Jump to content

Moto Zajednica

BMW Maxi

Recommended Posts

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Malaguti ima najgore farove od svih skutera koje sam vozio .....lepi na oko a ne osvetljavaju nikako, džaba što ima dva :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Malaguti ima najgore farove od svih skutera koje sam vozio .....lepi na oko a ne osvetljavaju nikako, džaba što ima dva :neznam:

 

Da, slazem se..ali stari Malagutiji.. Ovi noviji svetle kao Las Vegas.. Ja se razmisljam da li da stavim xenone jer nemam potrebu.. Ove fabricke sijalice su vise nego dobre..tako da bi xenonima dobio vise na estetici nego stvarno sto su mi potrebni..

 

Maxi pozdrav.. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

videh da i sport i GT verzija imaju po 60hp e sad pojma nemam koliko ima konkurencija niti se razumem u skutere ali meni deluje puno ...

 

el to malo ili nije da skuter ima 60hp (na tocku) ?

 

 

a cenu znam ! bice onolika koliko ljudi budu spremni da plate .... ja ne bih dao ni dinar ali ne verujem da ce ih poklanjati 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Peco, je'l to ono standardno, ''to je skuter'' i ''pravi bajker'' to ne vozi?

 

Pisao sam i pre, skuteri ovih godina rapidno evoluiraju. Ako pogledamo da je skuter bio do skoro pa bicikl sa agregatom kao zadnja viljuska, sada su vec postale ozbiljne i ne tako naivne masine, koje se vec dele u touring/sport klasu skutera sto pre nije postojalo. Imali ste jedan obican mali jeftin skutercic i to je to. Neki su cak postali izraz stila i luxuza tipa nove generacije Vespe... Na trzistu vec postoji nekoliko masina za koje tvrdim da su sposobne da potuku veci broj motocikala po performansama i prakticnosti a da ne pricam o ovome sto mi u Srbiji vozimo. Prateci razvoj i trziste dvotockasa, uglavnom su popularni motocikli srednje klase tipa ER6, SV650 itd. a tehnicki nisu nesto posebno inovativni a i sve vise ima novih-starih modela manje kubikaze zbog potrosnje i neke racionalne upotrebe, sto je oduvek bilo polje na kojem skuteri suvereno vladaju. Skuteri su buducnost i vise ih ne treba gledati kao igracke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Gilera GP 800 je trenutno ubedljivo najjači maxi skuter sa deklarisanih 75 KS i 839 ccm ( agregat koji nosi i Aprilia Mana 850 ) BMW-jci bi se tako našli na drugom mestu a ispred Suzuki Burgmana 650 koji ima 55 KS i Honde Silver Wing koja ima 50 KS. U to "društvo" bi trebalo da se umešaju Kymco Myroad 700 sa 55 KS i novi T-Max 530 sa 49 KS...

 

Što se tiče cene...BMW proizvodi nikad nisu bili namenjeni za široke narodne mase pa se taj trend neće promeniti ni sa ponudom ova dva modela maxi skutera. A biće kupaca za njih itekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Peco, je'l to ono standardno, ''to je skuter'' i ''pravi bajker'' to ne vozi?

 

 

 

ko ti drma kavez ?

 

To je zbog toga sto ja to ne umem da vozim ... volim kad nogama stegnem rezervoar ....

 

a i jednostavno ne zelim da vozim to jer volim nesto drugo !!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

U Parizu cena sport modela sa ABS-om i grejacima sedista i rucica 11000e(cak ima odvojeno podesavanje grejaca i za suvozaca), meni se toliko svideo da razmisljam da prodam i Versysa i Bev-a i da predjem u sektu, bolesno dobro izgleda i nije uopste mali (ja sam visok 190cm)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Naravno da mj je prevashodno interesantna GT izvedba, pogotovo ako oni zadnji bubrezi budu iskorišćeni kao bočni koferi. Miloše nadam se da si ga video uživo jer meni izgleda vrlo maleno... Za jedno 10-tak godina ko zna, možda budem solventan za neki lepo očuvan polovnjak...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Bio sam sada za vikend na sajmu u Parizu, i iskreno najvise zbog novog Versysa, ali me je odusevio ovaj skuter, i meni je bas taman, ali to je opet subjektivan osecaj, recimo meni je GT verzija nekako glomazna. A prodavac kaze da su ovaj skuter pravili ljudi iz Kymca, a samo je agregat BMW-ov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ima i ovakvih informacija:

 

Engine is produced by Kymco with BMW technology+rights.

BMW expects more than 10000 sales (scooter only) per year.!

(Hendrik von Kuenheim, EICMA, 24.11.2011)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Skuteri su postali veoma popularni.

Pogledajte npr. cene Hayabuse i Burgmana 650 kod Suzukija.

Čak mi je bilo neverovatno kada sam video ali to opravdavaju potražnjom. :neznam:

Koliko se sećam razlika je bila malo viša od 1000 eura. :stabre:

Ne potcenjujem Burgmana ali Hayabusa je ipak Hayabusa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

...Koju ja recimo nikad ne bih kupio pre Burgmana 650 pa i da je cena ista u evrić. :neznam: Poštujem motor koji voziš i on spada u retke koje bih vozio osim maxi skutera. Doživljavam ga kao maxi skuter sa menjačem :) A na Hayabusi se ne bih da se grčim pa da ide i 400 na sat. :jok:

 

Eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Alexanto@

Sale, evo jedne slike sa sajma ( drugar iz pelena, visok 2m pa proceni koliko ima/nema mesta )

 

306276_3692406031660_401605656_n.jpg

online photo storage

 

ili njegov stric

 

551256_3677906509181_1320835963_n.jpg

image ru

 

Motori su motori, skuteri su skuteri i o tome ne trebe raspravljati, svako vozi ono sto voli... kad cujem rec BAJKER/I u glavi mi je podjednaka slika svih nas, nema generalizacije ( ja vozim motor ja sam baja, skuterasi su skuterasi da ne kazem klasa ispod ) postujem svakog vozaca 2 tocka ( tu spada i MP3 ) i svako od njih je za mene BAJKER.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ima i ovakvih informacija:

 

Engine is produced by Kymco with BMW technology+rights.

BMW expects more than 10000 sales (scooter only) per year.!

(Hendrik von Kuenheim, EICMA, 24.11.2011)

SVI će na kraju sesti na KYMCA :nanana:

(čisto da se zna, ko je prvi počeo) :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

...Koju ja recimo nikad ne bih kupio pre Burgmana 650 pa i da je cena ista u evrić. :neznam: Poštujem motor koji voziš i on spada u retke koje bih vozio osim maxi skutera. Doživljavam ga kao maxi skuter sa menjačem :) A na Hayabusi se ne bih da se grčim pa da ide i 400 na sat. :jok:

 

Eto...

Samo sam hteo da napišem da je Hayabusa sigurno dosta skuplja u proizvodnji,i moram priznati kvalitetniji motor.

Tj.da je manja zarada ,za Suzuki, na Hayabusi nego na Burgmanu.

Nisam hteo da vređam skuteraše jer imam dva druga koji voze Burgmane 650 i idu svuda sa nama,pa su mi poznate njegove putne sposobnosti(što brzinske,što tovarne).

A Hayabusa nije baš motor za grčenje veruj mi,probao sam,sedi se mnogo lepše nego na R-ovima(piše ti čovek koji je imao samo putne i putne-enduro motore). :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne vidim da se ovde o tome govorilo...ali pojava ovih skutera u prodajnoj mrezi odgodjena je "zbog sumnje u ispravnost odredjenih komponenti transmisije". Pominju se i neki delovi (narocito plastike) koje su "ispod nivoa koji trazi bavarski kriterijum".

Uz svo duzno postovanje prema Kymcu, to su proizvodi koji nastaju da bi zadovoljili neke druge kriterijume i skroz mi je neverovatno da se BMW obratio njima za saradnju. Znam da imaju i druge pogone, cak i u KIni, ali to mi onda deluje kao vrlo skupa igra na racun krajnjeg klijenta (a prodaje se pod firmom made in Germany).

Mnogo su pozurili da naprave nesto PO PRVI PUT. Iskustva sa motociklima imaju, pa ih je zelja da se ogrebu i za parce kolaca u drugom sektoru dovela u vrlo neprijatnu situaciju. Svako nek' radi ono sta najbolje ume i bice svima dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Nije baš po prvi put BMW ušao u te vode ali se ni "prvi ulazak" nije završio slavno.

Prvi je bio R 10 C.

Proizvodio se 1954 i 1955,imao 1 cilindar,197 kubika,10 konja na 5500 obrtaja,3 brzine.

U nekim podatcima piše da je bio samo prototip ali postoje,doduše malobrojni,vlasnici ovog modela širom sveta .

post-10756-0-39206500-1355482411_thumb.jpg

A za C1 iz 1999 svi znamo.

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd Borča
  • Motocikl: XT 660 R

Ovaj me podseća na belu tehniku a ipak mislim da bi ga sa zadovoljstvom vozio.

A što se tiče Kymka u zemlji skutera kao polovan drži cenu prelazi zavidnu kilometražu pa i ne čudi što BMW sarađuje s njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja