Jump to content

Moto Zajednica

*ebem ti da ti *ebem Istarski "Y" kad nema nijednu benzinsku

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Hoću opet u Istru :(

 

Sećam se tog Y od pre par leta, idem za bratom, dogovorismo se znakovima da ćemo držati neku brzinu a ja nikako da toliko ubrzam.... 6 hiljada (na 7 crveno), i neće nešto... Pitam se što se dere, a idemo sporo? Šta je bilo, zagledao sam se u okoliš, razmišljam kako mi je neobično da je put sa 2 trake, bez ostrva, a fizički odvojen sa strane kao autoput.... la la la, i zaboravio da prebacim u petu brzinu :D :D Ala smo se smejali svi zajedno posle....

 

Nego, Istrani... Dva puta smo bili, i oba puta kupih medicu pod osmatračnicom kod kanala. Mnogo nam se sviđa... zna li neko tog čoveka koji prodaje/pravi... ima li to još negde ili nekako da se pazari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ima "baba" na vrhu iznad Limskog kanala (ako na taj misliš) ... ima odličnu rakiju ... :takoje:

 

No, od prije tri godine, kod nas ti je zabranjeno prodavati alkoholna pića bez deklaracije ... zvači sva rakija iz kućne radinosti je zabranjena.... ALI .... uvijek ima "ispod tezge" ... Žena i ja svake godine kupimo litru medice i litru smokve... ustvari.. više puta godišnje... jer odemo par puta za istru .. :) Trebaš samo znati "prepoznati" (uglavnom babe) koje prodaju ispod tezge.... ali nas već znaju, pa čim se pojavimo na pijaci, odmah su dvije tri ruke u zraku i mašu .. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Jest, iznad Limskog :) Na putu istočno od Kloštara - ovde. Verovatno ga tamo neće više biti, kako sad da znam koji je i gde da ga tražim:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Taj gore iznad Limskog kanala mislim da ima dozvolu za prodavanje alkohola jer ima deklaracije i sve ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Istra, oduvek bila najlepša destinacija za letovanje!!

Svaka čast na putopisu, slikama, ma na svemu! :)

 

Veliki pozdrav suvozačici koja može, želi i voli toliko da se vozi. Nemaš pojma koliko si sretan zbog toga :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Prije dvije godine smo na istom motoru u danu došli iz Bara (CG) do Pule sve po staroj cesti .. (mislim da sam pisao taj putopis i na ovom forumu) ... s tim što je žena još imala i ruksak na leđima jer nisam bio napravio nosač za top case .. to je nekih cca 840 km .. :D

 

jooj, kakve su nam guze crvene bile.. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Istra terra magica, una terra di buon vino e buona gente.

 

 

Istra magicna zemlja, zemlja dobrog vina i dobrih ljudi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1150GS ABS

ljepoljepo možda odem tamo :zdravo: mislim na zapadnu obalu istre.

jedino mi nije jasno zašto svi kad dođete u istru odlazite u konfekciju od Pule, Rovinja, Poreča... dođite malo na ovu drugu stranu pa da vidite šta su pravi gušti :takoje:

 

aha pa sa Y nemate posla na drugoj strani istre jer je očito namjerno napravljen tako kilavo da zaobilazi ljepšu stranu istre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ljepoljepo možda odem tamo :zdravo: mislim na zapadnu obalu istre.

jedino mi nije jasno zašto svi kad dođete u istru odlazite u konfekciju od Pule, Rovinja, Poreča... dođite malo na ovu drugu stranu pa da vidite šta su pravi gušti :takoje:

 

aha pa sa Y nemate posla na drugoj strani istre jer je očito namjerno napravljen tako kilavo da zaobilazi ljepšu stranu istre

nisu ti baš jake strane svjeta, promoviraš zapadnu obalu a sa druge strane ti smeta ako se ode u Pulu, Rovinj, Porec a to i jesu gradovi na zapadnoj obali.

na koju drugu stranu misliš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1150GS ABS

a sam te razjodi? Mile nisam ništa slabo mislio. Ljude sam pozvao malo i na našu istočnu stranu ne samo na vašu zapadnu. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Hoću opet u Istru :(

 

 

Nego, Istrani... Dva puta smo bili, i oba puta kupih medicu pod osmatračnicom kod kanala. Mnogo nam se sviđa... zna li neko tog čoveka koji prodaje/pravi... ima li to još negde ili nekako da se pazari?

 

Evo friške informacije iz prve ruke...

 

Pošto je kod nas u HR bio produženi vikend (neradni ponedeljak) žena i ja se opet odlučili na mali đir (1200 km) po Istri... ovaj puta sve do Umaga, pa je i Limski kanal bio u igri ... :zvizduk:

 

"naša baba" je još uvijek tamo i prodaje svoje proizvode... i nju su malo "stegli" zakoni i propisi, ali se odrekla jednog dijela zarade kako bi joj cijene ostale iste .. :takoje:

 

Probali smo razne rakije od više njih, ali "naša baba" ipak ima najbolju rakiju ..... a i nećeš vjerovati, sjetila nas se nakon toliko vremena.... :neznam:

post-4311-0-68191200-1313480955_thumb.jpg

post-4311-0-99078400-1313480959_thumb.jpg

post-4311-0-74908000-1313480965_thumb.jpg

post-4311-0-88166600-1313480971_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Generalno,benzinske pumpe(crpke) su problem na Jadranu(za nas koji smo navikli na pumpu na svakih kilometar-dva...)

 

Situacija 1. Autom se vozam po Optaiji i pali mi se crvena lampica. Krecem lagano ka Lovranu ali nedelja je i pumpe ne rade. Nastavljam ka Moscenickoj Dragi ali opet nista... Pitam ljude kakva je vjerovatnoca da cu naici na benzinsku koja radi?! Oni kazu da nedeljom nema sanse da cu naci ista do Labina :zbunjen:>:( Nastavljam na benzinskim isparenjima do OMVa u Labinu i obecavan sebi da cu od sada da stajem na svakoj pumpi koju vidimi da dopunim rezervoar.

 

Situcija 2. Vozim motor od Splita ka Dubrovniku i na ulazu u Omis prebacujem TDMa na rezervu. Na ulazu u grad ima neka pumpa ali je kolona kilometarska.Kontam "nema sanse da je to jedina pumpa u tolikom gradu" i da je bolje da potrazim neku drugu u gradu ili na magistrali na izlazu. Medjutim ne uocavam nista i tako stizem do Baskih Voda a tamo takodjer nema pumpe.Neki skuteras mi kaze da nastavim do Makarske...i taodjer na isparenjima stizem do pumpe u Makarskoj. Znaci preko 30 Kilometara bez ijedne pumpe. U Bosni ne postoji ni najveca zabit a da 30KM nema pumpe. Mozda malo cudno za tu frkvencu vozila na Jadranskoj magistrali.

 

Situacija 3. Idem motorom iz pravca Zadra ka Novalji na Pagu i opet nikako da se naviknem na "nestasicu" pumpi. Prebacujem na rezervu i opet gledanje u pasulj da li ce da izdrzi do pumpe koja se nalazi tek u gradu Pagu. Stizemo tamo na 40 stepeni ali istakanje je u tijeku i tu oko sat vremena cekamo da pocne tocenje... Od tada motor vozim samo u jesen i zimi 8) ...Bio sam u iskusenju da se skinem u kupace a opremu da becim u smece >:(

 

Zakljucak: Nije do njih-do mene je :jee: jednostavno treba skontati da je najbolje na svakoj pumpi dopuniti gorivo jer je pitanje na kakvu cete guzvu ili zatvorenu pumpu naletjeti u momentu kad vas motor ostane na rezervi....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ih sad ce da gledamo u 70km gore-dole :zvizduk:

Isao sam "Y"om i stvarno nisam vidio pumpu . . .

Obzikom da vozis na karburatore,mogao si i onu medovacu sa Limskog kanala da dospes :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ali ja pričam o Y .... preko 100 km nema pumpe... :lol:

 

30 je piškin dim ... :lol:

opet moram rteci da nije tocno da nema pumpe preko 100 km. pumpa je na Istarskoj strani tunela ucka i otuda do pule je 80 km a prije Pule je izlaz sa ipsilona za Pulu u Vodnjanu i tamo je pumpa što znaci da je razmak od pumpe do pumpe na samom ipsilonu 68 km. za silu paralelno sa ipsilonom vodi stara cesta i na njoj je od tunela Ucke do Pule još nekoliko pumpi samo treba izaci sa ipsilona negdje 100 m a negdje 400 m i to je to.

vjerovatno " vama " komotnijim vozacima i da je pumpa svakih 10 km bi se desilo isto tj da neposredno pred ostajanje goriva i zadnjom pumpom na vidiku vozite " na parama ". moram reci i to da je sam ipsilon u izgradnji i da je pušten u promet samo da olakša putnicima izbjegavanje gužve i kolona na staroj cesti tj. da nju rastereti na višestruku korist a kada se dovrši u punom profilu sljedi prateca infrastruktura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

opet moram rteci da nije tocno da nema pumpe preko 100 km. pumpa je na Istarskoj strani tunela ucka i otuda do pule je 80 km a prije Pule je izlaz sa ipsilona za Pulu u Vodnjanu i tamo je pumpa što znaci da je razmak od pumpe do pumpe na samom ipsilonu 68 km. za silu paralelno sa ipsilonom vodi stara cesta i na njoj je od tunela Ucke do Pule još nekoliko pumpi samo treba izaci sa ipsilona negdje 100 m a negdje 400 m i to je to.

vjerovatno " vama " komotnijim vozacima i da je pumpa svakih 10 km bi se desilo isto tj da neposredno pred ostajanje goriva i zadnjom pumpom na vidiku vozite " na parama ". moram reci i to da je sam ipsilon u izgradnji i da je pušten u promet samo da olakša putnicima izbjegavanje gužve i kolona na staroj cesti tj. da nju rastereti na višestruku korist a kada se dovrši u punom profilu sljedi prateca infrastruktura.

 

vidim da si lokal patriota i to je OK ... ali nemoj pretjerivati u nekim stvarima i nalazit se prozvanim tamo gdje te nitko ne proziva..

 

Iza tunela Učka sa Istarske strane ima benzinska na koju ne smiješ ući jer te od nje dijele dvije pune linije i vrlo česta policijska patrola koja stoji tamo i kontrolira ... između ostalog i nedozvoljeni ulazak na pumpu .. ;)

 

Ipsilon je je u izgradnji, to je istina, ali isto tako je ipsilon pušten u promet ima više od desetljeća i do prošle godine se nije naplaćivao... i do prošle godine nisam "smio" imati zamjerku na to ... sad kad mi se za taj dio puta naplaćuje cestarina, očekujem nešto i za uzvrat... a to što postoje benzinske pumpe u Buzetu, Lupoglavu, Cerovlju, Pazinu ITD okači mačku o rep jer i na autoputu postoje benzinske pumpe unutar naplate cestarine.... a ne moraš izlaziti u Okučanima, Novskoj, Ivaniću ITD... ;)

 

a zaista nitko nebi zamjerio kad bi postojao bar jedan znak (osim u Pazinu) za benzinsku pumpu .. ;) te udaljenost do slijedeće... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

opet moram rteci da nije tocno da nema pumpe preko 100 km. pumpa je na Istarskoj strani tunela ucka i otuda do pule je 80 km a prije Pule je izlaz sa ipsilona za Pulu u Vodnjanu i tamo je pumpa što znaci da je razmak od pumpe do pumpe na samom ipsilonu 68 km. za silu paralelno sa ipsilonom vodi stara cesta i na njoj je od tunela Ucke do Pule još nekoliko pumpi samo treba izaci sa ipsilona negdje 100 m a negdje 400 m i to je to.

vjerovatno " vama " komotnijim vozacima i da je pumpa svakih 10 km bi se desilo isto tj da neposredno pred ostajanje goriva i zadnjom pumpom na vidiku vozite " na parama ". moram reci i to da je sam ipsilon u izgradnji i da je pušten u promet samo da olakša putnicima izbjegavanje gužve i kolona na staroj cesti tj. da nju rastereti na višestruku korist a kada se dovrši u punom profilu sljedi prateca infrastruktura.

 

vidim da si lokal patriota i to je OK ... ali nemoj pretjerivati u nekim stvarima i nalazit se prozvanim tamo gdje te nitko ne proziva..

 

Iza tunela Učka sa Istarske strane ima benzinska na koju ne smiješ ući jer te od nje dijele dvije pune linije i vrlo česta policijska patrola koja stoji tamo i kontrolira ... između ostalog i nedozvoljeni ulazak na pumpu .. ;)

 

Ipsilon je je u izgradnji, to je istina, ali isto tako je ipsilon pušten u promet ima više od desetljeća i do prošle godine se nije naplaćivao... i do prošle godine nisam "smio" imati zamjerku na to ... sad kad mi se za taj dio puta naplaćuje cestarina, očekujem nešto i za uzvrat... a to što postoje benzinske pumpe u Buzetu, Lupoglavu, Cerovlju, Pazinu ITD okači mačku o rep jer i na autoputu postoje benzinske pumpe unutar naplate cestarine.... a ne moraš izlaziti u Okučanima, Novskoj, Ivaniću ITD... ;)

 

a zaista nitko nebi zamjerio kad bi postojao bar jedan znak (osim u Pazinu) za benzinsku pumpu .. ;) te udaljenost do slijedeće... ;)

tako je, stoje dvije pune crte ali za doci do pumpe sa druge strane možeš na nacin da iza tunela skreneš desno na parkiralište pa sa njega ispod ipsilona ( ceste )pa otuda na parkiralište sa benzinskom pumpom o kojoj govorimo. postupak dolaska tamo je kako vidiš nevjerovatno težak i dugotrajan ( jedna minuta i manje ) za komotne vozace.

od Zagreba do Bajakova sam išao desetak puta, imate pumpi da ti mozak stane, ali na tom autoputu kojega sam placao ( kada vec govoriš o placanju i zahtjevaš nešto ) redovno su bile kolone zbog radova na cestama i to na puno dionica i u dužinama poviše desetina kilometara. razlika između mene i tebe nije u lokal patriotizmu nego u realnom shvacanju problema i u organiziranosti samog sebe na putu. ti ceš i kada sljedeci put dođeš u Istru voziti na benzinskim parama jer ti si jednostavno tako neorganiiran. zamolio bi te da i naslov teme promjeniš jer nije baš ljepo nama istranima kad neki Slavonac psuje našu Istarsku zemlju a po njoj se vozi i na njoj uživa. uostalom ako ti smeta nepostojanje benziskig pumpi na putu do mora na ipsilonu idi u Dalmaciju ili Crnu Goru pa uživaj u benziskim pumpama na svakih dva kilometra.

ubjeđen sam da nisi mislio loše ali si to loše prezentirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

i kuda onda kad natočim ... pravac nazad kroz tunel Učka.. :lol:

 

odlična vam dobrodošlica.. "sipaj pa se okreni nazad" ... :lol:

 

od kad sam pisao ovo, još dva puta sam bio u istri .. ;) natočio na vratima jadrana kao i nebrojeno puta do tad i mirna bosna.. Taj jedan puta sam se zajebo misleći da jednostavno mora biti benzinska... no očito da ne mora... :lol:

 

a što se radova tiče... ima ih i na ipsilonu... u sred sezone... sa kilometarskim kolonama :aha: pa se svejedno plaća... sreća pa sam išao motorom, pa mi kolona ne smeta, ali da sam išao autom, nebi samo benzinske spominjao .. :lol: :lol:

 

a kako se Istra još uvijek nije odvojila od HR, tvoja je koliko i moja.. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

i kuda onda kad natočim ... pravac nazad kroz tunel Učka.. :lol:

 

odlična vam dobrodošlica.. "sipaj pa se okreni nazad" ... :lol:

 

od kad sam pisao ovo, još dva puta sam bio u istri .. ;) natočio na vratima jadrana kao i nebrojeno puta do tad i mirna bosna.. Taj jedan puta sam se zajebo misleći da jednostavno mora biti benzinska... no očito da ne mora... :lol:

 

a što se radova tiče... ima ih i na ipsilonu... u sred sezone... sa kilometarskim kolonama :aha: pa se svejedno plaća... sreća pa sam išao motorom, pa mi kolona ne smeta, ali da sam išao autom, nebi samo benzinske spominjao .. :lol: :lol:

 

a kako se Istra još uvijek nije odvojila od HR, tvoja je koliko i moja.. :nanana:

1. kada natociš onda istim putem nazad na svoju traku ako vec nemaš muda da to napraviš na cesti uz svu opreznost sa ne ugroziš sebe kao ni druge, pa to si vec sigurno negdje radio.

 

 

2.sva sreca da ima radova na ipsilonu jer kako bi se završio da ih nema , tamo kod vas je autoput gotov a opet izmišljate radove.

 

 

3. ovo trece boldano necu komentirati, za sada smo vec priznata europska regija - radi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

kažu ljudi da se na forumu nema smisla nastavljati s nekim ... :zdravo: :zdravo:

 

ti putuj gdje ti hoćeš i piši svoje putopise... ja ću svoje .... i svi sretni .. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Samo opusteno.

Meni je nevjerovatna situacija da Hrvatska kao turisticka zemlja sa tolikom frekvencom saobracaja, ima tako malo pumpi. Ako sam dobro cuo na vijestima,za vikend u sezoni u HR udje i po 70 000automobila sto u BiH vjerovatno ne udje za citavu godinu :aha: (turisticki)

Znam da je analogija "najpogresniji" metod zakljucivanja ali licno sam Ja ocekivao puno cesce benzinske pumpe nego u Bosni. Kao sto spomenuh analogija me dovela do pogresnog zakljucka,opekao sam se par puta, pa sada "spremnije"putujem kroz HR. Neke od njih su prije par godina radile samo do 24h a nedeljom nisu radile uopste...

Da li se nesto promjenilo? Imali li razlike sezona-nije sezona? Korisno je da znaju ljudi iz drugih republika koji su se malo"opustenije"odnosili prema tankanju goriva(kao i ja sam)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nije se ni to baš puno promijenilo ... :zvizduk:

 

neke rade do 22, neke do 24 a neke 0-24 ... nema nekog pravila, kako ti uleti ...

 

jedino na autoputu u sezoni većina radi 0-24 van sezone 06-22 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja posle svakog tankiranja nuliram brojac kilometara na satu i kad se priblizim brojki 150 km ja skrecem na prvu pumpu, i tako nema sanse da se zeznem, jer mi motor moze preci nekih 220km pre nego sto dodjem do rezerve, a na rezervi nikad nevolim da vozim jer oce motor da brljavi nesto...

a i valja malcice stati svakh 150km i malo protegnuti noge, dobro je za cirkulaciju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja