Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Evo I ja da se prikljucim kao jedan od vlasnika ovog motora konacno :D

91. je godiste, presao 70 000 , za sada sve radi.

 

252733_2079647037746_1442157315_2446971_7228721_n.jpg

255153_2079642037621_1442157315_2446961_5995616_n.jpg

246961_2081076513482_1442157315_2449715_4652449_n.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

niko ti ne veruje dok ne prikazes sliku :) :)

 

cestitam i dobro dosao u klan! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Meni se prvo ucinilo da Goshke slika svoju XT 600 :)

 

super je motorce,da te sluzi bez problema pa makar jos toliko :moto3:

 

kolko si ga platio ako nije tajna ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Sat kao pokazivaca predjene kilometraze ne treba da gledas !

jer moze da bude da mu je vracana kilometraza ili pak da je presao 170 hiljada u tvom slucaju (nadam se da nije)

 

na primer na mojoj Teneri na satu pise 43 hiljade i kusur! e sad to moze da bude stvarno pa da kazem nisu odrzavali masinu pa je ja sada radim i servisiram,ili presla je 140 hiljada pa joj je vreme :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Nek je sa srećom, sad imaš i retrovizore pa ih koristi što više :takoje: , i samo polako dok ne navikneš na makinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Meni se prvo ucinilo da Goshke slika svoju XT 600 :)

 

super je motorce,da te sluzi bez problema pa makar jos toliko :moto3:

 

kolko si ga platio ako nije tajna ?

Da je srece da se ja vozim :D Vec 7 dana ne izlazim iz stana ( osim sto odem na ispite ) :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Pa mislim se ja, bolje sad da se ubijem od ucenja i zavrsim sve u junu, a posle da se vozim celo leto i jesen :D

Da ne offujemo, moja masina je presla oko 48000 ( ili 148000) ne zna se :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

niko ti ne veruje dok ne prikazes sliku :) :)

 

hmm.. citam komentare i svi kazu lepo motorce, a ja se pitam gde su ga videli?! :zbunjen:

Ustvari, meni iz nekog razloga Google Chrome nije prikazao slike :neznam:

 

Sad da se i ja prikljucim pohvalama, motor super izgleda, posebno mi se svidjaju stitnici za ruke, a to oko kilometraze nemoj da se brines, ako je motor lepo odrzavan onda moze da pise i 170 pa da nemas problema.

Nije lose da se vidis sa nekim ko vozi XT neko vreme pa da uporedite masine i tako vidis dal eventualno treba otkloniti neku gresku.

 

I kao sto neko rece, polako u voznji, u odnosu na prethodni motor taj je mnogo tezi i mnogo jaci pa se greske neispravljaju lako bez obzira sto sve izgleda prosto.... pricam iz iskustva :aha:

 

U svakom slucaju nisi pogresio u izboru i uzivaj u voznji! :takoje:

 

 

@AtoZz

Lepa voznja... moram da nabavim kross gume pa i ja malo da cupam busenje :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

HAhaha overlord :D Nego vec sam imao mali susret sa tim nedostatkom iskustva sto spominjes, Nisam presao ni 100 km vec sam mu polomio plastike Imao sam okrsaj sa zastitnom ogradom pored puta :( Sva sreca pa je samo to slomljeno, da sam isao koji kilometar brze ne znam kako bi se zavrsilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Znas kako, i nije lose da se tako malo overi, cisto kao upozorenje.

Naravno, nemoj da te to uplasi pa da vise nikad nezavrnes gas, ali samo pamet u glavu i nemoj da se silis, a posebno nemoj da se trkas sa nekim, docice vreme i za to ;):moto3:

Ja i posle 15000 ponekad preteram, posebno na pocetku sezone ali svakako se lakse snadjem nego kad sam poceo da ga vozim zato samo opusteno i ful opremu uvek na sebe ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Takvo je i neko moje razmisljanje, bolje ovako sad nego kasnije jos gore. Posle sam 10 na sat vozio :D Oprema pod obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pazin

Evo ljudi da i ja pohvalim kobilu s razlogom.

Nedavno sam došao sa putovanja kroz zemlje bivše Yugoslavije. Napravio sam sa xt-jkom 3200 m u 15 dana, vozio ne preko 450 km.

potrošnja (nakrcan kao da idem na mars) bisage, putna torba iza, tank torba napred, ja 100 kg, 4.8 l do 5 litara. Jedini popravak koji sam imao je vožnja iz Pazina za Beograd, u beogradu mi se minimum digao sa 1200 okretaja na 1500. Lagano spuštanje minimuma (10 sekundi posla) i to je sve. Velikog li kvara :) :) :)

XT-jka, kao da nije ni išla na put. Gume Anakee 2. super su se pokazale. čak se nisu jako ni potrošile.

Sve u svemu, pohvale kobili.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Isprljas ga sto vise, polomis plastike i nema da brines, nece ga niko :):jee:

 

Salim se, ja zivim u kuci tako da imam garazu za motor, a do sada nisam imao potrebe da ga negde ostavim na duze vreme i to da ne bude prometno mesto. Zakljucam samo guvernalu i to je to. :aha:

 

Postoji naravno i lanac za motor, koji je jako debeo i ujedno jako tezak, takodje postoji i katanac koji se stavlja na prednji disk, a ako bi da se zvucno oglasava onda je tu alarm koji pored standarne funkcije moze i da startuje motor na daljinu :hej:

 

Sto se tice sistema za pracenje, to jedino da se stavi GPS uredjaj i na taj nacin da se prati kretanje vozila. Postoje firme koje ugradjuju takve sisteme u dostavna i teretna vozila i onda svaka firma prati kretanje svoje "ergele" 8)

Naravno to kosta nekih para pa nisam siguran koliko se isplati :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Neki se hvale da im XT troši po gradu po 4,5 litre benzina. Meni troši do skoro 6 litara, u čemu je fora :neznam: , kako da smanjim potrošnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ja po gradu iskreno nisam merio ali svakako da je tesko postici 4.5, mislim, meni na otvorenom trosi 4.5, a po gradu tesko da mogu voziti taj nacin voznje i samim tim neocekujem tu potrosnju ni u snovima.

Mada, sa druge strane, Ugac recimo ima srecu pa mu XT trosi 3.7 na otvorenom sto je FANTASTICNO pa tako mu mozda i u gradu masina ne srce puno.

 

Naravno da zavisi od nacina voznje ali mislim da tu ima jos puno faktora ali najpre mislim da je krivac karburacija, kako smesha tako i velicina dizne, polozaj iglice i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Najvise je do vozaca :) Meni je recimo moj bivsi motor (suzuki TS 125) trosio od 3 do 4 litre na 100 km, a dvotaktna je masina, dok drugima trosi obicno 6-7l, ali sto rece overlord, zavisi i od toga kako je nastelovan motor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ja ga definitivno ne mazim, ali ne može se reći ni da divljam - daleko od toga, postizao sam potrošnju od oko 5,5 litara, e sad da li je to OK potrošnja za njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja