Jump to content

Moto Zajednica

Target Fiksacija

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Svi znamo sta hje target fiksacija i koliko je ona opasna, takodje svi znamo koliko je opasno presecati pune linije u krivini.

Evo sta se desilo u cuvenom Deal's Gap-u

Motorcycle_Crash.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Poznato i u drugim sferama. U ronjenju pored azotnog pijanstva, a narocito pri izvodjenju teskih i opasnih radova pod vodom, desava se da gnjurac prosto "zaboravi" niz koraka koje treba da obavi jer se fiksirao na potencijalnu opasnost i tako ozbiljno ugrozi svoju bezbednost. Vadjenje iz takve situacije se vezba a osnovno je da covek dobro poznaje sebe i svoju psihu da bi odmah prepoznao sta mu se desava. Prostim recima, moramo biti svesni mogucnosti da nam se ovo moze desiti i zato se svesno "otrgnemo" kad primetimo naznake target fixation-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Uh ovde se desila target fixacija, panicno kocenje, izletanje iz krivine pravo na kola... Jeste primetili kako mu se patika skinula sa noge? Nista bez cizme...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

To sam prvo primetio. Da ga je cika u crvenom dzipu "izuo". Jel se zna kako je prosao momak na motoru. Posto ov deluje prilicno ozbiljno.

Cini mi se da na zadnjoj slicistavlja ruke na tlo kao da hoce da ustane. Mislim da je prosao bez vecih posledica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@Arakis

Da, zablenuti se  i tako bukvalno srljati u nesreću za koju vidiš da ti dolazi ali ne reaguješ dovoljno efikasno da je izbegneš iako to želiš. Kao da navlačiš nesreću na sebe. Glavni problem kod ljudi koji su to doživeli je bio što su svi tačno znali šta treba da rade i to su radili ali nedovoljno efikasno. Zato se vežba to da se "otgneš" i efikasno izbegneš nesreću. Niije uopšte lako. Verujte mi. Bio tamo  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

To sam prvo primetio. Da ga je cika u crvenom dzipu "izuo". Jel se zna kako je prosao momak na motoru. Posto ov deluje prilicno ozbiljno.

Cini mi se da na zadnjoj slicistavlja ruke na tlo kao da hoce da ustane. Mislim da je prosao bez vecih posledica

Osim što se levo stopalo u jednom trenutku savija više nego što bi trebalo.

 

  Interesantna tema, bilo je pominjanja i ranije, ali bez dublje priče, koliko se sećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Deal's gap ili Tail of the Dragon,ima o tom putu niz poucnih filmova na netu.Gledajte

318 krivina u 11 milja, dobar asfalt, bez sporednih puteva, stotine motora, puno testesterona......evo kako izgledaju te krivine:

poster2005.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja