Jump to content

Moto Zajednica

GSF 650 S 2008

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GSF 650S 2008

 

huG6z_p3140002.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Od pre 15 dana sam vlasnik GSF 650SA K9. Evo prvih utisaka

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2009 model, prva registracija 2010.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

 

Za sada tek 15 dana

 

3. Sta mi se dopada:

 

Odlican polozaj sedenja. Udobno sediste. Zaista ima dovoljno mesta I za suvozaca.

Agregat je veoma dobar. Voli da se vrti I vuce jednako iz svih rezima I brzina.

Menjac odlican I precizan. Ima na na displeju pokazivac brzine u kojoj je Sjajna stvar...

Kocnice su fenomenalne ABS jos upotpunjuje utisak

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Fabricki vizir ne pruza nikakvu zastitu, treba da se zameni sa touring vizirom I onda je OK. Motocikl je mozda malo tezi za svoju klasu ima 235 kg, ali je zato na auto putu extra stabilan.

 

5. Moj utisak:

 

Opsti utisak za ovih par dana je da je to sasvim drugi motor u odnosu na stari Bandit. Agregat je fenomenalan I pruza snage kao da je 900 ili 1000 ccm a ima "svega" 86 KS. Sve u svemu jako dobar touring motor sa sportskim agregatom.

 

post-7600-0-14848300-1443705900.jpg

 

post-7600-0-54898000-1443705921.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

"Vlasnik" od septembra 2017. ali je kod mene od juna 2018. posto je do tada bio kod sina u Becu. ;)

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Suzuki  GSF 650 SA ( ABS ) L0 - april 2010.

- Face lifting modela K8.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

10 mjeseci

 

3. Sta mi se dopada:

Zovu ga "mali" Bandit ( zbog veceg brata po kubikzi 1250 ), ali je pravi veliki motocikl sa 236kg. Potezak za manevrisanja na malom prostoru, ali kad` se uhvati puta postaje pravi turer koji odaje utisak ozbiljnog putnog motocikla. Do sada nisam imao priliku voziti saputnika, ali moj sin redovno vozi djevojku i zadovoljan je udobnoscu za njih dvoje iako su relativno oboje visoki. Izuzetno veliki obrtni momenat i primarni prenos 15/47 za "malu" kubikazu ( 656ccm ) da me vec podobro "nervira". Voziti u 6-toj brzini 80km/h i po davanju gasa pokusavati ubaciti u brzinu vise mi postaje "smaranje". Motocikl tako lako poteze kao da je 1-2 brzine nize, a vozi se u 6-toj brzini na 2500-3000 rpm glatko. ABS kocnice u svakom trenutku zavrsavaju posao do savrsenstva i mislim da poslije ovoga motocikla  ( planiram uzeti starijeg brata od 1250 ccm ) vise nikada necu kupiti motocikl bez ABS-a. Sa originalnim izduvom ( fenom ) predstavlja uzivanje u voznji, a lezanje u krivinama dobro odradjuje trvdje trimovan ovjesa, prema mom nacinu voznje i gume Continental Sport Attack 3 koje su na motociklu. Sve u svemu jedan dobar sport turing motocikl u donjoj klasi, sa prostorom za sitnice u sklopu vjetrobrana i fabricki ugradjenom uticnicom od 12V.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Mjesto za sitnice u vjetrobranu je sa  poklopcima bez bravica, tako da nije za dokumenta i neke skuplje stvari. Originalni vjetrobran je za voaca do 175cm, a za visocijeg ( kao ja 193cm. ) treba uzeti touring vjetrobran. Tezina pri manevrisanju na uskom prostoru zbog tezine motocikla sa punim rezervoarom goriva. Prekidac zmigavaca koji se ne vraca ( ne ostaje u neutralnom polozaj poslije iskljucenja ) vec zna preletiti u suprotnu stranu, pa ukljuci suprotni zmigavac. Mora se biti veoma njezan prilikom islkjucenja zmigavca. I najveca primjedba ide na nedostatak mjeraca temperature motora na instrument tabli.

 

5. Moj utisak:

Veoma dobar ili cak odlican motocikl u toj klasi. Dovoljno udoban ( ima regulaciju vozacevog sjedista po visini ) i ne zamara prilikom duze voznje sa relativno velikim radijusom kretanja, jer mu je potrosnja 4.5-5L/100km sa rezervoarom od 19L sto je dovoljno za cca 350km bez razmisljanja.

 

0-02-05-5354cafb995b8f2bb074e28905b945cb

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Nije tu nešto OK sa tim prekidačem žmigavaca, nikad mi se nije desilo da ne vrati kako treba, perfektno radi.

Sem sedišta i korman može da se podigne za 2cm, fabrički disatnceri su ispod trougla.

Vizir je takav da i sa 175cm visine glava nije zaštićena, meni to ne smeta, više problema mi prave povišeni viziri koji prave turbulencije, ili usmeravaju vazduh u čelo.

 

Težina je jedina veća mana, sa 3 puna kofera, 300 kila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, Boqy je napisao:

Nije tu nešto OK sa tim prekidačem žmigavaca, nikad mi se nije desilo da ne vrati kako treba, perfektno radi.

Sem sedišta i korman može da se podigne za 2cm, fabrički disatnceri su ispod trougla.

Vizir je takav da i sa 175cm visine glava nije zaštićena, meni to ne smeta, više problema mi prave povišeni viziri koji prave turbulencije, ili usmeravaju vazduh u čelo.

 

Težina je jedina veća mana, sa 3 puna kofera, 300 kila :)

 

Nisi razumio poentu moga nezadovoljstva prekidacem zmigavca. Prekidac je ispravan i radi kako treba, ali nema one "kuglice" ili vec cega koja se osjeti pod prstom kad se vrati u neutral polozaj. Kada ga lagano vracam u pocetni polozaj - iskljuceno on tu ostaje i iskljucuje zmigavac, ali kada malo grublje to uradim, prebacim ga skroz na suprotnu stranu, sto nije bio slucaj kod drugih motocikala. Ili se ja jos nisam navikao na "mekocu" prekidaca.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Sad mi tek nije jasno, žmigavac se isključuje tako što se prekidač pritisne ka kormanu, nema tu levo, desno, lagano i slučajnog prebacivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Po tvojoj prici zmigavac se ne iskljucuje vracanjem ruckice u sredisnji polozaj vec pritiskom ruckice prema prekidacu-guvernalu? :stabre: Ako je tako ondna nisam znao pravilno upotrebljavati prekidac, moracu vidjeti prilikom prve sljedece voznje. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre sat vremena, Branko je napisao:

Po tvojoj prici zmigavac se ne iskljucuje vracanjem ruckice u sredisnji polozaj vec pritiskom ruckice prema prekidacu-guvernalu? :stabre: Ako je tako ondna nisam znao pravilno upotrebljavati prekidac, moracu vidjeti prilikom prve sljedece voznje. :)

 

To je ono staro pravilo da se covjek uci dok je ziv, a ovom pametnjakovicu ( znama ko je ) koji stavlja zbunjene smajlije hvala sto mi podize rejting-reputaciju na Forumu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 2.5.2019. at 17:50, Boqy je napisao:

Sad mi tek nije jasno, žmigavac se isključuje tako što se prekidač pritisne ka kormanu, nema tu levo, desno, lagano i slučajnog prebacivanja.

 

Evo nakon 2 mjesecada voznje da se oglasim u vezi prekidaca zmigavca na Banditu. U pravu si, taster samo pritisnuti i sam se vrati u neutral - iskljucen polozaj. Navika jaca od ljubavi na nekadasnje prekidace zmigavaca, davno je bilo 45 god ina kada se pocinjalo. :popovanje::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja