iz 2005 išao 160 ja mu nisam verovao dok nisam video ovaj klip, mislim nebitno je ta brzina nije ni potrebna, meni bi trebalo da putna brzina bude do 100 km/h i da istih postiže brzo(preticanje itd).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Aj objasnite onda ovo :)

 

...dobra nizbrdica ;)

 

I Beverly 500 ne ide 180 ko od šale. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

Aj objasnite onda ovo :)

 

Da objasnim ne mogu jer mi ovaj klip ne ide sa realnoscu 0zbunjen.gif0stabre.gif0zbunjen.gif , moj dalje od 140km/h ni da mrdne dok je sa obrtajima ogranicen na 9.000rpm od 12.000rpm, na poslednjem mestu mi je max brzina jer mislim da sve preko 120km/h nije uzivanje u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Aj objasnite onda ovo :)

 

...dobra nizbrdica ;)

 

I Beverly 500 ne ide 180 ko od šale. :jok:

 

Jesi ti druže bio onaj dan kod Arakisa kad sam ja dogurao 6km svoju teneru? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja