Jump to content

Moto Zajednica

Dogovor o kalendaru MZ Svet-a za 2011.

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pečenje je deo naše tradicije, tako smo oduvek radili. Ždranje mu dođe kao posledica ali u pečenju je fazon ili kako reče Duki "šta bi inače radili dva dana".

 

Ali je Janko u pravu, muka je u okretanju. U Kisaču nije bilo pečeno do kraja možda i zbog toga što su prasići bili zaleđeni, ko zna. A u Ovčar banji smo pošteno najebali sa okretanjem, muka živa, ceo sam se ošurio.

 

Pitao sam Srpka da li negde možemo da pozajmimo onaj električni ražanj i kaže da ima toga u selu.

 

U slučaju da nema stvarno neznam, veliko je maltretiranje okretanje.

 

Predlagao sam posle Ovčar Banje da skupimo pare i kupimo dva takva ražnja, trebaće nam stalno. Od predloga se tada nije dalje maklo. Ja bih to kupio ali nemam gde, u ono vreme se spominjala cifra od oko 30 evra, možda grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ja sam te elektro ražnjeve viđao na Bubanj potoku subotom. Nisam gledao kol'ko koštaju, nisu mi trebali hehehe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ima ih u Jagodini ali kostaju oko 70 jura,jesu profi napravljeni ali skupo,Ja sam hteo da kupim,da ne pozajmljujem vise ali kada sam video cenu resio sam da napravim sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

50 evra kosta razanj na Bubanj potoku,subotom.

Posao trazenje zivine,klanja,sredjivanja,nije za jedan dan,neko mora otici tamo i prespavati,naci smestaj,a sto se pecenja tice,pa valjda imaju usluzno pecenje,plati se nesto malo po kili i to je to,zasto bi se mucili,ono jes ugodjaj,al to kosta vremena i para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Da bi se prasic ispekao na raznju u prirodi, moraju da se steknu odredjeni uslovi i preduslovi.Da nema vetra, kise (ne dao bog), mehanizam za okretanje ili neki zivi okretac u tom slucaju Kvalitetan kolac, a ne ao u banji (hahah, zivi pogoromo). E a ako je vetar onda neka zavetrina o onom dtugom i da ne govorim. :neznam:

Pa onda 100 babica, kilava deca, mislim il zivo il pregorelo! :neznam:

Ono, moze jedan prasic, cisto radi atraktivnosti , da se pece tamo od podne, nikako po mraku ( zato i bilo nedopeceno), ne se vidi ada je gotovo.

Mada ja nisam za puno prasica 2 na pekaru i jedan na oretanje, ostalo resetka. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

U Milivi i Banji su prasici bili ispeceni za 10-ku a prosle godine smo podbacili,sto nije razlog da vise ne pecemo sami.Prase planirano za rucak treba staviti odmah ujutru da bi stiglo da se ljudski ispece i ohladi malo da bih mogao da ga lepo isecem,kao za slavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

e sad cu da ja kazem svoje pa kus puklo.. dragi moji ajde budimo iskreni svako od nas ce da posedi kod raznja par minuta najvise sat vramena pa onda ide i iz prikrajka se ceka dal ce ga neko zameniti i ceka se da drugi zavrsi poso da nisam u kisacu imao jednog prijatelja koji se mucio sa prasicima neznam kako bi bilo on je okretao mi smo gledali itd. posle sam morao da ga castim no nebitno bitno je da se ne [ponovi graska molim vas steta je da se jede a ono krvavo i bez ukusa kazem spremem sam da ga donesemo gotovog pa onda ajd najpre klopa pa onda da pecemo pa jednog je lako ali 2 ili 3 budimo iskreni i molim vas nemojte me pogresno shvatiti nista ne namecem i prasici nisu bili smrznuti jer sam ih klao taj dan tojest petak kad je Sumi zmajcek dosao kod mene.izvinite,ako sam pogresio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Da, mogu da potvrdim prasici su u petaj bili jos u oboru.. 1zdravo.gif I ja sam za da se spremi negde u pecanjari bar jedno da imamo za klopu a ostalo mozemo i mi polako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja ne znam al nas kao da dolazi 500 i lao da cemo da pojedemo sve sto se mrdne a nisu ljudi!

 

Sto ne bi jedno prasence i jedno jagnjence i za svakog ima po nesto!?!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Smatram da je ova rasprava krajnje nepotrebna,ovoliko price i natezanja oko toga,nema smisla,ljudi,ovo jos neko cita,razmislite malo i o tome.

 

Postojale su ovde jos neke teme,MALO ozbiljnije,pa se niko ziv nije odazvao na iste,a svi su ih VIDELI,steta sto su obrisani ti postovi,tako da je ovo smesno.

 

Najbolje je ovo srediti mimo foruma,da ne detaljisemo jelovnik na forumu i pice,slicne gluposti....

 

Ja u ovakvoj temi sa ovakvim pristupom ne zelim da ucestvujem,a naj verovatnije ni na samom skupu,a necu biti jedini.

 

@VUJA

 

Kao urednik i pokretac,spiritus movens....kako god,sredi ovo,podeli neka zaduzenja,tj,da se odredi ko sta tu treba da odradi.

Jedini predlog koji postujem je Jan Demrovski sto je rekao,e to se zove konstruktivna saradnja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Jedna od najboljih drugarica mi je upravo javila da je zakazala svadbu za 29 maj, tako da je jedina sansa da dodjem u subotu 28 i vratim se isti dan,nema sanse da nocim kako sam planirala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jedna od najboljih drugarica mi je upravo javila da je zakazala svadbu za 29 maj, tako da je jedina sansa da dodjem u subotu 28 i vratim se isti dan,nema sanse da nocim kako sam planirala...

 

Dođi u petak pa se vrati u subotu uveče, biće nas par tamo još od petka. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

molio bi vojvodjane koji ce ici na skup da napisemo gde i kad da se nadjemo da neidemo svako za sebe smatram da zbor bi trebao da bude negde oko 12 sati dajte predlog pozdrav mislim u petak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

bio na gatu danas. evo slike, ne umem da smanjim snimak na 2mb :neznam: ...

 

ZmSzR_dsci2351.jpg

 

MIJen_dsci2354.jpg

 

v8dAf_dsci2355.jpg

 

fWrzt_dsci2356.jpg

 

2itdS_dsci2357.jpg

 

8LHSn_dsci2358r.jpg

 

7WyGc_dsci2359y.jpg

 

apUxP_dsci2361.jpg

 

sFBpq_dsci2371.jpg

 

zVbGS_dsci2372.jpg

 

DPsvN_dsci2374.jpg

 

sqN7O_dsci2375.jpg

 

4PpLO_dsci2376.jpg

 

LQwM3_dsci2377o.jpg

 

oBpPk_dsci2383e.jpg

 

MKhLt_dsci2384w.jpg

 

N6QwL_dsci2385.jpg

 

DmTde_dsci2386.jpg

 

f7LCv_dsci2387.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja