Jump to content

Moto Zajednica

Zandari moto-presretaci

Recommended Posts

Guest farbach

pandurska posla, vozice, u civilu da ih ne prepoznamo, Benelli

Jedini benelli u gradu je njihov.

Kao super obuceni trenirani americki spijun u Bosni. Zna lokalne obicaje, govori bez akcenta, zna sve igrace svih timova, jedino sto je crnac

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

a i ne kontam to sto je kao u civilu a opet ima rotaciju. A druga stvar zasto ja njemu da stanem kad je on u civilu,kako ja da znam da je on pandur a ne neki lik kome treba para pa se nasao pametan da glumi pandura?(kupim nekog tdm ili nesto slicno,ofarbam ga u sivo zeleno i samo cepam po dzepu  ljude ;D) I ko ce bre sve da popravlja te motore kad ih ovi raskantaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moguce da nece ni traziti da stanes. Dovoljno je da te snimi kamerom, a njihovo odeljenje za slanje prijava ce zavrsiti ostalo. Ne znam sta ce raditi sa vozacima koji nemaju tablice, moguce da ce pokusati da ga prate. Isto tako verujem da ce vozaci na ovim motociklima biti prilicno iznad proseka vozaca u MUP-u.

 

Bice interesantno pratiti razvoj dogadjaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Moguce da nece ni traziti da stanes. Dovoljno je da te snimi kamerom, a njihovo odeljenje za slanje prijava ce zavrsiti ostalo. Ne znam sta ce raditi sa vozacima koji nemaju tablice, moguce da ce pokusati da ga prate. Isto tako verujem da ce vozaci na ovim motociklima biti prilicno iznad proseka vozaca u MUP-u.

 

Bice interesantno pratiti razvoj dogadjaja.

to snimanje je tek glupo,nece njima bezati neko kome se lepo vidi tablica i sve je na mestu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

Nemojte tako ljudi ovo je ozbiljna pravna drzava u kojoj vlada red i zakon ,treba sto vise novca ulagati u policiju ,prepuni smo para a jedini problem je ako neko zadnjaci motor ili nije produzio registraciju ,svaka cast ,pa jos i skrivena kamera ovako nesto nemaju i neke zapadne zemlje ali mi smo u mnogim stvarima ispred pa tako i u tome kao i u cenama benzina ,hrane,garderobe ,registracije ,,,bravo samo napred  :-\

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Naravno ;D

 

Jedva cekam da rashoduju ove Benelije, motor koji je kao umetnicko delo. Samo jos da imam vezu i da to bude u sledecih 20 godina, dokjos mogu da ga vozim ;D.

 

Mada, svakog cuda za tri dana. Ajde, Suzane ce jos i da odrzavaju, ima i delova, ali, Beneliji su egzotika, skupi i tesko "nalazljivi" delovi. A i koliko znam, ovde ni jedan majstor nije detaljno upoznat sa njima. Sve u svemu, Beneliji su cudan izbor /kad ne smem da napisem da mislim da je neko drpio pare da bi ih uvalio policiji, posto bi to bila politcka tema/. A i upadljivij/prepoznatljivijii su nego neki R1, CBRRRR, Nindza.

 

NEKO SE LEPO UGRADIO !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Naravno ;D

Jedva cekam da rashoduju ove Benelije, motor koji je kao umetnicko delo. Samo jos da imam vezu i da to bude u sledecih 20 godina, dokjos mogu da ga vozim ;D.

Mada, svakog cuda za tri dana. Ajde, Suzane ce jos i da odrzavaju, ima i delova, ali, Beneliji su egzotika, skupi i tesko "nalazljivi" delovi. A i koliko znam, ovde ni jedan majstor nije detaljno upoznat sa njima. Sve u svemu, Beneliji su cudan izbor /kad ne smem da napisem da mislim da je neko drpio pare da bi ih uvalio policiji, posto bi to bila politcka tema/. A i upadljivij/prepoznatljivijii su nego neki R1, CBRRRR, Nindza.

NEKO SE LEPO UGRADIO !!!!

 

Pa to su u pitanju novopeceni demokratski Srpski BizMismeni. ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

dal se neko ugradio... sto je najgore ne mora da znaci... jel nabavka ovakvih motora nemož da prodje kao nabavka spajalica nego mora da prodje javne nabavke... e sad kod javnih nabavki od ponudjaca se trazi tipa motocikl takvih i takvih osobina (ali takvih da nijedna marka nije favorizovana) ionda se gleda ona opcija koja je ekonomski najisplativija... ukratko drž da nabijem... tako da se lako može desiti da je izbor benelija totalno nenamesten, jednostavno je neko uboo odgovarajucu cenu i nivo usluga... mada ovo je ipak Srbija...  meni je licno bilo lepo da vidim marsovce na BMWima (makar nesto da je dobro izabrano)...

 

da ne duzim teo sam samo da navedem primer od letos iz Montenegra... kolima bio na moru i primetim policajca na skuteru koji je pored puta zaustavio lika sa prikolicom bey tablica i signalizacije... ne prodje par minuta na duploj punoj celu kolonu pretece neki BMW... i sad razmisljam se ja... eto ja se cimam dal idem 3-8km iznad ogranicenja a likovi koji nisko prolecu nista... kad taman sto sam to pomislio vidim rotaciju u retroviyoru i policijski skuter koji prodje pored... posto je negde kolona usporila, posle jedno kilometar i po vidim taj policajac odvoji bash taj BMW i krenuo da pise racun... mogu vam reci da mi je bilo milo da vidim da je navatan neko ko je zaista rizicno vozio (da se izrazim kao moj drugar "ne bi mu ja vozačku uzeo nego bi uzeo  i lekarsku knjižicu")...

 

veci prisustvo policije na motorima moze da smanji "nicim izazvana i nenajavljena polukružna"  od kojih najvise motorista strada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

dal se neko ugradio... sto je najgore ne mora da znaci... jel nabavka ovakvih motora nemož da prodje kao nabavka spajalica nego mora da prodje javne nabavke... e sad kod javnih nabavki od ponudjaca se trazi tipa motocikl takvih i takvih osobina (ali takvih da nijedna marka nije favorizovana) ionda se gleda ona opcija koja je ekonomski najisplativija... ukratko drž da nabijem... tako da se lako može desiti da je izbor benelija totalno nenamesten, jednostavno je neko uboo odgovarajucu cenu i nivo usluga... mada ovo je ipak Srbija...  meni je licno bilo lepo da vidim marsovce na BMWima (makar nesto da je dobro izabrano)...

Bez zelje da  Off-ujem Temu nabavke motocikala Benelli putem Javne nabavke,ali to ide malo drugacije od onoga sto znaju "obicni smrtnici".Npr.Ministru UP RS dodje prodavac i kaze: Imas 10% od ukupno kupljene robe-motocikala,a da bi prosli Benelli-ji jer se ne smije u Javnoj nabavci Napisati proizvodjac ni tip proizvoda,vec karakteristike.Pa onda ide:Zapremina motora,snaga motora,broj cilindara, oblik rama,dimenzija guma,boja itd.itd.(daju se svi releavntni teh. podatci Benelija 1130) i do cega se na kraju dodje. ??? Da se na stolu ministra uz ostale nadje ponuda Benellija koja jedina zadovoljava kriterijume iz Javne nabavke(iako je osnovni kriterijum najniza cijen, moze se ici i sistemom bodovanja, pa cijena ne igra ulogu). ;)Posao SKLOPLJEN,svi zadovoljni. ;D ;D ;D Pa i oni koji ce cekati prve rashodovane Benelli-je da kupe od Policije. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

;D ;D ;D zato sam i napisao "mada ovo je ipak Srbija..."  ;D ;D ;D

 

verovatno je bilo na kraju da se motor zove na slovo B al da nije nemac i da ima italijanski dizajn...

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

auuu branko,ma dal je moguce da se to tako radi... :D :D

p.s.jel si raspolozen za gostovanje u insajderu ;D

izv za o...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

      Pojedine strukture i dalje ne kapiraju poentu (slučajno ili namerno). Dakle, na otvorenom putu te sigurno neće juriti ni Strom ni Zenelli, već će lagano na semaforu da te ''opkoli'' i izuje iz patika ako nemaš tablice i slično. Regulisanje celokupnog saobraćaja je poenta cele ove akcije i nabavke, a ne isključivo jurcanje za nekim. I u uslovima gradske gužve (BG,NS, KG, NI) jedan prosečan srpski R nema šta da traži u duelu sa R1150RT-om, šta god on mislio o sebi, al' živi bili pa nikad ne probali! U Melburnu postoji neki pandurski Lambo, koji ''dohvati'' Hayabusu na otvorenom, znači i nad popom ima pop. Poslednje što će da urade je jurcanje. Dodju na 3 skupa, popišu i potovare divljake i nema jurnjave, nema pogibije. Sve se može kad se hoće  ;) Ako se hoće, naravno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

auuu branko,ma dal je moguce da se to tako radi... :D :D

p.s.jel si raspolozen za gostovanje u insajderu ;D

izv za o...

 

Ma ne, ja to samo na BJB sa sigurne razdaljine. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Pojedine strukture i dalje ne kapiraju poentu (slučajno ili namerno). Dakle, na otvorenom putu te sigurno neće juriti ni Strom ni Zenelli, već će lagano na semaforu da te ''opkoli'' i izuje iz patika ako nemaš tablice i slično

a za ovo im treba benelli ili strom???

pa najbolje onda 2 kineska skutera,niko ziv ih nece prepoznati...a i ustedece se,od nasih para

naravno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

dal se neko ugradio... sto je najgore ne mora da znaci... jel nabavka ovakvih motora nemož da prodje kao nabavka spajalica nego mora da prodje javne nabavke... e sad kod javnih nabavki od ponudjaca se trazi tipa motocikl takvih i takvih osobina (ali takvih da nijedna marka nije favorizovana) ionda se gleda ona opcija koja je ekonomski najisplativija... ukratko drž da nabijem... tako da se lako može desiti da je izbor benelija totalno nenamesten, jednostavno je neko uboo odgovarajucu cenu i nivo usluga... mada ovo je ipak Srbija...  meni je licno bilo lepo da vidim marsovce na BMWima (makar nesto da je dobro izabrano)...

Bez zelje da  Off-ujem Temu nabavke motocikala Benelli putem Javne nabavke,ali to ide malo drugacije od onoga sto znaju "obicni smrtnici".Npr.Ministru UP RS dodje prodavac i kaze: Imas 10% od ukupno kupljene robe-motocikala,a da bi prosli Benelli-ji jer se ne smije u Javnoj nabavci Napisati proizvodjac ni tip proizvoda,vec karakteristike.Pa onda ide:Zapremina motora,snaga motora,broj cilindara, oblik rama,dimenzija guma,boja itd.itd.(daju se svi releavntni teh. podatci Benelija 1130) i do cega se na kraju dodje. ??? Da se na stolu ministra uz ostale nadje ponuda Benellija koja jedina zadovoljava kriterijume iz Javne nabavke(iako je osnovni kriterijum najniza cijen, moze se ici i sistemom bodovanja, pa cijena ne igra ulogu). ;)Posao SKLOPLJEN,svi zadovoljni. ;D ;D ;D Pa i oni koji ce cekati prve rashodovane Benelli-je da kupe od Policije. ;D

  Vidis da znas. I ti si evropski orjentisan !! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

pandurska posla, vozice, u civilu da ih ne prepoznamo, Benelli

Jedini benelli u gradu je njihov.

Kao super obuceni trenirani americki spijun u Bosni. Zna lokalne obicaje, govori bez akcenta, zna sve igrace svih timova, jedino sto je crnac

Benalli :D

Podseti me to na jednu davnu gitarijadu u Zajecaru, opali gadan pljusak u sred gitarijade, a ono vidis do malo pre oni "u civilu" povadise svi odreda plave kabanice ;D

O ostalom NO COMENT svi zivimo u ovoj Srbiji svedoci smo ... i nemo' da se iscudjavamo, nazalost :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

    To sto su uzeli Benelije nije uopste cudno.  Pa pre nekoliko dana ( nedelja ) se prosetase nasi politicari po kini, pa su verovatno to tamo i dogovorili .  Kolko sam upoznat  Benelija su kupili kinezi jos pre par godina , pa je i beneli sad " Kinez " !

  Valjda ga je Kimco kupio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Krajem osamdesetih sam ziveo na Kritu. Posto mladi vole salu i gudru lokalna astinomija (policija) je s vremena na vreme pravila akcije hvatanja istih. Njihov plan je bio da se obuku kao mladi, infiltriraju se i onda traze kao fol da kupe dogu. Smisljeno - ucinjeno. E sad, zamislite pandura, koji hoda i izgleda kao pandur, ima i brkove, u nekom smesnom hipi kostimu koji se ne nosi 20 godina, kako sa najsmesnijim akcentom zapitkuje ko ma da proda travu. Manje uocljiv bi bio da je u uniformi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

    To sto su uzeli Benelije nije uopste cudno.  Pa pre nekoliko dana ( nedelja ) se prosetase nasi politicari po kini, pa su verovatno to tamo i dogovorili .  Kolko sam upoznat  Benelija su kupili kinezi jos pre par godina , pa je i beneli sad " Kinez " !

  Valjda ga je Kimco kupio .

ja otkad znam za benelija znam da je italijan....cak mi je tornado ali onaj stariju u full oklopu dugo vremena bio neostvareni san. Nadam se da ovo sto si napisao nije istina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ako je verovati internetu

 

Benelli are now owned by Italian businessman, Andrea Merloni, whose family own Indesit, makers of fridges etc. www.strega.freeserve.co.uk  I forgot to mention that Franco Lambertini, designer of the 3 1/2 , has left Piaggio and moved to Franco Morini Motori as head technician. Cagiva no longer own the rights to use the Morini name, not that they ever intended to anyway , presumably Lambertini still has the designs for the "new" Morini 750cc engine he designed around the time of the Cagiva take over. A new large capacity Morini may be in the pipeline, but not for a few more years yet...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

       Pojedine strukture i dalje ne kapiraju poentu (slučajno ili namerno). Dakle, na otvorenom putu te sigurno neće juriti ni Strom ni Zenelli, već će lagano na semaforu da te ''opkoli'' i izuje iz patika ako nemaš tablice i slično. Regulisanje celokupnog saobraćaja je poenta cele ove akcije i nabavke, a ne isključivo jurcanje za nekim. I u uslovima gradske gužve (BG,NS, KG, NI) jedan prosečan srpski R nema šta da traži u duelu sa R1150RT-om, šta god on mislio o sebi, al' živi bili pa nikad ne probali! U Melburnu postoji neki pandurski Lambo, koji ''dohvati'' Hayabusu na otvorenom, znači i nad popom ima pop. Poslednje što će da urade je jurcanje. Dodju na 3 skupa, popišu i potovare divljake i nema jurnjave, nema pogibije. Sve se može kad se hoće  ;) Ako se hoće, naravno!

posto imam to sokocalo,,a jednog prodado,,bmw a rt a,,,sa tim globusom od motora moz samo skuter da juris,,,,,,,,,jes da ih voze profesionalci,ali..nedostatak konjica....,2 klipaka protiv 4........

a tek sto je tezak....i prevelik,,ko starinski autobus,,,,

inace za vasu informaciju,,,DOBILI SU  i 2 k9...ali su u fulu natjunirani,, :) :) :)

pa hteli nehteli moracemo da stajemo,a kolko sam dobio informaciju od drugara na polozaju  ;D ;D ;D dobili su i jezeve,,pa ko nece da stane,,hebo je jeza u ledja  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

In 1989 there was hope of a revival with the backing of Pesaro-based manufacturer Giancarlo Selci. But the time still wasn't right for a real comeback.

 

In 1995 revival of the brand with the glorious history became a real possibility when Andrea Merloni took charge. Results were fast in coming with the launch of the Tornado 900 Tre super sport bike in 2002 and the current launch of the TNT, the roadster. Former Australian Superbike champion Peter Goddard signed with Benelli in 2001 to accelerate the development of the Tornado Tre 900.[3]

 

Benelli is now part of motor Group Qianjiang, which is a corporation located in southeast China at Wenling. Benelli Q.J. is located in Pesaro where the previous proprietors based the facilities, keeping the whole workforce previously working at Benelli s.p.a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja