Jump to content

Moto Zajednica

Pad motocikliste bukvalno pred mojim ocima...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Jos i ovo da vam ispricam. Pocetak price je ovde:  http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=54379.0

 

U povratku iz Kladova, Djerdapskom magistralom stizemo do Donjeg Milanovca. Svratili smo na benzinsku pumpu u Milanovcu da dopunimo rezervoar, i krecemo dalje.

Na izlazu iz Milanovca pretekne me covek na skuteru, neverovatnom brzinom, bez kacige i opreme, znaci farke i majica kratkih rukava!  :o Pratim ja njega i primecujem da je u alkoholisanom stanju.

 

Prvo  sto mi je proletelo kroz glavu: ''jbt, ovaj nece dugo... :o" Ako mi verujete, nije proslo ni 10 sekundi i samo se podigla prasina 50 m ispred mene! Bukvalno pred mojim ocima covek je ispravio krivinu i pao prilikom kocenja pri brzini oko 90-100 km/h!!!!  :o  :o  :o

 

Zavrsio je na metalnoj bankini (u koju je udario celom), ispred mosta, 1.5 metar od ambisa dubokog sigurno 10 metara, na osmom  kilometru od Donjeg Milanovca u pravcu Boljetina.  :o

 

U istoj sekundi stizemo na mesto nesrece, silazimo sa motora, i oboje trcimo ka povredjenom coveku, koji nepomicno lezi preko bankine! Sta raditi ??? :o

 

Ubrzo ustanovljujem da je ziv, ali sa gadnom povredom glave,posekotina na celu, i ogrebotinama po rukama i nogama koje su bile u neprirodnom polozaju!  :o

 

Uzas!!!

 

Zaustavljam automobile, da nam pomognu i zovem hitnu pomoc, dok mu moja devojka drzi glavu da se ne ugusi u krvi....stalo je nekoliko automobila, ali samo jedan covek sa zenom je ostao da nam pomogne...

Hitnu pomoc sam jedva dobio na 94 i to u Boru. Objasnjavam mu sta se desilo i  da  posalju hitnu pomoc, a on  mi kaze da to nije njihov reon da nazovem ne znam ni ja gde dom zdravlja.... >:( :o  i izdiktira mi broj, neki 030/..... Nista, zovem ja taj broj,  javi se zena, ispricam joj sta se desilo, i kaze da odmah stizu...pomislio sam dobro je...

U medjuvremenu je covek dosao k sebi. Pitao sam ga da li moze da pomera ruke, noge, da li negde oseca bol...kaze da moze i vidim ja pomera noge, ruke i krene da ustaje... Tu smo ga zaustavili i nekako ga nagovorili da lezi mirno, dok ne stigne hitna pomoc koja je na putu... pitali ga da nam izdiktira neki broj mobitela, od nekog prijatelja, rodjaka... I covek izdiktira broj od njegove supruge. To me je ohrabrilo, jer sam shvatio da je pri sebi. Nista, zovem ja njegovu suprugu i saopstavam sta se desilo, da je hitna na putu, i da oni dodju... Za nekih 10 min, je stigla njegova supruga sa nekim covekom. Nekoliko minuta smo cekali hitnu koja naravno nije stigla, i oni odluce da ga odvezu do ambulante u Milanovcu...tako je i bilo, polako smo ga preneli do auta. Ljudi se zahvali na pomoci, i odvezli ga u Milanovac na hitnu... A mi smo jos bili ovde koji minut, dok sam javio u hitnu da ne moraju da dolaze...a gospodja preko telefona kaze: '' ok, nismo jos ni krenuli...''  >:(  ???

 

Nadam se da covek nije ozbiljnije povredjen.....eto :(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Hitna, cemu to sluzi, a uz to i ne radi!

Voleo bih da se sami nadju u slicnoj situaciji, bezdusni skotovi!

 

Svaka cast kolega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

strasno kako se desavaju nesrece u trenutku...a jos i prvi maj pa svi pijani...za hitnu nemam reci..."jos nismo ni krenuli" jos tako mrtvla ladna, ne kapiram kako mogu tako da rade.

nadam se da ce coveku biti dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Momče, svaka ti čast. Ovo je za primer kako se postupa u takvim situacijama. Živ bio i sve najbolje.

 

Za hitnu pomoć imam rešenje. Zove se beli fosfor. Pospeš i čekaš da izgori. Smrdi ali je do jaja za takve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

kada zoves hitnu uvek reci da je nesreca sa vis epovredjenih, poginulih, lancani sudar, katastrofa itd...

pametno!

 

sreca je nemeriva kako je ostao ziv, strasno je sto je u pitanju ozenjen covek, kako se tek tinejdzeri ponasaju....a da je udario bez opreme, glavom u bankinu, pri brzini od 90kmh nista od njega ne bi ostalo, to mi ne stima...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Pao je prilikom kocenja! Trag kocenja je bio nekih 15-20 metara pored puta...a nije se zakucao o bankinu, vec je najverovatnie nakon pada nekoliko metara  klizao pored puta i zaustavio se na bankini u koju je udario celom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Često se vozim Đerdapskom magistralom, ako ste primetili taj kraj je jako slabo naseljen a i saobraćaj je dosta niskog intenziteta. Prema tome i hitnih pomoci ima manje u tom delu Srbije, verovatno imaju i manje vozila, radio stanica, radnika.

 

Ne bih da branim službu hitnu pomoći, ali ovo što piše scuba je čisto lupetanje, pa nisu ti ljudi koji to rade sami smislili da neće da dođu na mesto neserće. Shvatite, nije Srbija samo Beograd, gde vozila hitne pomoći ima na desetine, i gde u svakom delu grada dobacuje radio stanica.

 

Momče, svaka ti čast. Ovo je za primer kako se postupa u takvim situacijama. Živ bio i sve najbolje.

 

Za hitnu pomoć imam rešenje. Zove se beli fosfor. Pospeš i čekaš da izgori. Smrdi ali je do jaja za takve.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

Bravo!!

Svaka cast tebi i devojci!!

 

da li, mozda, neko od vas dvoje ima dodirnih tacaka sa medicinom?

Pitam to iz razloga sto ste se poneli ,i drzali do kraja, jako smireno i veoma organizovano u stresnoj situaciji...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Bravo!!

Svaka cast tebi i devojci!!

 

da li, mozda, neko od vas dvoje ima dodirnih tacaka sa medicinom?

Pitam to iz razloga sto ste se poneli ,i drzali do kraja, jako smireno i veoma organizovano u stresnoj situaciji...

 

 

Ne, nemamo nikakve veze sa medicinom, kao ni slicnih iskustava u zivotu... reagovali smo instinktivno

Jos jednom, hvala na podrsci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Zeljko svaka ti chast. Inache po untrushnjosti mnogo je veci procenat ljudi koji voze bez opreme. Sad kada sam bio u Kraljevu samo likovi na "velikim" motorima imaju kacige i to ne svi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Sve su ti vec rekli ostali, ali moram i ja: SVAKA CAST!

 

Pozrtvovanost i prisebnost za respekt. Nadam se da razumes da ste ti i devojka presudno pomogli tom nesrecniku.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja