Jump to content

Moto Zajednica

Jezera Bugarske

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kako če biti sa hranom na tom putu.Očemo kupovati hranu u dučanima pa na veče roštilj,ili neke gostione.Polako bi trebalo,da se grupišemo u vezi hrkanja oni iznad 100 decibela poseban veliki plac ostali u neki čošak.Ja sam inače u grupi iznad 100 decibela.

 

Pazi, ja sam zamislio putovanje kao satorasko i za to cu naci sve sto treba, tj. prostor za kampovanje. Furios Panda ima ideje za klopu na ciljnoj destinaciji (rostilj), a putem... videcemo. Verovatno nesto u usputnim restoranima. Sve zavisi kako ce se put odvijati i koliko vremena imamo na raspolaganju. Ako je kratko, klopamo negde putem u varijanti kobasice i paradajz. :) Ako budemo isli brze, onda imamo vremena za cekanje po restoranima. Treba imati u vidu da je potrebno prilicno vremena da se usluzi grupa od 10-15 ljudi, koliko procenjujem da ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Polako bi trebalo,da se grupišemo u vezi hrkanja oni iznad 100 decibela poseban veliki plac ostali u neki čošak.Ja sam inače u grupi iznad 100 decibela.

 

Ja sam isto iznad 100 decibela, ali mi ne smeta tuđe testerisanje. :lol: Ako sam

umoran spavam bez obzira na ostale! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne, ciljna destinacija je jedno od jezera kojima je Bugarska vise nego bogata. Evo dva jezera pored kojih cemo proci...

 

Jezero Dospat, 1150 mnm:

 

mtWAE_17272754677284665.jpg

 

bDMAt_2927767450012335790pvob.jpg

 

Jezero Siroka poljana, 1530 mnm:

 

rrEFr_p124022873904407398564.jpg

 

e6sJH_2993150774033957408961.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A proci cemo jos pored jezera Iskar...

 

Fivyp_damontheiskarbg80946108.jpg

 

...jezera Ogosta...

 

QcDnf_dsc0125383101018315098.jpg

 

... i Rabiskog jezera.

Eskdt_1905090886214878627799.jpg

 

Ovo poslednje nije nesto atraktivno ali kazu da u njemu zivi bugarska verzija Loh Nesa.

 

xsvMn_im00352486367668650570.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Prva prestonica moderne Srbije
  • Motocikl: 90 jahre

hmmmm, dal da nosim stap za pecanje... mozda harpun.... :lol:

Sto se mene tice, samnom ide sva oprema za kamp. Pa, kud svi turci tu i mali Muja. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

ja koliko se secam bugarske tamo je klopa u restoranima izuzetno jefyina ali nesmeta poneti koje gotovo jelo i plinski reso i g=ja sam za sator varijantu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Videcemo. Drugi i treci dan su nam krcati mestima koje treba obici. Koliko znam planiran je rucak u Banskom.

 

NIj7S_bgbanskopirin4525973.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Kako če biti sa hranom na tom putu.Očemo kupovati hranu u dučanima pa na veče roštilj,ili neke gostione.Polako bi trebalo,da se grupišemo u vezi hrkanja oni iznad 100 decibela poseban veliki plac ostali u neki čošak.Ja sam inače u grupi iznad 100 decibela.

 

Ja sam isto iznad 100 decibela, ali mi ne smeta tuđe testerisanje. :lol: Ako sam

umoran spavam bez obzira na ostale! :lol:

 

Za hranu nema zime, uvek ima neko kebapće uz put.

Ali za hrkanje predlažem, da vozite i noćite unapred barem dva jezera ispred nas (normalnih -_- ). ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Prva prestonica moderne Srbije
  • Motocikl: 90 jahre

Videcemo. Drugi i treci dan su nam krcati mestima koje treba obici. Koliko znam planiran je rucak u Banskom.

 

Odlicno znam par dobrih mesta (mehana) za klopu, i uvek se mozemo popeti na "brdo" :jee:

 

I put do gore je lep za voznju, :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Prva prestonica moderne Srbije
  • Motocikl: 90 jahre

Kako če biti sa hranom na tom putu.Očemo kupovati hranu u dučanima pa na veče roštilj,ili neke gostione.Polako bi trebalo,da se grupišemo u vezi hrkanja oni iznad 100 decibela poseban veliki plac ostali u neki čošak.Ja sam inače u grupi iznad 100 decibela.

 

Ja sam isto iznad 100 decibela, ali mi ne smeta tuđe testerisanje. :lol: Ako sam

umoran spavam bez obzira na ostale! :lol:

 

Za hranu nema zime, uvek ima neko kebapće uz put.

Ali za hrkanje predlažem, da vozite i noćite unapred barem dva jezera ispred nas (normalnih -_- ). ::)

 

eeee to je vec diskutabilno, da li si normalan ako ne hrceeesss .... I koliko ce vas normalnih biti.... :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

eeee to je vec diskutabilno, da li si normalan ako ne hrceeesss .... I koliko ce vas normalnih biti.... :nanana:

 

 

eeee, ti si se već opredelio, molim da kreneš dva dana ranije... :zdravo: (dva dana zbog sigurnosti, jer prvi dan još odjekuje)

 

p.s.: složnost je najvažnija u ovakvim situacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa kao Lale ne ostati po neki dan na ovim jezerima.. ?

 

to procicemo malo jezera mi siromasno zvuci..

 

pogotovu u ove hladne dane..

oce li vise da prodje..:jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Polako bi trebalo,da se grupišemo u vezi hrkanja oni iznad 100 decibela poseban veliki plac ostali u neki čošak.Ja sam inače u grupi iznad 100 decibela.

 

Ja sam isto iznad 100 decibela, ali mi ne smeta tuđe testerisanje. :lol: Ako sam

umoran spavam bez obzira na ostale! :lol:

 

 

Ante, po svemu sudeći, ti i ja šator pored šatora. Kada popijem pivo posle celodnevne vožnje....ihaj...topovi mogu tući... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Prva prestonica moderne Srbije
  • Motocikl: 90 jahre

 

... Kada popijem pivo posle celodnevne vožnje....ihaj...

 

Ihajj... Odavno nisam pio Zagorku ili Sumensko.... :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Lalajko lepo bi bilo da u povratku predjemo preko granicnog prelaza Strezimirovci. Priroda je odlicna sa nase strane. Od Vlasine prema graničnom prelazu Strezimirovci, na oko 45 kilometara udaljenosti, nalazi se manastir Svete Bogorodice u mestu Palju, koji datira iz úH veka i predstavlja najstariji hram na Balkanu. U njemu je poslednji put prenoćio Sveti Sava pred put u Staru Zagoru gde je i umro.

 

To je ovaj put sa slike (sa nase strane) a i sve prema granici sa Bugarskom je prelepa priroda. To je samo predlog i naravno da ne moramo ovuda da sa vracamo.

 

Xurtk_1475.jpg

By bopkbopk at 2011-03-05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U povratku se vracamo gornjom stranom, opet ka Sofiji. Pravimo kompletan krug oko Rodopskih planina. Pa ne moze se sve obici odjednom, zar ne? :)

 

Inace, evo slike sa BJB voznje Vlasina 2008, napravljene bas na ovom pravcu sa slike! :)

 

lo365_vlasina353bo3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

@ bopk Mala ispravka, Sveti Sava je umro i bio sahranjen u Velikom Trnovu u Manastiru 40 Sv. Mucenika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

@Shuky samo sam isao na copy-paste sa nekog sajta. Verovatno su pogreslili a ja samo prepisao.

@Lalajko sad sam pogledao tvoj prvi post u temi i video da je povratak vec isplaniran. Jos neke sam stvari ispustio a sad sam video- recimo za prosecnu temperaturu na onoj planini :). Svakako ce da nam godi tad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Bilo bi mi drago da sa mojom ekipom {pet -sest motora i desetak clanova-clanica } vozimo sa vama u Bugarsku. Nije nam bas toliko bitno gde idemo , mnogo nam je vaznije sa kim se vozimo. Podrzavam satorenje , { stanes brate gde se vecini dopadne }

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Prva prestonica moderne Srbije
  • Motocikl: 90 jahre

Bilo bi mi drago da sa mojom ekipom {pet -sest motora i desetak clanova-clanica } vozimo sa vama u Bugarsku. Nije nam bas toliko bitno gde idemo , mnogo nam je vaznije sa kim se vozimo. Podrzavam satorenje , { stanes brate gde se vecini dopadne }

 

Znaci na spisku si! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Evo da se i ja kao ”domaćin” najzad oglasim.

 

Dakle, dobrodošli svi koji žele da učestvuju na ovom putu po Bugarskoj.

 

Lalajkova ideja o obilaženju jezera je odlična. Osim što je Bugarska dosta blizu, ima šta da se vidi i to za relativno malo para. Ovo bi bilo obilaženje tzv. Zapadnih Rodopa. Istočne Rodope možemo organizovati sledeće godine.

 

Ideja je od početka bila da se ide na kamp varijantu i ja to podržavam. Iako skoro svuda postoje mali hoteli, hosteli ili stara odmarališta u kojima je smeštaj jeftin, organizovati grupu od 10-15 ljudi je komplikovano. Informacije na netu su polovične i trebalo bi sve obići i ugovoriti unapred. Ja sam samo jednom spavao u takvom odmaralištu i mogu vam reći da preferiram šator.

 

Planirana tura je po asfaltnom putu. Na nekim mestima je asfalt "malo" propao ali sam ja to sve prošao bez problema Intruderom, sa sinom na zadnjem sedištu. Za one koji žele da izadju sa asfalta postoji dosta opcija.

 

Lalajku sam obećao da u martu napravim jedan obilazak rute da bismo mogli precizno da definišemo sve što je dobro videti. Na žalost, ovde trenutno pada sneg. Kada budem imao prvu mogućnost, idem u izvidnicu.

 

Grubo, tura bi izgledala ovako:

 

Subota, 1. dan (02.07.2010)

Polazak iz Beograda (ili sa drugih lokacija). Odmor i noćenje na Borskom jezeru.

 

Nedelja, 2. dan

Od Borskog jezera je najbolje da se predje granica kod Vrške Čuke jer je put do Sofije veoma lep za vožnju motorom. Kao što je već rečeno, uz put se mogu obići pećina Magura do koje se nalazi Rabiško jezero (može da se kupa u njemu) i posle toga tvrdjava Belogradčik.

 

Na putu ka Sofiji može da se svrati u selo Iskretz gde dobar restoran nudi svežu pastrmku. Ako niste za ribu, uz put postoje restorani sa "pravom" hranom.

 

Ostatak puta ka Rilskom manastiru prolazi pored Sofije. U okolini Rilskog manastira postoje kampovi i restorani. Evo nekih.

 

http://www.camping-z.../index.php?l=en

 

http://www.campingbor.hit.bg/

 

Što se tiče samih Rilskih jezera, to je nacionalni prirodni park i do samih jezera je zabranjeno ići motorima. Postoji lift ali je to više planinarska nego bajkerska priča a i trebalo bi odvojiti jedan dodatni dan.

 

Ponedeljak, 3. dan

Za ovaj dan je predvidjeno obilaženje manastira i put ka jezerima.

 

Prošli bismo kroz Bansko i tamo ručali.

 

Krajnja destinacija su jezera na jugu. Reč je o grupi od četiri jezera. Ako u Google-u (images ili maps) ukucate sledeće pojmove, videćete o čemu se radi.

Язовир Доспат

Язовир Голям Беглик

Язовир Широка поляна

Язовир Батак

Gde ćemo podići šatore, rešićemo na licu mesta - put prolazi pored sva četiri jezera. Tamo gde ima mesta za celu grupu i svidja nam se okruženje, to je naša lokacija.

 

Ako ne bude suviše kasno, pravimo roštilj. Pivo, u svakoj varijanti.

 

Utorak, 4. dan

Radimo sta hoćemo u zavisnosti od toga koliko se dana ostaje.

Moj predlog je da se ostane dva dana na jezerima. U toj varijanti, jedan dan bismo mogli da obidjemo oko jezera po makadamskim putevima. Kupanje, odmaranje i pivo tamo gde nam se svidi.

Uveče, roštilj.

Sreda, 5. dan

Odlazak motorima do Trigrada (onaj ludački kanjon) i pećine Djavolje grlo. Može se dodati još nekoliko bliskih destinacija. Popodne, odmaranje i uveče naravno - roštilj.

 

Četvrtak, 6. dan (07.07.2010)

Povratak.

Ukoliko je to poslednji dan, izabraće se neki brži put (ne i autoput) i uz put, obići još neka jezera. Ako se dogovorimo za još jedno noćenje, može da se organizuje i dodatno obilaženje interesantnih mesta (Smoljenska jezera, Plovdiv, Belmeken i slično).

 

U svakom slučaju, kada malo otopli, obilazim sve i sa Lalajkom pravimo detaljniji plan.

 

 

Za kraj, evo nekoliko opštih informacija vezanih za dosadašnju diskusiju.

 

Sigurnost na putu

Hvala Bogu (ili EU) ali problem pirata po putevima i lažnih policajaca je iskorenjen. Toga je bilo do pre pet-šest godina ali su pohvatali nekololiko grupa i strpali ih u ćorku. Skoro je ovde bio slučaj jednog srpskog kamiondžije koji nije stao pravim policajcima jer je čuo priče o lažnim. Bilo malo potere a on se zakucao u neku benzinsku pumpu.

 

Što se tiče policije, ovde retko zaustavljaju bajkere ali su i bajkeri disciplinovani barem što se tiče nošenja kacige. Mene a i dosta mojih kolega bajkera nikada nisu zaustavili. ”Marsovci” redovno otpozdravljaju.

 

Putarine (vinjete) za motore ne postoje. Samo automobili i kamioni kupuju vinjetu.

 

Kampovanje

Osim u zoni Rilskog nacionalnog parka, oko ostalih jezera je moguće podići šatore gde nam se svidja. Ne plaća se ništa. Tu i tamo ima čučavaca ali su šume uvek rezervna varijanta.

 

Odnos lev-euro je približno 2:1. Jedan euro je 1,95 leva.

 

U Bugarskoj se klima glavom obrnuto nego u ostatku sveta. Da: levo-desno a ne: gore-dole. Da vidite kako je zanimljivo kada razgovaraju Grk i Bugarin. Bugarin klima naopako glavom a Grk za "da" govori "ne"...

 

Karati znači voziti. Svima želim prijatno karanje.

 

Roštilj u Bugarskoj sadrži začin koji se zove čubrica. Kada prvi put probate, dosta je gadno ali se vremenom naviknete. NIKADA, ponavljam NIKADA ne poručujte porciju od 10 ćevapa. U Bugarskoj se ćevapi zovu "kebapčeta", prodaju se na komad i mnogo su većih dimenzija nego naši. Maksimalno je 3-4 komada.

 

Alkoholna pića. Ovde je malo piće 0,5 a duplo (dvojno) 1 deci.

 

Omiljeno bajkersko pivo je Kamenitza. Nadam se da ću organizovati neku količinu kao sponzorstvo pošto mi je ta pivara klijent.

 

Roštilj na jezerima - to je moja briga.

 

Dogovorio sam se sa vozačem iz moje firme da nam bude podrška na putu. On će voziti pivo, roštilj, vodu i sve što nam treba. On može da čuva stvari u kampu ako krenemo da se vozikamo okolo. Osim toga, biće tu ako, ne daj bože, nekome zatreba pomoć oko motora.

 

Veći deo planiranog puta sam prošao kolima ili motorom. Postoje još neki predlozi mojih ovdašnjih prijatelja bajkera koje ću, kad malo otopli da proverim.

 

Pozdrav za sada. :zdravo:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja