Jump to content

Moto Zajednica

Zasto provlacenje izmedju automobila?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

to imas i u Belgiji, ali je namenjeno za bicikliste, ne motore.

zasto bi bicilista isao u prvi red kada je najsporiji. Eto prilike da strada. Isto vazi i za skutere, stanu na celo kolone pa ih onda svi automobili preticu, a tada su najugrozeniji!

 

jbg., povezujes razmisljanje koje je za Srbiju normalno sa zemljom gde takvo razmisljanje ne prolazi. Stanu ispred kolone i svi ih postuju, imaju nesrece ali iskren da budem nisam cuo da je se desilo na semaforu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

skuter najslabiji ide 50 koliko je i top speed u gradu, tako da ukoliko su gradske ulice a ne novobeogradski blokovi, auto normalnom gradskom vožnjom neće stići skuter... a na sledećem semaforu opet ima kola pored kojih će se skuter provući i tako dalje... naravno treba paziti kad i kako se provlačiti - kada kola stoje a ne kada se kreću i ne brzo već brzinom od 20tak kmh da vas ne iznenadi manevar zvani "PEPELJARA" a to je kada vozač na semaforu otvori vrata da iztrese pepeljaru bez da gleda u retrovizor. <_<

Pusti teoriju, svaki dan na ulici gledam slucajeve o kojima pisem. Skuter nema sta da trazi na celu kolone, o biciklu da ne pricam. Naravno, zivimo u Srbistanu pa za nase slucajeve i pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Da budem iskren vise vozim po crti nego u traci, naravno pri odlasku i povratku s posla kroz spica ali za takvu voznju treba puna paznja i pametan izbor momenta ukljucujuci momentalnu analizu okoline(blizina kladionice, tange na biciklu..nikad neznas kad neko resi da skrene i gde mu je pogled).

 

Desavalo se da zakacim retrovizor ali pri min. brzini i naravno stanem ,mahnem u znak izvinjenja i sl.

 

Vise me nerviraju likovi bez kacige i njihovo motanje iza dok pokusavaju da me preteknu.

 

Samo smireno i s uzivanjem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Koristim uglavnom levu kolovoznu traku jer je desna puna idiota koji idu 60 a dozvoljeno je 50 a misle da će ih panduri zaustaviti ako kojim slučajem budu vozili levom. Toga ima jedino u Srbiji. A provlačenje - NARAVNO! Inače bih negde stigla vremenski isto ko i GSP!

Taktika koja definitivno upali svaki put: Prva na semaforu, prva pun gas, druga pun gas pa kad poodmaknem koloni onda laganica.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Taktika koja definitivno upali svaki put: Prva na semaforu, prva pun gas, druga pun gas pa kad poodmaknem koloni onda laganica.

 

Dok ne naiđe neko iz poprečne ulice ko juri na "tamno zeleno". :ups:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: zrenjanin/
  • Motocikl: dominator

Taktika koja definitivno upali svaki put: Prva na semaforu, prva pun gas, druga pun gas pa kad poodmaknem koloni onda laganica.

 

Dok ne naiđe neko iz poprečne ulice ko juri na "tamno zeleno". :ups:

 

a to je veoma verovatno (nedaj boze nikome)sa obzirom na svest i savest ostalih ucesnika u saobracaju bez ljutnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Danas smo drugari i ja naceli ovu temu, onako neobavezno da bi na kraju prerasla u prepucavanje.

Sezona je uveliko krenula i zeleo bih da pitam dali je neko imao problema sa zakonom shto se tiche provlacenja izmedju automobila na semaforu ?

Bash smo se raspricali i kaze drugar nemoj se provlaciti izmedju automobila popicesh kaznu za nasilnicku voznju a za to se ide puno neg. poena, dozvola na min 3 meseca i tvorza.

 

Kakva sa iskustva, jel neko imao nekih neprijatnih situacija sa predstavnicima zakona shto se tice provlacenja na semaforu ili kolone koja se sporo krece ( Gazela ili BG gde je guzva ) ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Drugar nema pojma. Osim ako ne prelaziš punu liniju i ideš u suprotan smer nisi u prekršaju. Doduše gazela se smatra autoputem a ima neka stavka da je na autoputu zabranjeno preticanje sa desne strane ali to ne važi ako leva strana stoji u mestu jer onda to nije preticanje nego obilaženje. I to je samo što se tiče zakona, u praksi te niko neće smarati ako se provlačiš bilo gde ni ako ideš žutom trakom i sl. Ima i stavka ubacivanje ispred vozila na semaforu koja je strogo kažnjiva ali to se misli da se uključiš iz trake koja je za skretanje a ne za pravo, ne bih u to svrstao motore koji stanu pored automobila u istoj traci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ima onih koji VOZE izmedju dve trake i oni koji se PROVLACE. Po meni, velika je razlika. Nikada nisam imao nijedan problem zbog provlacenja, niti za postavljanje ispred svih na semaforu. Vazno mi je da to postavljanje ispred ne znaci i postavljanje na pesacki prelaz jer to smatram malo nekulturnim. Radije cu ostati pored vozila u svojoj traci ako je moguce i lepo sacekati.

Sto se tice te desne trake i obilazenja, obilazenje desnom trakom ne smatra se preticanjem s desne strane, ali zato ima onih koji ce te ladno, bez respekta i blama preteci s desne strane u istoj traci. Pritom mislim na motoriste jer sam na bahanalije vozaca automobila nekako navikao i ocekujem ih vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Redovno preticem sa desne strane. Ako u jednom smeru imaju dve trake i u levoj ide neko i vuce se normalno je da cu ga obici sa desne. To mi je manje napadno nego da mu blicam, i sviram i blicam i onda dok onda skapira da treba da se skloni, pa dok se prestroji ja sam vec skrenuo u drugu ulicu. Kada god se neko vuce u levoj traci obavezno u desnoj obilazenje :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

vidim da godinu dana nije pisano u ovoj temi

da vas pitam, da li je ZAKONSKI dozvoljeno provlacenje sa desne strane auta?

ja u gradu retko gde imam dve trake za isti smer (Cacak)

pa se provlacim izmedju desne ivice puta i auta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Drugar nema pojma. Osim ako ne prelaziš punu liniju i ideš u suprotan smer nisi u prekršaju. Doduše gazela se smatra autoputem a ima neka stavka da je na autoputu zabranjeno preticanje sa desne strane ali to ne važi ako leva strana stoji u mestu jer onda to nije preticanje nego obilaženje. I to je samo što se tiče zakona, u praksi te niko neće smarati ako se provlačiš bilo gde ni ako ideš žutom trakom i sl. Ima i stavka ubacivanje ispred vozila na semaforu koja je strogo kažnjiva ali to se misli da se uključiš iz trake koja je za skretanje a ne za pravo, ne bih u to svrstao motore koji stanu pored automobila u istoj traci.

 

Nisi ni svestan svog ne znanja.

Prvo, našim zakonom je zabranjeno obilaženje ili preticanje vozila u istoj traci. Pitaj Arakisa kako je na teži način i na svojoj koži naučio taj zakon a tuđom greškom.

Drugo, kroz Beograd ne ide autoput, prestaje od autokomerca iz pravca Šida i počinje od bubanj potoka. Isto je i u suprotnom pravcu. To što se neke stvari još uvek tolerišu kako kada i kako kome, nisu pod obavezno dozvoljene.

 

Izvod iz zobs-a

 

saobraćajna traka je obeleženi uzdužni deo kolovozne trake namenjen

za saobraćaj jedne kolone vozila,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Drugo, kroz Beograd ne ide autoput, prestaje od autokomerca iz pravca Šida i počinje od bubanj potoka. Isto je i u suprotnom pravcu.

 

Izvini, odakle ti ovo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Izvod iz zakona:

 

Na putu za dvosmerni saobracaj sa punom linijom moguce je preticati ako se u preticanju ne prelazi ta puna linija i ne ugrozava preticano vozilo.

 

Ne smatra se preticanjem brze kretanje vozila u jednoj traci od kretanja vozila u drugoj traci, i to na gradskim saobracajnicama sa vise saobracajnih traka za jedan smer kretanja vozila.

 

Citirano sa: http://www.vozite.com/obilazenje_i_preticanje.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Izvod iz zakona:

 

Na putu za dvosmerni saobracaj sa punom linijom moguce je preticati ako se u preticanju ne prelazi ta puna linija i ne ugrozava preticano vozilo.

 

Ne smatra se preticanjem brze kretanje vozila u jednoj traci od kretanja vozila u drugoj traci, i to na gradskim saobracajnicama sa vise saobracajnih traka za jedan smer kretanja vozila.

 

Citirano sa: http://www.vozite.com/obilazenje_i_preticanje.html

 

Ovo prvo je čista kontradiktornost sa mojim izvorom.

 

Ovo drugo je i logično ako imaš dve ili više traka za kretanje istim smerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Odatle da nigde u normalnom svetu nema ograničenje brzine na 80kmh a da se to i dalje zove autoput.

 

Ok, to je već tvoja interpretacija kategorizacije puteva pa neću ulaziti u dalju diskusiju. Mislila sam da imaš neki zvanični izvor... :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Nisam nigde video znak da prestaje autoput kroz Beograd, pa nemam argumente za svoje izjave u prethodnim postovima, ali policija i te kako ima kada te zaustavi. Još malo pa će osvanuti i znak za naseljeno mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Auto put kroz Beograd ima ograničenje 80km/h i na tom delu ima ime kao i svaka druga gradska saobraćajnica ali važe ista pravila kao i na auto putu van naseljenog mesta. Dakle, ne sme se preticati u desnoj traci jer je to zabranjeno na auto putu. Ne sme se zaustavljati i parkirati u žutoj traci osim u slučaju kvara na vozilu. Nema ukrštanja sa drugim putevima u nivou, već postoje nadvožnjaci... A da je ovo tačno, neka vam potvrdi i činjenica da se auto putem kroz Beograd ne sme voziti skuter i motocikl od 50ccm (čak je i na forumu bilo reči da su neki plaćali kazne za ovo a platio je i moj kum pre par godina), zaprežna vozila, ne sme se šlepovati drugo vozilo pomoću sajle, užeta ili rude, već se takvo vozilo prevozi na šlep službi... i.t.d.

 

A to što u Bg tuda idu autobusi gradskog saobraćaja, što se šlepovanje toleriše, što se teraju skuterčići od 50ccm, to je druga priča. Kao i u svemu ostalom u ovoj kvazi državi, jedno piše u zakonu a drugo se radi na ulici, a važi ono što je u datom trenutku nepovoljnije za građane a povoljnije za državni budžet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Nisi ni svestan svog ne znanja.

Prvo, našim zakonom je zabranjeno obilaženje ili preticanje vozila u istoj traci. Pitaj Arakisa kako je na teži način i na svojoj koži naučio taj zakon a tuđom greškom.

Drugo, kroz Beograd ne ide autoput, prestaje od autokomerca iz pravca Šida i počinje od bubanj potoka. Isto je i u suprotnom pravcu. To što se neke stvari još uvek tolerišu kako kada i kako kome, nisu pod obavezno dozvoljene.

 

Izvod iz zobs-a

 

saobraćajna traka je obeleženi uzdužni deo kolovozne trake namenjen

za saobraćaj jedne kolone vozila,

 

Ne znam samo odakle da pocnem pricu o tvom 'ne znanju'. Da li o tome da pricam sta je to autoput, ili da li je moguce da je na autoputu ogranicenje 80 ili da li je dozvoljeno preticati ukoliko ne prekoracis liniju a pritom ne postoji znak za zabranjeno preticanje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Moram da vam iznesem svoje vidjenje pitanja AUTO put ili NE,jer su me pre 5-6 god kaznili sto sam slepao (krutom rudom) auto sa komsijinim kolima.Prvo su panduri njemu napisali i naplatili na licu mesta kaznu a meni stigne cestitka posle par meseci.Objasnimo mi zeni sudiji da Gazela nije auto put da smo bili uredno obelezeni i da sam slepao auto jer sam ga tad uvezao pa nije bio registrovan.Ona je rekla da smo u pravu i naplatila mi samo 2000din sto auto nije bio registrovan,a gnusna pandurcina se zalila na presudu (posle god dana ) i stigne mi na gajbu plava koverta da mu je zalba odbijena.Da me nije mrzelo tuzio bi ga za dve kazne za istu stvar al nek ide zivot!Poenta je da potez od B. potoka do aerodroma nije auto put(potvrdjeno u mom slucaju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Eto, o tome pričam, nema znaka da je prestanak autoputa, ali u vazduhu visi baner koji samo panduri mogu da pročitaju koja je to kategorija puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja