Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB400N: Renoviranje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

joj znam, polako, jedno po jedno. Meni se chak zadnji deo svidja, smao grane su katastrofa. Ne vidi se var na mestu gde se spajaju grane, ko da ga je vario levom rukom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ne ogoreva mu auspuh toliko dugo taj proces je odavno zavrsen i sad karika leze jer ipak je to stari cilindar.........sad me sigurno mnogo bolje kapiras o cemu sam ti pisao kad si poceo da radis..........sve je to sad dobro malo ce da troskari ulje a onda ce to da se smanji uglavnom samo ti teraj i uzivaj a baci ponekad oko na ulje pa vidi sta ce da potrosi na 1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ma ne cimam se mnogo oko toga shto dimi. Ako mu se dimi, nek dimi :) Evo danas sam ga upalio u garazi i isterao. Za to vreme je uspeo da nagruva garazu dobro, ali sve smrdi na sagorevanje, bez ulja. Shto bi trebalo da je ok.  Shtelovanje karburatora mu ne gine, samo josh da se nachitam na netu oko toga shta da mu radim oko karbova :)

Na klipu od shibera postoje 3 rupice kroz koje vuche i pravi vakum u gornjim komorama (nema membranu nego klipove). Dve od tri rupice su zapushene nekom plastikom (deluje kao da je neko zapushavao, a ne da je fabrichki). To me dosta buni. Moracu da rasturim ortakov karb da proverim. I treba da vidim potroshnju. Sipao sam pun, preshao oko 30km i vidi se da fali chorbe, ali ne mogu da ocenim koliko. Bio je preko grbe, sada je gornji deo grbe na suvom.... Mozda 1.5l, shto bi bilo ok onda... 5l/100km bi me uchinilo vrlo srecnim :P

 

Inache upravo malopre sam ofarbao i agregat. Nashao sam neku boju, trpi 350 stepeni, i neshto je izmedju mat i sjajne. Prvo sam bio skeptichan, medjutim vrlo sam zadovoljan kako izgleda. Josh malo sutra da provozam da se zagreje lepo i zapeche boju (zaboravio da uzmem fen od burazera...).

Boja je neka italijanska Happy Color..tako neshto. Sutra cu da vidim da slikam na dnevnom svetlu pa cu da stavim. Inache, vecheras sam ko dete, motor sada izgleda ko nov. Kada sam seo i sve onako sija, motor izgleda kao da je tek izashao ispod chekica... nadam se samo da ce da potraje :F

 

Poz do sutra, pa stavljam slike, nadam se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo konachno i finalne verzije. Ostao je josh izduv da se sredi, ali otom-potom. Ima i drugih stvari u zivotu na koje treba obratiti paznju.

Aj pishite josh na shta obratiti paznju pri shtelovanju karbova. Koliko ja znam, ide shtelovanje nivoa (vec uradio ranije), balansiranje vakuuma, i na kraju podeshavanje smeshe za ler gas. ako neko ima shtogod da doda, samo izvolte :)

 

Sledi par fotografija kako to sve sada izgleda.

 

DSC_0478.jpg

 

DSC_0486.jpg

 

DSC_0492.jpg

 

DSC_0493.jpg

 

DSC_0495.jpg

 

DSC_0498.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Lepo si si ovo ofarbao mada su moja iskustva farbanja losa.....farbao sam i sa onim sprejem kao kvalitetnim za +800 C ako se nevaram sto ga reklamiraju za farbanje auspuha i to lepo izgleda ali jako kratko......brzo ce oskrnavi i probije ga rdja na auspuhu a masina se guli jbg. na kraju krajeva boja i nije toliko bitna bitno je da masina lepo radi.......mene licno taj perfekcionizam po pitanju boje nikada nije posebno zanimao.....nemam ja nista protiv sto je moj enduro izgreban u mnogim borbama i padovima............nepada mi na pamet da ga farbam zapravo i mislim da enduro motocikl treba da ima takve rane....bitno je da njemu masina peva i da su kocnice i gume dobre...a za farbu mi se jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo konachno i finalne verzije. Ostao je josh izduv da se sredi, ali otom-potom. Ima i drugih stvari u zivotu na koje treba obratiti paznju.

Aj pishite josh na shta obratiti paznju pri shtelovanju karbova. Koliko ja znam, ide shtelovanje nivoa (vec uradio ranije), balansiranje vakuuma, i na kraju podeshavanje smeshe za ler gas. ako neko ima shtogod da doda, samo izvolte :)

 

Sledi par fotografija kako to sve sada izgleda.

 

Trebao si bar ispolirati dijelove koji su ostali sivi-aluminijum. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ljudi, josh malo da se posavetujem.

Dakle, od sredjivanja sam preshao oko 350km. Danas sam dosuo oko 300g ulja, otprilike. MOtor kada se upali ne dimi ili dimi jako malo zbog sauha, i dok je hladan ne dimi, medjutim chim pochne zustrija voznja, chekanje na semaforu itd, valjda se zagreje vishe i krene da chadi ko lud :S

Nije da mi toliko smeta, nego me nekako sramota kad pochne toliko da dimi bre...

 

Shta preporuchujete, osim novog motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..trebalo bi ishonovati cilindre i staviti prave karike,a postoji mogucnost da je neki semering ventila ostecen prilikom montaze :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

ma stavio nove gumice ventila  :S

Shta znam, jedino mi pada na pamet da stavim stare karike. Sa njima je dimio kad se upali a posle ni d od dima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

ma stavio nove gumice ventila  :S

Shta znam, jedino mi pada na pamet da stavim stare karike. Sa njima je dimio kad se upali a posle ni d od dima...

 

Koje si ulje sipao u motor. ??? U tvoj motor ide mineralno ulje SAE 10-40, ako si sipao polusintetiku ili sintetiku 15-50 moguce da trosi ulje-dimi radi toga. ;) E sad, je li taj dim iz motora crn, plav ili bijel. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

ma crno plav. 15-40 mineralno sam sipao. neko bezveze jeftino ulje. modricha neka.. ali ispunjava API standard.

Posto sam pratio ovu Temu, vec sam ti rekao da bez predjenih 1000 - 1500 km karike ne mogu leci, pogotovo u stare cilindre.Malo strpljenja, ne diraj sada nista do 1500 predjenih kilometara,ako i tada bude potrosnja ulja velika onda ti valja sve nanovo,tj. skini cilindre i ako nisu osteceni uzmi karike I specijale pa ih malo pokrati i napasuj u cilindar. ;) Bice sigurno bolje. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Aj poslushacu te. I ja sve racunam na to, ali mi opet malo mnogo da toliko trosi. Inahce potroshnja benzina je po danashnjem merenju opala. e mogu tachno da odredim koliko je zbog razlike koliko je sepano prvi put a koliko sad. Takodje, stavio sam gumu veceg profila pa onda i predjeni put malo laze (ja mislim za oko 10% kako sa mracunao po obimu) ali se krece u intervalu od 4,7-5,5 l/100km. od toga sam imao oko 30km opushtene voznje po avalskom putu, 15-ak km takoreci offroada (znachi 2-3 brzina u visokim obrtajima po makdamu i kroz shumu), 15ak km zustrije voznje po avalskom,  oko 30 po autoputu, i ostalo lokal, grad, do prodavnice... (ukupno oko 170km oko 8,5l potroshio. Stalo je 9,5 ali je lik nagruvao do chepa bash... a nije toliko bilo na proshlom sipanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nisam sad listao temu da se potsetim da li si honovao cilindre, no ni nema veze samo udri po gasu i kontrolisi ulje, nista mu nece biti a malo si kilometara presao da bi legle karike....slobodno ga vatri i mora da smanji dimove........nema sta drugo, znaci opusteno i po gasu..)))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Nisam honovao cilindre. U svakom sluchaju hvala na podrshci :) To i radim, nego mi se devojka buni jer je ona bliza auspuhu pa se malo usmrdi haha ! :P

Pre neki dan je imao i malo offroad-a.. kameni put, zemlja, shuma, oko Avale poprechnim putevima, chisto da nasluti shta ga cheka. A jurio sam dvojicu na dominatoru i xl600, tako da mozete misliti kako mu je bilo. I mogu reci da se super ponasha i po takvom terenu, iako je ipak pravljen za asfalt, a i gume ima za isti.

Poteze lepo, josh od 2000rpm... Kao shto sam vec napisao, stalno trazim 6-tu i 7-mu brzinu :P A petostepeni menjach moze da bude uzrok malo vece potroshnje na autoputu...

Stavicu neki video ovih dana, malo da demonstriram slikom i zvukom. Taman da vidite i dim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sipaj ti neko malo bolje ulje,i proveri da ti ne kaplju kaburatori,kada ima viska benzina u hilznama povuce i malko ulja sa sobom.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Primljeno k'znanju. Da obratim paznju na crevca za luftiranje dal su mokra, jel ?

ne nego kad odstoji motor vidi nivo goriva u karburatorima... :)

imas dole sraf za ispustanje taloga,tu dole na taj saraf  :) imas i jednu sisicu,cevkicu ispust kako hoces,tu nakacis providno crevce,dignes pored karba u vis i vidis /sistem spojenih sudova/ de se nalazi nivo,nikako nesme da predje mesto gde se lonce spaja sa telom karba... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

A to ne. Bash naprtov, ispari gorivo pa nema dovoljno u lonchicima. Kad odvrnem slavinu on puni, puni puni... Pisao sam ti na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja