Jump to content

Moto Zajednica

*ebem ti da ti *ebem Istarski "Y" kad nema nijednu benzinsku

Recommended Posts

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Kao i svaki drugi put i ovaj moj mora negdje početi ... a to je na samom početku ...   :D

 

 

Žena i ja volimo otići malo do Istre svake godine, ali isto tako to pokušavamo napraviti na što zanimljiviji način, čisto da si ubijemo monotoniju puta...

 

 

Moje dvije bebe (u daljem textu žena i kanta) ...

 

 

P7124531.jpg

 

 

Starom cestom dolazimo do Križa i tu bezuspješno pokušavamo naći silaz na autoput (o tome više malo kasnije) da izbjegnemo Dugo selo, a i kako bih sam sebe uvjerio da taj silaz na autoput zaista postoji   :lol: :lol:

 

 

Vožnja ko i svaka druga preko gorskog kotara uz stajanje za okrijepu .... i malo "ubiti oko" u prekrasnoj prirodi ..   :D

 

 

P7124533.jpg

 

 

P7124537.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Pošto manje više svi znaju gdje je stara cesta i malo tko da preko nje nije prošao, izostavit ću ju ovaj puta iz piskaranja, a idem ravno preko Učke sve do najmanjeg grada na svijetu (kako ga nazivaju), a to je naravno Hum...

 

 

Hum se nalazi u općini Buzet, a od samog Buzeta je udaljen nekih 15ak kilometara uske i vrlo strme i zavojite cestice... Hum je nastao u srednjem vijeku dok je Ista pripadala franačkom carstvu, a oblik mu se nije puno promijenio od tad. Grad-spomenik ima nekoliko nastanjenih objekata u kojima su mahom suvenirnice. Već par godina planiramo otići do Huma, ali nikako... No ove godine smo ipak stali .... mali gradić koji odiše vrlo zanimljivim unutrašnjim mirom izoliranim od ostatka svijeta..

 

 

P7124539.jpg

 

 

P7124542.jpg

 

 

P7124545.jpg

 

 

P7124547.jpg

 

 

P7124555.jpg

 

 

P7124556.jpg

 

 

P7124559.jpg

 

 

P7124560.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Odlazeći iz Huma takozvanom alejom glagoljaša, nailazimo na spomenik uspona istarskog razvoda. Slova na ovoj blagoj padini uspravo su glagoljaška slova ISTARSKI RAZVOD, a "vrata" su u obliku glagoljaškog slova L.  Na dovratku je upisano glagoljicom razvod Istrijanski. Istarski razvod je ustvari pravni dokument kojim je regulirano razgraničenje teritorija tadašnjih posjeda, te su regulirane i obaveze posjednika...

 

P7124561.jpg

 

P7124563.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Vozeći se istim putem nailazimo na Kotle, staro napušteno naselje također iz doba srednjeg vijeka zanimljivo po riječnom koritu (gotovo presušilo sad kad smo mi bili) koje je  vodeni tok preuredio po svojoj želji i iza sebe ostavio pravo umjetničko djelo prirode, velika šteta što tamo nema nikoga tko bi nas uputio u više detalja..

 

 

P7124564.jpg

 

 

P7124565.jpg

 

 

P7124567.jpg

 

 

P7124569.jpg

 

 

P7124570.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ostavljamo Hum i Kotle iza sebe jer smo već poprilično iscrpljeni od puta i jedva čekamo da se dočepamo Ypsilona i krenemo pravac Pule. Još nismo izašli na "Y" a meni se upalila lampica goriva (ona ista iz teme o provodljivosti benzina :jee: ) .... No, ja kao i svaki drugi normalni nadobudni vozač razmišljam kako ću natočiti gorivo na "Y-u" jer nema šanse da nema benzinska.... E PA IMA ŠANSE ...   :lol: :lol:

 

 

Na cijelom *ebenom ypsilonu nema niti jedna benzinska pumpa a da se ne mora "skidati" sa ypsilona (ypsilon se sad naplaćuje, pa imate naplatne kućice na isključenjima tko nije znao) ..... No moje umjeće vožnje, refleksi mungosa, proračunatost ravoj Šerloku Holmsu nas ipak dovodi do Vodnjana, pa prvo na tri, pa na dva cilindra stižemo na benzinsku pumpu i tankamo do vrha...   :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ajmo mi dalje...  :mrgreen:

 

 

Dočepali smo se smještaja, malo raskomotili, pa smo se javili prijateljima s kojima smo otišli na piće, dva, tri, četiri ...    a onda smo zaspali prije nego su nam glave dotakle jastuke...

 

 

No, ujutro je novi dan i vrijeme za nove pohode ... motor parkiramo na rivi u Fažani i čekamo barkicu pa krećemo u obilazak Brijuna.

 

 

P7144595.jpg

 

 

P7144605.jpg

 

 

Brijuni se sastoje od 14 otoka od kojih je najveći Veliki Brijun, a zatim slijede Mali Brijun, Sveti Marko, Gaz, Okrugljak, Šupin, Šupinić, Galija, Grunj, Vanga, Madona, Vrsar, Kozada, Sveti Jerolim, ukupne površine 33,9 km2 u što je uključen i akvatorij, tj. površina mora koja pripada Brijunima

 

Na otoku Galija se nalazi se između ostalog i Vila čiji najam stoji 5000€ dnevno, ali naravno da nismo išli tamo jer je to za nas obične smrtnike samo scena koju možemo gledati sa pristojne udaljenosti ..  :mrgreen:

 

P7144650.jpg

 

No međutim, na Velikom Brijunu se nalaze dva hotela Neptun i Karmen u kojem se možete smjestiti za znatno "pristojniju" cijenu koja ček i ne odskače pretjerano u odnosu na cijene hotela na obali ...

 

P7144652.jpg

 

No, kako smo mi imali svoj smještaj na kopnu, kao uostalom i svaka druga normalna kopnena životinja, nije nas previše zanimao taj luksuz, pa smo se otišli družiti sa sebi ravnima...

 

Ja sam ovaj s maramom, da ne bude zabune...   :nanana:

P7144659.jpg

 

Na Sv. Jerolimu, gdje smo se i mi iskrcali, od stanovnika su tu tri magarca, mama, tata i dijete, te tri pauna.... i naravno veliki broj galebova koji su si čak prisvojili jedan dio otoka i tu se razmnožavaju ....  :mrgreen: Imate malu birtiju sa raznolikom ponudom pića i sladoleda, a cijene su sasvim prihvatljive, čak i u usporedbi sa onima na kopnu. Na otoku smo se zadržali cijelo popodne, te smo ga obišli uzduž i poprijeko ... Rekao bih da je na ovom otoku nekad prije bio nekakav vojni stacionar jer objekti koji se tamo nalaze upućuju na to, jedino je velika šteta što je sve to poprilično zapušteno i pušteno da propada ... Priroda i okoliš su zaista prelijepi, ali onda u kadar upadaju devastirani objekti o kojima nitko ne vodi računa, zaista šteta....

 

P7144663.jpg

 

P7144671.jpg

 

P7144675.jpg

 

P7144681.jpg

 

P7144688.jpg

 

P7144698.jpg

 

P7144772.jpg

 

P7144776.jpg

 

P7144790.jpg

 

No, kao i svaki drugi, i ovaj dan se bližio kraju, pa je valjalo poći put kopna i opet se naći sa ekipom ...   :jee:

 

P7134578.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Uslijedio je lagani obilazak Rovinja, ali o njemu sam već pisao, pa vas neću s tim zamarati ponovo...

 

 

P7144834.jpg

 

 

a do Rovinja smo išli manje više iz razloga da se nađemo sa frendovima koji ustvari ne žive u Rovinju, već u nekoj pri*izdini u blizini za koju ti ne mogu pomoći ni sve navigacije ovog svijeta, čak i dobar dio lokalnog stanovništva koje smo pitali za pravac su samo odmahivali glavom ....

 

 

Ali se zato na pijaci u Rovinju može kupiti raznih vrsta domaćih rakija, ali naravno ispod tezge jer ih ganja inspekcija, ali kako smo mi "stari" kupci, snalazimo se bez ikakvih problema po tom pitanju i punimo zalihe dostatne do slijedeće posjete ...   :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Slijedeći dan je bio rezerviran za obilazak svih mogućih i nemogućih plača, uvala i ostalih mjesta za kupanje, plivanje, ronjenje i uživanje u vodenim "aktivnostima" na relaciji Pula <=> Barbariga i moram priznati da smo poprilično uspjeli u naumu jer smo "pronašli" zaista prekrasnih mjesta...

 

 

P7154848.jpg

 

 

P7154866.jpg

 

 

P7154870.jpg

 

 

P7154871.jpg

 

 

P7154880.jpg

 

 

P7154889.jpg

 

 

P7144725.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ali kako to uglavnom biva, sve što je lijepo kratko traje, tako je i ovaj naš "godišnji" završio nakon tek nekoliko dana jer postoje važnije stvari u životu od uživanja...  :( :(

 

 

No prije samog odlaska, valjalo je otići i na otvaranje Pulskog filmskog festivala koji je bio u kasnim večernjim satima i upriličen je vatrometom dostojnim takvog događaja.... naon toga filmić, pa spavanje ...

 

 

P7154931.jpg

 

 

P7154951.jpg

 

 

P7154952.jpg

 

 

P7154953.jpg

 

 

 

Ujutro buđenje pa nazad put Slavonije ... Istim putem kroz gorski kotar, uz par zaustavljanja radi okrijepe, dočepali smo se unutrašnjosti lijepe naše ....

 

 

P7164964.jpg

 

 

P7164966.jpg

 

 

P7164971.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

A sad da se nakratko osvrnem na "Križ" iz uvodnog posta i silaza/ulaza na autoput ... Sve si nešto gledam i razmišljam, ako nisam uspio naći ulaz na autoput u mjestu Križ, možda ću biti bolje sreće ako nađem izlaz sa autoputa, pa nadobudno krećem prema cilju. Prolazim Ivanić na kojem bih se inače isključio i pravim dodatnih 10ak kilometara kako bih se dočepao Križa.... Stižemo na naplatne, čovjek nas malo u čudu gleda.... Valjda smo mu prva "muštarija" ovaj mjesec, pa briše krmeljive oči i naplaćuje nam autoput .. Na samom izlazu stoji znak da kamioni duži od 14,5 metara nemaju ovdje šta tražiti, iza samih naplatnih kućica ima jedno T-raskršće koje desno vodi u selo Križ, a lijevo prema selu Deanovec, no već 100tinjak metara nakon tog raskršća je gotovo nemoguć prolaz za vozila veća od kombija jer su prilazne seoske ulice preuske za bilo šta drugo... Muvamo se po selu dobrih 15ak minuta jer nema niti jednog *ebenog putokaza za nigdje, a vani ni žive duše koja bi pomogla u odluci .... nema čak ni znakova za glavnu i spoednu cestu ... Napokon nailazimo na jednu ženu oja stoji u dvorištu te nam pokazuje gdje treba ići prema Kutini ...   :care:

 

 

Iskreno me zanima koji je to "naš" visokopozicionirani političar porijeklom iz Križa, pa je ovim totalno glupim i bespotrebnim silazom/ulazom na autoput kupovao glasove ili možda prao novce ... jer silaz sam po sebi nema apsolutno nikakve svrhe ili namjene osim eventualno za same stanovnike mjesta Križ ... a uz sve to, na manje od 15ak kilometara postoje druga dva silaza/ulaza koja su tu otkad je i autoputa...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

No, ajmo mi dalje...

 

 

Prošli smo Kutinu i dočepali se Novske i kružnog toka... Pogled mi padne na Jasenovac .... Ajde reko kad smo već tu, bio bi red obići i spomen obilježje Jasenovac o kojem teško da mogu nešto napisati a da se to već nezna, a i na forumu je to sablasno mjesto opisano neko prekoliko puta, pa ću staviti tek nekoliko fotki da ostane zabilježeno ..

 

 

P7164973.jpg

 

 

P7164974.jpg

 

 

P7164975.jpg

 

 

P7164976.jpg

 

 

P7164977.jpg

 

 

 

 

Uz još jedno usputno zaustavljanje na cesti kroz šumu prema Pakracu, približavamo se kući i tu je našem putu kraj ovaj puta..

 

 

P7164978.jpg

 

 

P7164979.jpg

 

 

Uz prijeđenih 1260 km u ovih par dana ja i moje dvije suputnice smo se zaista nauživali ...

 

 

ruta-1260km.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Lepo,lepo :takoje: ...par godina letujem na Istri i nek kaže ko šta hoće, ali meni jedno od najlepših destinacija za letovanje. Kristalno čisto more, lepe, čiste plaže, predivan krajolik i dobri domaćini.

Blago tebi imaš ženu koja je voljna voziti se tolike km. na motoru, moja posle 200km plače :'( :'( sve je boli,koči se, žulja dupe, toplo je, žedna je >:( >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

thx .... :takoje:

 

voli se žena voziti .... uživa gotovo koliko i ja ... :takoje: :takoje: ima tura gdje smo išli i preko 800 km u danu ... :lud:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

dobro da mi je strasilo izjebo ypsilon jer nema benzinskih pumpi a i nema ih realno ali šta se može. da imamo Kalmetu ( ministar prometa i .... HDZ ) imali bi odavno Y kao i Dalmacija Dalmatinu. da smo imali Glavaša ( HDZ ) imali bi Slavoniku ili kako se vec zove autoput od ZGB do Bajakova. da smo imali neke druge " jake politicare " imali bi barem dio onoga što ostatak Hrvatske ima. nama je franjo tuđman cak nametnuo Pazin ( mali gradic u Istri ) za centar županije zato što nismo HDZ i jer ne volimo HDZ. imamo tunel Učku kojeg je ISTRA sama gradila samodoprinosom, radimo si Ypsilon sa ucešcem našeg županijskog novca i kada budemo imali para za pumpe i njih cemo sagraditi tj. koncesionar jer uz pomoc vlade HDZ. ypsilon je dat koncesionaru zajedno sa tunelom kao da je to prčija HDZ das nebi mi slucajno uzimali novce od cestarine ali zato francuzi mogu pa su ih oslobodili i PDV.a koji ce tek izaci na vidjelo kome je legao na racun. do sada su Istrani placali najskuplji tunel na svjetu, a zamisli cuda sami smo si ga sagradili a sada zajedno sa niti do pola gotovim " y " placamo i najskuplji km nekakve ceste koju zovu "Ypsilon " a još i nema ni benziskih pumpi zbog kojih naqs neki i psuju. Kad se vec jadam godinama nas ( vlada ) vlada jebe za novac za opcu bolnicu kojoj gravitira cjela Istra pa nam obecaju par mrvica koje i ne dobijemo ali zato Bjelovar dobije brdo love za svoju bolnicu.

Dobro je da se oko Kutine grade prilazne ceste ulazne i izlazne jer Kutina je .... neznam šta.

strasilo hvala ti na jebanju Istarskog " Y " jer nekome je sada nešto jasnije, tebi ne zamjeram jer i ja pomislim isto kao i ti puno puta kada je " Y " u pitanju ali kada putujem u nepoznato nedozvilim da taknem rezervu a onda imam 60 km. laganom vožnjom. mogao si tankati na tunelu Učki, u Buzetu, u centru županije Pazinu samo si trebao sicikod mjesta Ivoli pa još dva km. ili ici za Pulu pa na cvoru Rogovici si imao ogromnu benzisku pumpu silaskom sa " Y " od 400 metara a oznacena je znakom a sljedeca je bila u žminju opet uz " Y " na 500 metara , pa sljedeca u Vodnjanu, 18 km dalje ali opet uz " Y " pa u Fažani , pa u Puli pa ..... Pozdrav.

ps. putopis ti je ok. tj sviđa mi se i dao sam ti plus.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

dobro da mi je strasilo izjebo ypsilon jer nema benzinskih pumpi a i nema ih realno ali šta se može. da imamo Kalmetu ( ministar prometa i .... HDZ ) imali bi odavno Y kao i Dalmacija Dalmatinu. da smo imali Glavaša ( HDZ ) imali bi Slavoniku ili kako se vec zove autoput od ZGB do Bajakova. da smo imali neke druge " jake politicare " imali bi barem dio onoga što ostatak Hrvatske ima. nama je franjo tuđman cak nametnuo Pazin ( mali gradic u Istri ) za centar županije zato što nismo HDZ i jer ne volimo HDZ. imamo tunel Učku kojeg je ISTRA sama gradila samodoprinosom, radimo si Ypsilon sa ucešcem našeg županijskog novca i kada budemo imali para za pumpe i njih cemo sagraditi tj. koncesionar jer uz pomoc vlade HDZ. ypsilon je dat koncesionaru zajedno sa tunelom kao da je to prčija HDZ das nebi mi slucajno uzimali novce od cestarine ali zato francuzi mogu pa su ih oslobodili i PDV.a koji ce tek izaci na vidjelo kome je legao na racun. do sada su Istrani placali najskuplji tunel na svjetu, a zamisli cuda sami smo si ga sagradili a sada zajedno sa niti do pola gotovim " y " placamo i najskuplji km nekakve ceste koju zovu "Ypsilon " a još i nema ni benziskih pumpi zbog kojih naqs neki i psuju. Kad se vec jadam godinama nas ( vlada ) vlada jebe za novac za opcu bolnicu kojoj gravitira cjela Istra pa nam obecaju par mrvica koje i ne dobijemo ali zato Bjelovar dobije brdo love za svoju bolnicu.

Dobro je da se oko Kutine grade prilazne ceste ulazne i izlazne jer Kutina je .... neznam šta.

strasilo hvala ti na jebanju Istarskog " Y " jer nekome je sada nešto jasnije, tebi ne zamjeram jer i ja pomislim isto kao i ti puno puta kada je " Y " u pitanju ali kada putujem u nepoznato nedozvilim da taknem rezervu a onda imam 60 km. laganom vožnjom. mogao si tankati na tunelu Učki, u Buzetu, u centru županije Pazinu samo si trebao sicikod mjesta Ivoli pa još dva km. ili ici za Pulu pa na cvoru Rogovici si imao ogromnu benzisku pumpu silaskom sa " Y " od 400 metara a oznacena je znakom a sljedeca je bila u žminju opet uz " Y " na 500 metara , pa sljedeca u Vodnjanu, 18 km dalje ali opet uz " Y " pa u Fažani , pa u Puli pa ..... Pozdrav.

ps. putopis ti je ok. tj sviđa mi se i dao sam ti plus.

 

ajde ajde stari... nije to nikakva politika i ništa loše nisam mislio ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ništa osobno i znam da ti nisi mislio ništa loše ali na žalost to JE šporka politika. i ti, i ja i svako drugi koji se nađe na ypsilonu koji nema benziskoh je 100% u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ukrade mi "strasilo" ideju za ovogodisnje pisanije :D .Titina gajba,ko nije,obavezno da poseti

 

Nema veze,smislicemo nesto drugo :zvizduk:

 

Mile (fazer),spremi par 'ladnih Favorita,eto mene jos malo u tvome zavicaju :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

vrlo lepo opisano i ono lepo i ono gadno bio sam tamo davne 76te izgleda da je vremeda se opet ide. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ukrade mi "strasilo" ideju za ovogodisnje pisanije :D .Titina gajba,ko nije,obavezno da poseti

 

 

 

 

sorry ... drugi puta ću pitati ..... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Fenomenalan putopis kao i uvek, štaviše deluje podsticajno da planiram pa možda jednog dana....

Očigledno su opšte stvari svuda iste, ko koliko može da zgrne i napuni džepove jer sutra ko zna gde će osvanuti.

Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

mnogo mi se svidja ona slika sa konjem!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja