Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 4.9.2018. at 19:09, Branko je napisao:

 

Evo kao sto rece @bdada da koju napisem o mom zapocetom, a ne zavrsenom projektu TDM 850 4CN koji sam zapoceo presle godine u septembru mjesecu. Na Moto skupu u Tuzli se nadjem sa drugarom koji se bavi popravkom, prodajom polovnih motocikla i dijelova za iste. Posto sam vec vidio na Netu dosta fotografije gdje su na TDM-u bila zamjenjena prednja kociona kljesta, felge i cak ovjes,  upitam ga da li ima slucajno on sta od tih dijelova potrebnih za osvjezenje i poboljsanje TDM-a? Na moje iznenadjenje rece da ima sve sto mi treba, samo da mu tacno napravim spisak sta bih uzeo i da ce mi obezbjediti sve potrebno, sto jos vise uzburka u meni zelju da pocnem sa projektom. Prvo sto mi je bilo na pameti za zamjenu su bila prednja kociona kljesta od R1 koja sam vidio na fotografijama. Vec sljedeci vikend sam bio u Tuzli kod njega u radionici i usljedilo je skidanje starih kljesta i montaza novih od R1 sa plocicama i zamjenom kocione tecnosti. Sve je montirano veoma brzo posto sve odgovara 1/1 na TDM-ovu cizmu. Tako da je prvi zahvat izgledao ovako:

 

image.jpg

 

U startu se osjetila razlika u kocenju dok jos plocice nisu sjele na diskove. Kasnije je to bilo sve bolje i bolje do trenutka kad vise nisam smio pomisliti da zabodem  kocnicu kao prije, vec osjecajno i dozirano jednim prstom. Predlozio mi je da promjenim  diskove i stavim 310 umjesto 295, ali su standardni diskovi bili dovoljno veliki. :care:

Zadovoljan ucinjenim nastavio sam preradu TDM-a kupovinom izduvnog topa od Suzuki-ja GSXR 600-750 K9 u Austriji za neke smijesne novce ( to se desi jednom i nikad vise :jee:), toliko smijesne da mi je u trenutku bilo nelagodno. Naravno top sam uzeo preko sina koji je u Becu i drugara koji je isti donjeo u Bijeljinu. :takoje: Montaza topa je trajala toliko da sam mogao napraviti nov, ali sta da se radi kad date da vam to uradi drugar u radionici punoj motora koji cekaju red za popravku i farbanje, a meni se ne zuri, pa mi je ta radionica posluzila kao zimovnik za motor. :)

 

24quvbs.jpg

 

 

Dok je TDM cekao na postavljanje novog topa, nabavljena je prednja felga 3.50x17", a donator je bila Yamaha FZR 1000. Na felgu pasu diskovi i sve ostalo da se ista satvi bez problema u viljusku od TDM-a. ;)

Ubrzo po postavljanju topa motocikl sam prevezao u moju garazu i montirao novu felgu sa Brigeston gumom 120/70x17" na motocikl. Fotografija losija posto je fotkano stabilnim telefonom. :jee:

 

0-02-05-9660729749c87780348868030c2926b4

 

U kompletu sa montiranim kljestima to izgleda ovako.

 

IMG-ae847d3535de8d3b618afb50208ef272-_V.

 

Posto je sada prednji tocak 17" bio nesto manji u obimu od tocka 18" zbog estetike je prednji blatobran spusten prokromskim distancerima. ;)

 

0-02-04-2692a02b1bdf8e12e7de6b96b4aefdda

 

Posto se sve radilo polako i detaljno tako je docekana sezona 2018. i TDM je stavljen u pogon. U medjuvremenu zadnja felga 5.50x17' ( donor GSXR 750 PW ) je cekala na red za ugradnju u hodniku moga stana. Na zalost ona nije ugradjena, posto je TDM prodan, pa je ista ostala i dalje kod mene. :)

 

0-02-05-2d5d6d78a743f2b636162aa5c03e5db2

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: kladovo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4 tx
Pre 11 sati, N.F.S. je napisao:

Evo dimenzije od 900, ovaj sa slike je 15zuba ali tebe osovina zanima...

s-l500.jpg

Hvala najlepse ali ne odgovara na 850.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za oba diska sam platio 5000din, drugar za r6 kupio a u medjuvremenu ga prodao...

 

P.S. ovo su "gg" to je valjda polusinter, "hh" je sinter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...evo i zasto je ona tu, da ne duzim puno:D

Mesto predvidjeno za petu mi je nisko, papuce su odgovarajuce debljine i boje paaaa....:)

 

IMG_20180906_135219.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 12 minuta, N.F.S. je napisao:

...evo i zasto je ona tu, da ne duzim puno:D

Mesto predvidjeno za petu mi je nisko, papuce su odgovarajuce debljine i boje paaaa....:)

 

IMG_20180906_135219.jpg

 

Ponudi taj patent Yamahi, mozda ti daju za uzvrat Hondu CBF1000. ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Daaaa, na dalje, kada zavrsis sa saltovanjem bas odmara noge ovaj naslon, imao sam ga i na cbf_u.
Sto se izgleda tice ovo je proba, kada nadjem debljinu odgovarajucu napravicu od abs plastike sa utisnutom navtrkom, srafice se odizdole kroz aluminijum.

Sent from my One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Auuuuuu! Prva "solo" voznja! Skinuo suprugu i kofer sa motora :D

Stari put za Jagodinu, (kroz Mednu, Sabantu pa Rakalj levo) mmmmmmmmm kakva masina ljudi!

Jos me trnci kroz telo prolaze, motor mora imati KUBIKAZU.

Kroz krivinu kao"R" sa udobnoscu GS-a...

Poneo sa sobom i srafciger i gedoru 17 pa dotezao uz put ogibljenje napred... 

Jos jednom, Auuuuuuuuu! 

Ja sretan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Tdm 900 sam kupio mozgom a ne srcem i kako vreme odmice sve vise i vise se odusevljavam motorom!!! Za mene- savrsen.

 

Edit: Pre ovog sam vozio stroma 650. Razlika nebo i zemlja u korist tdm-a. Strom je isto dobar motor ali ovo je ipak daleko ozbiljnija masina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos bih jedno zapazanje podelio sa vama, upravo pregledao 30ak TDM-900 modela na stranim oglasima i 10ak na nasim... Svima je zajednicka razlika u boji izduvnih grana, do cilindara i 30ak cm na dole...

Desna (leva ako se sa "lica" gleda) je uvek poliranija, tamnija, sa vise plave boje od leve... Tako je i kod mene, dodajem preko table goriva ali situacija je ista... Leva grana na kojoj je inace O2 senzor, zlatno zuta bez plavih delova...(koji znace pregrevanje)

"Nos" metoda tj, mirisanje gasova nije pokazala razliku :D

Motor mi radi mirno, sa 15zuba napred, mogu i trecom 20 na sat voziti bez stucanja, potrosnja dobra.

Pocetne vrednosti su bile C1/26, C2/9

Sada sam na C1/34, C2 40, vec je tu spustio obrtaje, poceo je znaci da se naliva gorivom...

Grane pre promene vrednosti prebrisem ali uvek je desna drugacija (ili leva :D)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako mozes menjati vrednost Co sam onda odes negde na tehnicki i zamolis ih da uradis podesavanje preko opacimetra (sprava za merenje vrednosti izduvnih gasova) , verujem da nece biti problem ako odes pred kraj radnog vremena, kada postigne radnu temperaturu stavis sondu u izduv i imas tacne rezultate.

Kod 900 je msm izduv 2 u 2, ako nije onda na svakoj grani ima srafic koji sluzi da stavis sondu u rupu kada ga odvrnes (tako je kod 3VD i 4TX).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Ako mozes menjati vrednost Co sam onda odes negde na tehnicki i zamolis ih da uradis podesavanje preko opacimetra (sprava za merenje vrednosti izduvnih gasova) , verujem da nece biti problem ako odes pred kraj radnog vremena, kada postigne radnu temperaturu stavis sondu u izduv i imas tacne rezultate.
Kod 900 je msm izduv 2 u 2, ako nije onda na svakoj grani ima srafic koji sluzi da stavis sondu u rupu kada ga odvrnes (tako je kod 3VD i 4TX).
Da, mogu menjati vrednosti u opsegu od -128 do +128... Bio na dva tehnicka u blizini, trazio da platim, nisu mi hteli u susret izaci. Moracu negde gde poznajem nekoga. Koje ocitavanje treba biti za blaaaaago bogatiju smesu?

Sent from my One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 39 minuta, N.F.S. je napisao:

Koje ocitavanje treba biti za blaaaaago bogatiju smesu?

To vec moras potraziti u manualu, mi imamo max. koji ne sme preci i to za putnicka, za motocikle se ne rade izduvni.

Za teh. sam ti rekao pred kraj jer je zabranjeno bilo sta raditi pa cak i namestiti farove vozilu koje je na liniji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala puno! 

Vidim ja da cu taj opacimetar na kredit da pazarim! :D

Za one koje zanima, CO stelovanje na TDM-u 900 ne pokriva ceo raspon obrtaja, vec preko 2500 preuzima ecu koji prati ocitavanje O2 sonde i radi svoje mapiranje...

Ove vrendosti mogu da ispeglaju voznju u malim (2000) obrtajima, na inicijalnim vrednostima nisam mogao sporo da vozim (15-20km/h) bez kvacila, sada, sa povecanim vrednostima mogu u drugu da ubacim i bez gasa i cimanja TDM ide kao skuter :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Isto je i na karburator verziji, srafic za smesu je zaduzen za 1/4 gasa jedino sto u radu moze da ga steluje "ginekolog" ili Bokilicev daljinski srafciger :) ja skinem levi nosac motora kada to radim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja