Jump to content

Moto Zajednica

Megelli 250R 2011

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vranje

Zdravo svima

Naime zeleo bih da kupim Megelli 250R sada kad imamo distributera u Srbiji, tacnije yamahin distributer u Nisu. http://www.megelli.rs/

Motor je estetski veoma lep, ali nisam bas siguran u kvalitet, znam samo da je to neka Englesko-Kineska kombinacija ako se ne varam :)

Zamolio bih sve koji nesto znaju o ovom motoru da prokomentarisu, prihvatam i dobre i lose kritike :). Da napomenem da nemam previse iskustva s motorima do sad sam vozio skuter Gileru runner 50SP, konkretno da li se isplati kupovina ovakvog novog motora???

 

Evo i nekih slicica

2010-Bennche-Megelli-250R-Angle.jpg2010-Bennche-Megelli-250R-Rear.jpg2010-Bennche-Megelli-250R-Side.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

nemam neke informacije o ovom motoru ali bi ti dao jedan cisto praktican savet. sacekaj prvo da se pojavi pa da vidis cenu. onda uporedi sa Kawasakijem 250R. mozda jos da uzmes u obzir i Hyosung GT 250R koji takodje ima predstavnika kod nas u Srbiji a koji je dobio lepe ocene na ovoj stranici

http://www.motorcycle.com/specs/sport/2010.html

kad sve to skupis, sednes i stavis prst na celo, i onda odlucis sta, gde i kuda...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Komsinica ne silazi sa njega, posle godinu dana jos se kotrlja, znaci da nije tako lose, 125 cini mi se da kosta oko 2700 zimus. Da li je Bestbuy neznam, ali zasigurno znam da je jedan od lepsih u klasi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Obicno kinesko smece sa dobrim marketingom. Englezi su sigurno poznati sa italijanskim dizajnom i maloj ceni svojih vozila. Docices u situaciju da se vucaras po servisima i da te neki priuceni zajebava da bi na kraju pukli i zatvorili firmicu pa sad ti, jbg, krpaci kako znas i umes. Moj savet ti je da ako imas neki stek eurica, pratis malo forum i cekas da izadje dobar motor sa istorijom i poznatim vlasnikom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vranje

Ok. Hvala puno svima.

Ovako, zvao sam predstavnistvo u Nisu i Megelli 250R nece stici u Srbiju i uopste Evropu ove godine, mozda sledece, ali ni to nije sigurno. Problem su izduvni gasovi koje propisuje EU, a koje megelli ne zadovoljava jos uvek.. Inace cena novog motora je 3.300 eura.

 

Prema tome preorijentisao sam se na neke druge motore iz klase 250 kao sto su Kawasaki ninja 250R ili Honda cbr 250r. Ako me mozete malo upoznati s hondinim modelom, je li ga neko vozio i sl. Za Kawasaki znam da je izuzetan motor.

 

Hvala puno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vranje

Da da upravu si, slazem se. Iskreno Hyosung mi se svidja po izgledu vise i od Kawasakija i od Honde, ali jedino ste me odbija od njega jeste to sto nema vodeno hladjenje, ne znam kolika mu je to mana, ali mi nekako ne uliva sigurnost... Kazem, nisam bas neki strucnjak :) pa i ne znam koliko je bitno da li je vodeno ili vazdusno hladjenje na takvim motorima do 250 ccm????? Sve u svemu Hyosung bi bio primarni izbor da ima vodeno hladjenje... Ne znam kakva ti iskustva imas s ovim motorom????

nemam neke informacije o ovom motoru ali bi ti dao jedan cisto praktican savet. sacekaj prvo da se pojavi pa da vidis cenu. onda uporedi sa Kawasakijem 250R. mozda jos da uzmes u obzir i Hyosung GT 250R koji takodje ima predstavnika kod nas u Srbiji a koji je dobio lepe ocene na ovoj stranici

http://www.motorcycl...sport/2010.html

kad sve to skupis, sednes i stavis prst na celo, i onda odlucis sta, gde i kuda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Dobro si primetio da nisi stručnjak. Vodeno hladjenje je potencijalni problem, pre ili kasnije će nešto crći i ako ne odreaguješ uništiti ceo motor. Ima smisla na kompaktnim i nasviranim četvorocilindrašima i to za vožnju u gradskoj gužvi inače služi samo da se neupućeni pale i što pre dodju u servis. Konkretno hyosung GV250 sa istom mašinom kao taj u letnje doba posle oštre vožnje i potom desetak minuta rada u leru znači bez forsiranog strujanja vazduha je bio toliko zagrejan da je i dalje mogla da se drži ruka na rebrima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja