Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Pa tako je i kod mene bilo, tek kad se motor zagreje oni pocnu da tuku, od toplote se rasiri materijal. Ako budes stelovao, steluj jedino ako je motor 100% hladan, neka prodje bar 5 sati od poslednjeg rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Zdravo svima.. Treba mi pomoc.

Od cega pasu poluge prednje kocnice i kvacila na qingqi 200. U sprintu su oko 1000din., a vidim da ih u oglasima ima dosta za 500din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Хај'те бре људи, вентили, (тј. тај луфт између клацкалица и вентила који иначе штелујете) се чују на 'ладно, а када се мотор загреје, загреју се и издуже вентили, па се зазори смањују и мотор ради тише. Ти звуци који се јављају када је мотор загрејан, потичу од ко зна чега, али не вентила, мада на једном украјинском форуму беше неких необичних случајева да су се зазори вентила повећавали (???) на загрејаном мотору....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Qingqi QM200

Zdravo svima.. Treba mi pomoc.

Od cega pasu poluge prednje kocnice i kvacila na qingqi 200. U sprintu su oko 1000din., a vidim da ih u oglasima ima dosta za 500din.

rucica kocnice pase od hondinog skutera ne znam tacno ima mislim da je pontadera ili tako nesto ja sam platio pre mesec dana 495 dinara u bgu. a rucicu kvacila sam platio 2000 ali kompletnu zajedno sa nosacem ali ako ti ne treba nosac mislim da mozes daci identicnu za dosta manje para javi mi se u pm da ne reklamiram ovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Ma sto se tice ventila nema nikakve frke, nema nikakvih cudnih zvukova , a to kad se zagreje pa se malo nesto cuje, poput ventila, verovatno je normalno, nekako mi mnogo rano da se ventili rasteluju vec na prvih 1k km.. jer sa prethodnim Keeway Speed-om sam ventile gledao tek na 35000 km..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Kolege , zelim da vas pitam kako odrzavate lanac na vasem motorcetu ? Cime ga cistite i podmazujete , i na koliko predjenih km dotezete ? I da li je normalno da se na 700 km otpusti bas bas,toliko da se cuje lupkanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Kolege , zelim da vas pitam kako odrzavate lanac na vasem motorcetu ? Cime ga cistite i podmazujete , i na koliko predjenih km dotezete ? I da li je normalno da se na 700 km otpusti bas bas,toliko da se cuje lupkanje?

 

Moguće je, svašta je moguće sa kinezima, pogotovu ako ne održavaš kako valja :na_glavi:

 

Ja moj čistim četkicom za zube, krpom i deteržentom (feri je najbolji). Podmazujem onom mašću za unutrašnje lagere, baš gusta mast.

E sada sam dobio Motul-ov offroad sprej za lanac pa ću sa njim. Kad ga budem potrošio opet ću onom mašću. :hvala:

Što se tiče dotezanja, dotežem kad se olabavi. :P

Inače imaš razne sprejeve za lanac, kako za čišćenje tako i za podmazivanje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Što kaže meteorolog, zategneš ga kad se otpusti, normalno je da se u prvih 1000km istegne malo više. Što se tiče čišćenja, ja sam skidao ceo lanac i potapao ga u kantu benzina :lud:  a posle sam ga podmazivao sa sprejom. Izmeri hod lanca gore-dole, uzmeš neki lenjir ili metar pa staviš na sredinu donje strane lanca i pomeraš lanac gore-dole, trebalo bi da ima oko 2,5-3,5cm hoda.

 

Nemoj zaboraviti da podmažeš sajlu kvačila, km sata i obe sajle gasa. Ja sam sajle podmazivao sa ipon sprejom, baš predvidjen za te svrhe. Mada ako nemaš sprej možeš i sa nekim uljem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Hvala na savetima ,ja inace cistim sa dizelom jer je on ujedno i masan ,onda izduvam motor na miniwash-u i onda podmazujem sa sprejom.. trenutno je na 1200km,i bas je popusten,a dotezao sam vec jednom na 500 km. A to za sajle,totalno sam zaboravio ,hvala na savetu :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pratim ovu vašu temu s vremena na vreme i sad je došao momenat da postavim i jedno pitanje :)

Ako neko može da mi pomogne, zainteresovan sam da kupim ovaj endurčić iz Mladenovca

http://www.polovniautomobili.com/motori/6056773/qingqi-gy200

Da li je neko već išao da ga gleda i ako budem ja sam išao da ga probam naredne nedelje, na šta da obratim pažnju, šta da gledam, šta da slušam ?

Relativno brzi odgovori bi mi dosta značili, jer imam još neke cvaje u vidu za kupovinu pa da se što pre opredelim jer sezone teče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@ tema o lancu, koliko vam kostaju ti sprejevi a koliko lanac, koliko traje lanac sa takvim podmazivanjem? Ja cistim sa obicnim masinskim uljem sae30, kad se setim, za sad imam oko 28-9 'iljada, brzo se istegne ali malo malo pa ga dotegnem, ima jos mesta za dotezanje

 

 

@Lord, zar ti bese nemas cb400, sto se tice kineza gledas kao i svaki motor

 

Послато са HUAWEI Y300-0100

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Jel radio neko neke prepravke sa fabrickim auspuhom (ne zanima me ubacivanje drugog) i sta je konkretno radio, na koji nacin i da li je zadovoljan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Jel radio neko neke prepravke sa fabrickim auspuhom (ne zanima me ubacivanje drugog) i sta je konkretno radio, na koji nacin i da li je zadovoljan?

Ja sam ga prepravio, evo kako se cuje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

 

Jel radio neko neke prepravke sa fabrickim auspuhom (ne zanima me ubacivanje drugog) i sta je konkretno radio, na koji nacin i da li je zadovoljan?

 

 

Ja sam ga prepravio, evo kako se cuje: 

Tesko da se moze cuti sa snimka kako se realno cuje motor jer to zavisi i do kamere odnosno mikrofona kojim je snimano, a ono sto me zanima najvise je sta konkretno moze da se prepravi i da li se nesto gubi time?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

 

Jel radio neko neke prepravke sa fabrickim auspuhom (ne zanima me ubacivanje drugog) i sta je konkretno radio, na koji nacin i da li je zadovoljan?

 

 

Ja sam ga prepravio, evo kako se cuje: 

Tesko da se moze cuti sa snimka kako se realno cuje motor jer to zavisi i do kamere odnosno mikrofona kojim je snimano, a ono sto me zanima najvise je sta konkretno moze da se prepravi i da li se nesto gubi time?

 

Ja sam izvadio sve iz auspuha i napravio protocni lonac. Znaci perforirana cev, okolo mreza pa mineralna vuna. Nista nisam izgubio, niti dobio. Po meni motor ide isto kao i pre, samo sa mnogo boljim zvukom.  :) Ako imas jos neka pitanja slobodno mi se javi na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Digla se potrosnja, a mozes dobiti snage ako poboljas usis...znaci karburator da se presteluje i neki sportski filter da se ubaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

HITNO HITNO potreban savet!!!

Sprint Pulser 125 - gde je reper za uzubljivanje bregaste?

Na magnetu doveden na reper, nadjen i na gornjem lancaniku, ali sa cime ga poklopiti? U sred posla sam, potreban savet da zavrsim. THNX!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hvala lepo svima na brzoj reakciji. Pomoglo je, mada je kod Sprinta/Qingqi-ja malkice drugacije nego kod Suzukija.

POZZZ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Evo da podelim jednu sitnicu koju sam zapazio pre neki dan.. vozio sam drugara na motoru , i htedoh da predjem preko bankine,kako bi parkirao na trotoar.. stao sam pre nego sto je zadnji tocak presao preko bankine ,i onda sam dao malo jaci gas i malo jace pustio kvacilo i na trenutak se culo u predelu lanca(nisam siguran koji deo tacno) kao da je nesto proklizalo , tj kao da je neki zupcanik proklizao, to se desilo samo jednom , i posle toga se nije vise culo prilikom naglog kretanja i slicno , da li neko slucajno ima ideju sta je to moglo da bude, cisto me zanima ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ne moze zupcanik da prokliza, jedino ako polomi zube ili je lanac toliko labav da skace preko zuba.

Svejedno, bilo sta od tog bi primetio i u voznji tj. verovatno ne bi mogao ni da vozis motor normalno.

 

Sigurno ti je proklizala lamela. Veliko opterecenje tako da tocak nije mogao lako da poskoci na ivicnjak, veliki gas i naglo otpustanje kvacila.

Kad je lamela dobra i nije tako veliki teret, proklizava tocak na podlozi ali sad je tamo bilo vise prijanjanja nego izmedju lamelnih ploca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja