Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 16 minuta, bdada je napisao:

Tvoje slobodno vreme ili vreme kao vremenska prognoza,ako je to nisu najavili da ce padati sekire,znajuci tebe ... :aha:

E baš to... ma moje slobodno vreme je vrlo diskutabilno otkad imamo malce... A vreme kao vremenske prilike mi nisu problem, osim ako duva uragan ili je sneg do kolena... :lol:

 

Apropo priče o vremenskoj prognozi... Danas ujutru temperatura +2, pada kiša, ubrzo prešlo u sneg, a drugar i ja natovarili VFR u kombi da ga vozimo u BG. Pada li pada, reko zavejaće i nas i kombi i sve...ali ubrzo prestade sneg, poče samo jaka kiša, dovoljno dobro da se tera za BG. Pišem ja sms Slobodanu da smo krenuli kombijem za BG da prodamo VFR, pa u povratku da pokupimo Cb-a, a on odgovara: ˝...dobro je, već sam  brinuo da ćeš krenuti motorom˝... :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: mihajlovo
  • Motocikl: tdm 850

Pozz ljudi,posedujem tdm-a od sredine prosle godine(pre sam imao hondu vt500).Imam nekih problema sa njim,kad kocim sa prednjom kocnicom,trza iliti neravnomerno koci pa treba dosta vestine da se zaustavim,neki ljudi su mi rekli da je kocioni disk neujednaceno potrosen,ok,da li bi to moglo da se odnese kod nekog strugara da to namesti da bude ravan,da li radi to neko? Drugo,zeza me regler(barem ja mislim da je to u pitanju ali i iz price nekih ljudi moglo bi da to bude problem)naime,nekad puni,nekad ne,desava se da u voznji prestane da vrsi funkciju,(posto imam neke lampice,pa mogu da pratim situaciju)ali isto tako odjedanred pocinje i da puni,opet neki ljudi mi kazu da to moze da bude namotaj al ne mora da znaci.Dajte mi i vi ovde vise upuceni u neke ove probleme savet,pa da znam sta me ceka,prolece se polako blizi pa da resim ove probleme pre sezone.Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kao Bocca kaže, kočiona klešta za remont jer zbog zaprljanosti kočionih cilindra ne može se dozirati kočiona sila pa bi siptomi bili slabo kočenje i ponašanje "ON-OFF".

 

Da je disk kriv, osetiš pulsiranjem poluge kočnice. To je nastalo pregravanjem ili fizičkim udarcem. Tu u principu nema puno pomoći osim novih diskova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Mogu li se ove izduvne cevi očistiti hemijskim sredstvom bez mnogo trljanja.

Baš mi ruže opšti utisak kad prođem kroz selo :) .

Bio ranije neki CILIT bang na reklamama, ono kad stari, baš dobro patinirani, novčić ubace u njega a izvade ga kao novog.

Ima li toga ili sam ja mentol naseo na reklamni trik ?

DSC_0021-EFFECTS.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 17 minuta, jasminko VIR je napisao:

Skuplje hromiranje nego ceo motor :) .

A one trake kojima umotaju cevi, često se vide na cafe racerima ili čoperima ???

Ja bih ih samo očistio, prešao antirostom i ofarbao u crn mat sprej otporan na temprerature. Možda čika @štampar može pomoći oko hromiranja...? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 4 sati, guljas77 je napisao:

Pozz ljudi,posedujem tdm-a od sredine prosle godine(pre sam imao hondu vt500).Imam nekih problema sa njim,kad kocim sa prednjom kocnicom,trza iliti neravnomerno koci pa treba dosta vestine da se zaustavim,neki ljudi su mi rekli da je kocioni disk neujednaceno potrosen,ok,da li bi to moglo da se odnese kod nekog strugara da to namesti da bude ravan,da li radi to neko? Drugo,zeza me regler(barem ja mislim da je to u pitanju ali i iz price nekih ljudi moglo bi da to bude problem)naime,nekad puni,nekad ne,desava se da u voznji prestane da vrsi funkciju,(posto imam neke lampice,pa mogu da pratim situaciju)ali isto tako odjedanred pocinje i da puni,opet neki ljudi mi kazu da to moze da bude namotaj al ne mora da znaci.Dajte mi i vi ovde vise upuceni u neke ove probleme savet,pa da znam sta me ceka,prolece se polako blizi pa da resim ove probleme pre sezone.Pozzz

Problem sa TDM-ovim diskovima je taj što su inače poprilično tanki (mala je granica od novog do neupotrebljivog, gledajući njegovu debljinu). Svaki metalostrugar, da bi ga poravnao, mora da skine materijal sa diska, a tada već ostaje jako malo ˝mesa˝ da bi se dalje koristio.

Svakako možeš skinuti diskove i odneti ih na proveru da li su krivi ili neravnomerno potrošeni kod metalostrugara (što ti svakako preporučujem...)

Obavezno proveri i u kakvom stanju su ti kočione čeljusti i da li klipići izlaze jednako po pritisku ručice kočnice...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A kako ce metalostrugar da fiksira disk koji je plivajuceg tipa. Ne bih rekao da je to moguce. Fiksne da, ove sa plivajucim caurama ne verujem da mozes izravnati .

 

Problem sa strujom meni lici na neki los kontakt. Cim cas ima punjenja lepog,a cas nema u opste. Prekontrolisi konektor reglera i isprati instalacije generalno. 

Tdm-ov regler generalno nije problematican. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@jasminko VIR zicana cetka na busilicu i skinuti rdju zatim ako ces sprejem preci samo u jednom tanjem sloju i pozeljno je odma "zapeci" boju industrijskim fenom,ako ides vise slojeva/prskanja skinuce se usled zagrevanja,druga opcija trake imas na aliju za 5-6€,preporuka za crne da se uklope sa bojama motora.

@guljas77 kao sto rekose proveri konektore a ukoliko su uredu i faze,ja sam pre par godina imao slican problem,odlemila se jedna zica na namotaju koja ide napolje ka konektoru,skinuo dekli i decko sto vikluje el.motore mi prelemio sve tri,verovatno se odlemila od vibracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Cao društvo,

Relativno skoro, sam postao ponosan vlasnik tdm 900 jedinice, posle niz godina na Hondi, kao što sam i pisao pre mesec dana i izbacivao neke vido snimke vožnje tokom januara.

Kako je prošla prva euforija, vreme je da se spusti na zemlju i motor pripremi za sezonu, u kojoj planiram put po Alpima tokom Jula i Transalpina tokom Avgusta.

Elem,

Sve u svemu treba zameniti ulje i filter ulja u motoru!!!!!!

Koje sipati, kakva iskustva imate?????????? 10w40, sintetika, da li Motul, Ipon, Bardal, Eneos........??????????

Da li menjati antifriz, kočiono ulje???????

Filter vazduha svakako????

Svećice svakako, NGK Iridiumske!!!!!!!! Ima li neko neki drugi predlog????????

Diskovi I pločice su novi!!!!!!

Lanac, lančanici odlični!!!!!!!

Gume dobre

Svakako bih stavio i “CRASH BAR” verovatno Seba. U Louisu je 98Eu. Mislim da je Seba jeftiniji, a mišljenja sam da je i kvalitetniji. Neko iskustva sa crash bar i Sebom????, Cena??????

 

To su za sada moja pitanja koja mislim da tokom Februara meseca odradim na svom motoru. Voleo bih da napišete vaša iskustva. 

Unapred zahvalan.

pozz.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ako je neko voljan da se menja 900-tku za evropske novcanice, sad ima priliku :D
Trazi se sto mladji TDM 900 u odlicnom stanju. 
Nisam cesto na forumu pa eventualne ponude mozete poslati u PP.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 37 minuta, Sachmo je napisao:

Cao društvo,

Relativno skoro, sam postao ponosan vlasnik tdm 900 jedinice, posle niz godina na Hondi, kao što sam i pisao pre mesec dana i izbacivao neke vido snimke vožnje tokom januara.

Kako je prošla prva euforija, vreme je da se spusti na zemlju i motor pripremi za sezonu, u kojoj planiram put po Alpima tokom Jula i Transalpina tokom Avgusta.

Elem,

Sve u svemu treba zameniti ulje i filter ulja u motoru!!!!!!

Koje sipati, kakva iskustva imate?????????? 10w40, sintetika, da li Motul, Ipon, Bardal, Eneos........??????????

Da li menjati antifriz, kočiono ulje???????

Filter vazduha svakako????

Svećice svakako, NGK Iridiumske!!!!!!!! Ima li neko neki drugi predlog????????

Diskovi I pločice su novi!!!!!!

Lanac, lančanici odlični!!!!!!!

Gume dobre

Svakako bih stavio i “CRASH BAR” verovatno Seba. U Louisu je 98Eu. Mislim da je Seba jeftiniji, a mišljenja sam da je i kvalitetniji. Neko iskustva sa crash bar i Sebom????, Cena??????

 

To su za sada moja pitanja koja mislim da tokom Februara meseca odradim na svom motoru. Voleo bih da napišete vaša iskustva. 

Unapred zahvalan.

pozz.

 

Za početak, ne treba ti toliko upitnika i uzvičnika... Kontamo mi poentu i razumemo pisanije i bez tih naglašavanja... ;)

Ajd ovako: ja sam koristio Motul u 850-ki i nisam bio zadovoljan, menjač mi je nekako bio tvrđi, lupkao, cela mašina mi se tada čula bzvz. Kada sam sipao Elf 10w50 svi ti simptomi i ˝problemi˝ su nestali. Ali ne smem da kudim Motul brend jer sam u VFR-a sipao 10w40 Motul i bio sam zadovoljan. Tako da to sve zavisi od mašine, konstrukcije, namene...

Antifriz (ako je G12+) se menja na 5 godina. Ako znaš kada je menjan, ti onda izračunaš da li sada treba da se menja, a ako ne znaš kada je prethodni vlasnik promenio, ti sada promeni i budi miran narednih 5 godina...

Kočiono ulje se, inače, menja na 2 godine, tako da i to ti sada promeni i tu, takođe, budi miran...

Filter vazduha proveriš (ne bi bilo loše i to da menjaš) ali ako nije zaprljan na oko, mislim da onda ni ne moraš.

Iridiumske svećice su vrh, tu nema puno polemike. NGK i ćao...

Meni je Sebin crash bar na mom TDM-u sačuvao komplet motor kada sam imao izvrtanje, tako da moj glas definitivno ide za njegov rad...

Koliko sam ja upućen, crash barovi su reda 70 evra kod njega...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Seba u svakom slucaju, a sto se tice cene ona je malo jaca jer kod TDM-a ima malo vise posla. Mozes da uradis dupli kao kod mene, a mozes i samo donji....cena je koliko se secam po crach baru bila 90e (znaci komplet 180e, ali su sve plastike zasticene). Naravno ako mozes stavi i RaceAda karbonske auspuhe.

Evo kako kod mene to izgleda...

 

IMG-7b8e12a0d2735d90d5b7691a0e68df07-V.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

I meni kao i kolegi predstoji prvi servis od uvoza iz CH, a sa nepoznatom istorijom prethodnih servisa...tako da me maltene sve isto očekuje u martu.

 

Od dodataka, za sada poručena zadnja guma, čeka montažu, stavljen Ivanov produženi vizir i naručen dupli crash bar kod Sebe. Kao ovaj:

Za ovaj dupli, ja dobih cenu od 180eur.

I da, sutra se poručuje i novi akumulator, jer je ovaj na izdisaju, tj izdahnuo...

 

A evo kako izgleda vizir, mada već su kolege radile, ništa novo. To je najduža verzija i nije providna ali nije ni najtamnija verzija.

 

IMG_20180128_113728.thumb.jpg.d51429e93f0b1f4057475a35d1303d8d.jpg

 

IMG_20180128_121059.thumb.jpg.930d394b03d6d482da8c67b1de95907a.jpg

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 4 minuta, PedjaBgd je napisao:

Seba u svakom slucaju, a sto se tice cene ona je malo jaca jer kod TDM-a ima malo vise posla. Mozes da uradis dupli kao kod mene, a mozes i samo donji....cena je koliko se secam po crach baru bila 90e (znaci komplet 180e, ali su sve plastike zasticene). Naravno ako mozes stavi i RaceAda karbonske auspuhe.

Evo kako kod mene to izgleda...

 

IMG-7b8e12a0d2735d90d5b7691a0e68df07-V.jpg

Tvoj motor sam iskoristio za primerak crash-a. Prelepo izgleda... :)

Sećam se da sam prethodnog vlasnika kontaktirao 7 dana pošto si ti kupio od njega. :)

 

Kako si provukao ovaj nosač bočnih pored žmigavaca, s obzirom da se preporučuje njihovo izmeštanje? A vidim gore da stoji novi držač?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Kada kupis Givi ili Kappa nosace bocnih kofera uz njih dobijes i nosace migavaca koji se izmeste ispod repa jer kroz fabricke rupe mora da prodje sipka od nosaca. Vec postoje rupe u koje se srafe nosaci migavca, fabrika je to sve predvidela. Na gornjoj slici jos nisam bio podigao migavce, vec sam ih samo bio privremeno pricvrstio za nosac (moraju zice da se produze, a mrzelo me tada...hahaha).

Sada to izgleda ovako...

 

 

15177765100951825078607.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
25 minutes ago, PedjaBgd said:

Seba u svakom slucaju, a sto se tice cene ona je malo jaca jer kod TDM-a ima malo vise posla. Mozes da uradis dupli kao kod mene, a mozes i samo donji....cena je koliko se secam po crach baru bila 90e (znaci komplet 180e, ali su sve plastike zasticene). Naravno ako mozes stavi i RaceAda karbonske auspuhe.

Evo kako kod mene to izgleda...

 

IMG-7b8e12a0d2735d90d5b7691a0e68df07-V.jpg

Bike ti je vrh! Svidjaju mi se barovi. Moram posetiti Sebu definitivno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 12 minuta, PedjaBgd je napisao:

Kada kupis Givi ili Kappa nosace bocnih kofera uz njih dobijes i nosace migavaca koji se izmeste ispod repa jer kroz fabricke rupe mora da prodje sipka od nosaca. Vec postoje rupe u koje se srafe nosaci migavca, fabrika je to sve predvidela. Na gornjoj slici jos nisam bio podigao migavce, vec sam ih samo bio privremeno pricvrstio za nosac (moraju zice da se produze, a mrzelo me tada...hahaha).

Sada to izgleda ovako...

 

 

15177765100951825078607.jpg

Da da, to mi je i bilo poznato, samo da proverim, da nisi imao neko drugo rešenje. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ovo je jedino resenje, a nazalost i malo koplikovano jer nisam zeleo da mi spolja vise zice koje bi produzio....morao sam ceo rep da rasturim kako bi iznutra prisao zicama od migavaca, malo sam ih produzio i lepo provukao odozgore...

 

@Sachmo, hvala ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

danas napokon posle dva meseca stigao i moj tdm od majstora sa zamene spanera i lanca bregaste, ne bih da pisem cene ovde ali ako nekog nesto interesuje pustite PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja