Jump to content

Moto Zajednica

GROBNIK hrvatska

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: budva
  • Motocikl: KTM 990 SMT

drage kolege...evo ja malo da upadnem u ovu pricu....mozda je neko i pisao vec o ovome...ali nisam gledao, ako jeste izvinjavam se u naprijed...

zanima me da li neko od vas ide na grobnik ili je isao ili planira da ide?

ja sam isao dva puta do sada i sada planiram za koji dan po treci put da ode. ko ne zna ovo je jedina prava staza, kad kazem prava mislim zaista tako, jer je prava pista. evo linka pa pogledaje http://www.grobnik.hr/ a tamo se takodje organizuju motohhapeninzi pa ima prilike za priajvu na pravu trku i da se oprobate i na pravi nacin.http://motohappening.com/...ili da vozite za svoju dusu...staza je zaista fenomenalna..brza je  i ima mnogo dobar grip...tacnije jede gume....

eto toliko od mene...ako bude zainteresovanih mozemo dalje pricati i dogovarati..

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: budva
  • Motocikl: KTM 990 SMT

zainteresovao si me...ali gledam bas sada stazu i cijene..ne cini mi se da su bas tako povoljni..a i cini mi se da je staza dosta sporija od grobnika.... ??? 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

ko ne zna ovo je jedina prava staza, kad kazem prava mislim zaista tako, jer je prava pista.

Za razliku od koje? Hungaroring je 370 km od Beograda, dan košta 100 evra i gume se troše 65% manje nego u Serresu ;) Tu je i Pannoniaring 500km od BG-a veoma ozbiljna staza, Slovakiaring - 530km od Bgd...

Elem, i Brno je svega 700km od Beograda i veoma je prava staza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Bio sam ove godine u dva navrata na Grobniku i mogu da vam prenesem sledeca iskustva.

Prilikom prvog odlaska smo otisli nas trojica, ja sam isao motorom zx6r 2010., a drugari su isli kolima.

Na samoj stazi postoji skola gde mozes da uzmes casove i da rentiras motor, tako da su se drugari odlicili na varijantu skole sa rentanjem, a ja samo za skolu. Skolu drzi Kresimir Erdec - Kec svojevremeno sampion(2008 mislim) u klasi 1000 za HR.

 

http://www.grobnik.hr/ mozete naci sve vezano za cenovnik staze i cenovnik skole "Racing School 99".

 

Ko ide prvi put na stazu, a nema nekog iskusnijeg sa sobom toplo preporucujem da se odluci za instruktazu u skoli, mada koliko mi je poznato Kec radi i na treninzima vec iskusnih trkaca. To preporucujem iz razloga posto je Grobnik veoma brza staza i mnogi koji su brzi na ulici tamo spoznaju koliko nisu.

 

Sto se tice obaveznih stavki za Grobnik prvo i osnovno su gume. Na Grobniku bukvalno svi lokalci voze Dunlop. Imate dve opcije D-211 GP Racer koji je kompromisna varijanta za pocetnike i rekreativce i odlicno radi posao za vremena iznad 1.45. Druga varijanta je D-211 GP koji je samo guma za stazu, tj na ulici je gotovo nemoguce zagrejati. Koliko cujem da su se mnogi opekli sa drugim, a pogotovo gradskim gumama, posto je asvalt toliko ostar da se gume vec posle par krugova pregreju i samo u jednom momentu bez ikakve "najave puste".

 

Na samoj stazi postoji pumpa za gorivo, vulkanizer, i prodavnica sa sitnicama tipa: rucke, nogostupi, lancanici, sprejevi... (to napominjem posto koliko sam se raspitao na Serresu toga nema). Kod vulkanizera gotovo uvek ima i polovnih guma koje rade posao.

 

Takodje na stazi dezuraju kola hitne pomoci.

Radno vreme je od 9 do 17 sa pauzom od 30 min.

 

Privatan smestaj je u okolnim mestima na par km od staze i krece se izmedju 18-20 e za krevet sa doruckom.

 

Evo par fotki: 2irqjd0.jpg

14ihr0m.jpg

657210.jpg

2ufccxj.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

kraj septembra nemoj da te nema

 

pozivam drugare na grobnik 25,26 maj na lep trening,sve informacije su na djuro moto sport

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: budva
  • Motocikl: KTM 990 SMT

poz drugari....evo i ja da napisem koje slovo...nisam dugo pisao na ovim stranama...

ja sam se debelo zarazio ovim virusom grobnik...svake godine idemo makar jednom...ali cesto i dva puta..jbg ipak je daleko dosta 700km u jednom pravcu...nabacimo motore na prikolice i pravac rijeka....staza je vrhunska, barem se meni mnogo svidja, jeste da jede gume i da ubija...ali zato ima grip brutalan.....sto se guma tice tamo velika vecina vozi dunlop d 211 gp racer kao sto je neko gore vec napisao i sa tim se ne treba igrati...bolje su i najlosije polovne nego najbolje cestovne koje imate na motoru...a polovnih ima uvijek da se nadje kod cuvenog Futera(vulkanizera)...oni tamo montiraju balansiraju gume i to bez kompjuterskih balanserki..nego na osovinu fino rucno i odokativna metoda:)...ima super likova i stvarno svi su raspolozeni da pruze pomoc bilo kakvu...na zalost nisam stigao kod keca da odradim skolu ali to je sledeca investicija sigurno jer bez toga nema prave voznje i nekog obaranja vremena....prvi puta kad sa isao isao sam na motohappaning i to je dobra stvar ima dosta kategorija i trka cijeli vikend..naravno i dobrog druzenja...prosle godine smo isli i kod karima babica isto cuveni trkac slovenac, ima svoju skolu, i on je pravio kao neki motothappening i odlicno je bilo bas....ove godine je pravio za 1.maj i nismo stigli na zalost...eto malo sam oduzio ali toplo preporucujem ko god ima bilo kakve mogucnosti da ode na grobnik i garantujem da posle toga ima da se navuce zesce....zivijeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: budva
  • Motocikl: KTM 990 SMT

evo pokusacu i ja koju sliku da ubacim

DSC01445.jpg

DSC01466.jpg

DSC01484.jpg

DSC01482.jpg

DSC01477.jpg

DSCF0667.jpg

DSCF0636.jpg

evo sada nekih profi koje je radio pravi fotograf...

GI0_4819.jpg

GI0_5976.jpg

GI0_6761.jpg

GI0_6034.jpg

GI0_5977.jpg

GI0_6662.jpg

GI0_6760.jpg

 

eto za sada toliko..imam negde i jedan video pa cu i to ubaciti

pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

danas se vratili sa grobnika,bilo je fantasticno,slike pustam kad nam se vrati drugar koji je slikao celo vreme i na tome mu hvala,jer je podneo tu strasnu stranu motociklizma,slikas a ne vozis1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

Bas je bilo super. Grobnik je odlicna staza.  Iznad mojih ocekivanja. Staza "drzi" neverovatno.

 

Nadam se da je Alexov drugar napravio dobre slike i da ce uspeti da docara atmosferu sa Grobnika.

 

Nadam se da je i mene slikao koji put, makar u pozadini.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nije mogao da se odluči da li da zumira na tebe ili na onog na Pegazu u pozadini. Nije lak posao za laika. Ja sam u Brnu prošle godine napravio 200 slika dok nisam počeo da pravim prihvatljive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

aparat odlican,mozda pozicija nije adekvatna inace coveku nisu dali da hoda sa kamerom,sve u svemu da nije slikao nebi imali ni jednu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

aparat odlican,mozda pozicija nije adekvatna inace coveku nisu dali da hoda sa kamerom,sve u svemu da nije slikao nebi imali ni jednu.

 

jes vala,ali mu je trebao zum,u svakom slucaju hvala mu i za ovo1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja