Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova

Ja bih uvek uzeo Kymco-a sto zbog dobrog izkustva,sto zbog jeftinijeg odrzavanja. Jedino sto za Apriliju i Piaggia imas vise delova na after market trzistu.

Bane Motors iz Vrsca npr prodaje ulje Motul za 650 do 750 din,dvecice imas i za 500 dinara ne mora da bude 7evra,filter za Kymco ti je oko 600 dinara. Nije reklama da se ogradim odma,samo pomazem,jer ja vozim Sym-a i u zanicnom servisu je dranje dok ovaj covek svasta ima jeftinije.

Sa drugarom sam isao ovihdana da kupi skuter,probao sve i svasta skrivenih krseva ima koliko hoces vodi racuna i povedi majstora posto ti je prvi skuter. :)

Koliko si platio  skolu za A2?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

@Pingvin prvo ću pokusati da pazarim skuter od nekog sa foruma,a ako baš ne nadjem ništa onda nek mi je Bog u pomoći na oglasima. A2 je: obuka 14000, testovi 4500, praktični 4500 i lekarski oko 2000 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala Satelis, takve reči podrške nisam dobio ni od rodjene žene iako se trudi da bude u mene :)

 

Nema na cemu  :takoje:

 

@Pingvin prvo ću pokusati da pazarim skuter od nekog sa foruma,a ako baš ne nadjem ništa onda nek mi je Bog u pomoći na oglasima. A2 je: obuka 14000, testovi 4500, praktični 4500 i lekarski oko 2000 :)

 

Moj crni at ide na dobos za koji mesec, najverovatnije krajem leta, pa ko se strpi i saceka.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

@Satelis

Premlado je to za moj budzet :) A i gledam da uzmem makinu najkasnije do pocetka juna. Cekam neke stvari da se srede i krecem u finalnu potragu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Sad je pravo vreme,do kraja aprila i pocetkom maja se najboje pazari,tada vec cene mao skacu a i ljudi nece da prodaju skutere kad krene lepo vreme,mami ih da izadju iz garaze. :)

Zelim ti uspesnu potragu. :)

Hvala i za info sto se tice A2. :)

Imas u Umcarima sktroz ok Apriliu Atlantic,200 cc do duse ali je ok skroz,pogotovo estetcki,nije vozene cele prosle godine i kad je decko isterao iz garaze upali iz prve,malo gorivo bilo staro pa nije htela odma da da maximum,ali posle par kilometara propeala. Postoji samo jedan manji problem sto se cuje zvezacanje blago,izgleda da nije menjao rolnice na vreme pa se malo ukockastile.Mada moze da bude i sasvim nesto drugo,ako imas nekog ozbiljnog majstora povedi ga,motor je 2003,2004 god decko bi ga dao za 1000e ,registrovan jos itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

@Pingvin Dugo sam se lomio izmedju 250 i 500 i jedva odlucio. Obzirom da imam manje-vise 100kg + zena 60 i kusur, stvarno ne bih isao ispod 250 jer planiram i van grada da idem :)

A ja bih najradije sutra isao da kupim makinu al kao sto rekoh cekam neke stvari da se srede (finansijske), mogu se srediti svakog casa, a mogu i najkasnije do 10-15 juna. Tako da cim legne lova uzimam nesto dobro i ocuvano pa i da bude koju stotku skuplje jer sam postao vec pomalo opsednut  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Ako si zainteresovan , imam Liberty 125, 2000 god, stoji mi u dvoristu, u voznom stanju je , ima veliki vizir. Dao bih ga za celih 200 evrica, samo da ne sluzam zenu kako mi zanoveta. Pored nje, parkiran mi je i jedan slupan Beverly 500, i jedan nov, presao samo 7000 klm. Ovo zadnje sam naveo da bi uvideo u kojoj sam situaciji , sto se tice zvocanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Braticu moj,  ja imam preko 120 Kg, a vozio sam ga dva puta nedeljno do Kosmaja od centra BGD,-do pre par godina unazad... Licno sam mislio da je to slabo, ali i nije.. Jedina mana mu je sto ide do 90 i tu zacrta... Nije za auto-put, ali zato po Avalskom drumu, cepao je kao lud. A sto se tice jace kubikaze, tu si u pravu. Posebno ako vozis i lepsu polovinu iza sebe, e onda Ti je potrebna jaca kubikaza. i Nije za rizikovati sa slabijom kubikazom ako vozis nekog iza sebe, jos si na otvorenom drumu. Potrebna je tu malo ozbiljnija snaga od mojeg Libertiya. U svakom slucaju , ne cekaj dugo, nego kupuj masinu i na drum, pa se vidimo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

182 i 95 kila. Meni je atlantic mnogo lepši od piaggia ali sam cuo da je dosta skuplji za odrzavanje. Ali ako vec ima piaggiov agregat onda mu to dodje na slično. Znaci to mu dodje manje više 200€ da se sredi za sezonu?

 

Postoji i varijanta da se nategnem još malo i pojurim nexusa 500 ali sam za njega cuo sa mnogo strana da su servisi papreni. Kolika je realna razlika održavanja izmedju 250 i 500?

Ja sam skoro uradio servis na mom Nexusu 500 i uopste nije papreno.Majstor mi je rekao da je to Piaggio Master agregat i sve jedno je da li radio na Beverly-u ili Nexusu ili....

Nisam stedeo na delovima.Rolnice su bile skoro menjane stavio je malossi kevlar kais (koji je skuplji od originala,menja se na 20.000),filter vazduha,ulja i Motul polu sintetiku.Sve zajedno sa rukama me je izaslo 140e.

Ja sam sa Nexusom prezadovoljan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Drugari, da vam se pohvalim od pre par dana sam postao ponosni vlasnik, Beverlija 250, 2009 god. Motor je kupljen u Sloveniji, od prijatelja ćaletovog drugara, koji je inače prvi i jedini vlasnik. Motor je prešao 5700 km, ima servisnu knjižicu od prvog dana, i svi servisi su rađeni u ovlašćenom servisu. Okačiću samo jednu sliku, pa ovih dana kada ga operem i registrujem okačiću još par slika :)

post-36456-0-10855800-1428958711_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Posle mesec dana agonije i peripetija oko uvoza, konačno sam i ja registrovao mog ljubimca...
Motor je 2010. godište, sa 20000km, servisnom knjigom od prvog dana i ja sam zaista prezadovoljan, jedino moj novčanik plače...  ;) 
B9DA8C58-4FB3-1A45-8BC5-DF10AB224205_thu03A7DE04-4D33-2243-BEEB-A0AB6B342FE7_thuBECBE873-6D6A-7A4D-AD34-B0134FF915BD_thu56CA69E3-EE41-0E4D-BC71-072B78338E58_thuE11B3D7F-F0B1-6F46-A136-73DE111174AA_thu0C61F7F6-5D75-804C-BE2E-76FEC76F72F4_thu

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Hvala lepo! Nisam sam uvezao, preko jednog kolege sa foruma... ako te bude interesovalo nešto poslaću ti kontakt u pp! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Poštovane kolege,

Da li je Malaguti SpiderMax RS (GT) 500 jedini "pravi" maxi scooter od 500 ccm  sa 16" točkovima ? . . .ima li još koji ?

I šta mislite o tome što je Malaguti fabrika zatvorena još pre 4-5 godina . . . da li je pametno razmišljati o ovom skuteru . . . a zbog nabavke rezervnih delova.

 

....  a mnogo mi se sviđa..... i uglavnom njega gledam po našim i stranim sajtovima za prodaju polovnih motora . . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

SpiderMax jeste jedini MAXI GT sa 16" točkovima. E sad ne znam šta znači "pravi", da li baš ti GT? Što s' tiče delova, agregat je Piaggio Master, problema možeš imati samo sa kozmetikom ali to je muka sa svim maxiskuterima. Plastike, felne, elektriku, vijaš preko oglasa ili E-bay-a a budžiš sve što možeš i vozikaš se ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja