Jump to content

Moto Zajednica

Leatherman Charge TTi multitool

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

UH!!! Kad ne gledam oglase na vreme.... Slaninar, svaka čast na brzini :) Ako budeš prodavao stari tool, javi :D

 

Stari SOG je odličan, ali ima tri mane.

1) ne zaključavaju se alati, pa kada se stiska bez pažnje, ili pod uglom, hoće da se savije (kao svaki švajcarski nož).

2) nepažnjom sam slomio turpiju, tako da je sada duplo kraća (ovo je zaista bilo usled sivonjske upotrebe, šta zna dete...).

3) nema nastavke za bitove - samo philips i dve veličine ravnog šrafcigera - to mi je najviše smetalo.

 

Ima futrolu (od jake sintetike) i u odličnom je stanju. Ako leatherman radi onako kako piše, SOG treba da pređe nekom ko će ga koristiti, a ne da skuplja prašinu. Dogovorićemo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Izvinjavam se na off-u, alat je ionako prodat. Interesuje me da li je moguce popraviti, tj rasturiti nesto na motoru uz pomoc ovakvih multifunkcionalnih alata ? Deluje privlacno da umesto 2 kg alata nosim ovako jednu stvarcicu koja ce uraditi isti posao. Ima li neko iskustva u praksi ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Meni se na offu otkinuo nosac regrela, neki lim, drugar izvadio to sokocalo i za 5 minuta gotovo. Lim okrenut naopako reglar zasrafljen far proradio i teraj dalje. Ja sam imao samo srafciger. Ova stvarcica je mnogo dobra !!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

nemozes agregat sa time to je za klopu pice ribolovce sofere kamiona za tanke stvari za divljinu lako se nosi i lako izgubi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uh bre Aco, pa na putu svakako ne bih rasturao agregat :) Mislio sam da da se skinu plastike, skine rezervoar tj da taj alat bude zamena sitnom alatu tipa srafcigeri, kljucevi itd. Za klopu, pice i takve stvari mi posao zavrsava "svajcarac" koji je visestruko jeftiniji. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Tek toliko da vam kažem da je Leatherman obavezni alat svakog učesnika Dakara :D

Za skidanje plastika i sitnije popravke, fantastičan alat!

 

@AcoHonda

Ne gubi se taj alat tek tako :) Futrola se kači (provlači) na kaiš i nema da bega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

sad ja odoh u totali off, ali ajd da pitam:

koliko bi kostao ovaj (Leatherman Charge TTi) u pegazu? nisam ga video na njihovom sajtu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki GPX500RR 16V RSTYL

sad ja odoh u totali off, ali ajd da pitam:

koliko bi kostao ovaj (Leatherman Charge TTi) u pegazu? nisam ga video na njihovom sajtu?

pa ja vidim po netu novi za 88$ ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Izvinjavam se na off-u, alat je ionako prodat. Interesuje me da li je moguce popraviti, tj rasturiti nesto na motoru uz pomoc ovakvih multifunkcionalnih alata ? Deluje privlacno da umesto 2 kg alata nosim ovako jednu stvarcicu koja ce uraditi isti posao. Ima li neko iskustva u praksi ?

 

Najviše volim poneti baš namenski alat. Znam za svoj motor kakav alat mi treba za najčešće zahvate (svećice, skidanje točkova, rezervoara, kočnionih klešta) i njega nosim na put. Kada se dobro probere neophodan alat, to ne zauzme previše mesta. Uvek više volim poneti alat koji je "pravi", da tako kažem.

 

Kada idem nešto raditi, takođe ako je moguće nosim kofere sa alatom koji će mi trebati. Čemu onda služi ovakav univerzalni alat? Meni u 99% slučajeva služi da ga nosim svaki dan i da mi ne treba. Po marfijevom zakonu, kada krenem bez njega, baš mi tad negde zatreba šrafciger, klešta, nožić. Zato ga uvek nosim. Takođe, odličan je kada ne znaš kakav te posao čeka, a ne možeš poneti puno alata (najčešći slučaj, pošto sam stalno na bajsu/motoru). Sve u svemu, lepo ga je imati na kampovanju i putovanju, čak i ako se retko koristi. Ne zauzima više mesta od obične britve, a pruža mnogo više.

 

Da, i košta. Stari SOG izašao je duplo manje svojevremeno, služio je preko deset godina i sada će po svemu sudeći u zasluženu penziju (dok ne zagubim leathermana negde). :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

sad ja odoh u totali off, ali ajd da pitam:

koliko bi kostao ovaj (Leatherman Charge TTi) u pegazu? nisam ga video na njihovom sajtu?

pa ja vidim po netu novi za 88$ ;)

 

ne idem bas svaki cas u usa. mislio sam da li ga ima ovde kod nas. koliko ja znam, samo ga pegaz moto ima? gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

sad ja odoh u totali off, ali ajd da pitam:

koliko bi kostao ovaj (Leatherman Charge TTi) u pegazu? nisam ga video na njihovom sajtu?

pa ja vidim po netu novi za 88$ ;)

 

ne idem bas svaki cas u usa. mislio sam da li ga ima ovde kod nas. koliko ja znam, samo ga pegaz moto ima? gresim?

 

 

Ma jok, svaka bolja prodavnica lovačke, pecaroške i sl. opreme ima ili se može poručiti...

 

Da ne preterujemo sad da delimo vreme pre i posle pegaza ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ma jok, svaka bolja prodavnica lovačke, pecaroške i sl. opreme ima ili se može poručiti...

 

Ajde raspitaj se oko nekih cena po tim prodavnicama, ako ti nije teško. 'Fala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ma jok, svaka bolja prodavnica lovačke, pecaroške i sl. opreme ima ili se može poručiti...

 

Ajde raspitaj se oko nekih cena po tim prodavnicama, ako ti nije teško. 'Fala :)

 

Na Pegazovom sajtu ima pdf cenovnik svih modela, a veoma slične cene su i na sajtu nemačkog dilera. Za lovačke radnje ne znam. U americi je neki čudan sistem poreza, pa su neke stvari puno jeftinije, druge puno skuplje, ali poštarina ubija (za one koji uopšte šalju van USA).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Ajde provericu vam ja koliko su razni modeli Ledrmana, ja sam skoro kupio Surge sa komplet bitovima..... oko 150 e kod zastupnika za Srbiju. Evo vam sajt zastupnika, inace polomljene Ledermane bez problema mozete zameniti novim kod njih, cak i one koji su kupljeni preko (znam iz iskustva) posto imaju 25 god garancije..... Za cene javljam kasnije

 

 

http://www.volga.rs/Trezor+Volga/1/Naslovna.shtml

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ajde provericu vam ja koliko su razni modeli Ledrmana, ja sam skoro kupio Surge sa komplet bitovima..... oko 150 e kod zastupnika za Srbiju. Evo vam sajt zastupnika, inace polomljene Ledermane bez problema mozete zameniti novim kod njih, cak i one koji su kupljeni preko (znam iz iskustva) posto imaju 25 god garancije..... Za cene javljam kasnije

 

 

http://www.volga.rs/.../Naslovna.shtml

 

Od Volge i mi nabavljamo Leatherman-a. Oni ne rade maloprodaju. Proverite cene po prodavnicama lovačke i ostale opreme kako Johann kaže, a na našem sajtu imate naš cenovnik Leatherman-a:

 

http://www.pegaz-mot...kPEGAZ-MOTO.pdf

 

I ne zaboravite da za članove BJB-a imate 5% popusta na te cene!

 

 

Modeli koji se češće kupuju: Squirt, Core, Freestyle, Wave i bitsove imamo na stanju a ostalo možemo da nabavimo od Volge i isporučimo za 24h ako ih oni imaju na stanju.

 

Sve alate koje imate a imaju neki problem možete preko nas da servisirate. Slobodno ih donesite ili pošaljite i mi ćemo ih rado proslediti na servis.

 

PS tema o Leatherman alatima već postoji pa bi bilo dobro da se spoje :)

 

http://forum.bjbiker...__1#entry814388

 

PPS Hvala vam što vreme delite na pre i posle PEGAZ-a ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Spisak svih Leathermana na sajtu Volge je poprilično velik :)

 

Multitoolovi su ovde:

 

http://www.volga.rs/Trezor+Volga/227/Multifunkcionalni+alati.shtml

 

Markone, nešto baš i nisam siguran da ne rade maloprodaju. Ja sam se bez neke veće nevolje kod njih na sajtu registrovao kao fizičko lice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Spisak svih Leathermana na sajtu Volge je poprilično velik :)

 

Multitoolovi su ovde:

 

http://www.volga.rs/...lni+alati.shtml

 

Markone, nešto baš i nisam siguran da ne rade maloprodaju. Ja sam se bez neke veće nevolje kod njih na sajtu registrovao kao fizičko lice...

 

Ako si se registrovao na sajtu to ne znači da imaju maloprodaju. Maloprodaja je kada uđeš u prodavnicu, izvadiš keš, karticu ili čekove i hoćeš da kupiš. To Volga ne radi - nema prodavnicu.

Mislim da možeš da im uplatiš na račun i da ti pošalju ili da odeš sam po alat. :takoje:

 

Ili dođeš kod nas i kupiš na 3 rate sa 5% popusta za BJB. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja