Jump to content

Moto Zajednica

Bogati su oni koji imaju prijatelje - Jadran, Hrvatska 2009

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

... A mi smo bogati!!!

 

Evo pre samo nekoliko sati smo se vratili sa puta, pa posto ionako nemam pametnija posla, da zapocnem ovaj putopis.

 

Pre oko 2 meseca smo sa Sandrom poceli da razmisljamo gde cemo na letovanje. Prva pomisao je bila Grcka, ali smo iz nekoliko, sada nebitnih, razloga odustali, i tada sam ja pomenuo Jadran. Prebrojali smo koliko dana nam je ostalo godisnjih odmora i sveli smo sve na 9 dana sa vikendima zajedno. Malo smo gledali kartu primorja i razmisljali se sta i kako. Odlucili smo da u odlasku provedemo jedno popodne i noc u Mostaru a u povratku u Sarajevu. U jednom od mnogobrojnih razgovora sa Stipetom (GStipe) iz Splita sam pomenuo ovu pricu, a on mi je samo zatrazio datume pocetka i kraja letovanja i rekao da nista ne razmisljamo, nego ce on sve da nam organizuje.

 

Polako se priblizio i dan polaska, 08.08.2009. Sve sto smo nas dvoje znali je da cemo provesti na jadranu 6 dana, po 2 na tri lokacije: Split, Brac i Brela. Dan-dva pred polazak pakovanje. Po jedan bocni kofer za nas dvoje, top case za kisna odela, nesto alata, nesto lekova zaa ne daj Boze, neke sitnice... i tank torba za prirucne stvari, poneki sendvic...

 

Polazak 08.08. u 6:30 ujutro

 

U Novom Sadu magla kao da je kasna jesen a ni temperatura nije bas letnja. Ruta za prvi dan: NS - Sr. Mitrovica - Bogatic - Banja Koviljaca - Zvornik - Kladanj - Sarajevo - Konjic - Mostar. Magla nas prati sve do iza Zvornika.

 

cY8ME_01001j.jpg

 

Vec smo pomislili da cemo poneti maglu do mora, ali se ipak rascistilo i Sunce je ogrejalo. I to kako je ogrejalo! Prva pauza kod Loznice, da malo poteramo krv kroz ruke i noge da se malo ugrejemo, svako po sendvic, cigaretu i idemo dalje. Posle Zvornika se odlucujemo da ne idemo nijednom magistralom vec izmedju. Severnija magistrala vodi preko Tuzle i previse vremena bi nam uzelo da idemo okolo, a juzna magistrala vodi preko Romanije, a kakvo smo vreme imali, plasili smo se da ce biti jako hladno. Tako da smo regionalnim putem presekli da Kladnja. A put skoro celom duzinom nov, skoro da nema nikoga, krivine za pozeleti,... Posle Kladnja se spustamo preko Olova prma Vogoscu i Sarajevu na obilaznicu oko Sarajeva. Na samo 15-ak kilometara pred Sarajevom odjednom sa leve strane puta Raj!!! Restoran, prelepa basta, bazen...

 

Naravno stajemo na kafu i hladnu vodu.

 

k3iuQ_01002w.jpg

 

Nt9yE_01003i.jpg

 

m9RAQ_01004.jpg

 

hpoww_01005v.jpg

 

U razgovoru sa osobljem saznajemo da se planira izgradnja nekoliko bungalova. Pozdravljamo se, placamo racun od smesnih 2KM i nastavljamo dalje. Za samo nekoliko minuta ulazimo u uzavreli grad. Voznja stani kreni je taman pocela da nervira, bez obzira sto su se svu uredno sklanjali da propuste nas "autobus" sirine 128cm, ali ipak smo uskoro ostavili iza sebe skretanje za Ilidzu i uskoro smo se nasli na magistrali. Sa leve strane je skretanje za Vrelo Bosne. Nastavljamo pravo, prolazimo Konjic i uskoro nailazimo na prelepu reku Neretvu i Jablanicko jezero.

 

khyUt_01006.jpg

 

YhEfP_01007.jpg

 

g5J6A_01008t.jpg

 

HTzpN_01009.jpg

 

yWIwY_01010n.jpg

 

Stajemo samo da ispusimo cigaretu i da se osvezimo sa malo vode i nastavljamo prema Mostaru. U mostar stizemo vec u ranim popodnevnim satima. Smestaj isti kao i pre par nedelja... apartmani "Zdrava Hrana". Cena 15 eura po osobi za noc. Dobili smo apartman sa velikom spavacom sobom sa francuskim lezajem, kuhinjom, kupatilom i predsobljem/dnevnim boravkom sa dva pomocna lezaja i foteljom. Motor smo fino ususkali u ulaz, istusirali se i prosetali predivnim mostarom u potrazi za mestima koja nismo videli prosli put, da popijemo kafu i nesto da se rashladimo, posto je termometar pokazivao 37 stepeni!!!

 

h6NyE_01010a.jpg

 

Prosetali smo se i pronasli nekoliko prolaza koji vode do sakrivenih basti na desnoj obali, na liticama odmah iza Neretve. Terase i baste kao da vise sa litica, pogled na most fantastican. Nazalost, baterija za fotoaparat je bila na punjenju pa slika iz ove stenje nemamo. Posto je vrelina bila nesnosna, posle kafe i hladnog pica smo se vratili do sobe da se malo odmorimo dok ziva u termometru ne spadne na razumniji nivo. Za ponovnu setnju smo se odlucili nesto posle 8 sati uvece. Temperatura je i dalje bila iznad 30, ali Sunce nije przilo sve na svom putu do tla.

 

Opet setnja, uzivanje u fantasticnom pogledu na most, pice tu, pice tamo, malo kafica, malo baklava,...

 

osU7F_01012.jpg

 

404.jpg

 

404.jpg

 

Y2zel_01015.jpg

 

suel7_01016p.jpg

 

Ipak, kao i uvek, prvi dan puta u kombinaciji sa vrucinom, umor nas je polako stizao, a i bilo je vec zaista kasno, pa smo polako krenuli nazad. Usput smo seli jos u bastu pozorisne kafane na jos jednu kaficu. U basti je mala kokica kljucala po kamenim plocama u nadi da ce pronaci nesto hranljivo. Konobar nam je rekao da se tog jutra pojavila i da ne mogu nikako da je oteraju. Nama nije smetala.

 

Kada smo stigli do sobe spremili smo sve za sutrasnju voznju i spakovali sve da ne moramo time da se bavimo ujutro. Malo smo proucili mapu i izmenili rutu, posto nam je Stipe javio da ce nas cekati u Livnu, gde su oni bili na moto skupu, i bacili se u krevet na odmor.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 2

 

Ustajemo kao vampiri vec posle 7. Jos u krevetu se dogovaramo da pre polaska odemo na jos jednu kafu do starog grada pre nego sto bude prevruce. Mostar je poznat i po tome sto godisnje ima preko 280 suncanih dana bez padavina i zna da bude uzasno vruce. Ustajem, odlazim u kupatilo i cujem cudan zvuk kroz prozorcic. Vracam se, prolazim kroz sobu, izlazim na terasu... pljusti... lije kao iz kabla!!! Uspeli smo da ubodemo jedan od retkih kisnih dana. Vracam se u kuhinju i kuvam kafu, nista od sedenja u nekoj basti.

 

Na brzinu se spremamo i sedamo na terasu da vidimo kako i sta cemo. Dok pijemo kafu, nailazi gazdarica i pitamo je sta ona misli iz iskustva... hoce li potrajati. Ona odgovara da kako izgleda nebo oko grada, nece skoro prestajati. Razmisljamo o kisnim odelima, ali posto se sve malo smirilo posle nekog vremena, t/j/ samo je manje padalo, odlucujemo se da krenemo bez kisnjaka, pa ako bude potrebno, stacemo da ih obucemo. Kacimo kofere na motor i krecemo. Stajemo da sipamo goriva i kao da nam se cini da je negde u daljini prema jugu nebo cistije i nastavljamo dalje. Posle samo nekoliko krivina, posto smo Mostar ostavili iza sebe Sunce je ogrejalo i put se prosusio.

 

Put nas vodi preko Sirokog Brijega, Posusja i Tomislavgrada do Livna, gde treba da se nadjemo sa Stipetom i Biljkom. Stizemo tacno u podne u kafic na benzinskoj pumpu na izlazu iz Livna. Stipe i Biljka su tu sa jos nekim drustvom (Maja - Stipetova sestra, Kresa, Mire i Smilja). Svi nas zeljno iscekuju da bismo zajedno nastavili dalje.

 

ASfXS_02001u.jpg

 

Kafica, hladna mineralna, 2-3 cigarete da se upoznamo sa ostatkom ekipe i da malo popricamo i spremamo se za polazak. Stipe nas obavestava, da cemo pre odlaska za Split prvo na mali izlet na planinu Sator, ako smo za to. Sto da ne! Kakav je put? ... Tvrd makadam! idemo!!!

 

Idemo magistralom skoro do Bosanskog Grahova. Na nekih 20-ak kilometara pred B. Grahovo krece ponovo kisa, put mokar, patike se polako natapaju vodom... ali sta je tu je. Stizemo pred kafanu Tigar gde stajemo da se osvezimo.

 

NGL9e_02002r.jpg

 

hDe5C_02003k.jpg

 

Posle kratkog osvezenja spremamo se za polazak na Sator. Kisa je u medjuvremenu prestala, ali posto predpostavljamo da ce biti blata, vode i kaljuga, navlacimo kisne pantalone i krecemo na makadamski uspon od 15-ak kilometara. Put je dobrano izrovaren. Rupa, kolotraga i kojecega ispunjeno vodom i finim blatom na pretek. U pocetku samo pokusavao da koliko toliko izbegavam, ne bih li sacuvao malo patike i noge , ali uskoro je sve bilo natopljeno pa sam se prepustio voznji. Put je ionako postajao sve losiji i natovaren sa 3 kofera ionako nisam vise mogao da manevrisem previse. Sandra je vec pocela da se malkice zali kako ovome nikad kraja, ali ipak smo svi izgurali do gore bez ikakvih padova i problema.

 

Slika sa uspona nema. Sandra se malko plasila da se pusti, ali se opustila prilikom silaska pa imamo video materijala. Evo par fotografija sa vrha gde se nalazi prelepo jezerce.

 

JHxXv_02004k.jpg

 

nvj37_02005a.jpg

 

o3cUJ_02006.jpg

 

89ejt_02007.jpg

 

BwxAG_02008.jpg

 

Vreme je i da se nesto prezalogaji, pa se tu naslo i malo hleba, nareska, prsute, kovasica, sira,... I polako pokret nazad.

 

IE9uj_02009.jpg

 

xddHl_02010.jpg

 

Put do dole je delaovao mnogo krace i uskoro smo bili u istoj kafani da se pregrupisemo i napravimo plan za dalje. Inace preporuka za sve koji vole prirodu da odu na Sator planinu. Zaista je prelepo, ali mozda da biraju malo suvlji dan nego mi. Negde je bilo zaista mnogo blata, bilo je klizavih deonica i bara i kaljuga na nekim mestima dubokih dobrih 30-40cm.

 

Dogovor je da se ide kod Strmice i da se ide za Split preko Knina i Drnisa i da se onda presece lokalnim putevima do Splita. Dok smo stigli na granicu mrak je vec skoro skoz prekrio okolinu i u Knin smo usli vec u totalnoj noci. Kreso nas je doveo do jednog kafica i parkirao. Ostali su parkirali do njega pa smo i mi stali. Nazalost, skorasnja istorija nije bas godila nasoj situaciji pa smo za svaki slucaj parkirali tablicama uza zid. Seli smo u bastu, narucili kafe, malko pricali,... Tada smo saznali da cemo posle kafe ici kod roditelja Kresine supruge, tu u gradu. Malo nam je svima bilo nezgodno sto u sred noci treba da se pojavimo ljudima u kuci, ali na insistiranje smo se pokrenuli i za par minuta smo se nasli kod nasih domacina.

 

Ljudi moji, kako smo mi bili ugosceni!!! narezane prsute, sita, paradajza, omleta od 20-30 jaja,... ma nema cega nije bilo na stolu! Posto smo se najeli, pozdravili smo se sa ljubaznim domacinima i mracnim lokalnim putevima kroz, naizgled, napustena sela polako dosli do Splita.

 

Na samom ulazu u Split smo zastali i Stipe je nazvao coveka koji je trebalo da nam izda sobu za naredne dve noci. Doslo je do neke zabune, sobe su izdate ali se on ponudio da nam nadje nesto drugo, i kad smo stigli do njega on nas je odveo par ulica dalje do naseg smestaja. Simpaticna kuca u stambenom delu Splita. Ljubazna devojka nas je u ponoc primila i posto su sve sobe bile trenutno izdate, smestila nas je za prvu noc u svoj dnevni boravak. Pozdravili smo se sa Stipetom i Biljkom, istusirali se i pravac na spavanje. Suytra nas ceka naporan dan na plazi  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

To je Stipetov R100GS ADV. Imam sigurno neku sliku ako ne sa ovog putovanja onda nesto od ranije. Pronacicu veceras kod kuce.

 

Nastavak veceras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Da se i ja samo prijavim za JOŠ ;)

Fantastično je do sada, verujem da je ceo odmor protekao super! Jedva čekam nastavak ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago - Purple Rain

 

Nego, vidim li ja to stipaljke za ves na ovom faru?  ;D

 

 

Vidiš, vidiš...

 

Ideja je sjaaajna..... oborila me totalno!

 

Ima li šta lepše od veša sušenog na vetrićku?! 

;):D ;D

 

 

A istom zgodom...usled dejstva raznih sila fizike,  bude i ispeglan, pa vam pegla postaje suvišan saputnik  ;):D::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

 

Nego, vidim li ja to stipaljke za ves na ovom faru?  ;D

 

 

Vidiš, vidiš...

 

Ideja je sjaaajna..... oborila me totalno!

 

Ima li šta lepše od veša sušenog na vetrićku?! 

;):D ;D

 

 

A istom zgodom...usled dejstva raznih sila fizike,  bude i ispeglan, pa vam pegla postaje suvišan saputnik  ;):D::)

Nesto mi se bas ne svidja ideja da imam upeglane insekte na gacama, mada priznajem... bio bi to originalan dezen.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

....

Vidiš, vidiš...

 

Ideja je sjaaajna..... oborila me totalno!

 

Ima li šta lepše od veša sušenog na vetrićku?! 

;):D ;D

 

 

A istom zgodom...usled dejstva raznih sila fizike,  bude i ispeglan, pa vam pegla postaje suvišan saputnik  ;):D::)

 

Khmmm, to je malko kompleksno jer, zavisno od toga kakav se ves susi u voznji, ta prica moze imati i posledice po bezbednost u saobracaju. Ne treba zaboraviti da na putu nikad nismo sami, jelte  ;D

 

 

Ovo je sramota!

proslo je 4, jos nema nastavka!

Kakav je to nacin da nas se pusti ovoliko da cekamo!   ;) ;D ;D

 

Kako je krenuo da pise, pre cemo cuti i videti u subotu ostatak, Davor bas odlucio da nas drzi u neizvesnosti maksimalno...i to bas kod plaze, da vidim sta to propustam i podsetim se malo splitskih plaza  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 3

 

Budim se nesto pre 8 sati. Sandra je takodje budna samo se jos izlezava. Ustajemo i posle jutarnje toalete se oblacimo u plaznu garderobu  :). Sve ostalo pakujemo, posto znamo da treba da se preselimo u drugu sobu. Sandra kuva kafu i sedamo na terasu da malo uzivamo u jutru. Uskoro nam se pridruzuje i baka, i donosi nam punu ciniju sveze ubranih smokava. Zatgim dolazi i pridruzuje nam se i gospodin cija je kuca i sa njim u razgovoru provodimo nekih pola sata. Prenosimo stvari u sobu u potkrovlju. Sobica je mala, ali simpaticna a odmah pored je i kupatilo.

 

Ostavljamo sve i pitamo za instrukcije do plaze. Gazdarica nam objasnjava da izadjemo levo na bulevar, pa na drugom semaforu desno i pravac do plaze. Savetuje nas da idemo motorom ali mi se ipak odlucujemo za setnju. Kako smo izasli na ulicu, i pogledali preko puta, videli smo more izmedju zgrada i zanemarili sva uputstva. Pravac izmedju zgrada, preko kapijica, krovova, gradilista, siblja,... svega. Zaustavljamo se samo u banci da razmenimo malo evrica i u marketu gde kupujemo malo hladnog pica i nesto za pregristi. Samo sto smo se spustili sa nekih stepenica, Sandri puca jedna od vezica na papuci pa se malo mucimo da je namestimo na vrelom Suncu, ali ipak posle malo vremena uz pomoc zvake namestamo toliko da izdrzi koju stotinu metara. I napokon plaza!

 

Plaza Znjan. Lepa, cista, kamenita plaza sa sitnim kamenjem. Na obali tek nekoliko stabala koja jedva da bacaju nesto hladovine, ali ta hladovina je prenatrpana svakojakim svetom. Ne razmisljajuci, bacamo peskire tik uz vodu pa kupanje i susenje 3-4 sata. Samo da napomenem da smom bili toliko "pametni" da smo na plazu dosli u podne a otisli oko 4 popodne!!!

 

5B41B_03001.jpg

 

VDJor_03002.jpg

 

moEa5_03003.jpg

 

CesDc_03004.jpg

 

Posle nekog vremena, ja sam poceo osecati peckanje po nogama. Naravno, iako se to jos nije videlo, izgoreo sam. pokupili smo stvari i polako prosetali do naseg smestaja.Usput smo navratili jos jednom u market i kupili jos hladnog pica i nekih sitnica. Kada smo se istusirali postali smo svesni greske koju smo napravili! Sandra je dobro prosla, videlo se da ce njene opekotine proci preko noci, ali ja sam skoro stalno prekriven opremom, posto sam stalno na motoru, pogotovo od pojasa nanize. kada se so oprala, videlo se koliko sam crven. Koza je odmah pocela da se zateze i pece. Dobro sam se namazao raznim kremama, mastima i gelovima u nadi da cu se koliko toliko izvuci, i polako smo se spremili za susret sa Stipetom i Biljkom.

 

Oko pola osam smo se spustili do rive gde su nas oni cekali. Naravno, prvo sto smo hteli da vidimo je Dioklecijanova palata, t.j. stari grad.Split ima veoma dugu istoriju i dosta toga je veoma dobro ocuvano. Necu vas daviti mnogo ovim stvarima, ali glupo je i da vam nista ne napisem od onoga sto smo culi.

 

Palata je izgradjena pre oko 1700 godina. kamen za izgradnju je najverovatnije sa Braca i okoline Trogira a mermer za ukrase iz danasnje Italije, Grcke i Egipta.U VII veku, Avari i Sloveni su prodrli u Kastelanski zaliv i tada je palata pretvorena u srednjovekovni grad Split. Postoje cetri ulaza ili kapije t.j. vrata u palatu. Zlatna, Srebrna, Bronzana i Metalna. Iako je sve ocuvano u veoma dobrom stanju, stalno se rade sitniji radovi na restauraciji, ciscenju i ocuvanju zidina i objekata, kako bi prirodni procesi bili usporeni i kako bi se cela palata sto duze ocuvala ovakvom kakva je. Eto nesto malko informacija i u nastavku slika da biste stekli tek neki utisak o svemu. A za vise informacija morate otici, cuti, videti i doziveti malo Splita.

 

Prvo, prava mala sfinga koju je Dioklecijan doneo iz Egipta:

 

hs2iT_03005sfinga.jpg

 

Z0w40_03006j.jpg

 

4RoSf_03007.jpg

 

46mW8_03008x.jpg

 

RW2fS_03009.jpg

 

64BY7_03010.jpg

 

404.jpg

 

APk1h_03012r.jpg

 

C3K48_03013.jpg

 

Sat koji pokazuje 24 casa

JkNqU_03014sat.jpg

 

Z6ygk_03015k.jpg

 

BGuEz_03016.jpg

 

Posto smo se malo umorili od setnje po paklenoj vrucini, seli smo u jednu bastu unutar zidina. Zenski svet je popio nesto osvezavajuce, a ja i Stipe nesto jos vise osvezavajuce... gemist (spricer)!!! Posto smo se malo odmorili i posto smo postavili neka pitanja u vezi starog grada i popricali na tu temu, krenuli smo u jos malo obilaska pre vecere.

 

Prvo malo rivom

 

EvJb1_03017.jpg

 

ntw57_03018.jpg

 

V8f6k_03019.jpg

 

... pa najuzom ulicicom ili prolazom koji sam u zivotu video

 

N2997_03020.jpg

 

a onda smo zamislili zelju i otisli do Grgura da ga uhvatimo za palac ne bi li nam ispunio zelje

 

2MxRX_03021.jpg

 

MmWur_03022y.jpg

 

O51A2_03023.jpg

 

Krecemo u potragu za restoranom gde cemo vecerati. Od mesta do mesta, svugde sve puno. Svuda dobijamo isti odgovor da sacekamo da se oslobodi mesto i da mozemo preko puta popiti pice, pa ce nas pozvati kada bude mesta. Ipak, Stipe i Biljka su se setili lepog mesta pa smo se provozali par minuta do prelepog restorana malo dalje od rive, turista, guzve,... A usput smo napravili jos koju fotkicu.

 

404.jpg

 

Q2IV6_03025.jpg

 

QvyDB_03026.jpg

 

8249W_03027.jpg

 

A onda u restoranu raspadanje od predobre hrane. Salate od hobotnica, ribe, neka junetina u umaku sa njokima, pelinkovac, sokici, bila vina,... uhhh. Punih trbuha smo jos malo razgovarali i dogovarali se, a onda smo posli u Adventure bar na pice. To je inace kafic koji je nedavno otvorio motorista i putnik Zeljan Rakela ( www.adventure-rakela.com ). Na jednom zidu u basti kafica je ogromna mapa sveta a po obodima su fotografije raznih putnika sa svih strana sveta. Ima tu fotografija i Daneta i Kome, Stipeta,... ali i Josephove i moje  :) !!! Inace, tu mapu je stampao Stipe, kao i jos neke stvari u kaficu  ;)

 

Dva Harley Davidsona, restaurirana u potpunosti i potpuno ispravna i funkcionalna stoje u kaficu.

 

kWn7o_03030b.jpg

 

391Zl_03029.jpg

 

MCebs_03029.jpg

 

Sedeli smo tu neko vreme, pricajuci sa Stipetovim prijateljam Mirom, koji je bio sa nama na Sator planini. kasnije nam se na kratko pridruzio i Rakela. Kada je saznao odakle smo, dobili smo cast da ostavimo i mi trag u kaficu. Putnici koji prodju kroz Split dobijaju strelicu na koju napisu svoje podatke i sta zele i ta strelica se zakuca na jedan od stubova. Pre nas je to svoje strelice ostavilo tek nekoliko putnika, medju kojima su, naravno, i Dane i Koma.

 

DIpBn_03031.jpg

 

VFPWh_03032.jpg

 

hJSOA_03033.jpg

 

Oko pola dva smo se razisli da se malo odmorimo, odspavamo i sakupimo energije za sutrasnji dan. Dok me je Sandra mazala raznim melemima i mastima da mi ublazi opekotine, primetila je neku bubicu. Ubili smo je ali je ostala krvava fleka. Nije nam se svidelo, a kada smo videli da ih ima jos, Sandra je otisla da probudi gazde da nas premeste u drugu sobu. Probudili smo ljude u pola tri u sred noci i pokazali im sta imamo u sobi. Zakljucili smo da su stenice i konstatovali da je dobro da smo ih primetili pre nego sto smo zaspali. Premesteni smo odmah u njihov dnevni boravak. Bili smo nervozni i ljuti sto smo ovako prosli, ali posle nekog vremena smo ipak zaspali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dan 4

 

Bez obzira na sinocne dogadjaje, budimo se rano i relativno odmorno. Ja naravno gorim, crvenim i zatezem kako god da se pomerim, ali sta je tu je, ne dozvoljavam da mi ista pokvari ovaj odmor. Oblacimo se i pakujemo na brzinu. Taman smo b ili spremni da odnesemo stvari do motora, samo da dovrsimo cigaretu na terasi, kada su se pojavile gazde sa kafom i svezim smokvama. Kratak razgovor i kafica i polazimo. Otisli smo ponovo do Adventure bara da napravimo par fotki po danu i popijemo hladnu cedevitu.

 

jWr6l_04001.jpg

 

idMeC_04002t.jpg

 

404.jpg

 

A gde sam ja ovde? Evo meee!!!

 

xufQ5_04004.jpg

 

WrALM_04005.jpg

 

Evo i Josepha

 

0B7yQ_04006.jpg

 

A evo i dva mangupa sto su se muvala po tamo nekim Mongolijama  ;). Pozdrav Danetu i Komi!

 

33XDd_04007.jpg

 

A onda smo pustili nepoznatog bajkera da vozi svoju voznju negde daleko.... tamo gde sunce zalazi

 

jRjoE_04008.jpg

 

Popili smo cedevitu i spustili se do rive i parkirali. Seli smo u prvu bastu da pojedemo sladoled i popijemo jos jedan espreso. Poslali smo poruku Stipetu da vidimo kako stoje stvari kod njih i dobili odgovor da cemo na trajekt u 3 popodne. To nam je dalo vremena da se jos malo promuvamo. Dok smo jeli sladoled, odjednom se nebo namrstilo i za samo nekoliko trenutaka nebo se otvorilo.

 

404.jpg

 

VLNxT_04010.jpg

 

1iCK8_04011.jpg

 

I posle dvadesetak minuta... kako brzo je doslo tako je i proslo. A za jos desetak minuta sve je bilo suvo kao da kise nije ni bilo.

 

IdGA9_04012r.jpg

 

Sj5SO_04013.jpg

 

U2YaI_04014.jpg

 

Jos malo smo se muvali i razgledali. Vreme je proletelo i oko pola 3 smo se sastali u trajektnoj luci sa Stipetom i Biljkom i ukrcali na trajekt za Brac. Kao dete sam nekoliko puta letovao na Bracu. ostalo mi je nesto bledih slika u pamcenju i sa nestrpljenjem sa cekao da stignemo. Ali treba da prodje jos 45 minuta laganog ljuljuskanja dok se ne iskrcamo na ovo prelepo ostrvo.

 

pFgy1_04015.jpg

 

eoaOO_04016.jpg

 

xbhJD_04017.jpg

 

Samo par minuta pre naseg, isplovio je drugi brod za neku drugu destinaciju. Kada smo mi isplovili primetili smo da se cudna zavesa navlaci na Split ponovo. Opet kisa! Nadali smo se da nas nece pratiti do Braca. Dok smo malo odmakli od obale Split je vec poceo da bledi iza sive kisne zavese i uskoro je potpuno nestao u nevremenu. Sa nase desne strane onaj brod je takodje bledeo. Po krovu se culo da pomalo udaraju kapi kise ali Brac se jos uvek kupao u suncevim zracima.

 

hFG7a_04018.jpg

 

mDeUB_04019.jpg

 

Rea2S_04020.jpg

 

Kada smo dosli negde na pola puta, kisa nas je ostavila na miru. Munje i gromovi su ostali iza nas i nastavili smo da uzivamo u plovidbi. Stipe i ja smo nekako cutke stajali sa strane, svako za sebe, skoro svo vreme, uzivajuci u pogledu, mirisima, galebovima... ispunjavajuci se morem, vazduhom, nebom... prirodom.

 

cPwZe_04021s.jpg

 

N9RCw_04022.jpg

 

Dok su devojke fotografisale i smisljale neki pakleni plan  ;)

 

yhQKM_04023n.jpg

 

5uy03_04024.jpg

 

uX1IK_04025.jpg

 

5Lmgo_04026.jpg

 

w1Erf_04027.jpg

 

1st6m_04028.jpg

 

Kljucevi kuce gde cemo biti naredne dve noci. Ovom prilikom bismo zeleli da se zahvalimo Biljkinoj koleginici na ljubaznosti da nam ustupi kucu u Sutivanu.

 

fDLZe_04029.jpg

 

Posle malo vremena stigli smo u Supetar u luku i odmah po iskrcavanju pravac Sutivan. Smestamo se u kucu, presvlacimo i odlazimo u setnju, na veceru i kaficu. Ohhh prelepog gradica!!! Pogotovo kada sunce malo zadje, kada se svetlost pocne poigravati. Atmosfera je fantasticna! Prelep je osecaj sedeti u basti kafica uz kafu na samo nekoliko metara od mora. A na samom ulazu u kucu raste Kiwi!!! Prelepo.

 

TThq4_04030o.jpg

 

PWLO2_04031.jpg

 

mRBuf_04032e.jpg

 

p8fKp_04033.jpg

 

RH8oe_04034.jpg

 

Vece polako pada pa se vracamo do kuce. Usput stajemo u marketu da kupimo nesto osnovnih potrepstina za dorucak i nesto pica za vece. Dok se vino i pelinkovac hlade u frizideru, pijemo kafu a ja lecim noge, jogurtom, pa jekodermom i hladnim oblogama. A drustvo su nam pravile mlade lastavice koje su zeljno iscekivale svoje roditelje sa vecerom.

 

7qYe3_04035.jpg

 

UoTG8_04036.jpg

 

OW7jL_04037.jpg

 

HrO43_04038y.jpg

 

A posto se pice ohladilo, uz casicu smo duboko u noc pricali o moru, ostrvima, obicajima, putovanjima, planovima,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Novi-Sad
  • Motocikl: Yamaha fz6

Auuuuuuuu.......Davore najezio sam se po ledjima sto od lepote jadrana sto od opekotina suncanih,bas bas si nadrljao.Al cilj uvek opravdava sredstvo tako je i ovaj put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago - Purple Rain

Auuuuuuuu.......Davore najezio sam se po ledjima sto od lepote jadrana sto od opekotina suncanih,bas bas si nadrljao.Al cilj uvek opravdava sredstvo tako je i ovaj put.

 

Bogme dobro si izgorio, onako početnički , trebao si na štrandu uhvatit malo podloge ;) ujutro ću bacit kupanjac na žnjanu prije ručka  8)

 

Ne, ne, ne.....

Plan je bio da se tog dana osunchamo i okupamo za sve dane i sve pare, pa da se vishe ne moramo maltretirati oko toga  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja