Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Pa zna se - BMW. Ne mora GS, bilo koji.

 

U cemu je fora sa BMW motorima? Meni svaki njihov motor ko da je pravljen za debelog svabu koji mora negde da spakuje stomak od piva i kobasica.

 

Za mene je voznja motora sport, mora malo da se trudis a ne sad aktivno ovo, aktivno ono, 1000litara kofera, navigacija, sediste da ne utrne dupe, vizir da ne duva. Pa kad hocu da ne duva sescu u auto.

Imao sam i ja navigaciju, crkla na nekom putu. E tad je tek krenulo zezanje, nikad vise ne idem sa navigacijom. Vozim na instinkt, uvek je bolje zezanje.

 

Ma ne ložite se ljudi, samo malo čikam Peru. Ovi što se često voza sa njima svi imaju GS-ove 1200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ma ne lozim se ja. Gledao sam i ja Long way round/down sve to stoji.

Daleko da je los to motor, ali me nervira sav taj marketing. Ako vozis GS moras da imas rally pro odelo, plekane kofere, i to sva tri, touratech dodatke itd, I onda se vozas autoputem kao avanturista. Odma su svi Boorman/McGregor, ma ko sa postera. Iskreno voleo bih da probam da vidim u cemu je fazon.

Naravno ovo je samo moje vidjenje situacije, ja sam spartanac, ne volim kad je preudobno :).

 

Ja da idem na put oko sveta nikad ne bi isao ni sa cim sto ima benzinsku pumpu na struju i ubrizgavanje. Ali to sam ja.

 

Pogledajte najbrzeg coveka koji je isao oko sveta na R1 Yamahi, Nik Sanders. http://en.wikipedia.org/wiki/Nick_Sanders

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

@ Pablo: Ovo me jako interesuje. jedva čekam da vidim slike. I ja sam razmišljao na tu temu.

 

@ Iske: Grnča je naručio isto iz PRC slične takve ručice. Extra su a nisu puno koštale. Pogledaj na njegovom motoru, a možeš i da ga cimneš da ti objasni gde, šta, kako.

 

@ BMW: Jakna, pantalone i čizme obavezno sa znakom BMW mottorad i ni slučajno da je nešto jeftinije od 800 e po komadu naravno. Kaciga takođe. E sad pošto je to enduro motor ni slučajno ne silaziti sa asfalta sa njim i čim naletiš na neku muvu, mušicu a ne daj bože bumbara pa se razmaže po viziru obavezno dobro i detaljno oprati ceo motor. Nakon pranja premazati ga zaštitnim voskom koji košta 200e/100ml, prekriti ga ćebetom i pustiti mu tiho muziku. Najbolje Sade. Svi smo gledali Long Way Round ali... Gledao sam Terminatora pa se nisam polio živom i ugradio kibernetičnu ruku. Danas je sve na žalost u marketingu.

Da se odmah razumemo nemam ništa ni protiv koga, ali imam protiv preteranog preterivanja. Svi mi preterujemo ali beš toliko...

Eto. Izvinjavam se na off-u

 

Jedva čekam slike LED-ova i projektora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sutra ujutro u NBG blokovima cemo raditi tu ugradnju, pa ako VFR-isti sutra nemaju pametnija posla, mogu i da svrate do nas. Ako dolazite, javite mi se na pp da vam dam instrukcije za pronalazenje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Odlična ideja. Hvala na pozivu. Ako uspem da iskombinujem slobodno pre podne javljam se na PP i dolazim. Još jednom hvala na pozivu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Evo i ja da pohvalim.

 

Nov izduv. Malo da grmimo :)

 

2014-03-30.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Sveze montirani diskovi mogu vam reci dosta bolje kocnice ..

 

Koliko si se isprsio za sva tri komada i koje si uzeo? Vidim da ovo nije original honda.

 

 

 

@ ISKE: Ja čuo grmljavinu. Odlično! Sviđa mi se. Ja se ložim da u Adi uzmem novi top, ali bi da ga dignem što višlje. Tj što bliže plastici repa kako bi mono viljuška došla do što boljeg izražaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Pa zna se - BMW. Ne mora GS, bilo koji.

 

U cemu je fora sa BMW motorima? Meni svaki njihov motor ko da je pravljen za debelog svabu koji mora negde da spakuje stomak od piva i kobasica.

 

Za mene je voznja motora sport, mora malo da se trudis a ne sad aktivno ovo, aktivno ono, 1000litara kofera, navigacija, sediste da ne utrne dupe, vizir da ne duva. Pa kad hocu da ne duva sescu u auto.

Imao sam i ja navigaciju, crkla na nekom putu. E tad je tek krenulo zezanje, nikad vise ne idem sa navigacijom. Vozim na instinkt, uvek je bolje zezanje.

 

Ma ne ložite se ljudi, samo malo čikam Peru. Ovi što se često voza sa njima svi imaju GS-ove 1200.

 

:zvizduk: Ko je dirao Peru? Sada će on da pomene Peđine BMW šrafove... :lol:

 

Al' da kaže ovaj ovde debeli Švaba, što uspešno pakuje stomak: Perin VFR je meni jedan od najlepših primeraka od te vrste. Mada Pablov, ovako u nastajanju, opasno preti da postane sličan vizuelni užitak!

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pa zna se - BMW. Ne mora GS, bilo koji.

 

U cemu je fora sa BMW motorima? Meni svaki njihov motor ko da je pravljen za debelog svabu koji mora negde da spakuje stomak od piva i kobasica.

 

Za mene je voznja motora sport, mora malo da se trudis a ne sad aktivno ovo, aktivno ono, 1000litara kofera, navigacija, sediste da ne utrne dupe, vizir da ne duva. Pa kad hocu da ne duva sescu u auto.

Imao sam i ja navigaciju, crkla na nekom putu. E tad je tek krenulo zezanje, nikad vise ne idem sa navigacijom. Vozim na instinkt, uvek je bolje zezanje.

 

Ma ne ložite se ljudi, samo malo čikam Peru. Ovi što se često voza sa njima svi imaju GS-ove 1200.

 

:zvizduk: Ko je dirao Peru? Sada će on da pomene Peđine BMW šrafove... :lol:

 

Al' da kaže ovaj ovde debeli Švaba, što uspešno pakuje stomak: Perin VFR je meni jedan od najlepših primeraka od te vrste. Mada Pablov, ovako u nastajanju, opasno preti da postane sličan vizuelni užitak!

 

:zdravo:

 

Nista onda, moramo da oragnizujemo izlozbu/neko okupljanje. Svi dobrodosli NC30, NC35, RC24, RC30, RC36, RC45, RC46, RC60, SC63...

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

e moze i dvoklipno drndalo PC26? :jee: kao bivsi imalac i veciti postovatelj i obozavalac Hondine V4 simfonije :moto3:

Pa stavio sam ... (tri tacke) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kacim slike mojih radova u toku nedelje, posto je ostao motor kod Igora u garazi jer smo tek juce zavrsili montazu i ugradnju. Imam par slika i sad, al su lose jer su fotkane u garazi. :) Jos nisam imao priliku da vidim kako osvetljavanju xenoni nocu, a i po danu se lepo vidi da je snop bas fokusiran i da nema rasipanja svetlosti iznad linije. LED dnevna svetla su super, bas su jaka i fino se montiraju na stapove. Kacim slike za dan-dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Pablu neizmerno hvala na pozivu da prisustvujem doterivanju VFR-a i ujedno izvinjenje što nisam mogao da dođem. Žena je radila u subotu a mene nije imao ko da zameni u čuvanju dece tako da...

Za utehu mi ostaje da sačekam slike.

 

 

 

Stvarno bi mogli da organizujemo neko okupljanje ljubitelja VFR i VTR.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

Sveze montirani diskovi mogu vam reci dosta bolje kocnice ..

 

Koliko si se isprsio za sva tri komada i koje si uzeo? Vidim da ovo nije original honda.

 

 

 

@ ISKE: Ja čuo grmljavinu. Odlično! Sviđa mi se. Ja se ložim da u Adi uzmem novi top, ali bi da ga dignem što višlje. Tj što bliže plastici repa kako bi mono viljuška došla do što boljeg izražaja.

 

 

200e stiglo iz Slovenije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Pa zna se - BMW. Ne mora GS, bilo koji.

 

U cemu je fora sa BMW motorima? Meni svaki njihov motor ko da je pravljen za debelog svabu koji mora negde da spakuje stomak od piva i kobasica.

 

Za mene je voznja motora sport, mora malo da se trudis a ne sad aktivno ovo, aktivno ono, 1000litara kofera, navigacija, sediste da ne utrne dupe, vizir da ne duva. Pa kad hocu da ne duva sescu u auto.

Imao sam i ja navigaciju, crkla na nekom putu. E tad je tek krenulo zezanje, nikad vise ne idem sa navigacijom. Vozim na instinkt, uvek je bolje zezanje.

 

Ma ne ložite se ljudi, samo malo čikam Peru. Ovi što se često voza sa njima svi imaju GS-ove 1200.

 

:zvizduk: Ko je dirao Peru? Sada će on da pomene Peđine BMW šrafove... :lol:

 

Al' da kaže ovaj ovde debeli Švaba, što uspešno pakuje stomak: Perin VFR je meni jedan od najlepših primeraka od te vrste. Mada Pablov, ovako u nastajanju, opasno preti da postane sličan vizuelni užitak!

 

:zdravo:

Hvala,hvala za pohvale moje honde "Debeli Švabo".Sada sam video postove,bio sam na jednoj vožnjici od 5 dana,malo Crna Gora,malo mora-H.Novi i Bijela,malo Bosna...prešlo se oko 1500km...bilo je i snega na Durmitoru i Lovćenu,bilo je i kiše...što kaže Neša Panda,jel smo bajkeri ili pičke!

 

1FD18A32-FAB9-A54A-8FDB-5B4483AC576C_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i moje baba-devojke posle zimskog sna... Nekad crnka, a sada osedela mukica 1moto3.gif

 

Treba jos ofarbati felne, zameniti loncice, posto ovi mnogo urlaju i tako, svasta nesto jos 1Mina.gif

 

E sad, jedno pitanje, onako bezveze, razmisljao sam da radim auspuh kod Munje u Beloj crkvi, a moja muka je, da li raditi 2 u 2, kao sto je i sada ili 4 u 1 0stabre.gif

post-6674-0-06857500-1396886160_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Baba lici na devojku 1oda.gif

4-2-1 vise Nm u srednjim obrtajima,a manja max snaga

4-1 veća max snaga i max Nm na većim obrtajima. Verujem da je isto i 4-2

Menjaš krivu obrtnog momenta i snage sa izduvnim granama,

Ako grešim neka me isprave 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da se nismo razumeli, Sada su 4 cilindra razvedeni u 2 grane i to ne bih menjao. Pitanje je da li te 2 grane spojiti u 1 lonac ili u 2.

Ja volim simetriju, pa su mi 2 auspuha lepsa, ali i duplo skuplje zadovoljstvo, dok je 4 u 1, tj 2 grane sa po 2 cilindra u 1 auspuh, jeftinija solucija.

 

Moja nedoumica je u zvuku, Nm me ne zanimaju, znaci iskljucivo zvuk i estetika 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Ljudi sa VTR-om koji imaju hidraulicno kvacilo, da li neko moze da slika kako to izgleda dole na agregatu posto gornji deo rucicu i rezervoar znam kako izgledaju.

Naisao sam na ceo sistem pa se razmisljam da uzmem i promenim sajlu kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

A.. Verujem da je i jedan auspuh dovoljan za dobar zvuk.

Nego, da li je neko skidao katalizator na rc36? Mislim da je on glavna prepreka dobrom zvuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja