Jump to content

Moto Zajednica

FULL CROSS-papiri

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vec duze vreme imam nameru da kupim neki 125 2T full cross, znaci bez farova i sl. Posto sam vec blizu nekoj kupovini, zanima me sta od papira treba da imam za takav motor, obzirom da se ne registruje. Znam da mi za sumu ne treba nista, ali npr. ako me zaustavi murija sa motorom na prikolici, kakav dokaz o vlasnistvu mi je potreban. U pitanju je, naravno, polovan bike.

Dakle, kad kupujes takav bike, sta trazis prethodnom vlasniku od papira? Da li se pravi neki ugovor, pa se posle placa porez?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Carinska deklaracija na moto klub i potvrda od kluba da je motor na koriscenju kod tebe koja sluzi kao dokaz pri transportu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Kolike se dažbine placaju za carinjenje takvog motora? Čuo sam da je neka smešna cifra u pitanju al kako još uvek  nije stvar finansijski sazrela da kupim takav motor, nisam se nešto puno raspitivao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Carinska deklaracija na moto klub i potvrda od kluba da je motor na koriscenju kod tebe koja sluzi kao dokaz pri transportu....

 

a sta ako  je uvezen na fizicko lice jer mu je dovoljna carinska deklaracija i ugovor o kupoprodaji  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja u nekom raspitivanju oko uvoza dodjem do informacije da je moguce uvesti i na fizicko lice. Ako je moguce, da li onda treba neki ugovor o kupoprodaji i samim tim porez, pa da ugovor bude dokaz o vlasnistvu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Pošto motor ne registruješ, nema potrebe plaćati porez na promet, dovoljan je ugovor overen u sudu, opštini ili agenciji registrovanoj za takve poslove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Evo sad sam isao gledao neke motore i malo se raspitivao. Niko zivi nema ama bas nikakve papire. U pitanju su motori s pocetka 90-ih. Valjda su davno izasli iz klubova.

Da li je prihvatljiva varijanta napravis ugovor tipa Petar Petrovic prodaje taj i taj motor Marku Markovicu, overis i imas nekakav dokaz da si kupio motor i da je tvoje vlasnistvo?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Evo sad sam isao gledao neke motore i malo se raspitivao. Niko zivi nema ama bas nikakve papire. U pitanju su motori s pocetka 90-ih. Valjda su davno izasli iz klubova.

Da li je prihvatljiva varijanta napravis ugovor tipa Petar Petrovic prodaje taj i taj motor Marku Markovicu, overis i imas nekakav dokaz da si kupio motor i da je tvoje vlasnistvo?

 

 

 

Takva je situacija sa velikom većinom motora, jer su oni dovoženi u zemlju bez plaćanja carine i prijavljivanja na granici. U tom slučaju najbolja i najčešća je sledeća procedura: Učlaniš se u neki najbliži moto klub, i onda od kluba uzmeš potvrdu da si njihov član i da koristiš taj motor za trening a ne za vožnju u javnom saobraćaju, otprilike ovako:

amk duck potvrda coka.doc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

tesko da moze , jer imas kradenih koliko hoces iz evrope na taj nacin za sitne pare .

    Kros motori se retko kradu, uglavnom su oni kupljeni preko ali su "ubaceni" na nasu teritoriju bez placanja carine i poreza, tako da ugovor Pera Peric - Marko Markovic nije dovoljan ... mada zavisi i na koga ces naici... od sluzbenih lica mislim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Račun(ili kupoprodajni ugovor u inozemstvu ovjeren kod notara) + carinska deklaracija + kupoprodajni ugovor(ako kupuješ od nekoga tko je motor uvezao)

Bez toga svaka državna služba ima ti pravo poslati policiju i oduzeti vozilo .

Prije svega radi se o carinskom prekršaju , a nakon toga o nedokazivom porijeklu vozila .

Znači bez računa ili ugovora izvana nemožeš ga cariniti , a bez carinske deklaracije nesmiješ ga imati -dok te ne uvatu  ;D

Bez računa smatra se ukardenim , a bez carinske deklaracije prešvercanim , posljedica obije solucije je oduzimanje  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovo sve stoji, ali uglavnom kad su u pitanju mladji motori. Medjutim sto se starijih tice, skoro da ne postoji motor sa papirima. Ako neko ima papire za motor sa pocetka 90-ih neka se javi, da nam objasni proceduru. Ili ako neko prodaje cross sa papirima, takodje.

Ja sam se malo interesovao oko kupovine i niko gde sam pitao nema nista, po sistemu sta ce ti kad ne vozis u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Pošto motor ne registruješ, nema potrebe plaćati porez na promet, dovoljan je ugovor overen u sudu, opštini ili agenciji registrovanoj za takve poslove.

Porez na promet se placa za promet vlasnistva, tako da mora da se plati u zakonom odredjenom roku nakon sklapanja kupoprodajnog ugovora. Stoga nije vezan za registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

Moras naci nekoga iz motocross kluba i zamoliti ga da ti napise papir da je motor klubski i da ga daje tebi na koriscenje!

 

Moj klub je registrovan u tadasnjem ministarstvu za sport i omladinu, kao sportski klub. Jel moze to ili mora bas neki pravi moto kros klub?

Kako ce neko u moto kros klubu prihvatiti da napise takav papir za "tamo neki" motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

 

Moras naci nekoga iz motocross kluba i zamoliti ga da ti napise papir da je motor klubski i da ga daje tebi na koriscenje!

 

Moj klub je registrovan u tadasnjem ministarstvu za sport i omladinu, kao sportski klub. Jel moze to ili mora bas neki pravi moto kros klub?

Kako ce neko u moto kros klubu prihvatiti da napise takav papir za "tamo neki" motor?

 

nemora moto kros klub moze i bican moto klub koji je registrovan. u nekom drugom klubu nece pristati da ti da takav papir ako ti nije drugar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Nikola moj sin i ja smo skoro uzeli KTM 250SX iz 1998.Imao je sve uvozne papire na fizicko lice sa kojim sam napravio ugovor potpisan preko SITYEXPRESA i da bi dokumentaciju objedinili dali smo 8000,00 din i registrovali ga.Namontirali mu far od EXCa nazad stopaljku i zmigavce od kineza uradili tehnicki i sad imamo saobracajnu.Motor je cist jer ga proveravaju preko Interpola a nama mirna svest.Nevozimo ga nikako po asfaltu cak razmisljam da ga na sledecoj registraciji odjavim(ostane ti saobracajna ako planiras da ga prodas i slicno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Poceo sam da se pitam da li uopste moze da se nadje naki stariji 2t 125 sa papirima. Nasao sam ih nekoliko, neki u dobrom stanju-servisirani, ali bez papira. Ako neko zna za neki neka mi pusti pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja