Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Моја Хондица се стално врти око четворке. Како год да возим, исто троши.

 

Или ја увек исто возим?! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Gilera Runner FXR 4-5 lit/100km vec godinama... :jee:

Kawa KLE 500 (bivsi) od 3,8 - 4,5 lit/100km... :care: :care: :care: (jednom, ali samo jednom je popio 7,5, ali je Agusta Brutale 750 imala ozbiljnih muka Djerdapskom klisurom). :lud:

Honda NT650V Deauville 4 - 5 lit/100km... :takoje:

Suza GSX 750 R .....???... :neznam: (jos uvek nije vozena, ali po svemu sudeci, bice uskoro na testu)... :moto3:

Napominjem da vozim penzionerski do umerenim tempom. :popovanje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

-Yamaha NEOS 100cc Potrosnja: od 5L do 6L

 

-SYM HD 200 Potrosnja: od 3,5L do 4L

 

-SYM GT S250 Potrosnja: od 3,5L do 4L

 

-Kawasaki GPZ 500 Potrosnja: od 5L do 6L

 

-Honda NTV 650 Potrosnja: Otvoreni put od 4,5L do 5L , Grad od 5L do 5,5L

 

-Honda Africa Twin 750 RD04 Potrosnja: Otvoren put oko 5,5L , Grad od 6L do 6,5L

 

-Suzuki V-Strom DL 1000 Potrosnja: Otvoren put 6L (bez obzira da li se vozi po auto putu 150-160 ili magistralnim putevima 80-140,

vozi polako ili se cepa potrosnja je uvek 6L ).

Grad 8L ( lagane voznje )

 

-Honda ST 1100 Pan European Potrosnja: Otvoren put od 4,6L do 5,5L , Grad 6L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

imam ZX10 r ninju 2004 i nakon fazera fz 1 s potrošnja je prihvatljiva tj. 6 litara kada se vrti između 5 i 7000, znaci oko 130 - 150 km/h. preko toga troši puno više i to osjetno a diže se i do 10 litara.

fz 1 s 2006 god. mi je trošio znatno više a nikad manje od 7 lit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Ljudi bre,pa da l' sam ja lud mozda?! FZR1000 '93 god, bez 8 litara nisam mogao da pomislim da upalim : :zbunjen: razumem ja i da je tezak motor, i da ima karburatore, i da je koliko toliko tad bio star dok sam ga vozio, ali citam gore gsxr 750 iz 99 trosi 6,5 lit?! pa moja yamaha nije mogla da trosi toliko ni na leru. lokal 10+, otvoren (do 130km/h) 8-8,5, a kad se ''tera'' znala je da troši i do 14 lit... <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

Ljudi bre,pa da l' sam ja lud mozda?! FZR1000 '93 god, bez 8 litara nisam mogao da pomislim da upalim : :zbunjen: razumem ja i da je tezak motor, i da ima karburatore, i da je koliko toliko tad bio star dok sam ga vozio, ali citam gore gsxr 750 iz 99 trosi 6,5 lit?! pa moja yamaha nije mogla da trosi toliko ni na leru. lokal 10+, otvoren (do 130km/h) 8-8,5, a kad se ''tera'' znala je da troši i do 14 lit... <_<

Nisi lud nego ti je neispravan motocikl.

Ovi naši troše manje od japanskih proračuna,

ulje ni kap naravno,

a tacho meri kako treba odprilike na svakih pređenih 25K KM on otkuca 8.9K Km.

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Ljudi bre,pa da l' sam ja lud mozda?! FZR1000 '93 god, bez 8 litara nisam mogao da pomislim da upalim : :zbunjen: razumem ja i da je tezak motor, i da ima karburatore, i da je koliko toliko tad bio star dok sam ga vozio, ali citam gore gsxr 750 iz 99 trosi 6,5 lit?! pa moja yamaha nije mogla da trosi toliko ni na leru. lokal 10+, otvoren (do 130km/h) 8-8,5, a kad se ''tera'' znala je da troši i do 14 lit... <_<

Nisi lud nego ti je neispravan motocikl.

 

Bio :) A i to si u pravu, vecito sam stelovao karburatore. I na kraju komparateri se slazu,a on trosi li trosi >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

 

Bio :) A i to si u pravu, vecito sam stelovao karburatore. I na kraju komparateri se slazu,a on trosi li trosi >:(

 

 

Nema tu troši, ne troši, malo troši,

ili je slavinica otvorena ili zatvorena

(Ili se vozimo ili poziramo).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ja sam vec pisao kako mi je malo zx9r trosio do Beceja (fantasta) ali desavalo mi se da se iznenadim koliko mi je mnogo potrosio, oko 10l/100 ali onda se setim da sam to zadnje vreme vozio sve smesne razdaljine, do ortaka 300m pa do prodavnice 100m, pa kuci 300m pa do kafica recimo 400m itd a bilo je hladnjikavo vreme (jesen prosle godine) i svaki put ga neko vreme zagrevam... ali tako mi i auto zimi trosi duplo vise nego leti jer moram svaki put da ga zagrejem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Ja sam vec pisao kako mi je malo zx9r trosio do Beceja (fantasta) ali desavalo mi se da se iznenadim koliko mi je mnogo potrosio, oko 10l/100 ali onda se setim da sam to zadnje vreme vozio sve smesne razdaljine, do ortaka 300m pa do prodavnice 100m, pa kuci 300m pa do kafica recimo 400m itd a bilo je hladnjikavo vreme (jesen prosle godine) i svaki put ga neko vreme zagrevam... ali tako mi i auto zimi trosi duplo vise nego leti jer moram svaki put da ga zagrejem...

a ja se cudim sto pezo 405 trosi 14 lit gasa,a kad ga ugasim uvece ostavim ga u prvoj i ujutru kad ga palim samo stisnem kvacilo i cim upali odmah pustam i krecem :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

BJB voznja Beograd - Tara - Beograd, prosecno 3.1 l/100 km. Yamaha SR 250, 1983 godiste. Pri normali 2.8, sa punim gasom sve vreme (rucica do kraja, pa koliko moze) 3.4 l/100km.

ja sam danas kupio yamahu sr 250 ,pa me bas zanimaju neke karakteristike od motora ,da li je moguce da ne trosi ni 3 l na 100km ako se vozi 80 km h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Moj qm250 2007g. letos sam ga testirao nekoliko puta sa tezinom od 170 kg na njemu, sto kroz naselje ( u dozvoljenim granicama brzine )sto po otvorenom putu od 80 pa do konstantnih 110 km/h ( vecim delom puta ) sa 10 litara benzina sam prelazio od 310 - 320 km.A pri tome su srafici za ler smesu bili vise otvoreni nego sto treba a ja to nisam znao.E sad vi izracunajte koliko je potrosio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Yamaha yzf1000R poznatija kao Thunderace, godiste 2002. Voznjom 120/130 km/h i saltanjem svake brzine ispod 5000 rpm trosi 4 L na 100 km. Koliko trosi kad se potera do kraja jos nisam probao jer sam je uzeo na jesen i nije bas bilo uslova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Yamaha yzf1000R poznatija kao Thunderace, godiste 2002. Voznjom 120/130 km/h i saltanjem svake brzine ispod 5000 rpm trosi 4 L na 100 km. Koliko trosi kad se potera do kraja jos nisam probao jer sam je uzeo na jesen i nije bas bilo uslova.

 

chek, hochesh da kazhesh da motor od 1000ccm i 5 brzina tebi troshi 4L/100km? to mi je chak i za otvoren put sumnjivo..

meni je GS500 na otvorenom pio 4.2L

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja