Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Nadam se da mozete i meni da pomognete. Elem, motor je Honda CX 500 iz '82. Izgorio mi stator. I tu tek nastaju problemi. Odnesem jednom majstoru, on kaze cijenu, ja kazem dobro, on pocupa zice i nazove me da mi kaze da to ne moze da napravi. Ja kazem dobro. Odnesem drugom majstoru, on kaze cijenu, ja kazem dobro, on ni ne pogleda dva mjeseca moj stator. Ja odem kod kretena i pokupim moje djelice i sad cekam treceg majstora. A pomoc bi mi bila kad bi mi neko mogao poslati kakvu semu da ovaj treci zna sta se s cim veze. Poprilicno sam procunjao po net-u ali nisam imao uspjeha. Pomoc mi je zaista potrebna. Ovakav stator na e-bay-u je prvo za mene preskup, a drugo nemam nacina da ga platim i dobijem.

Ajde sad pomozite drugu u nevolji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

Ja sam kod Zemunovog stadiona...

E,lik sto je viklovao namotaje,nije ih dobro uradio,ja provozam motor 1 krug oni opet izgore...jel imate mozda nekoga ko to radi kvalitetno pa da mu se javim sutra,prekosutra,meni nista ne znaci da sam to trazim jer se ne razumem bas najbolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

imas odlicnog viklera u tvojoj blizini ,ja cak sa miljakovca nosim kod njega radi odlicno .To je zgrada pored mek drajva ,prodjes kroz prolaz na sredini zgrade  i onda je odmah sa desne strane lokal

evo i slike

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Stigo deo ,i namešćen ... motor mi radi duplo bolje !

 

Kaže majstor (vikler) da je poludeo kad je video da se (valjda) špulna ne menja  , te je morao da radi ručno ... 10 000 namotaja ... I da je malo falilo da ga vrati ... E sad, moj majstor kaže da je profi odrađeno, i da on (opet vikler :)) garantuje da će da traje ... videćemo ...

 

Dok je stajao sređen je karburator, izvađen je čep kojim je prodavac uštopovao iberlauf, sređen sauh ... nisam mogao da verujem kako sad bolje ide , i koliko mirnije radi !

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Evo i mene sa pitanjem! ;D

 

Malo sam grunfovo po motoru, secko, smanjivao, preuredjivao, pravio itd itd itd.. ali onda se desio zajeb! Seckajuci okolo zasekao sam (i prosekao ;D) zashtitnu kutiju releja u junction box-u koji dalje shalje do releja za startovanje. Bedak je shto sam dokachio skalperom i namotaj u njemu pa sam ga "izbacio iz mrezhe"! ;D E sad naravno nece da odradi i pusti mi struju do releja startera!!

 

Stoga moram HITNO da nabavim isti ili da nadjem bilo kakvu alternativu, a da to ne koshta 50e sbog zasechenog namotaja (cena celog junction boxa)!

U pitanju je NEC-ov relej sa oznakom MR301-N9    6 A5.... shta god to sve znachilo?!

 

Ne znam da li mozhe da pomogne ali na istoj plochici su dva indentichna releja tako da ovaj drugi josh uvek lepo radi pa ako bude bio potreban za neka merenja ili nemam pojma.... pocheo sam da lupam. stop. :-X

 

...i slike svega toga kao prilog...

post-1587-12879050940388_thumb.jpg

post-1587-12879050940959_thumb.jpg

post-1587-12879050941346_thumb.jpg

post-1587-12879050941753_thumb.jpg

post-1587-12879050942154_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ima takvih bar 5 vrsta u radioklubu (www.kelco.rs) gledaj samo da ne uzimas zeleni "milonspot", nisu bas na glasu.

ja ih imam podosta ali ovde u zemunu nisam siguran da imam koji.

ili radioklub ili da svrnes kod mene sutra. ili mozda i danas ako nadjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dok ja napišem post, dvojica eminentnih stručnjaka sve lepo objasniše i napisaše.

 

Trk ti ne gine ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

InkaBar, nisi okacio sliku stampe odozdo. na semi ti je relej sa 4 kontakata a fizicki je sa 5. ukoliko se peti kontakt na stampi ne koristi onda je bolje uzetri relej sa 4 nozice jer (provereno) ima bolje kontakte. naravno, radice i standardni "prebacivac" sa 5 nogu, al kad biras onda biras bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

e sad sam se zaista zabezeknuo! pa nisam ni poslao poruku vec tri odgovora!! :o SVAKA CHAST! Ja zaista ne znam... stvarno... SVAKA CHAST! 8) 8) 8)

 

I ja sam u Zemunu, danas sam slobodan ceo dan pa bi mogao da svratim do radiokluba, a ako ne bude nishta pishem vecheras...

 

Da li mogu samo da dobijem neke smernice za taj relej shta bi trebao da naglasim kada ga budem trazhio? Ok, Joska reche 12v, ima li josh neshto?? A da, i nikako Milonspot! ;D  Nisam uspeo da nadjem nikakav datasheet za njega pa ne znam... nisam bash toliko upucen. :-\  Ili da se jednostavno vodim: najskuplje - najbolje??

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

e sad sam se zaista zabezeknuo! pa nisam ni poslao poruku vec tri odgovora!! :o SVAKA CHAST! Ja zaista ne znam... stvarno... SVAKA CHAST! 8) 8) 8)

 

Pa ovo ti je ozbiljan forum .. sa ozbiljnim akcijašima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma svi ti relei su sposobni da preklapaju mnogo više struje nego što je tebi potrebno, tako da nećeš pogrešiti bilo koji da uzmeš, samo da raspored kontakata bude jednak.

 

I naravno, za 12VDC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ukoliko nisi jos utekao evo:

RELE F3611-12 8287

Rele, 1 X ON, 12V, 10A, 400oma, Finder 3611

97,65 din (1-9 kom) | 87,88 din (10-99 kom) | 68,35 din ( 100 kom)

 

RELE G5LE-12 7835

Rele, 1 X ON, 10A, 12V, 360oma, Omron, G5LE

87,23 din (1-9 kom) | 78,50 din (10-99 kom) | 61,06 din ( 100 kom)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

ma nije problem, otishao do radiokluba i uzeo...

 

Jeste i što se igra sa skalpelom...kad ne ume..!!

 

;D bio sam maketar nekih 10ak godina tako da mi skalpel ni malo nije stran! :);) ovo se desilo zato shto sam bio nestrpljiv (i sivonja u istom!). ::)

 

aj pa da se zahvalim josh jednom i idem u garage da chachkam bike! pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Bio sam danas kod Joške i ugradismo Lenčuga i ja u naše Afrike po dva Nightbreakera.... LELE! ;) Nisam mislio da će onako dobro da svetli ;)

A imam sada i novi automat za migavce + pištalicu za migavce.

 

HVALA JOŠKA još jednom ;) Stvarno ne znam da li ću se ikada moći odužiti ovom čoveku...

 

Polako ću imati modifikovano i dograđeno sve što sam poželeo na motoru. Arakise, čekam još tebe za "mazalicu" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja