Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Novola kada se provozas do Šida imas stelovanje CO (pilot dizne) gratis uz jedan uslov, da se srafcici na grani (krivini) mogu odvrnuti pa prikljucimo na aparat, za nas nagluve. :D

Boris ima Marka pusti njih. :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nikako da stignem napisati sta
Ja pustim da se zagreje motor, potom zavrnem jednu diznu i vidi se da taj cilindar vise ne radi. Zatim drugu i ako se ugasi to mi daje znak da nigdje sa strane ne dolazi visak goriva. Zatim okrenem jednu 2 kruga, upalim, pa drugu. Onda dostelujem jos na uho na najljepsi rad.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Evo ja malopre skinuo filter goriva i stavio nova providna (ali čvrsta, deblja) creva, i radi bolje nego sa filterom, majku joj. Ostaje ovako do daljnjeg.

 

S druge strane, jel moguće da levi cilindar radi lepo ujednačeno, u ritmu, a desni da ne radi u harmoniji sa njim?

Kad se radi sinhronizacija karburatora, jel to utiče na mirnoću rada motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

A da ja okacim ovde jedan manual o servisiranju karburatora za XTZ. Jes da je na italijanskom, ali je u wordu i moze se prevesti. Da stavimo tacku na famu o karburator prici. Ko se ne snadje, pravac servis kod majstora.

Za KEDO, treba bar 4,1  do 4,5 kruga. Dizne su drugacije, iglica je drugacija. Ako ih kombinujes onda tek treba dobro uvo ili vakumetar. Mozes i na list papira da ih sinhronizujes, ali to su sve matori delovi. npr dovoljno je da vuce fals vazduh na jednu od onih cevcica na prirubnici karba (gde inace kacis crevo za pumpu) i da brlja. Skupio sam dokumentaciju sa neta o tenerama, cekajuci nasu drzavu da se dogovori sama sa sobom oko pravilnika o reg motora. Red je da podelim, bar da se vozimo ovo leto ;)

carburatore_xtz_750.pdf

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

I evo za KEDO kit , uput. Slika, deo i koraci. Ovo sam nasao tek kad sam sredio svoj motor. Sati i sati surfa i pretrazivanja , znao sam da je neko slikao postupak i nasao :D

Nadam se da ce pomoci.

montaggio_kit_kedo_seconda_parte.pdf montaggio_kit_kedo_prima_parte.pdf

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Manje vise sve sam odradio kako treba na karbu jedino jos 3 stvari bi sredio.
Prvo ovaj djelic na iglici ja nemam ali se to caskom da napraviti. Ne znam jel dolazi fabricki, pa je neko pogubio ili nisu ni bili?
Onda skidanje filtera pod obavezno da vidim kako se ponasa i vidim na ovim slikama cijevi od kanalizacije koje vode u kuciste filtera za vazduh. Moje gime koje su na kucistu su se pokupile i jedna jedva hvata, pa mozda i tu dolazi do malo oscilacija u radu. Moracu i ja to da odradim.a33dfc7ccae083cb58ef7f795d59e564.jpge5115473f8e410b8616ba0e7b989adce.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Bigor dolazi fabricki, sluzi da iglica stoji ravno kada je pritiska opruga, izvuces siber i pritisni oprugu pa ces videti, sa tom podloskom stoji ravno pa manje haba emulzionu tubu, ali ti to caskom istokaris. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@Bigor, e to sam i ja mislio. Cevi od kanalizacije, ali sad vec zaboravio mere. Kod nas nisam nasao cev tih dimenzija ( da je od vodovoda), pa sam ostrugao metalne caure. Koje nailaze na karb pasent i gore na box. Pa sam se patio da kuvam gumene delove u  posebnom ulju( neki hemijski postupak gde vracas gumu u prvobitno stanje) I to nije bas kako kazu, mnogo posla rezultati osrednji.

Na kraju sacekam popust kod holandjana i narucim nove gume. Rekao sam ranije, preko 200e sam dao na delove za karburatore i to je onda restaurirano i skoro kao novo. Nema tu racunice, to se slazem. Cist inat da sredim motor i da ga na rasturim ponovo u gajbice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

400 strana u temi, nije lose. Lose je sto se najmanje pisalo o druzenju :neznam: Mnogo vise bi mogli ispricati nego ovako iskuckati da se malo vise vozimo :moto3:

@bdada pretpostavio sam da je to u pitanju, na nekim videima sam gledao da su postojecu plastiku narezali s jedne strane ali sam mislio da su to radili kako bi spustili iglicu. Kada iduci put bidem rastavljao karb pravim tu podlosku obavezno.

@Gvozden Cini mi se da su otvori 60mm, mjerio sam jer sam imao ideju da uzmem KN filter, e sad se ne razumijem u te kanalizacione cijevi puno ali vjerujem da je isti standard kod nas i u Italiji. Razmisljao sam i o tim metalnim da pravim ali bi one morale imati nekakav konus ili utor za o ring na dijelu koji ide na karb kako ne bi primao fals vazduh. Cini mi se da ih je nekopravio ovde na forumu ali je na nu samo rasjekao caure i dotegao selnama, ne znam koliko to dihtuje, mada naizgled dobro je odradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
20 minutes ago, Bigor said:

400 strana u temi, nije lose. Lose je sto se najmanje pisalo o druzenju :neznam: Mnogo vise bi mogli ispricati nego ovako iskuckati da se malo vise vozimo :moto3:

@bdada pretpostavio sam da je to u pitanju, na nekim videima sam gledao da su postojecu plastiku narezali s jedne strane ali sam mislio da su to radili kako bi spustili iglicu. Kada iduci put bidem rastavljao karb pravim tu podlosku obavezno.

@Gvozden Cini mi se da su otvori 60mm, mjerio sam jer sam imao ideju da uzmem KN filter, e sad se ne razumijem u te kanalizacione cijevi puno ali vjerujem da je isti standard kod nas i u Italiji. Razmisljao sam i o tim metalnim da pravim ali bi one morale imati nekakav konus ili utor za o ring na dijelu koji ide na karb kako ne bi primao fals vazduh. Cini mi se da ih je nekopravio ovde na forumu ali je na nu samo rasjekao caure i dotegao selnama, ne znam koliko to dihtuje, mada naizgled dobro je odradjeno.

Sta je 400 strana za ST :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovo sam nasao na nekom TDM forumu (isti karbovi jedino airbox drugaciji), napravljeno od silicijumskog creva, mozda pomogne

 

Screenshot_20200629-094841.thumb.png.d21af596e5f895516dbc44a1b413bb61.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
44 minutes ago, montenegrovision365.com said:

Donio poštar neki dan.

Ovo se zove vrhunska investicija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Auhh,gdje se moze ovo nabaviti i koja je cijena?

 

 

Heavy Duties, rumunija, odi na Homepage i pošalji upit na e-mail, da znaš hoćeli ti poslati u Montenegro.

 

Košta meščini 79€ plus dostava.

 

 

Poslato priko Ténéré

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Te gumene prirubnice sam kupovao u yamaha online shop u Njemačkoj.
Ima ih i kedo de
One se jako skupe od starosti, okrate se oko 1cm i nemoguće ih je namontirati.

Onu pločicu ispod igle sam nabavio kod kolege Austrijanca na njemačkom tenere forumu.

Kod sređivanja karburatora jako lako se priskoči zamjena igle i tube kroz koju ona prolazi, jerbo se sa vremenom potroše i postaju ovalne što se pokaže velikom potrošnjom.
Životni vijek im je oko 30 tisuća km.

Karburatore treba revidirati samo sa oriđiđi mikuni dijelovima.
Totalna revizija kod topham de dođe oko 300-350€, što zvuči puno, ali nije. Skuplje dođe krpljenja kojekakvim dijelovima sumnjive kvalitete i preciznosti.

Imam na lageru karbove koje želim poslat na reviziju, trenutno ne mogu u Njemačku zbog glupih covid mjera.



Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 minutes ago, Bigor said:

Samo mijenjaj i pokazi nam sliku starih kada ih skines

Hocu naravno i mene zanima nzm ni koliko je sa njima predjeno....:/ Bitno je da ove nove budu odgovarale,mislim na ove moje stare sve je u redu samo kad sam ga kupio nzm koliko je predhodnik vozio a i ja sam presao sa njima nekih 3000km 

 

 

Promenio član montenegrovision365.com
I remember photos :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja