Jump to content

Moto Zajednica

RollBar za TDM850

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: NIŠ

Rešio sam da nadjem zanimaciju za zimu i da napravim barove za motorče. Ove bubrege ili slajdere ili kako ih ko već zove, nešto mi oko ne hvata, a i nekako kratki da površe posao. A o originalnim barovima nesmem ni da mislim. Pa ako ko ima ideju, izvolite. . . .Nalazio sam neke specifikacije i crteže na netu ali mi se dimenzije uopšte ne uklapaju, a i rešenja nisu neka. . . Ako preterano volim svoj motor slobodno mi kažite. . . Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Rešio sam da nadjem zanimaciju za zimu i da napravim barove za motorče. Ove bubrege ili slajdere ili kako ih ko već zove, nešto mi oko ne hvata, a i nekako kratki da površe posao. A o originalnim barovima nesmem ni da mislim. Pa ako ko ima ideju, izvolite. . . .Nalazio sam neke specifikacije i crteže na netu ali mi se dimenzije uopšte ne uklapaju, a i rešenja nisu neka. . . Ako preterano volim svoj motor slobodno mi kažite. . . Hvala!

 

Kontaktiraj Scubu, on je već radio roll barobe na Dakijevom TDMu (mislim da imaš i slike u temi servis Labaratorija) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

hoze,jako zanimljivo i lepo su cucnuli na TDM-a i svidjaju mi se i uradio bih iste,ali me jedna stvar kopka KACENJE NA MOTOR kako bi se to odrazilo pri padu??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

hoze,jako zanimljivo i lepo su cucnuli na TDM-a i svidjaju mi se i uradio bih iste,ali me jedna stvar kopka KACENJE NA MOTOR kako bi se to odrazilo pri padu??

Paaa.... promenis masinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

E jebiga :D to je problem sto nema gde dole osim na motor da se kaci....... :stabre::zbunjen::jok::aha:

 

Grešiš, može, jes zaguljeno al zato sam i pomenuo Dakijeve roll barove jel su vezani na ram a ne na motor :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

hoze,jako zanimljivo i lepo su cucnuli na TDM-a i svidjaju mi se i uradio bih iste,ali me jedna stvar kopka KACENJE NA MOTOR kako bi se to odrazilo pri padu??

Paaa.... promenis masinu :)

ajd objasnite mi kako to mislite???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

hoze,jako zanimljivo i lepo su cucnuli na TDM-a i svidjaju mi se i uradio bih iste,ali me jedna stvar kopka KACENJE NA MOTOR kako bi se to odrazilo pri padu??

Paaa.... promenis masinu :)

ajd objasnite mi kako to mislite???

Pa evo ovako, problem je sta se desava prilikom udarca u celicni crash bar koji je zakacen za aluminijumski blok motora? Po svakoj logici puci ce slabiji materijal tj aluminijum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...samo da označimo stvari pravim imenom, nije "roll bar" već "crash bar". Rol bar više odgovara automobilima kao zaštita vozača pri prevrtanju ;)

 

Kod TDM-a stvarno postoji problem pri učvršćivanju donjeg kraja kreš bara, prosto nema "pametnog" mesta nego pričvrstiti ga na donji deo motora. Što kaže Phobos, pri padu u mestu verovatno se neće ništa desiti ako se tako pričvrsti ali kod malo jačih udara sila se prenosi i na gornje držače i na donji deo motora koji je od aluminijuma. Viđao sam TDM-ove sa polomljenim blokom baš od kreš bara ;)

 

Ipak, ako se malo bolje pogleda i "promozga" postoji bolje rešenje pričvršćenja koje je primenjeno na Dakijevom TDM-u.

 

Uvek je najbolje kreš barove učvrstiti na ram motora i napraviti ih tako da budu dovoljno masivni da zaštite motor pri padu u mestu i pri klizanju po asfaltu ali ipak dovoljno elastični da ne iskrive ram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

...samo da označimo stvari pravim imenom, nije "roll bar" već "crash bar". Rol bar više odgovara automobilima kao zaštita vozača pri prevrtanju ;)

 

Kod TDM-a stvarno postoji problem pri učvršćivanju donjeg kraja kreš bara, prosto nema "pametnog" mesta nego pričvrstiti ga na donji deo motora. Što kaže Phobos, pri padu u mestu verovatno se neće ništa desiti ako se tako pričvrsti ali kod malo jačih udara sila se prenosi i na gornje držače i na donji deo motora koji je od aluminijuma. Viđao sam TDM-ove sa polomljenim blokom baš od kreš bara ;)

 

Uvek je najbolje kreš barove učvrstiti na ram motora i napraviti ih tako da budu dovoljno masivni da zaštite motor pri padu u mestu i pri klizanju po asfaltu ali ipak dovoljno elastični da ne iskrive ram.

Izmenio. Lapsus, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Žabac ima cevke koje možete zvati kako hoćete al su dobro napravljene i ne kače se na mašinu.

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/KF/i6e8H_dsc00103ie.jpg/

Jevto,

ako vidis negde Zapca zamoli ga da slika ove njegove crashice sa obe strane motora ili ako imas ti neke "detaljnije" slike plasiraj u temu i veliko ti hvala!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja