Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Senior nije imao masinu od E 90 vec je imao 50 ccm hromirani cilindar koji lici na cilindar od E90 ali je manji i isao je kao zver...vozio se na trkama u to vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ko je rekao da fabricki ima 90ccm,znao sam napamet i mere seniorovih kanala  :D,i nije hromiran,nego je nikasil-om presvucen...  Rekao sam da je na tom sa slika masina od e90,a njegova fabricka(koju ima) je skinuta i stavljena na neki tomos za trke,znam vlasnika sa nekih foruma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

ma da,ubacio sam i njega jel mi je bio blizu,nisam obracao paznju..

 

sigurno dobro cupa ta ctx masina  ;D

cupa ko besna ja hocu glavu da hromiram na mom  xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ajde ljudi dajte jos koju sliku znam da nas ima dosta koji imaju tomose na ovom forumu da se malo i mi pohvalimo sa nasim ljutim masinama ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

e ljudi nasao sam coveka na forumu brka covek ima kalupe za bocne od ctxa car uzo sam tu levu sto mi falila mz amortizere pokusavam da sredim uzo kontakt bravu xD tako da ce fullisha da bude cim ga sklopim idu slike  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

eeeee...kad se samo setim osamdesetih i mog crnog APeNa...pet brzina,klip 42,masina od petnaje,karb sa strane,rezona,vile od petnaje i tockovi...a kako je samo isao na zadnji...imam negde sliku.Kad nadjem-stavljam. Moj prvi motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Nemam sliku kako je ovo izgledalo kad sam ga kupio  ::) Moj dobar drugar je spakovao masinu, sa standardnim klipom je isao 75km. Ja sam odradio sve ostalo ...

post-7572-12879065616012_thumb.jpg

post-7572-12879065616542_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Imam jedno pitanje za tomos sektu  :). Kakav je to L klip i koja je razlika u odnosu na obican ako je ima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

L klip je laksi mislim da ima veze u karikama jedna je deblja druga tanja mislim da je to u pitanju sve u svemu laksi je.

Primer klip 39l je bolji od obicnog 42. Motor ide brze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Klip sa L karikom ima kariki na samom celu klipa tj. na vrhu i zato ide bolje od obicnog jer ima vecu kompresiju....a ovaj klasicni ima nize karike pa je logicno da ima i manju kompresiju.....nije stvar u tezini nego u kompresiji a ko svaki klip mozes da olaksas tako sto mi struzes unutrasnje meso i bice laksi i samim tim ces dobiti nesto obrtaja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Klip sa L karikom ima kariki na samom celu klipa tj. na vrhu i zato ide bolje od obicnog jer ima vecu kompresiju....a ovaj klasicni ima nize karike pa je logicno da ima i manju kompresiju.....nije stvar u tezini nego u kompresiji a ko svaki klip mozes da olaksas tako sto mi struzes unutrasnje meso i bice laksi i samim tim ces dobiti nesto obrtaja....

 

A da li ima i fabrickih modela koji idu sa tim L klipom? Taj L klip ima li neke nedostatke u odnosu na obican?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Nisam siguran mislim da nema to obicno rade ljudi u preradi u budzenju.

Takodje nisam siguran al mislim da to mozda ima uticaja na radilicu kao i svako busenje i bilo koja prarada na cilindru povecava se opterecenje.

Jedino sto znam i sto sam naucio gledajuci mog napacenog druga jeste ili uzimi sve oreginal ili kad budzis buzi do kraja a ne sam oveci cilindar ili karb (i tad je pitanje kako ce da ispaden ako nije sve dobro namesteno).

A sto tebe zanima jel mislis da na svog princa namestis tako nesto?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Klip sa L karikom ima kariki na samom celu klipa tj. na vrhu i zato ide bolje od obicnog jer ima vecu kompresiju....a ovaj klasicni ima nize karike pa je logicno da ima i manju kompresiju.....nije stvar u tezini nego u kompresiji a ko svaki klip mozes da olaksas tako sto mi struzes unutrasnje meso i bice laksi i samim tim ces dobiti nesto obrtaja....

 

A da li ima i fabrickih modela koji idu sa tim L klipom? Taj L klip ima li neke nedostatke u odnosu na obican?

 

Pa petnaja ili BT 50 imaju L kariku.......nema nikakve nedostatke samo ide bolje....pravila ih je Austrijska firma Elko tako su ih i zvali Elko klip a u stvari naziv je klip sa L karikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Znaci ja bi mogo da stavim u mog atx-a i da mu ne bude nista sa radilicom?

Ako je tako mozda i namestim l klip ako nije preskup :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa naravno da bi mogao kako nisi znao za L klip??? najbolje ide 39 L  ne moze da bude skup ja sam pre 5..6 godina stavljao u neku zoljicu i mislim da sam platio L klip 6 e......neki Madjarski.....i malo spustis glavu na........mada tebi je najbolje da stavis petnajin cilindar, glavu i karburator to ide 90km/h jos 39 klip mozda i 95...malo li je?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

ee kamo srece da maj sad ide toliko jedva 60 i nesto pun gas nego ako sad ode jedrilica ima da padne neka 125-tica

A za te prerade ako bi radio stavio bi komplet t-15 agregat i da ne mislim sta ce da rikne.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa nema nikakve razlike u agregatu osim glave cilinda i karburatora izmedju APN i T15....da piksna na radilici je kod APN 10mm a na T15 12mm....dobro i dekla je drugacija...ali radilica je ista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

druze sta ti je problem rasturiti masinu i staviti novu klipanjcu i lezajeve,to bar za tomos nije tako skupo a kad ga razbusis ide mnogo bolje  ;D

 

ako kupis elko klip kupi za 0.5 veci nego sto sad imas i odnesi kod strugara klip i cilindar da ti cilindar izbusi po klipu.Ja sam 40L klip platio 1300 dinara,ima i za jeftinije i za vise,sve zavisi gde nadjes ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam se navozao sa ovim klipovima od 400-500din,nikad nije ni jedna pravio probleme,samo redovno menjanje karika 180din obe. 

 

 

@RadicM  Ako imas radilicu sa 10 bolcnom,kupis mesinganu cauru za 12mm bolcnu,i klip sa L karikom,kraci je i dobices dosta na snazi,nista drugo ne diraj,apen je zakon.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ja ne bi bas da se upustam u neka budzenja i prepravka da imam jos jedan motor u steku pa ajd da se igram a ovako ne bi da mi rikne nege 100km daleko od kuce pa da sednem i placem pored njega.

A ovo kazem posto nameravam da se naputujem za sezonu.Inace moj prosek na raspustu je oko +100km dnevno.

Kao sto rekoh najbolje bi bilo da imam jos jedan agregat pa kad jedan crkne druiu stavim i vozim se a onaj popravljam ovako ne bi da razmisljam ionako sam kratak sa prama trenutno.

Inace sad mozda nabavim nesto vece 125ccm ako ode jedrilica.

A za L klip sam cuo nego sam mislio da pravi pritisak na radilicu.

Inace moj je vec busen na 39.5 tako da ima snage i brzine nego nesto zeza u poslednje vreme mozda paljenje.

Sad opet jedan problem imam elektronosko paljenje i ne znam kako se to namesta.

Ostalo je ok inace uz brdo ide u trecoj sa tendencijom ka cetvrtoj al ranije je sio bolje.

Ili je problem sto mu ne odvrcem gas do kraja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja