Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

hvala kolege 1zvizduk.gif

 

Lepo ti je motorce, dao sam ti plusic cim si postavio slike i naravno u zdravlju da se vozas, a SV se ne kvari tako da to ni ne pominjemo ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Srecni praznici i jedno malo pitanje? Polako se blizi prolece,pa normalno treba menjati ulje u svom ljubimcu?Ja na preporuku druga sipao prosle godine Motula 5100 15w50 i ni sam imao nekih problema niti sam morao da dolivam ulje(negde sam procitao da motor trosi po malo ulja-ja to ni sam primetio).U specifikaciji pise da treba da se sipa 10w40...(moj motor je 2005 godiste sa 20000km).E sad koji proizvodjac i koje ulje ce da vi sipate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Srecni praznici i jedno malo pitanje? Polako se blizi prolece,pa normalno treba menjati ulje u svom ljubimcu?Ja na preporuku druga sipao prosle godine Motula 5100 15w50 i ni sam imao nekih problema niti sam morao da dolivam ulje(negde sam procitao da motor trosi po malo ulja-ja to ni sam primetio).U specifikaciji pise da treba da se sipa 10w40...(moj motor je 2005 godiste sa 20000km).E sad koji proizvodjac i koje ulje ce da vi sipate?

Ja sipam ELF 4HP eco 10w40 i prezadovoljan sam, koristio sam elf i na apriliji i na KLE-u, menjac mekan, ne trosi ni gram ulja, tako da smem da preporucim.

Kupujem u firmi profaco:

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4hp-eco-10w40.html

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

JA koristim MOTUL 5100 10w-40 ester, motor ima 30000+ km, '99 godiste, menjam ga na 5000 km i nisam nikad dolivao, cak ga tako malo potrosi da se ni ne primeti...

S tim da ne radi bas u najboljim uslovima, ima dosta gradske na visokim temperaturama, a kad putujem, bude nas dvoje sa mnogo prtljaga. Ove god do CG i nazad + jedno 500 km tamo, opet nije potrosio nista primetno...

 

Smatram da je 10w-50 nepotrebno, visoka je to letnja gradacija za relativno nov motor sa tako malo km.:neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Probao vise vrsta full sintetickih,motul 300v trosi,

presao na 5100 i adovoljan sam,ne trosi,duplo jeftiniji

od 300v,preporuka,motor ima 34500km,2009

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S
Evo kako se menja ulje na Suzuki SV-u, moje misljenje je da je ovo ulje sa snimka vise za trkacke motore koji razvijaju vece brzine i da cu i ove godine ostati na Motulu 5100 15w50 kao i prosle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Prosla sezona isterana sa Bardhal XTM 15w50 sintetika. Motor nije potrosio ni gram. Topla preporuka.

 

Ja gore ulje nisam sipao,od prvog trenutka je bilo lose,nije nesto trosio ali

je manjac bio tvrd i nije to bilo to,probao jednom i nikad vise

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

moj subjektivni opažaj; gori je motul 7100. suv kao voda. sliva se kao vodena kapljica posle nepunih 1000km. pre toga ga nisam nešto naročito zagledao, ali deluje kao sredstvo za izazivanje korozije. obaška što je isparavalo kao voda. trenutno ulje mi je agip 15/50,i nemam zamerke. a probao bih taj ELF,a i cena se uklapa uključujući prevremenu zamenu na 2-3000km, što ne može da škodi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Koliko vidim vi ocenjujete kvalitet ulja po tome koliko ga motor trosi??? (i kako se salta)

Svaki motor malo trosi ulje, e sad kakav je kvalitet ulja od toga zavisi vek trajanja agregata i to se moze videte posle 30-40000 km a ne posle jedne kante ulja... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: SV 650N

Ako potrosi za jedan servisni interval 1lit ulja tog tipa ali samo "tog" tipa onda je ocigledno da nije odgovarajuci a taj motor.Ne treba ti 30-40000km da se uveris,dosta je jedna "kanta".:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Koje gume kupiti i kako da znam da je mojim vreme za zamenu, na oko šara ne deluje loše?

 

Ako su stare i otvrdnule menjaj ako si u prilici....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja