Jump to content

Moto Zajednica

Samo za zaljubljenike u Honda klasike

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Ako si očistio rezervoar i karburatore ne vidim razlog zašto ne bi upalio.

 

Možda ti filter pravi problem i ne pušta gorivo (ako stoji uspravno) ili je slavina zapušena. Probaj direktno da vežeš crevo od slavine na karburatore

 

Rezerva je 5 Litara pa vidi u kom ti je položaju slavina. Skini i slavinu i pogledaj kakvo je sito na njoj

 

Sve sam ja to uradio već, samo čekam da mi stigne sa farbanja pa ću videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kao taze vlasnik Honde CB750F, imam jedno pitanje za poznavaoce. Naime, kada sam kupovao motor u Nišu, vlasnik mi ga je doterao na probu sa jedno 100 gr benzina u njemu. Upalio sam motor najnormalnije i otišao niz ulicu da ga probam. Na kraju ulice je već počeo da štuca i radi na 3 klipa. Kad sam se vratio kaže čovek nestalo goriva, nasuo flašu od 1,5l benzina i poče da duva u rezervoar. Kaže, da je to njima boljka da kad nestane benzina teško povlače benzin. Istu priču mi je ispričao i jedan dobar drugar koji je Hondu CB750F vozio godinu i po dana....? Da li je to tačno ili i moj drugar i ja imamo isti problem sa tim? Ja sam već neko vreme se bacio na sredjivanje motora, očistio sam rezervoar, karburatore i kupio nov FRADov filter goriva pa da vidim šta se dešava. Pade mi na pamet da možda i taj filter pravi problem (ali kako bez njega?).

Ne znam koja je Honda F u pitanju (godiste)...

Kod mene (SOHC F '75-to)kada nestaje goriva prvo gasi III cilindar/karburator (??) ne znam zbog cega kada se creva racvaju podjednako na I i II kao i za III i IV cilindar/karburator... Motor radi lepo samo u prvoj 1/3 gasa i ne prima pun gas! Upravo mi se to juce desilo a ja bio ubedjen da ima benzina pa nisam ni proveravao... Kao sivonja sam krenuo da proveram svecice i filtere vazduha dok slucajno nisam video da je filter benzina skoro prazan!!

Takodje, mana kod svih SOHC sa siber karburatorima i 45 stepeni plovcima je da relativno brzo "isuse" benzin iz soljica/kucista...!

Sto se tice te "mane" da tesko povlace benzin ja je nisam primetio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

...Takodje, mana kod svih SOHC sa siber karburatorima i 45 stepeni plovcima je da relativno brzo "isuse" benzin iz soljica/kucista...!

Sto se tice te "mane" da tesko povlace benzin ja je nisam primetio...

 

Samo ravan filter, to me je naučio majstor Bokilić :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nema sta ona da povuce, gorivo ide prirodnim padom, a vakuum slavina je otvorena samo kada motor radi, ili vergla bez gasa, cim se otvori leptir gasa gubi se vakuum i opada protok kroz slavinu. To sto covek duva u rezervoar ima logike, jer povecava protok. Ja sam to sve izbacio, imam mehanicku slavinu on-off-res i ugradio sam benzinski elektro ventil od plinskih uredjaja, ako zataji struja on na sebi ima i mehanicku slavinu. Ako nestane goriva samo sipas, das kontakt i sacekas i gotovo, a nema ni slucajnog presisavanja u stajanju. Pokvarena vakuum slavina moze izazvati ni malo bezazlene kvarove i ostaviti vas na sred puta. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam danas kupio Fradov filter za 360din, u AP Sport. Samo nemam pojma gde da ga uturim :stabre:

 

...Takodje, mana kod svih SOHC sa siber karburatorima i 45 stepeni plovcima je da relativno brzo "isuse" benzin iz soljica/kucista...!

 

Može li ovo neko da mi malo bolje objasni? Takođe, šta su '45 stepeni' plovci ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

E ovako stoje stvari.. Rezervoar očišćen, slavina mi je obična a ne vakumska, očistio sito i probao je radi super, očistio karburatore i opet se isto dešava :neznam: . Primetio sam da na karburatorima ima nešto nalik vakum pumpi za gorivo, možda to pravi problem ili taj metalni FRADov filter za benzin koji sam stavio nema neki protok i pravi "usko grlo". To ću proveriti sutra pa ako bude isto ne gine mu električna benzinska pumpa :aha: Uglavnom motor sam malo sredjivao i sklopio danas... evo par slika

 

7te47budqbk0fp0z47o.jpg

 

vkibimsfzo2d8clcj5c.jpg

 

Mada mi se vrzma po glavi i da ga prodam pošto u ponedeljak idem preko da radim... ko zna..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Odličan rad :takoje:

 

Imaš u prilogu original skenirane nalepnice. Uvećaj sliku da dobiješ dimenziju 430x40 mm na pravougaonoj nalepnici za prednji branik i eto ti nalepnica 1:1. Samo ih prebaciš na kater u boji kojoj hoćeš i već si uštedeo 80ak evra koliko koštaju original nališke na netu :zvizduk:

 

post-135-0-80748900-1368827239_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
...Takodje, mana kod svih SOHC sa siber karburatorima i 45 stepeni plovcima je da relativno brzo "isuse" benzin iz soljica/kucista...!

 

Može li ovo neko da mi malo bolje objasni? Takođe, šta su '45 stepeni' plovci ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Hondice su vam k'o devojke... :)

 

...Takodje, mana kod svih SOHC sa siber karburatorima i 45 stepeni plovcima je da relativno brzo "isuse" benzin iz soljica/kucista...!

 

Može li ovo neko da mi malo bolje objasni? Takođe, šta su '45 stepeni' plovci ?

Kod SOHC Hondi karburatori su bili sa siberima-nisu imali leptire... Raniji modeli('69-'73-4) su imali nesto prostije karburatore od kasnijih SOHC-a (a mnoooogoooo prostije od kasnijih K i F modela...)

Elem, ti stariji karubratori su stelovali novi goriva u loncicima kada karburatori stoje pod uglom od 90 stepeni, od '73-4 su karburatori malo prefinjeniji i plovci-nivo goriva u soljicama se steluje kada se karburatori postave pod uglom od 45 stepeni! Prakticno, karburatore postaviti pod uglom od 45 stepeni i posebnom alatkom meriti-stelovati plovke da budu na razdaljini od 26 mm od jednog malog ispusta na gornjem delu tela karburatora!

Sto se tice "mane": ostavim motor jesenas sa punim soljicama, posle 20-tak dana ih skinem radi ciscenja a u soljicama vrlo malo benzina! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Sta kazete na ovu lepoticu... uzeli smo je mom kumu zimus i komplet sredili u originalnom stanju i sad se vozi ko pesma, motor 85-o godiste, CBX 650e rc013, 60 konja (mozda 70), 4 cilindra, 16 ventila, vazdusno uljno hladjenje, hidraulicno kvacilo, kardan, hidraulicni podizaci ventila, progresivne opruge (fabricki), dva diska napred (1985????), viljuska TRAC sistem ili ti anti dive (opet fabricki), tada je bog hodao zemljom a motore pravili od gvozdja i da traju i voze se 100 godina

 

post-15330-0-50176900-1369388190_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Nemoj da te cude dupli diskovi napred, ja ih imam na mojoj hondi CB750K iz '81. (fabricki) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moji imaju i šiber i po dva leptira. Stoje uspravno, tj. pod 90 stepeni. Takođe SOHC.

 

Trenutno listam http://www.honda-board.de/vb/forum.php, ima svašta interesantno 8)

A koje ti je godiste "lepojka-devojka"?

 

1984

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Subota 1.jun ... posle 5 meseci rada ...... zavrseno zatezanje bora + botoks ,,,,,,na HONDI CB250...

post-3859-0-43235500-1370248615_thumb.jpg

post-3859-0-98193500-1370248627_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Auuuu, kakva je. Može li se videti uživo negde u Beogradu i kad?

 

Inače, pominjali smo te majstor Zare i ja pre neki dan, tj. ovu tvoju CB :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Auuuu, kakva je. Može li se videti uživo negde u Beogradu i kad?

 

 

 

Moze da se vidi ...... Javi na pp kad si slobodan ..... JA VODIM NA PIVO.... (mora da se zalije)

mada smo ga mi dobro zalivali dok smo radili restauraciju... zato je verovatno tako dugo i trajala..

post-3859-0-67155300-1370257336_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Nisam bio siguran u koju boju da ofarbam CB250.... bela ili crvena ....

na kraju je dobila kendi-red.... ali ,,,, za probu smo farbali sprejevima

i belu i crvenu varijantu.....

post-3859-0-67862200-1371214015_thumb.jpg

post-3859-0-61203600-1371214031_thumb.jpg

post-3859-0-80205200-1371214067_thumb.jpg

post-3859-0-63022400-1371214085_thumb.jpg

post-3859-0-32051600-1371214097_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja