Jump to content

Moto Zajednica

FZ 6 neæe ni da zavergla..

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

FZ 6 '04, u subotu sam hteo da se vozim, izvezem ga iz garaže, namestim pojas, pa jaknu, pa sednem, pa kacigu, pa rukavice, pa sklopim æopavu, pa dam kontakt, on izvrti cajger do 299, stavim crveni prekidaè u on engine poližaj, pumpa za gorivo zazuji, ja sav onako sav sreæan i u euforiji zbog vožnje posle dužeg vremena pritisnem starter, kad ono NIŠTA!!!! Neæe ni da zavergla. Nije da nema struje jer rade i cajger, i pumpa za gorivo, a i svetla. Prvo sam se k'o pas namuèio da skinem akumulator jer je ispod rezervoara, probao da stavim od GSXR-a, al ne odgovara po dimenzijama, pa sam samo prespojio žice da probam da kresnem, al opet isto. Sve radi al neæe da zavergla. Akumulator sam odneo kuæi mi stavio na punjaè, al nisam imao vremena da ga vratim nazad i probam dal sad hoæe da pali.

Sumnjivo mi je da je akumulator, mislim da pre ima negde neka caka.

Ako neko ima slièno iskustvo ili zna šta bi moglo da bude nek pomaže..

Malo sam se raspisao ko neka baba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

Pogledaj da ti nije kontakt na prekidacu od paljenja(sivi prekidac),Mozda je spala zica,pa je namesti ili kontakt pa naprskaj wd-om.Mislim da je nesto banalno jer da je kvar veci prijavio bi na displeju odnosno ne bi doradio cajger kada das kontakt.I moj savet prvo pali motor da radi i da se greje dok oblacis jaknu i stavljas kacigu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

da li je moguæe da gremlini to sjebu? kad sam ga parkirao pre dve nedelje sve je bilo ok, a i motor je praktièno nov, 8000 km. mislim da je neka fora a ne neki kvar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Prvo vidi akumulator,onda sve spojeve,a na kraju se može dogoditi da relej zašteka pa ga malo opali èekiæem,ali lagano da ga ne sje...

Postoji i moguænost da relej i odradi,ali nema dobar spoj u samom releju,premda je tvoj motor ipak pr nov da bi se tako nešto desilo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Moguce da ti je skroz prazan akumulator pa da zato nema snage da zavergla.

Za sat treba mnogo, mnogo manje struje da pokaze nego da anlasuje.

Jel ti se cuo onaj test, ono kad stisnes dugme trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...? :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

jeste glup savet... posto noviji motori kad spustis copavu nece da se upale ugase se odmah !!! to se i meni desavalo hehe da nije to :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Hvala Vam svima na savetima!!

Juèe popodne sam išao do garaže sa namerom da provalim koji mu je k...

Vratio sam akumulator koji sam prethodno napunio, kad ono opet ništa.. Probam da èaèkam oko æopave, jer mi se to i na prošlom motoru dešavalo da mi se onaj "senzor" zaglavi pa moram prstima da ga izvlaèim, kad ono nije ni to.. Onako polu iznerviran krenem da drndam start dugme, kad ono ZAVERGLA!!! Izgleda da stvarno gubi negde unutra kontakt, i da je Džoni bio u pravu. Da li je zbog hladnoæe, ili vlage, ili malih zlokobnih patuljaka u garaži, ne znam, al sam bar provalio šta je.

Sad ostaje pitanje kako je to moguæe da se dogodi na "novom" i "skupom" motoru!!?? Meni se to nikad nije dogaðalo ni na starijim motorima, ni na skuterima, niti sam èuo da se to nekom dogodilo.

Pitanje za Džonija: Jel se to i tebi dogaðalo, jel im je to mana ili šta..?

U svakom sluèaju, veliko HVALA svima na korisnim savetima.

Pozdrav od mene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Desavalo se meni isto na mom motoru problem resen kad sam dobro nalio prekidac sa WD40 i malo drndao doticni.

 

He he pa necu ni da uzimam noviji motor ako cu da imam iste probleme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja