Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

Kad pritisnem zadnju ne koci prednji, znaci nije kombinovana.Na klestima imam 2 cilindra, kad vracam jedan izlazi drugi, i ne ide nesto tesko, kad vracam oba istovremeno ide malo teze, dosta teze ali vraca.Vadio sam cilindre van, nisam video da je gumica negde ostecena, ne znam sta da radim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

u skorije vreme,je satelis napisao nekom kolegi,sa slicnim problemom,da proba da izvadi malo ulja iz posude.mozda ima previse ulja,pa je to razlog zasto ne moze klip da se vrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Нисам сигуран за Јамахе,возио сам само једну 2 год.Али већина мотора која има 2 диска напред има и интегрални систем кочења.

Притиском на леву ручицу кочнице би требало да коче један предњи диск и задњи диск,однос силе може да се разликује али је ту негде око 60-40 или

 70-30%,десна ручица би требала да служи само за предњу кочницу,ако није тако онда нешто није у реду са интегралним системом,бар ја тако мислим. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Kod moga Majesty(ima duple diskove) ne koci prednji disk  kada pritisnem zadnju kocnicu. Ako ti ista znaci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

od kad sam cistio cvt i podmazivao, ne trza vise samo me jedna stvar buni, sad ne mogu da budem siguran ni da se pre ovoga nije desavala, naime, kad izbacuje iz brzine, kad prebacuje na ler, zacuje se par sekundi neko zveckanje iz prenosa, znaci kad smanjim brzinu i kad izbaci da ide na ler cuje se kao par sekundi da zvecka odozdo i onda prestane.Do cega to moze da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

da li ima veze koliko se stezu srafovi na varijatoru i kvacilu, ona 2 srafa sto idu preko onog alu poklopca?odvijao sam ih vazdusnim pistoljem i tako i vracao nazad, pa me strah da nisam preterao u stezanju i zato pitam da li ima veze i da li moze da se pretera,mada nisam nesto mnogo drzao pistolj???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav drugari . Imam Majesty 400 i hteo bih da znam koji akumulator ona nosi , original fabricki . Posto sam je ja kupio sa nekom kineskom baterijom i hteo bih da je zamenim za novi akumulator. Pozdrav Zoza Vranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Trebao bi da skinem zadnji tocak, pa me interesuje da li je potrebno i skidati auspuh? Ako neko ima iskustvo neka pomogne.

Zoza - akumulator je od 8ah, javi cu ti dok dodjem kuci koji aku ide po fabrici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

Treba da se skida auspuh kada hoces skinuti tocak,ali blize upustvo ne znam,prosle nedelje sam menjao gume kod majstora i video sam da je skidao auspuh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Pozdrav drugari . Imam Majesty 400 i hteo bih da znam koji akumulator ona nosi , original fabricki . Posto sam je ja kupio sa nekom kineskom baterijom i hteo bih da je zamenim za novi akumulator. Pozdrav Zoza Vranje

 

Akumulator:

Model:

GT9B-4

Napon, kapacitet:

12 V, 8,0 Ah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha majesty 400

Pozdrav drugari, 

imam jedan problem sa Yamahom majesty 400 , nedavno mi je prezupcio i stavljeni su svi novi delovi sa novom glavom, motor je bio rasturen neko vreme, lepo je zazubljen kompresija 10-40, svi delovi novi i ispravni. 

Medjutim kada sam trebao da ga upalim nije hteo pokazuje greske 15 i 61. Proverili smo pumpu, diznu, injektion sve je ispravno medjutim ja i dalje ne mogu da upalim motor. Pokusali smo da mu rucno ubrizgavamo gorivo kroz otvor za vazduh i motor radi dok mu spricamo gorivo onda se gasi, dok radi, radi sasvim normalno.

Majstor kaze da ima neki problem sa kompjuterom pa me sad interesuje da li je neko od vas imao isti ili slican problem i da li zna neko nekog u Srbiji  ko moze da mi proveri kompjuter ? 

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Problem sa kompjuterom....... imas li ili nemas varnicu na svecici?

 

Ako nemas varnicu, moze biti problem do kompa.

Ako imas varnicu onda izvuci diznu iz lezista ( ne skidaj dzek niti dovod goriva ) zaverglaj motor na kratko i gledaj na sam izlaz iz dizne, mora tj tebaa da pusti gorivo u vidu magle ka cilindru..... ili ti komp ti je ispravan, imas varnicu i dizna otvara, problem je na drugoj strani ili ti motoru, zupcenju i td.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha majesty 400

Hvala na pomoci, primenio sam ovo i rezultati su ovakvi: Motor ima struju na svecici, dizna baca gorivo bas kako treba, pumpa proverena 2.5 bara kao sto treba, kompresija 10-40, i zazubljen je kako treba. ali i dalje nece da upali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha majesty 400

Ne znam kolika je u barima pitacu majstora sutra, ali on kaze da je sve u redu. Motor pali kada ja sam ubrizgavam gorivo kroz usisni filter gde dolaze filteri za vazduh i motor sasvim normalno radi na drugaciji nacin nece. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Двоумим се за куповину мултивара (Malossi). Нашао сам у СЛО за 171евро. Плус уз то и ремен ми је за мјењање. Наравно то није мала инвестиција па се питам да ли вриједи тих пара, или само да замјеним ролнице и ремен.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Po meni vredi. Nećeš dobiti nešto veće brzine (možda koji km) ali zato start i međuubrzanja  :zvizduk:  Naravni, računaj i na barem 0,5 litre veću potrošnju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja