Jump to content

Moto Zajednica

Da li se KTM stvarno toliko cesto kvari?

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

I da li su servisi stvarno skuplji i cesci nego kod drugih motora?

Voleo bih da mi sadasnji ili bivsi vlasnici KTM-a odgovore na ta 2 pitanja,jer mislim da je ktm ubedljivo najbolji sto se tice kros motora ali kad god nekom spomenem da bi to rado vozio odmah mi svi pocinju sa pricom : aaauuuu skupooooo odrzavanje,kvari se non-stop,stalno je na servisu,bla,bla..

verujem da preteruju ali ima li istine u tome i koliko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Koji KTM te interesuje da kupiš ? Ja ih vozim zadnjih 5 godina( exc 450, sx 450, sx 125, sx 525, sxf 450, sd 990 ) i nisam imao ni jedan kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

KTM 620 LC4 (stari)  je imao imao problem sa druk lezajem, i sa jednom od uljnih pumpi te su neki u garantnom roku to zamenili, dok se mom drugaru na malom duke-u odvojio sedisni deo od rama uz bubanj potok na nekih 120km/h.

Inace motor totalno ofanzivan, obozavam ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Nemac koji je bio nas gost na proputovanju kroz Srbiju je upravo kupio KTM 620 LC4 (stari)  za put koji ce trajati oko 2 godine. Vozi motore vec decenijama, i mislim da ga ne bi kupio ako ne veruje u tehnologiju istog. Svaki motor traje ako je pravilno i redovno odrzavan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Drugar vozi LC4 Six Days ... i nije imao ni jedan kvar, a vozi ga hm.. mislim oko 4 godine (nije bio nov kad ga je kupio).

Jedinu zamerku koju ja imam za KTM, tj. zamerkE ... previse napet motor i mnogo neudoban ... ima usko i tvrdo sediste koje ti nazulja "porodicu" (barem ovaj KTM kog sam ja malo provozao) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Koliko sam ja citao o KTM (na zalost nisam ni jednog vozio) svi kazu da motor vrh! Verujem u njihov vrhunski kvalitet. Nebi svake Moto novine koje testiraju KTM motore hvalili njihove motocikle "do neba" da nisu pouzdani i nekvalitetni, stoga, ja verujem u KTM kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Izuzetni motori, pouzdani i za svoju namenu odlicni. Ne pricamo o top takmicarskim modelima gde se klip i klipnjaca menja na 30-40 sati rada, mada i ti modeli kad se voze rekreativno na stazi traju,,,, Uostalom PATAK je najmerodavniji za to......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Koji KTM te interesuje da kupiš ? Ja ih vozim zadnjih 5 godina( exc 450, sx 450, sx 125, sx 525, sxf 450, sd 990 ) i nisam imao ni jedan kvar.

pa najvise bih voleo da mi to bude drugi motor samo za offroad

tako da je manje vazno koji model cak i godiste,dal je udoban koga briga kad cu da ga vozim po njivama samo?

a ovo sto sam napisao na pocetku sam cuo od dosta ljudi..

verovali ili ne kad sam zvao ktm na autokomandi prodavac mi je rekao da ktm mora cesto na servis i da je odrzavanje jako skupo pa da je bolje da kupim nesto drugo-to mu je bio onako "drugarski" savet-ja ostao zbunjen (preko telefona) mozda je hteo da privede nesto u radnju taj dan pa nije zeleo da ga ometam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

KTM nije motor za vozikanje, već namenska radna mašina pa se shodno tome i tretira specifičnom vožnjom i održavanjem. Potpuno je bezveze koristiti KTM za bilo što osim za cepanje, jer je motor tako koncipiran da iz njega vozač prosečnih potreba i umeća ne može da ostvari ni pola kapactiteta koje je taj motor u stanju da pruži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Ne brate Jedna je HONDA!

A KTM i te racing fore gde jedan vozi a trojca popravljaju.........

To samo Rade Kocka može da ti se obraduje inače dobar je KTM al moraš da nosiš rezervni frajlauf sa sobom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Ne brate Jedna je HONDA!

A KTM i te racing fore gde jedan vozi a trojca popravljaju.........

To samo Rade Kocka može da ti se obraduje inače dobar je KTM al moraš da nosiš rezervni frajlauf sa sobom

e jesi lud... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ne brate Jedna je HONDA!

A KTM i te racing fore gde jedan vozi a trojca popravljaju.........

To samo Rade Kocka može da ti se obraduje inače dobar je KTM al moraš da nosiš rezervni frajlauf sa sobom

Potpuno se slažem sa tobom, ali ti kad izadješ sa kupljenim motorom iz KTM salona imaš 99% motor sastavljen za trku što kod Honde koju lično vozim i volim nije slučaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

KTM nije motor za vozikanje, već namenska radna mašina pa se shodno tome i tretira specifičnom vožnjom i održavanjem. Potpuno je bezveze koristiti KTM za bilo što osim za cepanje, jer je motor tako koncipiran da iz njega vozač prosečnih potreba i umeća ne može da ostvari ni pola kapactiteta koje je taj motor u stanju da pruži.

Ne brate Jedna je HONDA!

A KTM i te racing fore gde jedan vozi a trojca popravljaju.........

To samo Rade Kocka može da ti se obraduje inače dobar je KTM al moraš da nosiš rezervni frajlauf sa sobom

I ja sam vozio Hondu kad sam bio mali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

KTM nije motor za vozikanje, već namenska radna mašina pa se shodno tome i tretira specifičnom vožnjom i održavanjem. Potpuno je bezveze koristiti KTM za bilo što osim za cepanje, jer je motor tako koncipiran da iz njega vozač prosečnih potreba i umeća ne može da ostvari ni pola kapactiteta koje je taj motor u stanju da pruži.

Ne brate Jedna je HONDA!

A KTM i te racing fore gde jedan vozi a trojca popravljaju.........

To samo Rade Kocka može da ti se obraduje inače dobar je KTM al moraš da nosiš rezervni frajlauf sa sobom

I ja sam vozio Hondu kad sam bio mali.

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

 

I ja sam vozio Hondu kad sam bio mali.

 

 

Pa možda si porastao al nisi sazreo pa se još drndaš sa KakavTakavMotor ;D

 

 

Vrema radi za mene. Naučiću i ja nešto, pa tek sam do sada imao 50-ak razno raznih motora. Kada budem malo iskusniji i zreliji kao ti možda i ja zavolim Hondu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

hmmmm

nisam se ni nadao da cu dobiti iste odgovore.zato sam i hteo da mi pisu samo vlasnici ktm-a

ali posto ja necu na trke a volim da vozim off i da ne razmisljam mnogo o tome sto cu da padnem,da ga izgrebem i slicno bilo bi idealno da uzmem nesto starije za offroad only pa da cujem neke predloge (ktm znaci otpada jer ce se ti stariji sigurno kvariti)

motor bi trebao da bude jeftin da bi ostalo sto vise love za dobar svakodnevni bike i nije me briga kako izgleda,da li je udoban i slicno samo da vuceeee

i pozeljno je da je manji i laksi da bi ga lakse kontrolisao i padove sveo na minimum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

ttr 600 yamaha je dobar motor za to.  Nema hladnjak, akomulator, visak struje i elektronike koji bi se mogao kvariti. Na otvorenom trosi 4 i malo jace.  131 kg suv je dovoljno lako za off raod. Na zadnji ide bez puno cimanja i gimnastike.  Ne kvari se tako lako, delovi jeftini i ima ih. Nije zato sto ga imam, nego zato ga imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Slažem se da je TTR odličan motor, ali ti treba da znaš za kakvu vožnju ti treba motor. Ako je neki lagani off road onda u redu, ali ako hoćeš da se voziš po nekom težem terenu treba ti neki cross motor tipa yz, rm, cr, kx, sx. Preporučujem ti 125 jer je 250 mnogo zahtevan za početknike i praktično neupotrebljiv. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

ttr 600 yamaha je dobar motor za to.  Nema hladnjak, akomulator, visak struje i elektronike koji bi se mogao kvariti. Na otvorenom trosi 4 i malo jace.  131 kg suv je dovoljno lako za off raod. Na zadnji ide bez puno cimanja i gimnastike.  Ne kvari se tako lako, delovi jeftini i ima ih. Nije zato sto ga imam, nego zato ga imam.

 

Ma dobar motor jedino nema anlaser jebo mu ja mater jednom mi se uskopistila i probila čizmu kad sam je kurblao i ova je bila u SM verziji,2002 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja