Jump to content

Moto Zajednica

koju kacigu da kupim

Recommended Posts

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

to su 2 potpuno razlicita modela.....agv k3 je solid kaciga, odlicne izrade, airoh miro xr je flip up kaciga, malo losije izrade(cesto im se zeznu naocare)......prvo moras da izaberes koji model hoces...solid ili flip up??sto se tice flip up, za malo vise para mozes da uzmes Caberg Kondu, koja je za klasu bolja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Ja nisam probao ni jednu od te dve ali što se tiče sigurnosti, po SHARP testu AGV K3 ima 4 zvezdice, a ta airoh ima 3 zvezdice. To je što se tiče bezbednosti, a u vezi ergonomije ti ništa ne mogu reći, pročačkaj malo po stranim forumima i vidi utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Probaj da stavis na glavu Scorpion exo

kacige su lepe i daleko udobnije od svih kaciga (probao sam i ekstremno skupe)

mozda su malo bucnije ali...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Molim za savet. Do sada sam nosio jet kacigu Caberg. Za grad mi je super ali za duzi put ne jer mi bas duva. Planiram da ove zime pazarim ili flip ili full face kacigu. Mislim da je pametnije da uzmem full face jer imam jet. Ocekujem da ce biti popusta pa je dobro vreme za kupovinu. Sta mi preporucujete obzirom na tip motora - Hondu TA vozim ? Da, cena (okvirno) do 250 eura. I jos da napomenem da nosim naocare. Citao sam neke clanke(review) o pojedinim modelima i taman pomislim, ta bi bila dobra a posle procitam da je u tom modelu nemoguce uvuci naocare.Opet na nekim modelima ima modifikacije za naocare. Nemam iskustva oko toga. Moja Caberg jet mi odgovara bas zato sto je stavljam i skidam bez skidanja naocara, zato sam je bio i odabrao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

JEl Markos u BG-u ili u NS-u? i jel to sad neki popust?

 

sta je bolje uzeti K3 ili exo 450?

 

Ja sam zvao ove u NS-u, mada koga god da zoves gledaju na comp-u isto stanje lagera. rekli mi cenu, meni odgovarala i poslali brzom postom. Za exo 450 ne znam ali K3 mi je odlicna, a dosta sam razlicitih kaciga gledao i bio razocaran, na slikama su odlicne ali uzivo deluju jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

JEl Markos u BG-u ili u NS-u? i jel to sad neki popust?

 

sta je bolje uzeti K3 ili exo 450?

 

Ja sam zvao ove u NS-u, mada koga god da zoves gledaju na comp-u isto stanje lagera. rekli mi cenu, meni odgovarala i poslali brzom postom. Za exo 450 ne znam ali K3 mi je odlicna, a dosta sam razlicitih kaciga gledao i bio razocaran, na slikama su odlicne ali uzivo deluju jeftino.

Koju si ti uzeo? i kolko je kesa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja u AGV K3 ladno uvucem naocare sa sunce i tako vozim. Inace ta kaciga ti je trenutno u Markosu 110 Eura.

Hvala za savet, procitao test kacige i bas vredi za te novce. Otici cu do Markosa da je probam a na kraju, cekacu sajam na prolece pa zaredjam redom dok ne legne neka taman kako treba. Obim glave mi 57 cm. A evo kako je covek resio problem sa naocarima(dioptrija) jer skoro da je odustao od full face zbog toga :

http://www.webbikeworld.com/r4/motorcycle-glasses/

Prepravio link :)

Promenio član gox

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Link ne radi.

 

Ako kupujes kacigu na sajmu onda idi prvog dana, ja sam otisao pri kraju i sta god da sam trazio navodno se prodalo. Mislim na odredjene modele u odgovarajucim velicinama. Inace popust nije bio neki, Trion je recimo snizio cene nekih kaciga koje ionako niko nece, ili uzasno male ili neke ljubicaste boje. Airoh ako se secam je davao 20% popusta takodje samo na odredjene kacige, kada sam ih pogledao ili su bile ruzne (meni) ili si bile ogromne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Bio u Markosu. K3 nema u M velicini. Sto se naocara tice, kanal za naocare imaju Shark vision, Shoei qwest, Shoei 1100 i par uvex kaciga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja