Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

drugari gde da kupim glavcinu prednjeg tocka .........zvao sam sve servisere i niko nema samo nju ili ako neko ima od clanova sa foruma.......pukla je od udarca u disk i 2 zice vire sa nje a nebih da je varim jer to ne pije vodu ........evo slike gde sam zaokruzio zutim krugom naprsnuce za Pulser125 :neznam: U zadnjoj varijanti moze i ceo prednji tocak bez diska jer je vec kupljen nov disk......

 

kontakt telefon 0638129618

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

@srbenda a i ostali, mislim da sam stavljao vec ovaj link.

Tekst koji želiš

 

Ako ovi englezi salju u srbiju trebalo bi i da skidaju 20% sa cene.

Mind Resetting hvala za informaciju........cak su i cene manje nego na drugim mestima gde sam gledao :zdravo:

 

Naravno najvise bi pilo vodu vlasniku motora da nadje trazeni deo kod nas kako bi izbegao maltretianja sa slanjem i porucivanjem.........medjutim nema polovnih delova za taj motor nigde bar kod nas........valjda sto se ne kvari :Mina:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

Pozdrav.

Prosle godine sam uzeo Pulsera 125cc, i prezadovoljan sam sa njim. Uzeo sam ga u oktobru mesecu, sa predjenih 1200km, sada ima oko 2000km, ali ako uzmemo u obzir da je bila zima lepu sam kilometrazu presao :D

 

E sad imam par pitanja, jel zna neko otprilike cenu bocne plastike (desne bocne gledano od nazad), sto se nalazi iznad auspuha?

 

I da li preporucujete Motul 5100 za njega, posto mi stize na red servis na 2000km?

 

Inace motorom sam stvarno prezadovoljan! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

Postovanje dragi forumasi i ljubitelji kineske imperije !!!! :zdravo:

 

Da li neko zna koja je dimenzija semeringa za menjac posto sam danas video da mi tu curka ulje :stabre: ! Inace rec je o Sprint Pulesru 125 iz 2008 godine !

 

Unapred hvala !!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

@esenca

 

* osovina menjaca 12x22x9( ili 7 ili 6 ), zaboravio sam kojih ima kod nas, mislim 12x22x6, svejedno ti je.

 

da se i ja pridruzim slicnom pitanju,,,,,,,koje su dimenzije prednje viljuske za semeninge....dali zna neko......u pitanju je Sprint Pulser 125 :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ponovljeno vise puta u ovoj temi:

 

41x54x11

ja se najlepse izvinjavam......ali nisam mogao taj podatak naci u ovoj temi.........iscitao sam je celu.........mozda sam[ bas taj podatak prevideo u citanju.......nezamerite drugari i HVALA za odgovor :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

pronasao sam stranicu posle ponovnog citanja cele teme gde se pojavljuju podaci koje sam u predhodnim temama trazio..... :moto3:

 

E sada ,..........mislim da sam duzan da dam neke savete svima koji voze taj model i q200....posto su iz iste grupacije agregati ......a citajuci da manje vise vecina ovde ima nedoumice i muke sa banalnim problemima oko istih..........

 

savet za ulja......

 

koristite maximalno polu sintetiku ili kvalitetnije mineralno ulje NE FULL SINTETIKU

 

Razlog je sto su to motori pre sve koncepcijski napravljeni da se hlade vazduhom i gusce ulje im prija pogotovo u letnjem dobu kad su visoke temperature,,,,,zatim,,,u vreme izrade tog agregata nije ni postojalo full sinteticko ulje za takav tip motora ......za vodenjake jeste ali vazdusare nije.........zatim..........nesmije se koristiti ulje namenjeno za skutere jer to ulje nema specifikaciju za mokra kvacila a vasa kvacila se kupaju u ulju pa samim time vam i klizaju kvacila......

 

savet za relej paljenja,,,,,,,

 

mnogi se zale na forumu da im relej ostaje zaglavljen prilikom verglanja .......ili im je jednostavno crkao i treba im drugi ili zamena bar od nekog motora....... DA pasuje od svih japanskih motora nebitno koji proizvodjac i godiste..........cak i od skoro svih bar sto sam video u praksi do sada i KINESKIH skutera........medjutim ima mala zackoljica a to je daaaa............je upravo kvalitet izrade presudan da nebi dolazilo do nebuloza kao sto je samozaglavljjivanje samog releja ili otkazivanje istog .Sto je veoma cest slucaj kod kineskih skutera ....princa .......qinkia .........pulsera i ostalih kinea jer SVI ti proizvodjaci kupuju isti relej od istog dobavljaca ..........a kontakti u releju su sve osim kontakti ....otvarao sam pa sam se uverio u kvalitet namotaja i kontakata......KATASTROFA.......Poenta.......kupiti japanski polovan isplativije nego kineski nov........

 

savet za H4 sijalicu........

 

citajuci da se mnogi zale za kvalitet svetla fara......i stavljaju H4 sijalicu a onda im topi grlo i kablove.,......tacno je i greska se resava ssa relejom od minimum 30A koji se maknadno ugradjuje mada i tu ima druga zackoljica.......muka.....celokupna instalacija je tankog preseka zice i u koheziji sa prekidacima nije PREDVIDJENA ZA VELIKE POTROSACE a sirena i H4 su medju najvecim potrosacima na motoru.........medjutim ako se uzme u obzir i da se po zakonu mora voziti sa upaljenim svetlima onda se zapitajte koliko trpi instalacija ali i AKUMULATOR.......Poenta je da na kineskim motorima nije preporucljivo iz navedenih razloga ali i prakse :moto3: ugradjivati H4 a da se pre toga ne saniraju navedene mane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ово за Н4 сијалицу, немам појма о чему причаш, фабрички је у фару HS1 сијалица која је готово иста као Н4. Једино ако си мислио на убацивање Н4 од 55 вати јер је фабричка 35...

 

hs1.jpg

 

Као што видиш разлика је само у величини ових лимића около...

 

А за синтетичко уље ниси у праву, фул синтетика му више одговара јер је синтетичко уље предвиђено за веће температуре од минералног и полусинттетичког, а пулсер се више греје због ваздушног хлађења. :zdravo:

 

 

И заборави да напишем, у упутству фабрика препоручује да се користи што квалитетније уље и да се сипа макар полусинтетика никако минерално, зато што минерално уље није предвиђено за моторе који се врте на много обртаја...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ово за Н4 сијалицу, немам појма о чему причаш, фабрички је у фару HS1 сијалица која је готово иста као Н4. Једино ако си мислио на убацивање Н4 од 55 вати јер је фабричка 35...

 

hs1.jpg

 

Као што видиш разлика је само у величини ових лимића около...

 

А за синтетичко уље ниси у праву, фул синтетика му више одговара јер је синтетичко уље предвиђено за веће температуре од минералног и полусинттетичког, а пулсер се више греје због ваздушног хлађења. :zdravo:

 

 

И заборави да напишем, у упутству фабрика препоручује да се користи што квалитетније уље и да се сипа макар полусинтетика никако минерално, зато што минерално уље није предвиђено за моторе који се врте на много обртаја...

da i mislio sam na Н4 од 55 вати ј jer opet napominjem..........citajuci na forumu tekstove ljudi koji su imali problema......na njih sam i odgovorio sa mojim zapazanjima i iskustvom........znaci stavljali su jace sijalice ali bez zastite ali i bez adekvatnoga fabricki veceg preseka zice sto je rezultiralo pregrejavanjem grla i topljenjeg istoga

 

Sto se tice ulja prijatelju,,,,,,zapamti jednu stvar molio bih te ........stare koncepcije motora nebi trebalo da koriste full sintetiku iz bas tvog gore navedenog razloga a to je sto ne vrte visoko znaci ne idu preko 9000obrtaja.........i VAZDUSNO HLADJENIM MOTORIMA prija gusce ulje......... :Mina: oduvek je bilo tako i bice.........

 

 

Sintetika full ima mazivost dobru na velikim obrtajima ali i gustinu ne zadrzava kao kod polusintetike jer motori koji imaju vodeno hladjenje imaju radnu temperaturu ispod 100 c dok vazdusno hladjen i motori imaju i po 105 c ....da ti vec ne objasnjavam sad i ostalo zasto i kako.......fabrikama je u interesu da da u dilu sa proizvodjacima motora forsiraju skuplju tehnologiju ali ne i uvek bolju .......ako si me razumeo............mogu dosta primera da ti navedem kod Honde i ostalih japanaca koji koriste i dan danas polu sintetiku a moraces PRIZNATI da su japanci svetlosnu godinu ispred kineskih motora :moto3:

 

u Pulseru 125 se nalazi stari proveren agregat koji se poceo proizvoditi davne 1974 ili 75 godine ,,,,,,,,,ako me jos pamcenje seca na taj motoric,,, :moto3:......te i tada Suzuki u svojoj knjizici i uputstvu koji je isao uz motor nije navodio sintetiku ......znaci ponavljam opet,,,,nije jednostavno postojala koncepcijski potreba za ultra kvalitetnim uljem i uzgred nepotrebnim.........nije to RR masina pa da trazi ulltra ulje koje podmazuje i do 15000 obrtaja :moto3: ......pa sada razmisli i sam kad kazes ...fabrika cak kaze da treba sipati.....medjutim.......probaj da malo oslusnes kako tiho radi sklop sa mineralnim ili polu sintetikom zatim menjac kako preciznije i tise odradjuje svoj posao a onda sve to uporedi sa full sintetikom .....pa ce ti se samo kazati bez da tii ja pricam :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

pozdrav forumaši,imam problem sa mojim 200 gy t.j.sa zadnjim kočionim aparatom koji ne daje pritisak glicerina za kočenje na kočiona kliješta.Nisam uspio da utvrdim razlog zbog čega je tako.Ako neko može da pomogne bio bi vam neizmjerno zahvalan.Ne mogu da nađem isti ni po sajtovima za online kupovinu

post-27333-0-31965500-1395150038_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

prvo smanji brate sliku,,,,,drugo ,,,,,jelli ti vlazi od ulja dole na osovini koja gura klip na gore,,,,,mozda su gumice stradale mada sumnjam jer i cak kod kineskih delova gumice su se dobro za sada pokazale,,,,medjutim........

 

Ako ne vlazi ulje niti trunku onda je usao vazduh u sistem pa se stvorio vazdusni cep ili je zapuseno kociono crevo sto ide od cilindra do klesta ,,,,,,,to se veoma cesto desava je ako je gumeno crevo a uz to i loseg proizvodjaca a opet uz to i ima svoj zivotni vek nakon kojeg se mora menjati bez obzira dali je puklo ili ne onda se u odvaja u njemu unutrasnji sloj.,,,,,,,posto je liveno iz vise slojeva i dolazi do nadimanja unutar creva a neretko i do pucanja unutar creva pa se taj deo popreci i crevo naravno nema protok ulja prilikom protiska na kocnicu...........

 

Jos jedan uzrok svemu navedenom u tvom problemu je i..........neredovna zamena ulja ........opet to nazalost retko ko kod nas u Srbiji i radi svake godine ,.,,,,,,,, :zvizduk: zatim i odredjeno ulje moras sipati koje je navedeno na poklopcu a mislim da je DOT4 proveri,,opet.......ko zna kad je menjano i ko je pre tebe sipao i KOJE ULJE,,,,,,jer ako je neodgovarajuci DOT zna da naduje gumice u klipovima i kraj onda........samo zamena gumica pomaze uz pranje i rastruranje kompletnog sistema za kocenje..........

 

Oko nabavke cilindra.............mislim bar gledano po slici da pasuje od mnogih japanskih motora ali i skutera nebitno koje proizvodjac .........uzmi subler,,,,,,izmeri ukupnu duzinu cilindra ..zatim od usisce do usice kroz koje ti prolaze srafovi za kacenje na ram i duzinu sameb poluge koja gura cilindar pa uporedi te 3 mere sa bilo kojim drugim cilindrom ili pretrazi oglase otpada motora i daj im temere naci ces siguran sam.............99 posto.........naravno i promeni i ulje tada novo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

2014-03-14-173807.jpgPozdrav momci evo da i ja prestavim mog qvinqija :D:) Ovakav je bio kad je tek dosao kod mene :D137822274384737896523215.jpg

posle nekog vremena je pocelo i farbanje,stavljanjen je plavi korman lucas,digitalni sat koso,rucice str8 pa posle toga haris rucice i naravno prohromski auspuh

:D996963757362410947062610.jpg

154921966604877012367838.jpg

2014-03-22-180417.jpg2014-02-04-115909.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

pozdrav svima! treba mi pomoc za moj qingqi qm200. zadnja felna mi se skroz raspala i mislim da nije moguce naci zbice za taj model. na njega pase felna sa sprinta pulsera od 125(posto pulser od 200 ima disk ) nova felna u masetiksu u novom sadu za puslera 125 iznosi j*b*n*h 18500 dinara :( a za 200ccm 13500 posto ima disk,nije mi jasna njihova racunica al aj............ polovnih delova nema... 1hmm.gif zanima me da li neko zna da li se mogu naci zbice ili da li pase felna sa nekog drugog motora ? na primer derbi sende,aprilie rx,yamahe dt ........... itd...... ako neko moze bilo kako da mi pomogne bio bih mu zahvalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Zaboravih napisati, procitao sam gore postove ali vidim da se ne radi o Novom Sadu...stvarno nisam u mogucnosti da odem u drugi grad u potrazi za lancem i lancanicima za motor...pa zato pitam i jesu li isti u potpunosti lanac i lancanici na SPRINT pulseru 200 i QINGQI qm gy200 B(A) ??? ima Sprint i u NS pa bi ako pasu mogao uzeti kod njih...ali me zanima da li ima neko iz NS sa tim motorom da zna mesto gde se mogu uzeti lanac i lancanici moji su vec ni za ku*ac... :D

 

na qingqi 200 idu od pulsera 125,jer qingqi 200 ima dobos i pulser 125 ima dobos,a pulser 200 ima diiiiska :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Лего данас нови ауспух :zdravo:

 

Разлика је огромна у односу на фабрички лонац, мотор сада много боље вуче него раније :takoje:

 

И мање се греје..

 

Биће још слика, а и снимак кад све будем наместио како треба.

 

Него јел зна неко од чега би могао направити дихтунг за грану? Онај фабрички дихтунг остао у старом лонцу, не могу да га извадим па ми сад ауспух дува ту на саставу са граном.. :neznam:

 

dscf0006.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Opa, lep auspuh, gde si uzeo i ako nije tajna kolko para? Taj dihtung mozes od klingerita napraviti ili ako nemas od aluminijuma tako sto ga namotas na neku cev koja je priblizne velicine cevi sa grane i kasnije kad nataknes auspuh stegnes dobro i mozes staviti onaj crveni silikon za visoke temperature i nema da pusta vazduh :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja