Jump to content

Moto Zajednica

Da li da sa honde hornet '02 prelazim na suzuki gsr '06, '07???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Da li da sa honde hornet '02 prelazim na suzuki gsr '06, '07???

 

 

Pomoc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ti li si bese onaj sto bi motor menjao samo za noviju verziju postojeceg?

Koliko je "stari" model Horneta bio popularan,toliko novi nikoga ne zanima,tj.da ne preterujem vlada mnogo manje interesovanje

GSR je odlican motocikl.Odprilike dobro su prostudirali sve postojece modele u klasi 600 Naked,pa onda napravili svoje vidjenje stvari.Motor je od GSX-R-a,povlaci dobro i "iz bunara",menjac tih i precizan.Malo mu se zamera sto je pre-tvrd za grad,iako se suspenzija steluje,kocnice prva liga.

Ti si taj koji odlucuje.Motocikli svih,narocito japanskih,proizvodjaca su danas vrlo slicni jedan drugome.Mislim da nista novo neces "otkriti".

Vrlo su sitne razlike izmedju Horneta,FZ6 i Suzukija.Sta god da uzmes neces se prevariti

p.s. Z 750 je isto za uzeti u obzir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Kawasaki nikako :)

Hvala na savetima, uzimam ih u obzir....cekam dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Ako se tebi po izgledu svidja vise gsr od tvog horneta i imas kinte, pazari...mada, FZ6n je po meni lepsi od GSR-a. ali dobro... i da, onaj gsr-ov zvuk sa fabrickim auspusima mi je jako gadan, ali sve se to da srediti nekim lepim puff-ovima iz Ade  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Ako se tebi po izgledu svidja vise gsr od tvog horneta i imas kinte, pazari...mada, FZ6n je po meni lepsi od GSR-a. ali dobro... i da, onaj gsr-ov zvuk sa fabrickim auspusima mi je jako gadan, ali sve se to da srediti nekim lepim puff-ovima iz Ade  ;)

 

GSR mi je lepsi od horneta po dizajnu, ali ga jos uvek nisam probao...Maki mi kaze da mu je kriva ubrzanja gotovo jednaka od lera do blokade, sto nije slucaj kod ovog mog divljaka...svidja mi se gear indikator i sat :)...sto se tice zvuka, GSR je jedini motor koji po meni ima lepsi zvuk od mog motora...

 

Kupi Horneta 900...  ;)

 

...na kraju ce tako i biti, tako bi i bilo da mi nije jedan promakao, kod istog lika koji je meni doterao mog...ali najvise bih voleo kada bih prodao sada mog, i preko zime doterao nekog i sredio ga za leto...

 

FZ6

 

Necu da te kopiram, juce sam se parkirao pored tvog, prekrivenog ciradom!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Meni su tvoj Hornet i novi Hornet jedni od lepsih motora u klasi mada je GSR noviji i ja sam jako zadovoljan njime. Nije tezak za voznju na duze u sta sam se uverio pre par dana. A sto se zvukatice, to je stvar ukusa, ja ne volim da se motor dere i zato volim ove novije motore koji su malo zaguseniji, a opet im je zvuk do 00. Da ne duzim, ako ga uzmes neces se pokajati!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Da ja imam tvog Horneta verovatno ga ne bih menjao bar jos par godina jer takvog gsr-a neces naci nikad!

 

Ovaj sto sam ga nasao je 2007. presao 3000km...tako da...jedino sto me sada odbija od istog je ono sto mi Maki kaze...da je kriva ubrzanja od lera do blokade ista kao kod horneta od 0-6000rpm...a hornet posle toga cupa sve sto dohvati...samo to bi me ubilo da uzmem flegma motor...

 

Predji, jes da je honda ali je '02 a suzana je 06-7 , ja se tu ne bi pitao nista.odluka bi pala  :)

 

...razlika u ceni je jako mala, a koliko moj padne sledece godine, pasce i ovaj...

 

Nije rec o kopiranju, nego o kupovini dobrog motora. ;)

 

...ma sve se vise ostrim da jurim opet Hornjavu 900...to je loodnica od obrtnog momenta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Kawasaki nikako :)

 

sta je sada Igore zasto kawa nedolazi u obzir,da te zekan nije mozda razocarao prilikom makijevog testiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Kawasaki nikako :)

 

sta je sada Igore zasto kawa nedolazi u obzir,da te zekan nije mozda razocarao prilikom makijevog testiranja.

 

Maki ga je uradio za sve pare...zekan najlepsi u klasi definitivno. Ono sto mi se cini da se svi zale jeste potrosnja...

 

A sta je sa ramom GSR.....???

 

Sta je sa ramom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

prosli vikend smo presli 890km,pri brzini od 120km/h. Potrosnja kod GSR,GSXR,Z750 je bila priblizna moze se reci skoro ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

Sta je sa ramom?

 

 

Dosta losiji nego na Hondi i Yamahi... ;)

 

Ne bih se nikako slozio sa time. GSR ima UBEDLJIVO najbolju ciklistiku, stabilan je ko pegla, a opet dovoljno okretan. Postedite me price o pucanju i sl. jer se i nakovanj da polomiti ako ga mlatnes dovoljno jako. Masina je dovoljno snazna ali nevidjeno flegmaticna. Ja je nevolim, ali kao paket je najbolji medju japanskom cetvorkom.

FZ6 je osrednja naprava, ogibljenje je premekano i nije nekog kvaliteta, kocnice na modelu pre S2 (plivajuca klesta) su ocaj,cini dosta tezom no sto jeste jer joj je centar tezine malo vise nego kod ostalih, pa zahteva malo grublje da postupas sa njom, a i pri nizim obrtajima malo zaostaje snagom. Digitalna tabla nervira.

Z750 ima FANTASTICNU masinu, ali sve sem agregata je katastrofa, nivo zavrsne obrade je jako nizak, i dosta ljudi su imali problema u garantnom roku. Nevidjeno zabavan motocikl, ali ipak bih nesto drugo.

Novi (ruzni  :) ) Hornet nisam vozio, ali sam probao taj stariji. Jako dobra masina, uzan i okretan motorcic. Jebe ga mekana prednja viljuska koja ne moze da se podesava pa to jako kvari utisak, karakteristika masine je sjajna, na niskim obrtajima je miran, na visokim je huligan. Dobar motor, ali generalno mi je ipak bolji GSR.

 

A od ova cetiri, ipak bi se na kraju odlucio za Hornet 900 (ako imas mogucnosti naravno). Kao 600 samo mnogo bolji, mozda bi ga ja pazario da se jos proizvodi, eto toliko mi se dopada, a njega jednio nisam ni probao.  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r
A od ova cetiri, ipak bi se na kraju odlucio za Hornet 900 (ako imas mogucnosti naravno). Kao 600 samo mnogo bolji, mozda bi ga ja pazario da se jos proizvodi, eto toliko mi se dopada, a njega jednio nisam ni probao.  ;D

Imao sam ga i znajuci tebe, ne znash shta si propustio. Motor je neshto najbolje na shta sam ikad seo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

"Veliki" Hornet boluje od istih boljki kao i njena sestrica.Motor je zaista bomba,ali fali upravljivost.Probao sam je samo na kratko i onako na prvu ruku nije mi bas legla.Nisam ja nikakav ekspert,jednostavno je eto to moj neki utisak.

Usput bi da kazem da moj "mali" Hornet ima druge opruge u viljusci i zadnji stelujuci amortizer i da sam se navikao na mnogo tvrdju postavku od originalne.Mozda je u tome problem.Uostalom o ukusima tj. stilovima voznje moze da se raspravlja do sutra.Vrlo je verovatno da original seting odgovara ljudima i u tome nema nista lose

Poenta price je da je izbor motocikla vrlo licna stvar,pa je proba,lepa,kompletna,mozda neki kraci put,jedina merodavna svar u celoj prici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Kawasaki nikako :)

 

sta je sada Igore zasto kawa nedolazi u obzir,da te zekan nije mozda razocarao prilikom makijevog testiranja.

 

Maki ga je uradio za sve pare...zekan najlepsi u klasi definitivno. Ono sto mi se cini da se svi zale jeste potrosnja...

 

A sta je sa ramom GSR.....???

 

Sta je sa ramom?

 

Pucaaaaaa......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

"Veliki" Hornet boluje od istih boljki kao i njena sestrica.Motor je zaista bomba,ali fali upravljivost.Probao sam je samo na kratko i onako na prvu ruku nije mi bas legla.Nisam ja nikakav ekspert,jednostavno je eto to moj neki utisak.

Usput bi da kazem da moj "mali" Hornet ima druge opruge u viljusci i zadnji stelujuci amortizer i da sam se navikao na mnogo tvrdju postavku od originalne.Mozda je u tome problem.Uostalom o ukusima tj. stilovima voznje moze da se raspravlja do sutra.Vrlo je verovatno da original seting odgovara ljudima i u tome nema nista lose

Poenta price je da je izbor motocikla vrlo licna stvar,pa je proba,lepa,kompletna,mozda neki kraci put,jedina merodavna svar u celoj prici.

 

 

Ne bih se slozio sa tvojom konstatacijom. Hornet 900 sa svojom suvom tezinom od 194 kg je jedan od upravljivijih motora. Bukvalno se vozi kao sestica (tako lako pada u krivinu),kratak je (idealan za uzastopne krivine) i vuce kao hiljadarka (sto u sustini i jeste -- motor od cbr 929). Prenos je izuzetno ekstreman jer ima eksplozivno ubrzanje (2,9 sek  do 100km/h ).Najveci obrtni moment postize na tricavih 6500/min !  Mana mu je zastita od vetra i  mekana prednja viljuska (resava se donekle sa progresivnim oprugama i malo vecom kolicinom ulja). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Kawasaki nikako :)

 

sta je sada Igore zasto kawa nedolazi u obzir,da te zekan nije mozda razocarao prilikom makijevog testiranja.

 

Maki ga je uradio za sve pare...zekan najlepsi u klasi definitivno. Ono sto mi se cini da se svi zale jeste potrosnja...

 

A sta je sa ramom GSR.....???

 

Sta je sa ramom?

 

Pucaaaaaa......

 

ajd malo obrazlozi...zivo me zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja